PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SAGA pracownia DOMOWE KLIMATY



Strony : [1] 2 3 4 5

Olmiś
10-05-2003, 17:51
Czy ktoś buduje - budował dom SAGA z pracowni APA Charkiewicz?
Chetnie dowiem się o doświadczeniach, uwagach , zmianach.
Pzdr

jprzedworski
12-05-2003, 22:04
Oj coś nie ma szczęścia ta pracownia. Pytałem o Zacisze i też cisza. Kompletne zacisze!

jprzedworski
12-05-2003, 22:05
Oj coś nie ma szczęścia ta pracownia. Pytałem o Zacisze i też cisza. Kompletne zacisze!

Ciechanka
16-05-2003, 12:11
Wg projektu Korona II z tej pracowni miałam budować dom ale nie dostałam pozwolenia. Taki dom będzie budować MONCIA która niestety ostatnio nie zagląda na forum. Ale domki są ładne SAGA też mi się podoba. Ja niestety mam ograniczenia w zabudowie i musiałam wybrać projekt o mniejszej powierzchni zabudowy. Pozdrawiam i powodzenia.

martwist
16-05-2003, 16:05
Też jestem zainteresowany tym projektem i chyba już zdecydowany jego zakupem. Czy ktoś może powiedzieć jaki może być orientacyjny koszt budowy ?
Pozdrowienia dla wszystkich budujących się.

Olmiś
17-05-2003, 14:45
Ja dopiero będę zaczynał - i to wyjdzie w praniu. Wg. kosztorysu w projekcie - ok. 320 tyś. (łącznie z drzwiami, wykładzinami, płytkami itp...) Ale dużo zależy od standardu wykończenia. Przypadkiem trafiliśmy taki domek w stanie surowym otwartym - właściciel powiedział, że kosztowało go do tej pory 110 tyś (ściana trójwarstwowa z BK + wełna) i 60 tyś dach - karpiówka w koronkę.

Olmiś
17-05-2003, 14:48
Przypadkiem znalazłem taki dom w swojej okolicy (akt. stan surowy otw.) i nawet go zwiedzałem. Generalnie jest OK, minimalne zmiany w stosunku do projektu, ale sensowne.

Olmiś
17-05-2003, 14:53
Przypadkiem znalazłem taki dom w swojej okolicy (akt. stan surowy otw.) i nawet go zwiedzałem. Generalnie jest OK, minimalne zmiany w stosunku do projektu, ale sensowne.

martwist
17-05-2003, 17:33
Dzięki za cenną informację. Ja miałem szacunkową wycenę z biura projektowego i tam wyliczyli 317 000 bez instalacji. Dzisiaj dałem do wyceny do firmy budowlanej, z której usług prawdopodobnie będę korzystał. Ciekaw jestem ile zaśpiewają. Projekt jest OK tzn. odpowiada naszym potrzebom. Duży salon i gabinet ew. biblioteka na dole, garaż na dwa samochody, na górze 3 sypialnie w tym jedna z własną łazienką ( małżeńska ) i oddzielna łazienka dla pokoi dziecięcych ( wszystkie sypialnie z własnymi garderobami ). No i dość duże pomieszczenie ( 8m2) na górze na dodatkowe potrzeby. I całość na niecałych 180 metrach. Czy ktoś zauważył jakieś braki lub błędy w projekcie? Na co warto zwrócić uwagę w trakcie budowy?
Trochę mnie przeraża dość skomplikowany dach ( lukarny + bawole oczko ). Podobno to wymusza zastosowanie droższego pokrycia tzn. łuski. Czy to prawda ?

martwist
17-05-2003, 17:54
Dzięki za cenną informację. Ja miałem szacunkową wycenę z biura projektowego i tam wyliczyli 317 000 bez instalacji. Dzisiaj dałem do wyceny do firmy budowlanej, z której usług prawdopodobnie będę korzystał. Ciekaw jestem ile zaśpiewają. Projekt jest OK tzn. odpowiada naszym potrzebom. Duży salon i gabinet ew. biblioteka na dole, garaż na dwa samochody, na górze 3 sypialnie w tym jedna z własną łazienką ( małżeńska ) i oddzielna łazienka dla pokoi dziecięcych ( wszystkie sypialnie z własnymi garderobami ). No i dość duże pomieszczenie ( 8m2) na górze na dodatkowe potrzeby. I całość na niecałych 180 metrach. Czy ktoś zauważył jakieś braki lub błędy w projekcie? Na co warto zwrócić uwagę w trakcie budowy?
Trochę mnie przeraża dość skomplikowany dach ( lukarny + bawole oczko ). Podobno to wymusza zastosowanie droższego pokrycia tzn. łuski. Czy to prawda ?

Olmiś
18-05-2003, 20:59
I tak i nie. Wole oko najlepiej wychodzi z karpiówki - ale i zdecydowanie najdrożej. Da się zrobić przyzwoite oko z dachówki zakładkowej - ceramika lub beton, a nawet z blachodachówki. Tylko trzeba dobrego fachowca.

Olmiś
18-05-2003, 21:00
I tak i nie. Wole oko najlepiej wychodzi z karpiówki - ale i zdecydowanie najdrożej. Da się zrobić przyzwoite oko z dachówki zakładkowej - ceramika lub beton, a nawet z blachodachówki. Tylko trzeba dobrego fachowca.

AVID
25-08-2003, 01:46
czy nikt nie buduje domu Saga??:(http://www.apa-domy.com.pl/

ostry
27-01-2004, 08:46
Hej Olmis,
I jak, budujesz SAGE??? Strasznie mi sie ten domek podoba. Tylko troche boje sie kosztow. Dach z wolim okiem podobno jest dosc drogi... Daj znac jak Ci idzie i czy robiles jakies zmiany w projekcie...

martwist
14-03-2004, 19:25
Nie wiem czy kogoœ to jeszcze interesuje, ale ja buduję Sagę w Szczecinie. Jestem na etapie wykończeniówki i elewacji. Zrobiłem sporo przeróbek w rozkładzie wewnętrznym.
Zainteresowanym służę radš.
Marcin

ostry
15-03-2004, 15:39
hej martwist,
Rzucilbys mi na priva rzuty wnetrz po zmianach - bylbym baaardzo wdzieczny.
Kiedy sie wprowadzasz?
Pozdro.

zlu
15-03-2004, 16:12
hej martwist,
Rzucilbys mi na priva rzuty wnetrz po zmianach - bylbym baaardzo wdzieczny.
Kiedy sie wprowadzasz?
Pozdro.
Moze wrzuc gdzies na www. A jesli nie - to ja tez poprosze na priva.

martwist
16-03-2004, 09:08
OK, dajcie mi kilka dni

Zbyszek 1
22-03-2004, 11:14
Jeśli można to i ja poproszę. [email protected]

martwist
22-03-2004, 20:37
No to poszło. Brakuje mi tylko emila do ZLU.
Comments?

ostry
25-03-2004, 07:45
Dzieki Martwist! Dostalem. Nie odnosisz wrazenia ze korytarz miedzy pokojem a lazienka bedzie troche za waski?

martwist
30-03-2004, 21:24
Może na papierze, ale w rzeczywistości jest OK, przy następnej wizycie na budowie zmierzę dokładnie.

Olmiś
26-08-2004, 08:32
Witajcie,
Ja mam Sagę - właściwie bez istotnych zmian - trochę podwyższona ścianka na górze, zlikwidowana spiżarnia, wydłużony garaż, powiększone okno w bawolim oku - wyszło ekstra.

teraz muszę wybrać kolor elewacji - dach jest wisniowy, stolarka biała. Rynny i parapety będą chyba brązowe - a ściany? A jak u Was?

ostry
26-08-2004, 09:08
Hey Olmis,
Jak tam Twoja Saga? Skonczona juz? :)
Powiedz cos o kosztach? W jakiej kwocie sie zmiesciles??

Olmiś
26-08-2004, 10:11
W trakcie wykańczania - zostały tynki zewn, malowania, glazury, parkiety,drzwi... Słowem mnóstwo rzeczy.

Kosztowo - negocjuję ceny materiałów i robocizny, wkładam swoja pracę... Myślę, że w kosztorysie się zmieszczę - na razie wolę nie liczyć bo po co się stresować... :lol:

A ty zdecydowałeś się na SAGĘ?

ostry
26-08-2004, 10:25
Biore jeszcze pod uwage Dom w Petuniach z Archon+ . Ale ostateczna decyzja nie zostala jeszcze podjeta... Gdzie dokladnie budujesz?

martwist
29-08-2004, 09:41
Mieszkm w Sadze od miesiąca. Kolor elewacji jasnozielony z ciemnozielonymi boniami wokół otworów zewnętrznych, dach oczywiście czerwony. Dom okazał się po drobnych przeróbkach ( czytaj wyżej ) bardzo "user friendly". Ogólnie jesteśmy b. zadowoleni z wyboru projektu, chociaż wysunięty z bryły budynku garaż spowodował, że na dość małej działce ( 700m2 ) zostało trochę mało miejsca z tyłu domu.

ostry
30-08-2004, 07:38
martwist,
gratulacje!!
zarzuc pare fotek swojej "gotowej" sagi :)
Jakie zmiany wprowadziliscie?

Olmiś
04-09-2004, 19:21
Gdzie dokladnie budujesz?

Czesć, buduję w Latchorzewie k. Starych Babic. A w okloicy namierzyłem jeszcze 2 Sagi...

Gienio
17-09-2004, 19:48
A na mojej ulicy okazoło się że na fundamentach stojących od 2 lat "wyrośnie" druga Saga - 60m od mojej.

Zbyszek 1
24-09-2004, 12:39
Olmiś A gdzie te Sagi namierzyłeś?? :o

Martwist umieść zdjęcia gdzieś na necie swojej sagi.
pozdrowionka

Maciek_
13-11-2004, 21:07
Witam, przymierzam sie do zakupu projektu Saga - Olmis, czy mozesz napisac gdzie namierzyles te Sagi. Ja bede budowal na poludniu Wwy (Wilcz Gora).
A do wszystkich - przeslijcie prosze lub udostepnijcie kilka fotek Waszych Sag :-?

godul1
17-11-2004, 11:52
Ludziska!
Strasznie spodobał mi się projekt Saga. Czy możecie napisac jakieś szczegóły odnośnie kosztow budowy, ewentualnych problemów w budowie albo elementów które zmieniliście( z uzasadnieniem jeżeli to nie sprawi kłopotu).
Z góry dziekuje za wszystkie informację
Pozrawiam,
godul1

godul1
19-11-2004, 11:02
No widze że w temacie cisza. Nie wiem tylko czy inwestorzy zbankrutowali czy znalexli inny projekt.

godul1
15-12-2004, 17:02
hop, hop?!!

malonka
12-03-2005, 09:59
Czy ktoś buduje lub budował Sagę i mógłby podzielić się ze mną doświadczeniami i radami, będę bardzo wdzięczna :D

aha26
12-03-2005, 17:12
wrzuc jakis adres gdzie mozna ten projekt zobaczyc :D

malonka
12-03-2005, 20:45
www.apa-domy.com.pl

monka
12-03-2005, 21:04
http://www.apa-domy.com.pl/saga/dom.jpg

Marek12345
04-05-2005, 12:35
Właśnie zamierzam budować Sagę. Czekam na pozwolenie na budowę. Mam nadzieję dostać za ok miesiąc. Proszę o Twoje dośwadczenia. Jak wykonali bawole oko. Tego boję się najbardziej !

Piotr Marmurowicz
04-07-2005, 21:38
Mam uprzejmę pytanie do forumowiczów :
Czy ktoś realizował projekt domu " SAGA " z pracowni architektonicznej " APA" jeżeli tak to proszę o pozostawnienie kontaktu lub sugestii o tym projekcie.
Dziekuję za wszelkie informacje w tym zakresie :wink:

msado
19-07-2005, 21:09
Witam czy możecie podzielic się info natemat materiałow: z czego budowaliście i czy macie rady dla rodziny budującej Sagę ???
Dzieki za wszystkie dobre rady
Pozdarwiam

gośka57
16-10-2005, 13:02
Czekam na pozwolenie na budowę SAGI. Czy bardziej doświadczeni inwestorzy zechcieliby napisać, jakim sposobem budowali (firma, rodzina, znajomi) i ile to wyszło. A może możecie polecić jakąś firmę. CZekam na odzew.

akacja
18-10-2005, 13:43
Gośka57, wysłałam ci info na priva :)

Pozdrawiam, akacja

gośka57
18-10-2005, 16:34
Cześć akacja!
Próbpwałam Ci wysłać info, ale nie jestem pewna, czy poszło. Dopiero debiutuję na forum i jeszcze nie wszystko potrafię. jeśli nie otrzymałaś, napisz. Spróbuję jeszcze raz.
Dzięki za pomoc i pozdrawiam
Gośka57

gośka57
23-10-2005, 16:39
Witam msado!
Czy zacząłeś już swoją budowę. My ruszamy na wiosnę. Może się odezwiesz i poradzisz coś mniej doświadczonym :)

msado
23-10-2005, 17:06
Witam msado!
Czy zacząłeś już swoją budowę. My ruszamy na wiosnę. Może się odezwiesz i poradzisz coś mniej doświadczonym :)
Witam, Proponuję srócić garaż bo jest zdecydowanie duży biorąc po uwage 2 samoch, zrezygnowaliśmy z 2 wykuszy. Podnieśliśmy poddasze o 1 wys. suporexu.
Pozdrawiam
Marcin :D

gośka57
23-10-2005, 17:13
Msado, dzięki za błyskawiczny odzew :D. Duży garaż to mi się przyda, bo mam aż pięć rowerów, kosiarka, narzędzia, więc myślę, że zagospodaruję. Czy położyliście już dach i czy pokoje na poddaszu nie są zbyt ciemne? Niektórzy twierdzą, że będą słabo doświetlone :-? Czy budujecie gospodarczo, czy z firmą? Chętnie wysłucham wszystkich rad.
Pozdrawiam Gośka

gośka57
02-11-2005, 07:54
i może się podzielić spostrzeżeniami? Proszę o wszelkie wskazówki :)
www.domoweklimaty.pl

kroyena
02-11-2005, 15:44
15 połaci dachowych, 3 kominy...

mozna by zjechać do 12 i 2 kominów, ten przy kuchni chyba nie jest niezbędny.

Przestrzeń pod schodami można by zabudować i byłby pawlacz, a nie Bardzo Trudne Miejsce do Sprzątania Podatne na Kurz.

Nie jestem przekonany o słuszności takiego położenia głównego komina. Blokuje on jakiekolwiek ruchy w celu pozyskania pokoju dla np. 3. dziecka, a nigdy nic nie wiadomo.

Poza największym grzechem wymienionym na Sczycie, projekt w sumie ładny.

gośka57
02-11-2005, 17:52
Kroyena, dzięki za opinię. Przestrzeń pod schodami da się zabudować i powstaje b. ładny schowek (widzielismy). O kominach nie pomyślałam :-? Dachu faktycznie się trochę boimy, ale podoba nam się rozkład pomieszczeń :)

kroyena
03-11-2005, 08:59
Zjedziesz w dół o 3 połacie dachowe, jak zrezygnujecie z naczółków na lukarnach, a zrobicie je po prostu dwuspadowe. Dekarz mniej weźmie za dach, niż murarz za dolepienie szczytów lukarnom.

Ale musicie to sobie wyrysować w elewacjach i odpowiedzieć na pytanie czy takie coś Wam odpowiada. A potem wykonawca niech się zaoferuje co do róznicy w cenach.
Nie chodzi tu o dachówkę bo powierzchniowo wyjdzie podobnie (odpady ze skosów daszków pokryją różnicę w twierdzeniu Pitagorasa, czy jakieś innego Greka :wink: ), ale o koszta więźby lukarn, gontów i orynnowania (przecież rynienki na lukarnach są wskazane co by zacieków na elewację nie było).

yaro
23-11-2005, 19:43
Witam

Proszę aby ktos napiasał cos o kosztach budo Sagi

Mam na to 300 tys styknie???????

Pozdrawiam

kopia
27-11-2005, 16:51
Tez prosze zdjcie podoba mi sie ten domek!!
Konkretnie: Saga, korona II, Aura.

qweer
01-12-2005, 16:44
Akacjo, zastanawiam się nad tym projektem, jest bardzo ładny, czy nie zechciałabyś wysłać mi tego samego ci Gośce 57 na mojego priva?

Pozdrawiam

JacekWx
16-01-2006, 21:19
No nam tez sie Saga podoba i na dniach mamy zamiar kupić ten projekt.
Nigdzie jednak nie moge znalezc zdjęc z realiacji. Moze komus juz udala sie ta sztuka!?
Byłbym zobowiązany za wszelkie info.
Dokonaliśmy już pewnych zmian w pierowtnym projekcie o zgode na które będziemy występowali do APA'y.
Głowne to wydłużenie garażu, usunięcie spiżarni z kuchni i zmiana w przedsionku.
tu taki maly szkic...
przed

http://www.netday.pl/~jacekwx/albumy/dzialka/saga/saga.jpg

i po

http://www.netday.pl/~jacekwx/albumy/dzialka/saga/saga_new.jpg

pozdrawiam
J.

JacekWx
07-02-2006, 20:17
Witam!
Ja buduje Sage!
I szukam kontaktu z kims kto też wybral ten projekt i bierze sie za jego realizacje na wiosne 2006.
Chętnie wymienie się doświadczeniami i wrazeniami na temat tego projektu.
Może ktoś już wybudował Sagę i może udostęnić zdjęcia, jakieś uwagi uzytkowe, realizacyjne. Bardzo prosze o kontakt.
pozdrawiam
JacekW

EWA_
08-02-2006, 14:14
Mi się podoba siostrzany projekt z tej firmy: KORONA II ( ale kilka innych też). Mam wjazd na działkę od strony południowej, więc właśnie mi bardziej pasuje ten układ pomieszczeń, proponowany w Koronie. Ale projekty są bardzo podobne :wink: Też chcemy zacząć na wiosnę 2006, ale..czy to się uda...? Pozdrawiam!

gośka57
08-02-2006, 15:47
Witaj!
Ja też będę budowała SAGĘ. Wszystko już gotowe, czekam na wiosnę. :) Niestety doświadczeń jeszcze nie mam, bo dopiero będę budować. Zmiany zrobiliśmy kosmetyczne - usunięcie wykusza w salonie, likwidacja oka na rzecz połaciówki, przejście do garażu przez kotłownię, likwidacja spiżraki w kuchni, zmniejszenie łazienki na parterze, powiększenie wnęki na szafę i umiejscowienie w niej spiżarki. Jak to się sprawdzi, zobaczymy za jakiś czas :wink:
Pozdrawiam
Gośka

yaro
19-02-2006, 13:46
Witam

Ludziska zdecydowałem sie na sage w odbiciu lustrzanym

Poproszę o info na temat budowy kosztów problemów

Pozdrawiam
io czekam na odzew :D

JacekWx
19-02-2006, 19:42
Witam!
No u nas duzymi krokami zbliza sie pozwolenie na budowe - ma byc na koniec marca.
Wiec jak dobrze pojdzie i powlaczymy z kredytami, wykonawacmi i t d to na poczatku maja START! Oj bedzie się działo.
Poki co siedzimy i wybieramy kolory scian, kafelki... Kłocimy sie co będzie gdzie stalo i t d...
Czy to normlane na tym etapie!? :)
pozdrawiam
JacekW

Ela_i_Maciek
05-03-2006, 12:49
Witam!

Właśnie zakupiliśmy projekt Korona z tej samej pracowni architektonicznej. Po sąsiedzku stoi Saga i prezentuje się pięknie! Bardzo przytulny, ciepły, ładny dom. Taki DOMOWY po prostu :).

Zanim dokonaliśmy ostatecznego wyboru projektu mieliśmy "krótką listę", na której znalazła się właśnie "Saga" i "Korona". Wygrała Korona, bo:
1. jest nieco większa
2. pozwala na bardziej swobodną aranżację wnętrza (szczególnie to wolne pomieszczenie nad garażem, które dodatkowo powiększymy obniżając strop garażu, co zmniejszy nieco straty z tytułu skosów)
3. bo ma zadaszony tarasik z tyłu
4. bo ma tylko 1 wykusz.

Tak, czy siak - Saga to naszym zdaniem bardzo fajny projekt. Życzymy powodzenia w budowie! (sobie też :) - zaczynamy po wakacjach).

Pytanie: z czego planujecie budowę swoich domków? My zastanawiamy się, czy nie wybrać silikatów.

kopia
06-03-2006, 09:53
Dajcie znac jak ktos z was zacznie budowac dom. Podobaja mi sie obydwa projekty.

gośka57
07-03-2006, 15:10
Po sąsiedzku stoi Saga i prezentuje się pięknie! Bardzo przytulny, ciepły, ładny dom. Taki DOMOWY po prostu :).


Witam!
Moglibyście napisać na jakiej ulicy jest ta SAGA? Chętnie obejrzałabym ją w naturze. Widzę, że jesteście z Rembertowa, więc wycieczka nie byłaby daleka :)
Pozdrawiam

Ela_i_Maciek
07-03-2006, 23:06
gośka 57: odpowiedź w wiadomości prywatnej.

Pozdrawiam,
Maciek

hubala
09-03-2006, 10:11
Witam,

będziemy budować SAGĘ i jesteśmy zainteresowaniem obejrzeniem jej na żywo. Budujemy się w Latchorzewie, więc poprosimy o kontakt lub namiar, gdzie można obejrzeć taki domek. Widziałam, że olmiś tu się buduje, ale niestety coś program nie chce mi wysłać poczty.

Z góry dziękujemy

Ela_i_Maciek
09-03-2006, 21:13
Jeżeli gośka57 potwierdzi, że domek, który jej wskazałem faktycznie jest SAGĄ, to mogę podać namiary.

Nie chciałbym kierować karawan pod zły adres ;)

gośka57
11-03-2006, 14:31
Ela_i_Maciek, dziękuję za info. :D Wysłałam wam wiadomośc na priva

Ela_i_Maciek
12-03-2006, 08:45
gosiu, nie mam żadnej wiadomości od ciebie... czy możesz spróbować wysłać ją ponownie?

gośka57
12-03-2006, 09:28
gosiu, nie mam żadnej wiadomości od ciebie... czy możesz spróbować wysłać ją ponownie?
Witam :D Wysłałam jeszcze raz. Mam nadzieję, że dojdzie.
pzdr

Ela_i_Maciek
12-03-2006, 09:43
Gosia,

cieszymy się, że jednak dobrze zidentyfikowaliśmy ten domek jako SAGĘ. Dzięki niemu postanowiliśmy np. zrezygnować z wolego oczka na rzecz lukarny (bardzo ładnie wygląda na tej Sadze).

Pozdrawiamy
EiM

gośka57
12-03-2006, 09:49
Ja też zrezygnowałam z wolego oczka, ale na rzecz połaciówki. Zrobiłam to przede wszystkim ze względu na większą dowolność w doborze materiału na pokrycie dachu. Lukarna nie przyszła mi do głowy. Trochę mi szkoda tego oczka, ale coś za coś.

Ela_i_Maciek
12-03-2006, 11:20
Witaj,

mu na połaciówki nie zdecydujemy się ze względu na skos. Bez lukarny albo wolego oczka wychodzenie z wanny stanie się nieco kłopotliwe. Lukarna / oczko zapewnia nieco inne położenie stropu i tym samym pozwoli wstać w wannie.

gośka57
12-03-2006, 12:29
Witaj,

mu na połaciówki nie zdecydujemy się ze względu na skos. Bez lukarny albo wolego oczka wychodzenie z wanny stanie się nieco kłopotliwe. Lukarna / oczko zapewnia nieco inne położenie stropu i tym samym pozwoli wstać w wannie.
U mnie wanna jest umiejscowiona i tak trochę w bok od oczka, więc mam nadzieję, że jakoś się zmieścimy. W najgorszym wypadku trzeba będzie zgiąć kark :wink:

Piotr Marmurowicz
15-03-2006, 20:18
Poszukuje zdjec z realizacji domu SAGA z pracowni APA.
pozdrawiam Piotr :P

grazia111
26-03-2006, 14:57
Witam,

czy zakupiliście już projekty? kiedy ruszacie z budową?

pozdrawiam
Grażyna

grazia111
26-03-2006, 15:06
Poszukuje zdjec z realizacji domu SAGA z pracowni APA.
pozdrawiam Piotr :P


PONAWIAM PROŚBĘ.
Czyżby to nie był popularny dom?

pozdrawiam
G.

Ela_i_Maciek
26-03-2006, 18:08
Czy projekt już kupiliście? Jakie zmiany?

gośka57
26-03-2006, 18:43
Czy projekt już kupiliście? Jakie zmiany?
Nie wiem, czy to pytanie do mnie, bo od naszej "rozmowy" minęło dużo czasu :roll: ale co mi szkodzi odpowiedzieć.
:wink: Projekt kupilismy już dawno. 4.04 mamy zacząć budowę. Wszystko gotowe :D
Oprócz likwidacji wolego oczka drobne zmiany - kuchnia zamykana suwanymi drzwiami, drzwi z garażu przez kotłownię, likwidacja spiżarki w kuchni, zmniejszenie łazienki na dole na rzecz miejsca na szafę, z którego zrolbimy spiżarkę. Zlikwidowaliśmy też wykusz w salonie na rzecz dużego okna tarasowego. I to by było chyba wszystko. Teraz tylko zaczynać.
A na jakim etapie Wy jesteście. Wasz domek też mi się bardzo podobał, ale dla mnie trochę za duży i nie wszedłby na moją działkę.
Pozdrawiam
gośka

grazia111
27-03-2006, 09:10
Firma DQM (www.dqm.pl) proponuje wybudowanie Sagi za 1930 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej + 7% VAT. Budynek wykończony z kompletnymi instalacjami.

Co o tym sądzicie?

G.

gośka57
28-03-2006, 16:41
My budujemy właśnie z nimi, więc za jakiś czas będziemy mogli podzielić się inforamcjami na temat tej firmy. Do tej pory wszystko ok.

Ela_i_Maciek
28-03-2006, 19:28
My budujemy właśnie z nimi, więc za jakiś czas będziemy mogli podzielić się inforamcjami na temat tej firmy. Do tej pory wszystko ok.

Ooooo.... :o

Ja też się do nich przymierzam! Gdzie budujecie? Czy prównywaliście wycenę którą wam zaproponowali (ile? może być na priv) z innymi wykonawcami? Ja od nich otrzymałem już propozycję, ale wydaje mi się wysoka i chciałbym poznać waszą opinię.

Czy możemy liczyć, że będziecie na bieżąco dzielić się doświadczeniami ze współpracy z tą firmą?

Pozdrawiam,
Maciek

gośka57
28-03-2006, 19:50
My budujemy właśnie z nimi, więc za jakiś czas będziemy mogli podzielić się inforamcjami na temat tej firmy. Do tej pory wszystko ok.

Ooooo.... :o

Ja też się do nich przymierzam! Gdzie budujecie? Czy prównywaliście wycenę którą wam zaproponowali (ile? może być na priv) z innymi wykonawcami? Ja od nich otrzymałem już propozycję, ale wydaje mi się wysoka i chciałbym poznać waszą opinię.

Czy możemy liczyć, że będziecie na bieżąco dzielić się doświadczeniami ze współpracy z tą firmą?

Pozdrawiam,
Maciek
Budujemy w Warszawie.
Wyceny porównywaliśmy, ale wycena wycenie nie równa. Każda obejmuje coś trochę innego. Ta nie była najtańsza, ale bardzo precyzyjna (przynajmniej tak mi się wydaje), a wykonawca nie żałował czasu, żeby mi wszystko wyjaśnić. Wolę wziąć trochę droższego, gdzie wiem, co mnie czeka, niż takiego, który nie precyzuje, a potem będę zaskakiwana. Jak do tej pory wszystko jest ok., ale teraz się zacznie najważniejsze. :roll:
Wrażeniami się podzielę. Jak by co, to będę miała straszaka :wink: :lol:
Próbuję wysłać wiad. na priv, ale mam jakieś problemy

Ela_i_Maciek
28-03-2006, 20:12
gośka, jak mówiliśmy o Sadze w Rembertowie, mówiłaś, że masz niedaleko... budujesz może tam?? Ja mam działkę 100 m od tego domu, który pojechałaś oglądać.

Ja też spotkałem się z panem (Pan Jan) z DQM. Bardzo miło i rzeczowo sobie pogadaliśmy. Czekam na info o waszej wycenie - najbardziej interesują mnie stałe elementy - typu roboty fundamentowe, ściany, ułożenie dachu, etc... wyobrażam sobie, że materiały możemy wybrać zupełnie inne... ale ciekawi mnie też propozycja, którą dostaliście na cały dom.

Pozdrawiam serdecznie,
Maciek

gośka57
30-03-2006, 14:17
Ela_i_Maciek wysłałam Wam wiadomość na priva.

Piotr Marmurowicz
31-03-2006, 07:33
Hallo Hallo ten domek jest naprawde ładny, w następnym poście wyslę zdjecia z swojej realizacji. Ale nie ukrywam, że chciałbym wymienić swoje doświadczenia z innymi inwestorami.
pozdrawiam 8)

Ela_i_Maciek
01-04-2006, 20:42
grazie

Marek1970
02-04-2006, 20:23
Projekt już jest zamówiony ,ale chętnie dowiedziałbym się coś o nim ,może ktoś już ten dom zbudował?Porady i zdjęcia mile widziane .Dziękuje

Piotr Marmurowicz
03-04-2006, 10:42
Ja również poszukuje zdjec z realizacji tego domku lub innych doświadczeń w tej inwestycji . jak sie troszeczke odkpie z nadmiaru pracy to przesle Ci zdjecia z realiazacji nistety do poziomu dachu z deskowaniem :lol: :lol:

Piotr Marmurowicz
03-04-2006, 10:46
"Marek 1970" również ma ten domek na mysli. I co nikt go jeszcze nie stworzył co jest grane . Ponownie prosze o wymianę doswiadczeń jezeli ktoś ma w tym wzgledzie jakieś doświadczenie
pozdarwiam

Piotr Marmurowicz
03-04-2006, 10:52
Hej a ja juz stawiam ten domek ( niestety od dwóch lat ), w chwili obecnej jest po deskowaniu. Jak wyrobie sie to troche zdjec wam pokaże pozdrawiam i równiez oczekuje na różne sugestie inwestycyjne w tym wzgledzie.
:lol: :lol:

Piotr Marmurowicz
03-04-2006, 12:44
Hej Witam wszystkich
Ja tez buduje domek SAGA metodą gospodarczą i chetnie po wymieniam sie uwagami co do projektu z wami. w chwili obecnej mam domek przykryty deskowaniem i czekam dalej na cieple dni
pozdrawiam

gośka57
03-04-2006, 15:14
Hej Witam wszystkich
Ja tez buduje domek SAGA metodą gospodarczą i chetnie po wymieniam sie uwagami co do projektu z wami. w chwili obecnej mam domek przykryty deskowaniem i czekam dalej na cieple dni
pozdrawiam
Bardzo interesuje mnie, czy podnosiłeś poddasze? Czy już widać, jak dużo zabiorą skosy? Gdzie budujesz?
pozdrawiam

Piotr Marmurowicz
04-04-2006, 11:59
Tak podniosłem pddasze, o około 30 cm i teraz jest to czego oczekiwałem bo tak faktycznie mogę stać bez schylnia się przy scianie w odległosci około 70 cm. Niestety poniesienie poddasza wiązało się z faktem iż parapet okna mam na wysokści około 1,40m wiec należy zrobic przy lukarnach małe co nie co, a wiec mały zagłębiony parapecik na zewnątrz dachu ( pamętajmy że nie mamy przerywanego dachu a wiec krokwie pod oknem kończyły sie własnie na nim ) .
Wole okno stwarza mniejsze problemy, bo poziom posadzki możemy podnieśc poprzez 2 schody wewnątrz jednego z pomieszczeń lub umieścić w samej łazience wannę w tym miejscu Pod oknem.
Nie zapomij równiez o koniecznym wzmocnieniu scian żelbetowymi słupami w odległości między sobą okolo 1,5m do 200 m w celu przenoszenia odpwiednich obciążeń.
Moja chatka to okolice Poznania.

Motto
Etap projektu to pikuś przy realizacji zacznają sie problemy.

gośka57
04-04-2006, 12:56
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. :) To znowu mam o czym myśleć. :roll:

Piotr Marmurowicz
04-04-2006, 13:45
czy ktoś posiada zdjecia z realizacji tego domku czy nie :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

gośka57
04-04-2006, 14:10
To dziwne :o sama wiem o trzech SAGACH budujących się w W-wie, widziałam jedną przy trasie na Gdańsk, słyszę, że dużo się ich buduje, a fotek nie ma :o :(
Fotki z częściowej realizacji SAG możesz znaleźć tu http://www.dqm.pl/kroniki.php (budowa Marki i Józefów)

Ela_i_Maciek
04-04-2006, 19:57
Jak myślicie, dlaczego moja pani architekt stanowczo odradzała "dodanie cegły" na całym obwodzie ściany kolankowej...? Czy to naprawdę tak bardzo wpływa na obciążenia przenoszone z dachu (i na jego konstrukcję w ogóle)? :o

gośka57
04-04-2006, 20:11
Mi z kolei odradza to wykonawca. Mówi, że dom straci sylwetkę i trzeba będzie robić niezbyt ładne parapety zewnętrzne przy lukarnach (to zresztą potwierdza Piotr Marmurowicz). Z kolei Piotr pisze, ze po podniesieniu może stanąć w odległości 70 cm od ściany. To w jakiej przed podniesieniem :-? Czy tam będzie się można wyprostować :(

Piotr Marmurowicz
05-04-2006, 12:52
Jezeli masz sciane kolankową ogółem bez lukarn na wysokości 80 cm to jak pieknie to pokazuje projekt w rzucie poddasza ( przerywana linia) to miejsca gdzie osięgnieto wyniki wysokości założony czyli okolo 2,50 jest tak faktycznie niewiele w pokojach, chyba że na klatce ale tam nikt nie przebywa. Poza tym projektant szedł po łatwiźnie w zakresie projektowania górnych pomieszczeń bo najpierw zrobił sobie więźbe i ułożenie poszczególnych słupów a potem stosownie do potrzeb stworzył sciany działowe i tak np. powstały garderoby. Niestety zewnętrzny parapet oczywiście to jest kwestia gustu. Przy założeniu 80 cm sciany kolankowej wyprostowany (Wysokośc około 1,8m )jesteś w odległośco około 1,7 - 2 m od sciany. :wink:

Piotr Marmurowicz
05-04-2006, 14:17
Tak ale to nic jedna pozycja i to jeszcze oszczedna w zdjęcia , brak np przudu domku jak rzowiązano sprawę z wolim okiem przy tej dachówce

pozdrowionka :wink:

gośka57
05-04-2006, 17:12
Piotr, puściłam Ci info na priva :)
Ja właśnie między innymi z powodu problemów z dachówką zrezygnowałam z oka.

Ela_i_Maciek
05-04-2006, 22:32
Czyli skosy to idealne miejsce na łóżko, biurko, szafkę pod telewizor, etc...

grazia111
06-04-2006, 08:43
Piotr, puściłam Ci info na priva :)
Ja właśnie między innymi z powodu problemów z dachówką zrezygnowałam z oka.



o jakich problemach z dachówką piszesz? :o
jak dotąd mam zakupiony projekt i najchętniej niczego bym nie zmieniała

g.

gośka57
06-04-2006, 14:42
Piotr, puściłam Ci info na priva :)
Ja właśnie między innymi z powodu problemów z dachówką zrezygnowałam z oka.



o jakich problemach z dachówką piszesz? :o
jak dotąd mam zakupiony projekt i najchętniej niczego bym nie zmieniała

g.
Może problemy to za duże słowo, :wink: ale widziałam kilka fotek z wykończenia tego oka dachówką i prawda jest taka, ze tak naprawdę podobało mi się tylko to obłożone karpiówką (a ta jak wiadomo jest najdroższa :-? ), albo obniżone oko (co nie ma sensu, bo źle doświetli :-? ), które wtedy można w miarę ładnie obłożyć inną dachówką. Oczywiście wszystko jest kwestią gustu :wink:

Marek1970
06-04-2006, 21:19
Jakoś mało popularny ten projekt !

grazia111
07-04-2006, 15:25
są jeszcze przynajmniej dwa tematy o projekcie Saga.
Niewiele osób buduje ten dom, ale trochę buduje. :wink:

pozdrawiam

gośka57
07-04-2006, 15:28
Ja buduję. :D

grazia111
07-04-2006, 15:34
gdy zamawiałam projekt, powiedziano mi, że na dachu ma być karpiówka.
Nie wiem jeszcze z jakimi kosztami w związku z tym trzeba się liczyć, ale czy wiecie procentowo o jakiej mowa różnicy, tzn. zwykła dachówka a karpiówka?

w przypadku kiedy tego wolego oka zabraknie, dom na pewno zmieni nieco swój wygląd :cry:

gośka57
09-04-2006, 13:32
gdy zamawiałam projekt, powiedziano mi, że na dachu ma być karpiówka.
Nie wiem jeszcze z jakimi kosztami w związku z tym trzeba się liczyć, ale czy wiecie procentowo o jakiej mowa różnicy, tzn. zwykła dachówka a karpiówka?

w przypadku kiedy tego wolego oka zabraknie, dom na pewno zmieni nieco swój wygląd :cry:
No niestety zmieni :( Mi też bardzo podoba się to oko, ale tylko przy karpiówce.
Z tego, co ja się już orientuję karpiówki kładziesz na metr około dwa razy więcej niż innej dachówki. Rachunek jest prosty - dach dwa razy droższy.

Piotr Marmurowicz
10-04-2006, 10:47
Jak sie nie mylę sam materiał liczyć trzeba około 50 zł do 60 zł za m2 bez jakichkolwiek rynien itd

Piotr Marmurowicz
10-04-2006, 10:48
A trzeba przyznać że wole oko to jest to co w tym domku wyróżnia go.
To jest to piękno i cały zachwyt

:P :P :P

Piotr Marmurowicz
10-04-2006, 10:52
Gosiu 57, dlatego nie ma wolego oka na zdjeciach, no a ja juz myslałem że coś tu nie gra faktycznie karpiowka to optymalne i najlepsze rozwiązanie. [/quote]

gośka57
10-04-2006, 15:32
No właśnie, to oko jest śliczne, ale tak naprawdę podoba mi się tylko przykryte karpiówką. Przy innych dachówkach zaczynają się schody (spłaszczanie oka, kosze i sama jeszcze nie wiem co), dlatego (choć z bólem serca) zrezygnowałam z niego :(

grazia111
12-04-2006, 14:57
a czy próbowaliście to wole oko zamienić na jeszcze jedną lukarnę, identyczną do pozostałych?
Ciekawe jak to będzie się reprezentowało. Po świętach powinnam mieć wycenę tego domu. Wtedy będę się zastanawiać nad ewentualnymi zmianami dachu.

G.

gośka57
13-04-2006, 06:50
a czy próbowaliście to wole oko zamienić na jeszcze jedną lukarnę, identyczną do pozostałych?
Ciekawe jak to będzie się reprezentowało.
G.
Taki pomysł nie przyszedł nam do głowy, ale już po adaptacji widzieliśmy SAGĘ z lukarną w tym miejscu. Wydaje mi się, że na mojej niewielkiej działce lepiej będzie się prezentowała z połaciówką, bo lukarna wygląda potężniej.

Piotr Marmurowicz
13-04-2006, 09:35
A może ktoś ma jakieś uwagi co do innych rozwiazań w tym domku.
Ja np. zrezygnowałem z skrytki w kuchni, i pod schodami robię skrytkę. Uważam tez ze warto zastanowić sie nad scianą odgradzającą salon od klatki schodowej, przy pomocy jakiegoś podciągu można w ten sposób umiescić inny typ schodów w tej klatce . Oczywiście nie mamy wówczas skrytki pod schodami ale mamy bardzo duża przestrzeń z shodami w salonie ( tylko z tym to trochę zabiegów konstrukcyjnych , trzeba mieć wizję i itd ) Ja sam nie podjąłem sie tego zadania.

pozdrowionka dla inwestorów
:wink: :wink:

Piotr Marmurowicz
13-04-2006, 09:45
Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami. Ja wychodzę z zalożenia że przestrzeń jest jak najważniejsza,w koncu mieszkam w domu a nie na zewnatrz patrząc na niego. W konsekwencji istotne tez jest miejscowienie mebli. Myśle, że każda kobieta uwielbia przemieszczanie mebelków zakup nowych itd. i co wówczas zdani jestesmy tylko na taki roztaw jaki pozwalaja nam skosy, a przecież zamierzamy mieszkać w nim do końca ży.......a ( chyba że nowy postawimy )
pozdrawiam :P

Piotr Marmurowicz
13-04-2006, 10:00
Pamietajcie też jezeli chcecie stosować rolety to albo o podniesieniu wysokości na rolete albo zastosowanie specjalnych nadproży. Bo bez tego to okienko wam sie zmniejsza od 16 do 20 cm a to duzo swiatełka mniej bedzie wchodzic do domku!!!!! 8) 8)

grazia111
13-04-2006, 18:59
Jesteśmy jeszcze przed adaptacją i tak naprawdę najchętniej nie zmieniałabym niczego. Niestety najprawdopodobniej zrezygnujemy z wolego oka.

Piękne schody w salonie dobrze się prezentują, mogą dać fajny efekt (widziałam kilka zdjęć z takich realizacji) - warte przemyślenia 8) .

Piotr Marmurowicz: zrezygnowałeś ze spiżarni w kuchni i zrobiłeś ją pod schodami? zależy co chcesz zmieścić w tej spiżarni. Myślałam o schowaniu tam może lodówki/zamrażarki.

grazia111
13-04-2006, 19:01
Taki pomysł nie przyszedł nam do głowy, ale już po adaptacji widzieliśmy SAGĘ z lukarną w tym miejscu. Wydaje mi się, że na mojej niewielkiej działce lepiej będzie się prezentowała z połaciówką, bo lukarna wygląda potężniej.

A do jakiej wielkości działki przymierzaliście?

grazia111
13-04-2006, 19:12
Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami. Ja wychodzę z zalożenia że przestrzeń jest jak najważniejsza,w koncu mieszkam w domu a nie na zewnatrz patrząc na niego. W konsekwencji istotne tez jest miejscowienie mebli. Myśle, że każda kobieta uwielbia przemieszczanie mebelków zakup nowych itd. i co wówczas zdani jestesmy tylko na taki roztaw jaki pozwalaja nam skosy, a przecież zamierzamy mieszkać w nim do końca ży.......a ( chyba że nowy postawimy )
pozdrawiam :P


A jak wyglądają miejsca przeznaczone na garderoby? Czy można tam zainstalować drążki na ubrania wiszące? Szufladę, czy półkę. Chciałabym zachować te garderoby, ale zastanwiam się, czy przeznaczona powierzchnia na nie pozwala na zrobienie funkcjonalnej "szafy w ścianie".
Gdzieś przeczytałam, że min. funkcjonalnej garderoby to 3,5 metra.

Marek1970
13-04-2006, 22:16
Mam już projekt Sagi !! Chcę spiżarkę zrobić pod schodami zamiast w kuchni czy to dobry pomysł ?Poza tym zrezygnuję z "oka" na rzecz trapezówki i w salonie zamiast wykusza zrobię albo drzwi albo duże okno .Proszę o komentarze i porady .Pozdrawiam dzięki

Ela_i_Maciek
13-04-2006, 22:40
ja myślę, że garderoba spełnia swoje zadanie jeżeli:

1. możesz do niej wejść i zamknąć za sobą drzwi

2. jak już jesteś w środku, to masz na tyle dużo miejsca, aby w miarę wygodnie się ubrać / przebrać, rozłożyć jakieś rzeczy

myślę, że dobrze zaprojektowana garderboa będzie miała minimum 4-6 mkw (2.5-3 m szeroka 1.5-2 m głęboka)

gośka57
14-04-2006, 07:09
Taki pomysł nie przyszedł nam do głowy, ale już po adaptacji widzieliśmy SAGĘ z lukarną w tym miejscu. Wydaje mi się, że na mojej niewielkiej działce lepiej będzie się prezentowała z połaciówką, bo lukarna wygląda potężniej.

A do jakiej wielkości działki przymierzaliście?
22,5 x 27 m

Piotr Marmurowicz
14-04-2006, 11:50
Szafa pod zabudowę to nie garderoba i tu juz jest znacząca róznica. Garderoba jest po to aby ciuszki i buciki nie walały sie po pokoju, a realizują to w formie szafy nie spelnisz tego. Zrestą szafa posiada głębokość a tak faktycznie zakres jej głębokości określa wyciągnięta ręka .
pozdrowionka
Pamietaj także, że mamy słupy od więźby a sciany działowe są ułożone od garderob właśnie w ten sposób.

Piotr Marmurowicz
14-04-2006, 12:02
Ladówa idzie do kuchni, zamrażarka moż iść pod schody bo poziom jest -1m op poziomu wiec miejsca bardzo dużo. Ponadto dzęki podniesieniu ściany kolankowej pomieszczenie strychu to juz nie strych a moze byc fajny pokoik. Moje przeznaczenie spizarki pod schodami to buteleczki z napojami ( róznymi bo blisko od salonu jak i kuchni ), trochę ziemniaczków w zimie bo pamietajmy ze nie ma piwnicy w tym domu !!!!! mozna także schować trochę innych przedmiotów.

Pamietajcie natomiast żeby nie dać sie wykonawcy i na poziomie fundamentów zakonczenie fundamentow musi byc wiencem tak jak jest w projekcie bo pozniej mozecie tego solidnie żałować ( mam spore doswiadczenie w tym zakresie )

Moja działeczka to 30x35m i domek powiedziałbym, że jest akurat wiec jak jest znaczaco mniejsza działeczka to ostro zastanowiłbym sie nad tym projektem.
pozdrowionka

Piotr Marmurowicz
14-04-2006, 14:00
poszukaj postów odnośnie Sagi na tym forum. Jest ich troszeczkę np poszukuje zdjec domu SAGA(http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=66620)tam ładnie opisujemy tego rodzaju rozwiązania
pozdrawiam :wink:

Piotr Marmurowicz
14-04-2006, 14:02
poszukaj , poszukaj a znajdziesz :o :o :o :o :o

grazia111
15-04-2006, 19:13
W ostatnim Muratorze wyczytałam o pomyśle zrobienia szatni w przedsionku. Bardzo spodobało mi się to, bo przychodzi człowiek z zewnątrz ściąga buty, kurtkę chowa w takiej szatni i bałaganu nie ma.

Pomyślałam, że w naszym projekcie zaraz przy drzwiach idących z przedsionka do garażu można byłoby przebić takie drzwi do szatni umieszczonej w zamkniętym pomieszczeniu przy łazience.

Czy ocieplacie wełną tak jak jest w projekcie? oraz U220?

grazia111
15-04-2006, 19:19
jednym słowem powierzchnia przeznaczona na sypialnianie garderoby jest stanowczo za mała!

:roll:

Piotr Marmurowicz
16-04-2006, 21:16
To ty powiedziałaś, ja uważam że szafy są tu niewystraczające, natomiast garderoby o pwierzchaniach 4,5 do 6m2 sa nie az takie małe tym bardziej że mam scianke kolankowa wyzszą i tym samym lepsze możliwości rozłozenia mebli, wieszaków itd.
pozdrawiam

Piotr Marmurowicz
16-04-2006, 21:28
A jak myślisz ? Ocieplenie ma tu swoje uzasadnienie, gdyż projekt przewiduje niezbyt wysoką tempetarurę w garażu. Ja na dzien dzisiejszy przymierzam sie do tego tym bardziej ze tam nie ma sciany 25 cm tylko ciensza. Ponadto wszelkiego rodzaju opracowania przemawiają za tym. Natomiast co do drzwi na szafę nie rozumiem za bardzo tego pomysłu, czy to rozwiązanie ma na celu zabranie ciagu komunikayjnego w garazu na ta szafe. Pamietaj ze róznica temperatur pomiedzy garazem a szafa przy lazience jest znaczaca. A jak zabezpieczysz utrate ciepła Pamietaj ze cieplo ucieka a nie zimno, sama szafa pod zabudowe z dwoch stron posiadajaca drzwi na pewno nie uchronie Cie od zimna wrecz zakłóci projektowe założenie grawitacyjnej wymiany powietrza. Natomiast na pewno zrobie w garazu na tej scianie zlew, bo co z brudnymi rekoma iśc przez cały dom bez sensu.
pozdrowionka

gośka57
17-04-2006, 07:29
A ja miejsce na szafę powiększyłam kosztem brodzika w łazience obok (nie jest mi potrzebny) i w ten sposób mam tam dodatkowe pomieszczenie gospodarcze (spiżarkę). Wejście z garażu przeniosłam do kotłowni i w ten sposób mam więcej miejsca w wiatrołapie.

Ela_i_Maciek
17-04-2006, 12:55
Piotr,

pytanie z innej beczki: jak rozwiązałeś układ pomieszczeń na górze? Pozostałeś wierny propozycji w projekcie, czy dokonałeś jakiś roszad?

Pozdr.
Maciek

Ela_i_Maciek
17-04-2006, 13:09
Moja działeczka to 30x35m i domek powiedziałbym, że jest akurat wiec jak jest znaczaco mniejsza działeczka to ostro zastanowiłbym sie nad tym projektem.
pozdrowionka

Hmm,

akurat jeżeli chodzi o Sagę, to jest to projekt na tyle "zgrabny", że ładnie wygląda nawet na małej działce. Jedna Saga - oglądana zresztą przez Gosię w Rembertowie - stoi na zadrzewionej działce o pow. ok. 500-550 m2. Prawda, że nie zostaje wiele miejsca na działce, ale domek ma akurat po 4 m trawnika od każdego boku do granicy działki. Starczy. A wygląda bardzo ładnie.

W samym domu wprowadzono kilka zmian - np. odbicie lustrzane względem oryginalnego projektu i trójkątna lukarna zamiast wolego oka. Taką samą zmianę wprowadzimy do naszej Korony, bo bardzo nam się spodobała i ma naszym zdaniem wiele zalet, np.:
* wyżej poprowadzony strop (grzbiet)
* większe okno
* łatwiejsza konstrukcja i pokrycie dachu
* możliwość zastosowania innej dachówki niż droga karpiówka

Pozdrawiam,
Maciek

gośka57
18-04-2006, 07:23
Moja działeczka to 30x35m i domek powiedziałbym, że jest akurat wiec jak jest znaczaco mniejsza działeczka to ostro zastanowiłbym sie nad tym projektem.
pozdrowionka

Hmm,

akurat jeżeli chodzi o Sagę, to jest to projekt na tyle "zgrabny", że ładnie wygląda nawet na małej działce. Jedna Saga - oglądana zresztą przez Gosię w Rembertowie - stoi na zadrzewionej działce o pow. ok. 500-550 m2. Prawda, że nie zostaje wiele miejsca na działce, ale domek ma akurat po 4 m trawnika od każdego boku do granicy działki. Starczy. A wygląda bardzo ładnie.


Maciek
To fakt, że działka chyba jeszcze mniejsza niż moja, bo inwestor przeniósł wyjście tarasowe na bok, a z tyłu jest b. mało miejsca. Byliśmy zdziwieni, bo my długo zastanawialiśmy się, czy na naszą można wcisnąć SAGĘ. Ale teraz już ściany idą do góry i widzę, że nie będzie źle. Fakt - w nogę grać się nie da, ale leżak i grill się zmieszczą. :wink:

grazia111
18-04-2006, 09:22
(...) trójkątna lukarna zamiast wolego oka. Taką samą zmianę wprowadzimy do naszej Korony, bo bardzo nam się spodobała i ma naszym zdaniem wiele zalet, np.:
* wyżej poprowadzony strop (grzbiet)
* większe okno
* łatwiejsza konstrukcja i pokrycie dachu
* możliwość zastosowania innej dachówki niż droga karpiówka

Pozdrawiam,
Maciek

Trójkątna lukarna? koniecznie pojadę do Rembertowa to zobaczyć. Jeszcze nie podjęliśmy decyzji, co z tym wolim okiem.

Piotr Marmurowicz: Nasz majster poleca zamianę U220 na Maxa i ocieplenie styropianem.
co do wełny - słyszałam, że dobrze jest wziąść ekipę doświadczoną w jej układaniu, bo jest trudniejsza do ułożenia niż styropian

pozdrawiam
G.

grazia111
18-04-2006, 09:24
A ja miejsce na szafę powiększyłam kosztem brodzika w łazience obok (nie jest mi potrzebny) i w ten sposób mam tam dodatkowe pomieszczenie gospodarcze (spiżarkę). Wejście z garażu przeniosłam do kotłowni i w ten sposób mam więcej miejsca w wiatrołapie.


Właśnie w tym miejscu chciałabym mieć szatnię, tylko z wejściem od wiatrołapu.

A gdzie miejsce na pralkę, suszarnię?

Piotr Marmurowicz
18-04-2006, 09:52
Odpowiem szczerze, jestem na etapie w tym roku robienia scianek działowych na poddaszu, niestety mam zmieniony strop na gestorzebrowy wiec robienie scianek w nnym miejscu jak w projekcie jest praktycznie niemożliwe, ale tak faktycznie wydaje mi sie propozycja projektanta jest optymalna w tym wzgledzie, tym bardziej że mamy słupy podtrzymujące wieźbę dachową w takim miejscu, że za dużo nie zrobimy chyba że damy słup na środku pokoju do tanca !!!!!!!!. Natomiast nie ukrywam że nie robie skrytki w kuchni i zastanawiam sie nad garderobami na poddaszu, podwyższenie wnętrza dało mi znaczną poprawę wielkości powierzchni wewątrz pomieszczeń i to ma swoje plusy bo moge zmniejszyc np. garderoby. Nie wykluczam że zostawię na pewno te pomieszczenia tylko nie wiem w jakiej proporcji, ponadto napweno wykonam je z płyty karton-gips. Natomast stwierdzam że klatka schodowa i hol to masa straconego miejsca i być może coś z nią pokombinuje. Jak bede wiedział co to napweno sie podziele ta informacja na forum.
pozdrawiam

gośka57
18-04-2006, 11:07
A gdzie miejsce na pralkę, suszarnię?
Z tą pralką i suszarnią to mam problem :-? Nie widzę dobrego rozwiązania. :roll: Bo suszarnia na strychu i przy ładnej pogodzie w ogródku. Pralka w kotłowni albo łazience na górze (może da się ją trochę powiększyć kosztem strychu i schować pralkę za jakimś sprytnym murkiem). I jak by nie patrzeć czeka mnie bieganie z bielizną (albo z brudną na dół, albo z upraną na górę). A Ty coś wymyśliłaś w tym względzie?

Piotr Marmurowicz
18-04-2006, 13:43
Ela i Maciek napisał ze majster im poleca zmianę : U220 na Maxa.
Zapytajcie sie majstra jaka to różnica wzgledem przenikalności cieplnej ( bo miom zdaniem prawie zadna) Chyba że U220 ( zależy od prcudenta ) jest wiekszy i cieższy do dzwigania i tu cały problem. Przecież możes murować z K3 tez sie da ale jaka jest cena zakupu i ile towaru ci wyjdzie, uważam że musicie wszystko przeliczać bo wy za to płacicie.
Styropian ma gorsze własciwosci cieplne niż wełna , oczywiście za to jest tanszy. Ja przeliczałem sobie to zagadnienie i uważam że ocieplenie robie na samym koncu bo wtedy decyduję czy wełan czy styropian. Technologia kładzenia tego czy tego jest podobna czyżby wasz wykonawca szukał jele......... Co zyskuje stosując styropian co przy wełne napewno wiecej zabawy przy welnie.

Natomiast problem pralki automatycznej w kotłoni uwazam za poważny , bo ta kotłownia jest naprawde malutka a jeszcze wstawic w niej pralke to ja dziekuje, malo tego pamietajcie ze ten projekt nie ma pomieszczenia gospodarczego na np. pierdolki ogrodowe kosiarke itd. Ja prawdopodobnie sparwe pralki załatwiam albo w miejscu prysznica na dole przy ubikacji , lub w pomieszczeniu strychu. kotłownia jest bardzo mała a wniej miesic sie musi piec, zbiornik wyrównaczy itd a to troche miejsca zajmuje, gdzie sprzęt ogrodniczy o praniu nie wspomne do rozwieszenia bo i tak zasuwasz zima na strych lub na taras latem.

grazia111
19-04-2006, 13:34
Widzę to tak: pralka w kotłowni i tam najchętniej suszarka do sufitu.
Kiedyś czytałam/widziałam coś takiego jak "zrzut" do brudnej bielizny z łazienki na górze prosto do pralni. Fajne rozwiązanie i nie trzeba biegać góra-dół.

Piotr Marmurowicz(...)Technologia kładzenia tego czy tego jest podobna czyżby wasz wykonawca szukał jele......... (...)
To nie wykonawca powiedział, że ułożenie wełny jest trudniejsze od styropianu. Przeczytałam to w którymś numerze Muratora albo Budujemy Dom. Wiedza fachowa. :P

G.

gośka57
19-04-2006, 14:25
Widzę to tak: pralka w kotłowni i tam najchętniej suszarka do sufitu.
Kiedyś czytałam/widziałam coś takiego jak "zrzut" do brudnej bielizny z łazienki na górze prosto do pralni. Fajne rozwiązanie i nie trzeba biegać góra-dół.


Tak, tylko że w SADZE nie ma jak poprowadzić zrzutu z łazienki do kotłowni - rura musiałaby być jakaś gięta. :-?

Ela_i_Maciek
19-04-2006, 20:43
pewnie już to gdzieś pisałeś, ale o ile podnosiłeś dach? O przysłowiową jedną cegłę?

Zastanawiamy się, czy nie porozmawiać o takim pomyśle z naszą panią architekt...

Ela_i_Maciek
19-04-2006, 21:41
Ela i Maciek napisał ze majster im poleca zmianę : U220 na Maxa. ...

to nie my :) , to grazia111



... jaka to różnica wzgledem przenikalności cieplnej ( bo miom zdaniem prawie zadna) ...

różnica jest chyba tylko w cenie. Swego czasu zapytaliśmy w pracowni J. Charkiewicza (tj. autora naszych projektów), czy nie warto zamienić U220/Maxa na ceramikę poryzowaną. Odradzili - ale trudno nam powiedzieć z jakiego powodu (może dlatego, że uznali poryzowaną ceramikę za nazbyt kruchą? :o ).

My mamy już za sobą długie, filozoficzne rozważania nt. budulca. W sumie nie sprawi nam żadnej różnicy, czy będą to (preferowane przez nas) silikaty, czy też ceramika (U220 / Max). Czynnikiem decydującym będzie cena (materiał + zaprawa lub klej).


... Styropian ma gorsze własciwosci cieplne niż wełna , oczywiście za to jest tanszy ...

My wybieramy wełnę o grubości 15 cm (co przy cegle 24-25 cm, tynku na siatce na zewnątrz i tynku wewnątrz da nam ściany o grubości ok 45 cm; tj. mały bunkier... i to przy ścianie 2W... a co dopiero przy 3W? jeszcze z 10 cm więcej.. :o ).


... Natomiast problem pralki automatycznej w kotłoni uwazam za poważny , bo ta kotłownia jest naprawde malutka a jeszcze wstawic w niej pralke to ja dziekuje, malo tego pamietajcie ze ten projekt nie ma pomieszczenia gospodarczego na np. pierdolki ogrodowe kosiarke itd.
...
kotłownia jest bardzo mała a wniej miesic sie musi piec, zbiornik wyrównaczy itd a to troche miejsca zajmuje, gdzie sprzęt ogrodniczy o praniu nie wspomne do rozwieszenia bo i tak zasuwasz zima na strych lub na taras latem.

i to był przysłowiowy gwóźdź (do trumny, lub programu - jak kto woli)... właśnie z tego powodu zdecydowaliśmy się na Koronę, która ma 3 spore sypialnie na górze oraz dodatkowe pomieszczenie nad garażem, gdzie my planujemy zrobić:
1. pralnio / suszarnio / kotłownię

a) bo wierzymy, że większość "brudów" generowana jest na górze, bo tam są sypialnie, ubrania, łazienki - zatem naturalnie odpada problem z bieganiem góra-dół
b) oryginalną kotłownię na dole zamieniamy na (dostępne tylko od zewnątrz domu) pomieszczenie gospodarczo-ogrodnicze (tj. kosiarka, skład drewna do kominka, narzędzia, wąż do podlewania i wszystkie inne duperelki, które trzeba mieć)
c) piec będzie kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania (w sumie można go postawić nawet w łazience, ale tam byłby zbyt blisko sypialni - nie wiemy, jakie to licho jest głośne) - pranie ponoć nie "przejdzie gazem", bo system ogrzewania jest odpowiednio szczelny (nie pozostaje nam nic innego, tylko uwierzyć w te zapewnienia)

2. pokój do pracy (tj. biurka pod 2 komputery, szafki/półki na papiery, etc.

Saga nie daje takich możliwości... a szkoda, bo jest ładna, zgrabniejsza i tańsza do wybudowania / utrzymania (mniej grzania...)

grazia111
20-04-2006, 21:53
...czemu ulepszać coś co jest doskonałe? :wink:
Na pewno po podwyższeniu poddasza wygląd całego domu ulegnie zmianie.
Może być to ciekawym eksperymentem. :wink:

grazia111
20-04-2006, 21:57
To ty powiedziałaś, ja uważam że szafy są tu niewystraczające, natomiast garderoby o pwierzchaniach 4,5 do 6m2 sa nie az takie małe

Garderoby - powierzchnie: 2,18
1,9
1,55!

Piotr Marmurowicz
22-04-2006, 14:23
Hej Hej to są powierzchnie użytkowe !!!!! a tak faktycznie to do samej sciany kolankowej masz powierzchnie dużo wieksze np ta co ma 2,18 m pow. uzytkowej ma 6,69 całkowitej powierzchni czyli pod sama sciane kolankową i zwroc uwagę na zarys linii wysokosci 1,8 na rzucie poddasza, bo to własnie ta linia daje Ci powierzchnie uzytkową . Jezeli sie mylę to sprostujcie mnie.
pozdrawiam.

Piotr Marmurowicz
22-04-2006, 14:29
Pamietajmy, że każdy robi wg własnego ja, moje ewnetualne sugestie kierowane sa tylko po to aby je ewentualnie wykorzystać do wyjasnienia nurtujacych was pytan.
Na samym poczatku tez uważałem że pen projket nie potrzebuje zmian, ale rozmawiajac na tematy budownictwa z wieloma osobami pewne ich sugestie przełozyłem na swoj projekt i na razie tak faktycznie uważam że słusznie.

Piotr Marmurowicz
22-04-2006, 14:32
Sciane kolankowa podnieśc o wysokość 20 cm na surowo, ta wyskośc wg mnie jest optymalna.

Piotr Marmurowicz
22-04-2006, 14:50
No własnie Korona mnie przerazała kosztami. Ale tochę aktywnego myślenia i ja tą Sagę zrobie tak że bedzie moja rodzinka zadowolona. przy oczywiście kosztach praktycznie nie zmnienionych. Już w tej chwili widze w moim przypadku że kosztorysy do projektów są zawyżone nie wiem gdzie wykonawca tą kasę robi ale wg moich wiliczeń oszczedności siegaja nawet do 40% wycen robót pomimo że na materiale nie oszczedam.

Natomiast co do grubości scian oceplenia to tez sie zastanawiam na welna 15 cm tylko ostatnio doczytałem sie że za bardzo nie ma różnicy izolcyjnosci scian ten współczynnik jest nieduzy w porównaiu do 12 cm a koszty pry takim domku diametralnie ulegają zwiekszeniu, czy rozpatrywaliście aspekty techniczno - ekonomiczne tym zakresie.

Co do pieca z zamknietą komorą spalania to ja juz taki piecyk uzywam w dotychczasowym mieszkaniu jest to piec dwufunkcyjny i musze twierdzic ze do domu musi byc jednofunkcyjny z zbiornikiem wyrownaczym, gdzie posadowicie wowczas ten zbiornik, ? jaki rodzaj pie rozwazacie?
Mało tego na pewno przy spalaniu ( obojetnie jaki jest piec) wywtarza sie bardzo duza ilośc CO2 który notorycznie niszczy kolorystykę fug miedzy plytkami np biała za pół roku robi sie zolta. Mał tego w projekcie Sgi projektant nie dodał takiego elementu jakim jest dodatkowy nawiew do pieca ( dla samej komory spalania) lepeij pracuje piec i lepsze jest powietrze w takim pomieszczeniu ( rozwizanie podobne jak przy kominku ) pamietajcie o tym przyda sie

pozdrawiam
Piotr

grazia111
24-04-2006, 18:39
Witam,

wraz z projektem biuro APA Charkiewicz przesłało kosztorys wybudowania domu Saga. Postawienie tego domu z karpiówką na dachu i wolim okiem, podłogami - wyceniono na 300 000 (roboty + materiały).
Jak sądzisz Piotr Marmurowicz, jak to się ma do rzeczywistości. Pytam, bo wiem, że jesteś z budową już w zaawansowanym stanie.

pozdrawiam
G.

grazia111
24-04-2006, 18:47
Hej Hej to są powierzchnie użytkowe !!!!! a tak faktycznie to do samej sciany kolankowej masz powierzchnie dużo wieksze np ta co ma 2,18 m pow. uzytkowej ma 6,69 całkowitej powierzchni czyli pod sama sciane kolankową i zwroc uwagę na zarys linii wysokosci 1,8 na rzucie poddasza, bo to własnie ta linia daje Ci powierzchnie uzytkową . Jezeli sie mylę to sprostujcie mnie.
pozdrawiam.


Trzeba będzie pokombinować, żeby ładnie wykorzystać te powierzchnie. Póki co czekam na wycenę robót i materiałów. Jeszcze się łudzę, ze karpówka +wole oko nie wyjdzie tak strasznie drogo.

pozdrawiam
G.

Ela_i_Maciek
24-04-2006, 22:32
Odbyłem rozmowy z projektantem domu i z panią architekt, u której dokonuję adaptacji oraz zmian w projekcie, a także z potencjalnym wykonawcą. Wszyscy zgodnie twierdzą, że podniesienie o jedną cegłę na wysokości ścianki kolankowej:

* nie jest operacją technicznie trudną,

* nie wymaga dokonywania zmian w dokumentacji domu,

* nie rzutuje na konstrukcję dachu

* pozwala wygospodarować więcej powierzchni użytkowej

* nie zaburzy proporcji domu (20 cm jeszcze ujdzie, problem zaczyna się, kiedy podnosi się dom o 2-3 cegły).

zatem podnoszę.

Ela_i_Maciek
24-04-2006, 22:49
Witam,

ja zrobiłem rozeznanie w rozpiętości różnic między kosztami budowy w przypadku Sagi i Korony. Wyszło mi, że przy rozsądnym budowaniu Korona nie powinna wyjść drożej o więcej niż 30-40 tys. zł. Przy założeniu, że Koronę wybuduję za ok. 450 tys., taka różnica nie gra chyba większej roli - stanowi mniej niż 10% ogólnych kosztów (BEZ DZIAŁKI), a w zamian można mieć dom o wyraźnie większej powierzchni (ok 40 mkw użytkowej) i o dużo lepszych możliwościach aranżacji wnętrza.

Wydaje mi się, że oszacowane przez nas 450 tys. jest kwotą realną (choć zdaniem niektórych wysoką). Ta cena obejmuje wykończony dom z białym montażem, podłogami, drzwiami wewnętrznymi, całą instalacją wodną, cieplną, etc.). W okolicach tej ceny mieszczą się aktualne propozycje od kilku potencjalnych wykonawców.

Na ile wyceniono wam Sagi, jeżeli mogę zapytać?
Pozdrawiam,
Maciek

Ela_i_Maciek
24-04-2006, 23:05
Natomiast co do grubości scian oceplenia to tez sie zastanawiam na welna 15 cm tylko ostatnio doczytałem sie że za bardzo nie ma różnicy izolcyjnosci scian ten współczynnik jest nieduzy w porównaiu do 12 cm a koszty pry takim domku diametralnie ulegają zwiekszeniu, czy rozpatrywaliście aspekty techniczno - ekonomiczne tym zakresie.

Prawdę mówiąc nie robiliśmy - nie znamy się. Natomiast rozmawialiśmy z kilkoma specjalistami ds. budownictwa (utytułowani inżynierowie, inspektorzy budowlani, pracownicy naukowi uczelni) i czytaliśmy trochę to forum. Nie spotkaliśmy się z opinią, że warto oszczędzać na grubości ocieplenia (oczywiście nie ma co wariować i dawać np. 30 cm wełny...)



Co do pieca z zamknietą komorą spalania to ja juz taki piecyk uzywam w dotychczasowym mieszkaniu jest to piec dwufunkcyjny i musze twierdzic ze do domu musi byc jednofunkcyjny z zbiornikiem wyrownaczym, gdzie posadowicie wowczas ten zbiornik, ? jaki rodzaj pie rozwazacie?


oczywiście rozpatrujemy piece kondensacyjne jednofunkcyjne ze zbiornikiem. oba urządzenia z powodzeniem zmieszczą się w pralnio/suszarnio/kotłowni



Mało tego na pewno przy spalaniu ( obojetnie jaki jest piec) wywtarza sie bardzo duza ilośc CO2 który notorycznie niszczy kolorystykę fug miedzy plytkami np biała za pół roku robi sie zolta. Mał tego w projekcie Sgi projektant nie dodał takiego elementu jakim jest dodatkowy nawiew do pieca ( dla samej komory spalania) lepeij pracuje piec i lepsze jest powietrze w takim pomieszczeniu ( rozwizanie podobne jak przy kominku ) pamietajcie o tym przyda sie


będziemy mieli okno połaciowe oraz dodatkową wentylację bezpośrednio przez dach.

Pozdrawiam,
Maciek

grazia111
25-04-2006, 08:32
(...) oczywiście rozpatrujemy piece kondensacyjne jednofunkcyjne ze zbiornikiem(...)

czym się różni jednofunkcyjny od dwufunkcyjnego? Jeszcze tego tematu nie przerabiałam (no może nie tak szczegółowo), ale ponieważ o tym wspominacie, to chętnie się już tym zainteresuję.

Dzięki.
G.

grazia111
25-04-2006, 08:37
Koronę wybuduję za ok. 450 tys., taka różnica nie gra chyba większej roli -
oszacowane przez nas 450 tys. jest kwotą realną (choć zdaniem niektórych wysoką). Ta cena obejmuje wykończony dom z białym montażem, podłogami, drzwiami wewnętrznymi, całą instalacją wodną, cieplną, etc.). W okolicach tej ceny mieszczą się aktualne propozycje od kilku potencjalnych wykonawców.

Na ile wyceniono wam Sagi, jeżeli mogę zapytać?
Pozdrawiam,
Maciek


Kosztorys dołączony do projektu, jak wcześniej pisałam, wykazuje sumę 300 tys. - dom wraz z wykonanymi podłogami. W stosunku do 450 tys. o których piszecie, to 50% różnicy.
Wycenę od wykonawcy powinniśmy otrzymać pod koniec przyszłego tygodnia. Wtedy też podzielimy się informacjami.

pozdrawiam
G.

Piotr Marmurowicz
25-04-2006, 14:07
No właśnie koszt wyceny Sagi to 300.000 zł a nie 450.000 zł a to juz znaczna róznica i tak faktycznie cena ulega znacznemu obniżeniu dzieki np. uldze w VAT albo wykonywaniu innych technologii niz zakładał projektnat. Mało tego trzeba dodać że projektant zawarł okreslone i jednoznaczne urządzenia okreslonych firm i tu tez można smiało sie poruszać. Ja prognozuje zakonczenie inwestycji za kwote max 250.000 zł , i oczywiście nie bedzie miała złotych klamek ta inwestycja. Mało tego być może zmniejsze te koszty gdyz wiele zkaresu prac wykonyje tzw. siłami własnymi.


Co do tematu piecy jedno lub dwu funkcyjnych to radze poszperać w internecie to wówczas poznasz róznicę. Jedna jest oczywiście rażąca dla użytkownika : piec dwufunkcyjny nie ma zbiornika dodatkowego i jak bierzesz prysznic to masz zimną wodę bo akurat ktoś ciepłą wode puszcza w innej łazience czy kuchni.


pozdrowionka :wink: :wink:

Piotr Marmurowicz
25-04-2006, 14:19
Wracając jednak do ocieplenia domu wełną to spogladając na cennik firmy PERWOOL tu mamy małą niespodziankęwełna 12 cm a 15 cm to przy ilości m2 które potrzebujemy to jest pare albo parenaście setek wiecej a tak faktycnie współczynnik przenikalności cieplenej jest jednej od drugiej jest tyci tyci, wiec czasam po co wydawać na zapas skoro jeszcze wiele innych zadań nas czeka w samym domku. w nastepnym poscie przedstawie wam dokładnie te dane. Wydaje mi sie że tak samo podchodzi wiele ludzi do zbrojenia i tak np. projektant załozył np 10 mm druty zbrojone a my damy 14 bo lepiej , ale pytam sie po co cz projektant nie analizował tego pod wzdledem wytrzymałosciowym - napewno to robił nawet dał odpowiedni zapas ( od tego są normy ) a tak faktycznie jak kupisz 14 to masz za około 0,5 kg wiecej do zapłacenia. Taki sam przypadek ma zastsowanie do grubości ocieplenia.
Przy etapie budowy nie zapominajcie o tym małym przecinku jakim jest wasz fundusz ( finanse )

Acha i nie chce tu wyglądać na wielkiego specjalistę ale czasami wole mysleć rozsądkowo, gdyż powiem wam że jakbym miał jeszcze raz rozpoczać to dzieło to głęboko bym sie zastanowił nad tym ( ale bym to zrobił jeszcze raz pomimo wielu problemów i nocy nie przespanych )

pozdrowionka 8) 8)

gośka57
25-04-2006, 14:41
Mi SAGE do stanu deweloperskiego buduje firma. Cena za całość (włącznie z szambem) ma wynieść ok. 400 tys. Do tego podłogi, drzwi wewnętrzne, kominek, biały montaż, malowanie, ogrodzenie, podjazdy. Jak wystarczy na to wszystko 150 tys, to będę bardzo zadowolona. Albo więc ja jestem olbrzymią pesymistką, albo Wy strasznymi optymistami. :roll: :wink:

Piotr Marmurowicz
25-04-2006, 22:27
Tak apropo szamba dla 4 osobowej rodziny to koszt okolo 8000 zł + pozwolenia czy nie bo u mnie zamkne sie w tej kwocie. Realizając stopien domu jaki mam w chwili obecnej to wydatek jest rzędu 80.000 zł. Nawet jezeli dodalbym dachówkę to stan surowy mam za 120.000 zł ( włącznie z deskowaniem którego notabene w projekcie nie ma) Jak zobaczysz koszty w zestawieniu mteriału np na Pustaki U/220 to kwota 12130 zł ja sie zmiesciłem w 8000 zł . Przy planowanej prognozie dachu ( tabela elementów scalonych ) to wg projektu kwota około 67.000 zł , u mnie natomiast wartość ta wyniesie około 50.000 zł (pelen full) wiec nie optymista tylko realista, który poszukuje towaru na budowe, wykonawców itd czyli system gospodraczy.
Ja także jestem za wykonawcą który postawi całośc tylko trzeba miec kasę w tym wzgledzie. Jestem ciekaw czy zrobiłaś małą licytacje na roboty, czy próbowałaś pozbierać wiecej niz 1 oferte na wykonawstwo. Bo ja rozumiem ze przedstawiona oferta przez wykonawce jest tą optymalną.
Wracjąc także do kosztorysu uproszczonego to projektant cholerne koszy naliczył sobie w kosztach zakupu bo az 20% a sam towar wychodzi mu na około 190.000 zł wiec nie mówmy ze nie mozna zaoszczedzić.
Napewno negocjacje to jest to !!!!!!!! nawet z tym który nam sie podoba. Ja wykonawcy praktyczie żadnemu nie przytaknąłem za pierwszym razem na jego propozycje zawsze były negocjacje - i co z ziarnka do ziarnka uzbierała sie miarka


pozdrawiam Piciu

gośka57
26-04-2006, 08:48
Szambo 10 m mam wycenione na 6700 (razem z automatyką i przyłączem w linii ogrodzenia).
Moja budowa nie jest tak zaawansowana, jak Twoja, ale po obliczeniu kosztów do stanu surowego (bez pokrycia dachówką i bez bawolego oka), ale z ofoliowaniem wychodzi mi ok. 123 tys.
Sam dach wyniesie mnie ok. 71 tys. (dachówka ceramiczna). Jak więc widać, u mnie wychodzi drożej, ale z tym się liczyłam. Przecież nikt nie będzie mi robił prezentu :wink:
Oczywiście porównywałam oferty firm i ta wcale nie była najtańsza, ale wydawała mi się najbardziej precyzyjna. Poza tym takie oferty są trudne do porównania, bo każda firma proponuje ci "coś swojego".
Zdecydowałam się na firmę, bo inaczej któreś z nas musiałoby przestać zarabiać. Niestety nie mamy czasu na jeżdżenie po hurtowniach (trzeba doliczyć koszty benzyny) i testowanie ekip. A tak nie interesuje mnie nic poza prądem i wodą. Jak do tej pory moja firma spisuje się b. dobrze :D Niestety to musi kosztować. :wink:

grazia111
26-04-2006, 13:17
Zgadzam się z Piotrem, że wszystko zależy od zasobności portfela.
My będziemy budować systemem pół gospodarczym.
Nie będziemy wykonywać żadnych prac sami ze względu na okoliczności. Podjęłam się jednak wyszukania odpowiedniej ekipy, sprawdzonej, nie najtańszej, ale i nie najdroższej. Mam jednak nadzieje, że do stanu deweloperskiego koszt nie przekroczy tego założonego przez APA, a może będzie znacznie niższy. O konkretach napiszę za ok. 10dni.

pozdrawiam.

Piotr Marmurowicz
26-04-2006, 16:24
Jak obiecywałem dane dotyczące oporu cieplnego w przypdaku ocieplen to podaje :
dla wełny Rockwool
dla 15 cm wynosi on 3,80
dla 12 cm wynosi on 3,05

dla scian z "pustaka ceramicznego " :
dla 25 cm wynosi 0,76

opór cieplny warstwy to wzór w postaci R= d/lamde
z czego d to grubość warstwy materiału ,
a lambda to przewodnik przewodzenia który wnosi dla welny 0,039 dla styropianu 0,040 dla pustaka ceramicznego 0,33
Aby obliczyć teraz opór razem R to
pustak ceramiczny 0,76
wełna 15 cm 3,80
RAZEM 4,56

dla
pustak ceramiczny 0,76
welna 12 cm 3,05
RAZEM 3,81

Jezeli ktos zaintersowany jest styropianem (FS15) to podaje opór
dla 10 cm - 2,5
dla 12 cm - 3
dla 15 cm 3,75
Reszte obliczcie sobie sami

I tak przyjete jest, że
4 to sciana ciepła
3 to przepłacasz ( bardzo ważna sprawa w dalszej ekspolatacji budynku )
2 to marzniesz

Wiec faktycznie trzeba sie zastanowić ( i kto wie czy czasem tez nie wrzuce 15 cm welny bo wg zasady im wieksza R tym skuteczniejsze ocieplenie i bardziej energooszczedny dom !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jest to warte zastanowienia

A zeby wam jeszcze bardziej namieszać to R dla stropodachu i poddasza R>6,0 dla posadzki na gruncie R>3,0 dla stropu na piwnica R>2 to zalecane wartości dla cieplych przegród budynku.
pozdrowionka od Picia

Piotr Marmurowicz
26-04-2006, 19:06
I myśle że nie bedziesz żałował. Tak na marginesie rozpatrz tylko jaki strop bedziesz robic czy zelbeton tak jak w projekcie czy gęstożebrowy ( to zgadanienie lezy w gestii twojej Pani architekt przystosowującej projekt) gdyż ten drugi jest grubszy okolo 10 cm i jezeli wyciagniesz wysokośc parteru z 260 na 280 na gotowo ( bo tez zalezy czy stsowac bedziesz rolety zewnetrzne w oknach czy nie i jaka technologie zastosujesz). to całóśc moze wzrosnąć Ci o około 0,5m czyli nalezy zastanowic sie na ewentualnym dłuższymi krokwami dachu. tutaj tez nie zapomnij o tym żeby elemnty wieźby dachowej były dłuższe niz zakładane ( słupy ) o te 20 cm co podnosisz gdyz w innym przypadku stacisz kąt nachylenia połaci .
pozdarwiam wszystkich forumowiczów
Piotr

Ela_i_Maciek
26-04-2006, 20:27
No właśnie koszt wyceny Sagi to 300.000 zł a nie 450.000 zł a to juz znaczna róznica i tak faktycznie cena ulega znacznemu obniżeniu dzieki np. uldze w VAT albo wykonywaniu innych technologii niz zakładał projektnat.

Kosztorys dołączony przez APA Domy do projektu Korony opiewa na sumę ok. 340 tys... Czyli tylko ok. 10% różnicy w stosunku do Sagi.

Jak dla mnie taki koszt można śmiało włożyć między bajki... Dwóch niezależnych kosztorysantów zakończyło swoje szacunki przy cenie grubo powyżej 500 tys. Ja uważam cenę 450 tys. za rozsądną (z uwzględnieniem wszystkich instalacji - ale bez podłóg, drzwi wewnętrznych, białego montażu). W sumie liczę, że gotowy do zamieszkania dom będzie kosztował ok. 600 tys.



Mało tego trzeba dodać że projektant zawarł okreslone i jednoznaczne urządzenia okreslonych firm i tu tez można smiało sie poruszać.


Cóż - można różnie. Ja się nie znam na domach. Z tego powodu będę robił, jak kazał projektant - chyba, że zatrudniony przeze mnie niezależny inspektor budowlany powie, że coś można zrobić lepiej, niż jest w projekcie (niekoniecznie taniej... aczkolwiek wcale nie zamierzam rozrzucać pieniędzy na lewo i prawo - wręcz przeciwnie!!!).




Ja prognozuje zakonczenie inwestycji za kwote max 250.000 zł , i oczywiście nie bedzie miała złotych klamek ta inwestycja. Mało tego być może zmniejsze te koszty gdyz wiele zkaresu prac wykonyje tzw. siłami własnymi.

Ktoś musi być optymistą i zapewnić równowagę w naturze!!! :lol:

Ela_i_Maciek
26-04-2006, 20:36
Mi SAGE do stanu deweloperskiego buduje firma. Cena za całość (włącznie z szambem) ma wynieść ok. 400 tys. Do tego podłogi, drzwi wewnętrzne, kominek, biały montaż, malowanie, ogrodzenie, podjazdy. Jak wystarczy na to wszystko 150 tys, to będę bardzo zadowolona. Albo więc ja jestem olbrzymią pesymistką, albo Wy strasznymi optymistami. :roll: :wink:

Nie wiem, jak to jest... ale ten sam wykonawca, który buduje twój dom, dał mi póki co najniższą wycenę. Jego propozycja opiewa na ok. 450 tys., ale różni się od twojej (z tego co piszesz powyżej) na przykład tym, że zawiera piec (Vaillant kondensacyjny, jednofunkcyjny), czy malowanie ścian na biało). Zakładam, że zmieszczę się w 600 tys. za gotowy dom (z ogrodzeniem ze sztachet i z podjazdami).

Myślę, że 250 tys. za Sagę, o których mówi Piotr, to trochę mało nawet przy sporym nakładzie pracy własnej...

Ela_i_Maciek
26-04-2006, 20:50
... Nawet jezeli dodalbym dachówkę to stan surowy mam za 120.000 zł ( włącznie z deskowaniem którego notabene w projekcie nie ma) ...

Wracjąc także do kosztorysu uproszczonego to projektant cholerne koszy naliczył sobie w kosztach zakupu bo az 20% a sam towar wychodzi mu na około 190.000 zł wiec nie mówmy ze nie mozna zaoszczedzić.
Napewno negocjacje to jest to !!!!!!!! nawet z tym który nam sie podoba. Ja wykonawcy praktyczie żadnemu nie przytaknąłem za pierwszym razem na jego propozycje zawsze były negocjacje - i co z ziarnka do ziarnka uzbierała sie miarka


Cóż - mnie nie stać na budowanie systemem gospodarczym. Brak czasu, brak nerwów, brak rozeznania.... Mnie momentami do gorączki doprowadza rozmawianie z fachowymi (ponoć) firmami, które zajmują się ogólnym wykonastwem.. Gdybym miał sam rozmawiać z ekipami, lub nie daj Boże sam ich pilnować, to chyba codziennie pianę toczyłbym hektolitrami.... ZA NIC. Wolę wynająć przychylnego sobie i zaprzyjaźnionego z rodziną kierownika budowy z nadmiarem uprawnien inspektorsko-budowlanych. Jemu zlecę sadystyczne zajeżdżanie ekip na śmierć dopóty, dopóki roboty nie zrobią dobrze. A odpowiedzialnym za dobre zrobienie ma być JEDEN CZŁOWIEK. W ten sposób oszczędzę cierpienia mojemu kierownikowi. Tym jednym szczęśliwcem będzie generalny wykonawca, który ma zrobić na mnie wrażenie człowieka kompetentnego, miłego, rzeczowego i słownego (np. nie zapomni o umówionym telefonie, czy mailu).

Filozofia jest prosta: wykonawca ma zrobić dobrze, kierownik ma mnie zapewnić, że jest dobrze zrobione, a ja mam się czuć dobrze we własnym domu. W końcu będzie mnie kosztował 20 lat życia z kredytem. Nie chciałbym przez te 20 żałować, że przyoszczędziłem na ekipie, która coś mi tam robiła... Na koniec dnia KAŻDY ma być zadowolony z tej budowy: ja ORAZ ludzie, którzy dla mnie pracowali.

Może ja jestem teraz nadmiernym optymistą, ale wierzę, że istnieją firmy budowlane, które nie traktują klienta jak osła, którego należy wydoić i o nim zapomnieć. Firmy, które traktują swoją pracę poważnie i nie istnieją tylko po to, aby naciągnąć kolejnego frajera...

Ela_i_Maciek
26-04-2006, 20:54
I myśle że nie bedziesz żałował.

na to liczę :)



... Tak na marginesie rozpatrz tylko jaki strop bedziesz robic czy zelbeton tak jak w projekcie czy gęstożebrowy ( to zgadanienie lezy w gestii twojej Pani architekt przystosowującej projekt) gdyż ten drugi jest grubszy okolo 10 cm

monolityczny - nie robię żadnych technologicznych zmian względem zaleceń w projekcie



... tutaj tez nie zapomnij o tym żeby elemnty wieźby dachowej były dłuższe niz zakładane ( słupy ) o te 20 cm co podnosisz gdyz w innym przypadku stacisz kąt nachylenia połaci
Piotr

w sumie to jestem ci bardzo wdzięczny za tę uwagę!! jest to tak oczywiste, że na 100% nie przyszłoby mi pewnie samo do głowy!!! i na budowie byłby klops...

pozdrawiam,
Maciek

Piotr Marmurowicz
27-04-2006, 06:23
Abyście mieli racje zarówno do ekip budowlanych, jak i zaprzyjaznionych kierowników budowy !!!! 8) 8) 8) 8) 8) 8)
Ciekawy jestem tez czy umowe ktorą sporządzacie na wykonawstwo i zawarte w niej warunki są pomysłem wykonawcy czy waszym ! ????.

pozdrowionka :wink:

gośka57
27-04-2006, 11:57
Mi SAGE do stanu deweloperskiego buduje firma. Cena za całość (włącznie z szambem) ma wynieść ok. 400 tys. Do tego podłogi, drzwi wewnętrzne, kominek, biały montaż, malowanie, ogrodzenie, podjazdy. Jak wystarczy na to wszystko 150 tys, to będę bardzo zadowolona. Albo więc ja jestem olbrzymią pesymistką, albo Wy strasznymi optymistami. :roll: :wink:

Nie wiem, jak to jest... ale ten sam wykonawca, który buduje twój dom, dał mi póki co najniższą wycenę. Jego propozycja opiewa na ok. 450 tys., ale różni się od twojej (z tego co piszesz powyżej) na przykład tym, że zawiera piec (Vaillant kondensacyjny, jednofunkcyjny), czy malowanie ścian na biało). Zakładam, że zmieszczę się w 600 tys. za gotowy dom (z ogrodzeniem ze sztachet i z podjazdami).

Myślę, że 250 tys. za Sagę, o których mówi Piotr, to trochę mało nawet przy sporym nakładzie pracy własnej...
Moja też zawiera piec Vaillant i wszystkie instalacje. Nie mam malowania, mam tynki gipsowe. Szczęśliwie przebrnęłam już przez etap fundamentów, gdzie koszty określone w umowie mogłyby się zmienić w razie złych warunków grunotwych. Na szczęście były b. dobre. :) Nie wiem tylko, czy cały czas mówimy o tej samej firmie, bo tak jak pisałam, zaczynałam negocjacje z jedną, a potem się podzielili i buduję z drugą. Ale jak do tej pory jestem zadowolona :D Oby tak dalej.

gośka57
27-04-2006, 11:59
Ciekawy jestem tez czy umowe ktorą sporządzacie na wykonawstwo i zawarte w niej warunki są pomysłem wykonawcy czy waszym ! ????.

pozdrowionka :wink:
Wspólnym. Wykonawca przedstawił mi projekt umowy, do którego naniosłam swoje uwagi, które zostały zaakceptowane przez wykonawcę i taką umowę podpisaliśmy. :D
pozdrawiam

Piotr Marmurowicz
27-04-2006, 14:34
Tak apropo to jaka firma wam stawia domek, czy moze DQM ( tak z ciekawośc pytam )

gośka57
28-04-2006, 12:15
Tak apropo to jaka firma wam stawia domek, czy moze DQM ( tak z ciekawośc pytam )
Mi stawia DTM.

Piotr Marmurowicz
28-04-2006, 14:04
A firma DQM tez stawia Sagi nawet mają swoją stronę internetową i ostro sie reklamują w gazecie "własny dom " Ich adres strony internetowej to
www.dqm.pl tam sa nawet koszty budowy zalezy jaki wypas chcecie.
Gosiu a czy ta firma ma swoja strone internetowa ezeki tak to czy moge adres prosic.

gośka57
28-04-2006, 14:07
A firma DQM tez stawia Sagi nawet mają swoją stronę internetową i ostro sie reklamują w gazecie "własny dom " Ich adres strony internetowej to
www.dqm.pl tam sa nawet koszty budowy zalezy jaki wypas chcecie.
Gosiu a czy ta firma ma swoja strone internetowa ezeki tak to czy moge adres prosic.
Wiem o tym :) , firma DTM wyodrębniła się (albo odłączyła jak kto woli :wink: ) właśnie z DQM. Strony internetowej chyba jeszcze nie mają, ale jeśli będziesz zainteresowany namiarami, to mogę przesłać na priva.
pozdrawiam

Piotr Marmurowicz
28-04-2006, 14:19
Jak mozesz to przesli , nigdy nic nie wiadomo co by mozna bylo z nimi skonsultować. Tak apropo czy wyodrebnienie lub jak kto woli podzial firm skutkowal zblizonymi ofertami cenowymi wykonawstwa tego samego domku czy moze podzielili sie bo wykonuje calkiem inne teraz zadania

gośka57
28-04-2006, 14:39
Poszło :)

tukaj
28-04-2006, 20:13
Witam Wszystkich, dom Saga budujemy od 2003 roku, zrobiliśmy kilka zmian : podwyższenie parteru o 20 cm. likwidacja spiżarni na rzecz większej kuchni, dodatkowe okno połaciowe i likwidacja jednej garderoby, ogrzewanie podłogowe w kuchni, wiatrołapie, części komunikacyjnej, wszystkich łazienkach, drzwi wejściowe jednoskrzydłowe- uzyskaliśmy powierzchnę na szafę wnękową w wiatrołapie, zmiana usytuowania kominka, powiększyliśmy wszystkie kominy dla wentylacji każdego pokoju, itp Posiadamy pełną dokumentację zdjęciową od początku budowy, zainteresowanych proszę o kontakt. :)

pozdrawiam:
Darek

tukaj
29-04-2006, 16:41
Witam ,

Dom Saga budujemy systemem gospodarczym od 2003 roku , zrobiliśmy kilka zmian : podwyższenie parteru o 20 cm. likwidacja spiżarni na rzecz większej kuchni, dodatkowe okno połaciowe i likwidacja jednej garderoby, ogrzewanie podłogowe w kuchni, wiatrołapie, części komunikacyjnej, wszystkich łazienkach, drzwi wejściowe jednoskrzydłowe- uzyskaliśmy powierzchnę na szafę wnękową w wiatrołapie, zmiana usytuowania kominka, powiększyliśmy wszystkie kominy dla wentylacji każdego pokoju, wygospodarowaliśmy pomieszczenie na saunę ( dzieląc pomieszczenie nad garażem- wejście z łazienki), itp Posiadamy pełną dokumentację zdjęciową od początku budowy ( prace ziemne), jeżeli jesteście zainteresowani, to proszę o kontakt.

pozdrawiam:
Darek



http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/12.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz032.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz013.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz015.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/11.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/13.jpg
:P

tukaj
29-04-2006, 18:10
Witam,

Podsyłam jeszcze kilka fotek z zewnątrz i od wewnątrz domu.


pzdr.


Darek

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz021.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz022.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz023.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/11959249.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/1482382b.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz001.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz014.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz007.jpg

[/url]

Piotr Marmurowicz
01-05-2006, 21:35
Odezwe sie na pewno ja jestem w fazie budowy Sagi od 2004 roku i tez mama kilka wprowadzonych zmian, na pewno intersuje mnie wasze ogrzewanie podłogowe jak sie przedkłada sie cenowo to rozwiązanie techniczne , jakie tynki wewnatrz polożyliscie, czy gips czy zwykłe cementowo wapienne, jaka dachówke kładliście. Gdzie sie budujecie.
pozdrawiam Piotr

Piotr Marmurowicz
01-05-2006, 21:48
No wielkie dzieki wreszczie jakies posty z zdjeciami teraz ja cos nie co wysle w nastepnych postach
pozdrawiam
Piotr

grazia111
03-05-2006, 09:15
Witam,

czy w umowach, które podpisaliście z wykonawcami, zawarty macie okres gwarancji na ich prace? jeśli tak, to jakie? Czy ewentualnie mogłabym prosić Was o wskazówki co do zapisów, które powinny znaleźć się w umowie? Nie wykluczam, że kandydat na wykonawcę, którego biorę pod uwagę może się zmienić. Potrzebuję porównać oferty.

pozdrawiam
G.

grazia111
03-05-2006, 09:22
Witam Wszystkich, dom Saga budujemy od 2003 roku, zrobiliśmy kilka zmian : podwyższenie parteru o 20 cm. likwidacja spiżarni na rzecz większej kuchni, dodatkowe okno połaciowe i likwidacja jednej garderoby, ogrzewanie podłogowe w kuchni, wiatrołapie, części komunikacyjnej, wszystkich łazienkach, drzwi wejściowe jednoskrzydłowe- uzyskaliśmy powierzchnę na szafę wnękową w wiatrołapie, zmiana usytuowania kominka, powiększyliśmy wszystkie kominy dla wentylacji każdego pokoju, itp Posiadamy pełną dokumentację zdjęciową od początku budowy, zainteresowanych proszę o kontakt. :)

pozdrawiam:
Darek

Witajcie,

kiedy kończycie budowę? gdzie umieściliście spiżarnię?

Jaką robicie wentylację? grawitacyjną czy mechaniczną?
czym będziecie ogrzewać?
W jakich kolorach robicie Sagę?

pozdrawiam
G.

grazia111
03-05-2006, 09:28
Mam pytanie do Ela_i_Maciek i do Gośki 57:

w jakich technologiach budujecie domy?
Żeby porównywać trzeba przecież także to wziąść pod uwagę. Z tego co pamiętam oferta wyjściowa firmy DQM wyglądała tak, że z BK Saga wynosiła około 360 tys., natomiast z ceramiki 420 tys. Czy w tej cenie firma ta już daje piec?

Koniecznie muszę się zorientować także w ich ofercie. Czy możecie przesłać mi telefony do Waszych wykonawców?

Bardzo dziękuję.
G.

gośka57
03-05-2006, 09:58
Mam pytanie do Ela_i_Maciek i do Gośki 57:

w jakich technologiach budujecie domy?
Żeby porównywać trzeba przecież także to wziąść pod uwagę. Z tego co pamiętam oferta wyjściowa firmy DQM wyglądała tak, że z BK Saga wynosiła około 360 tys., natomiast z ceramiki 420 tys. Czy w tej cenie firma ta już daje piec?

Koniecznie muszę się zorientować także w ich ofercie. Czy możecie przesłać mi telefony do Waszych wykonawców?

Bardzo dziękuję.
G.
Ja budję BK + 15 cm styropianu. Piec jest wliczony, bo zawierałam umowę na stan deweloperski (chciałam, żeby instalacje wykonała mi firma, a dla mnie tylko wykończeniówka). Myślę, że możesz też podpisać na stan surowy, jeśli taki cię interesuje. Namiary na wykonawcę poślę Ci na priva.
goska

Ela_i_Maciek
03-05-2006, 10:25
Mam pytanie do Ela_i_Maciek i do Gośki 57:

w jakich technologiach budujecie domy?

tu mamy taki układ:
* ocieplenie na pewno z wełny: 15 cm
* materiał konstrukcyjny: preferujemy silikaty, ale znajomi (w tym z uprawnieniami budowlano-inspektorsko-konstrukcyjnymi) twierdzą, że lepiej z ceramiki. Wybierzemy, co będzie tańsze z uwzględnieniem zapraw/klejów. Co dziwne, z naszych obserwacji wynika, że ceramika (nieporyzowana) wyjdzie taniej od silikatów... (np. w ofercie DQM ceramika jest o ok. 5-6 tys. tańsza po uwzględnieniu zapraw i kleju).


... Czy w tej cenie firma ta już daje piec? ...

tak, jednofunkcyjny kondensacyjny Vaillant z zasobnikiem na 120 albo 150 litrów (nie pamiętam dokładnie w tej chwili, jaka ta objętość, ale na 4 osoby spokojnie wystarczy).

Pozdrawiamy,
EiM

Ela_i_Maciek
03-05-2006, 11:15
a tak na marginesie..

chciałem podzielić się z wami swoimi doświadczeniami związanymi z oglądaniem Korony wewnątrz. Moje spostrzeżenia znajdziecie w tym wątku (http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=19031&start=60). Od razu proszę o wybaczenie i zastrzegam, że nie piszę tego w złej wierze, czy coś...

Korona jest sporo większa od Sagi, a mimo wszystko przestraszyłem się tych skosów... nie wiem, jak to wygląda w Sadze, może jest lepiej. W Koronie ścianki kolankowe zaczynają się na wysokości bioder (mam 182 cm), a skosy są bardzo agresywne (40 stopni nachylenia). Sypialnie na górze są niestety małe i to nawet po zlikwidowaniu proponowanych w projekcie garderób...

Zastanawiamy się teraz z Elą, czy nie wrócić do pierwotnego pomysłu budowania domu wg projektu Gemini z APA Domy. Jego ogromną zaletą jest brak skosów...

Może wyniknie z tego jakaś dyskusja?

Pozdrawiam serdecznie,
Maciek

tukaj
04-05-2006, 13:19
Witam Wszystkich,

Podsyłam jeszcze kilka fotek:


pozdrawiam:

Darek

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/chata022.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/chata021.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/chata016.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/chata023.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz026.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz024.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz027.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz004.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz031.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz030.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz028.jpg

tukaj
04-05-2006, 14:32
Witam,

Budowę chcielibyśmy ukończyć w tym roku tj., 2006, ale nie wiemy czy się uda, nie chcemy wprowadzać się do nieukończonego domu, prowizorki trwają wiecznie. Spiżarnię umieścimy pod schodami, ale częściowo będzie miejsce na zakupy także w kuchni, w miejscu projektowanym na spiżarnię będziemy mieli zabudowę szafkami cargo na całej wysokości pomieszczenia. Wentylację mamy grawitacyjną ( wentylowane są wszystkie pomieszczenia- jak wcześniej wspomniałem powiększyliśmy wszystkie kominy, widać to na zdjęciach. Ogrzewanie kotłem gazowym kondensacyjnym, koloru elewacji jeszcze nie wybraliśmy, ale myślimy o barwie jasnej np. silikatowy jasny beż. W ostatnio zamieszczonych zdjęciach widoczna jest zmiana w łazience z wolim okiem: w ścianie z wolim okiem ociepliliśmy ściankę kolankową i uzyskaliśmy dodatkową przestrzeń na półki, kosze na bieliznę, szuflady, których nigdy za wiele.
Tynki wew. są cemetowo- wapienne, dachówka ceramiczna karpiówka Opal firmy Rupp Ceramika

pozdrawiam:

Darek :P

grazia111
04-05-2006, 14:37
tukaj ależ Ci zazdroszczę..... :D

Chciałabym już móc pochwalić się takimi zdjęciami swojej Sagi.
Widzę, że nie zrezygnowałeś z wolego oka i zrobiłeś wszystko zgodnie z zaleceniami projektantów z APA - łącznie z karpiówką.


Czym ocieplałeś? Czy to wełna?
Czy budowałeś z U 220?
Gdzie budujecie?

pozdrawiam
G.

Ela_i_Maciek
04-05-2006, 22:13
piękny dach

tukaj
05-05-2006, 23:21
Witam,
Sagę budujemy bez poważnych zmian konstrukcyjnych, dlatego też wybraliśmy pustak ceramiczny U 220 i ocieplenie wełną w systemie ECO ROCK bez tynku, ( ale z klejem), bo w systemowo ROCKWOOL stosuje tynk akrylowy, a my jak już wspomniałem poprzednio zastanawiamy się nad silikatowym lub mineralnym ( oddychającym). Dla rozpoczynających budowę proponuję parę użytecznych zmian:
Likwidacja wanny w łazience ogólnodostępnej na poddaszu ( za dużo wanien w domu to dosyć kosztowne, no i zaprojektowany piec może nie wydolić, przy misce sedesowej w kierunku okna połaciowego zainstalowaliśmy bidet, jedyne miejsce w tym domu na bidet, no może są jeszcze jakieś inne rozwiązania, ale o tym potem)
W miejscu zlikwidowanej wanny zrobiliśmy identyczne wejście ( obok słupka - tak jak do pomieszczenia nad garażem. Pomieszczenie to podzieliliśmy na dwa i tak powstały: pralnia i przyszła sauna z wejściem z łazienki ( blisko do prysznica)
W łazience małżeńskiej, co pokazywałem na zdjęciach ociepliliśmy ściankę kolankową i mamy dod. przestrzeń na różne szpargały. Ponadto co do bidetu, to nie ma tu miejsca na oddzielną miskę, ale przedstawiam moje rozwiązanie:
do stelaża na miskę sedesową należy podciągnąć ciepłą wodę a reszta jest banalnie prosta, na stelażu montuje się baterię podtynkową i odpływ dla słuchawki bidetowej. Zamieszczę zdjęcia tego rozwiązania ,ale nie dzisiaj.

No i jeszcze jedno Sagę budujemy w Warszawie

O reszcie innym razem, bo jest już późno.


Pozdrawiam:

Darek :P [/img][/url]

Piotr Marmurowicz
06-05-2006, 21:19
Zdjecia sa całkiem całkiem , myśle że powinnismy zjednoczyć sie na jednym temacie w forum i proponuje to w moim poście gdyż tam już jest coś nie coś na ten tamat, oczywiscie jest to propozycja warta do przemyślenia.

Piotr Marmurowicz
06-05-2006, 21:35
O piekny domek i pytanie do " tukaja " jaka typ jest karpiówki chodzi mi o odcien dachówki oraz czy jest angobowana czy nie, ile ci wszło materiału na ten daszek chodzi mi w ogólnej liczbie dachówek i gasiorów. Oraz pytanie dodatkowe z zwiazku podyzszeniem wysokości parteru o 20 cm czy podwyższałeś też poddasze oraz czy zmieniałeś długość krokwi, czy pozostałeś na ilościach określonych w projekcie i szacowałeś wszystko na 300m2 dachu.
pozdrawiam Piotr

Piotr Marmurowicz
06-05-2006, 21:47
Mam pytanie jak wklejamy fotki w tych postach [/img][/list][/quote][/b]

Piotr Marmurowicz
06-05-2006, 21:53
Post dla " Ela_Maciek "a zobaczcie projekt Dom w Macierzankach firmy Archon może on wam podpasi, jest dosyc ciekawy.
pozdrawiam Piotr

tukaj
08-05-2006, 09:59
O piekny domek i pytanie do " tukaja " jaka typ jest karpiówki chodzi mi o odcien dachówki oraz czy jest angobowana czy nie, ile ci wszło materiału na ten daszek chodzi mi w ogólnej liczbie dachówek i gasiorów. Oraz pytanie dodatkowe z zwiazku podyzszeniem wysokości parteru o 20 cm czy podwyższałeś też poddasze oraz czy zmieniałeś długość krokwi, czy pozostałeś na ilościach określonych w projekcie i szacowałeś wszystko na 300m2 dachu.
pozdrawiam Piotr

Witam,

Typ dachówki to karpiówka angobowana Opal kolor miedziany, ilość liczona zgodnie z projektem 300 m 2, poddasza nie podwyższałem i nie zmieniałem dł. krokwi, il gąsiorów wyliczył dostawca dachówki czyli firma Dach Lux, przy Wale Miedzyszyńskim.

pozdrawiam:

Darek

tukaj
08-05-2006, 12:05
Czy ktoś buduje lub budował Sagę i mógłby podzielić się ze mną doświadczeniami i radami, będę bardzo wdzięczna :D

Witam Cię zerknij na moje odpowiedzi ( posty od tukaja), zamieścłem też trochę zdjęć Sagi,

Pozdrawiam:

Darek

tukaj
08-05-2006, 12:26
Witam ,

Przesyłam obiecane zdjęcia rozwiązania "bidetu" w łazience małżeńskiej.

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/AUT_0316.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/AUT_0317.jpg

i wersja końcowa, przd białym montażem:

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/Obraz047.jpg

pozdrowienia : :P

Darek

tukaj
08-05-2006, 12:50
czy nikt nie buduje domu Saga??:(http://www.apa-domy.com.pl/

Witam,

Odyłam do swoich postów ;

Pozdrawiam: :P

Darek

Piotr Marmurowicz
09-05-2006, 10:39
Malonka czy wybudowałaś ten domek w okolicy Poznania czy nie. Bo ja go stawiam.

Piotr Marmurowicz
09-05-2006, 11:55
Czy ktoś jeszcze sie odzywa na tym forum, właśnie wpadłem na te posty i sam buduje Sage i chetnie pooglądał bym wasze osiągniecia budowlane. na tym forum lub prywatnie.
Wszystkie dane na mój temat w profilu autora , lub moich postach

pozdarwiam Piotr

tukaj
09-05-2006, 16:28
Witam,

Piotrze, jak pewnie zauważyłeś ostatnio uaktywniłem się na forum , ale wczesniej nie miałem bladego pojęcia o jego istnieniu. Sami szukaliśmy domów Saga w budowie, odkryliśmy jedną w Węgrowie, drugą w Ożarowie, ale jestem ciekawy jak wygląda twoja budowa, zamieść kilka fotek na forum !!!

pozdrawiam: :P

Darek

Piotr Marmurowicz
11-05-2006, 16:02
Zamieszcze tylko niech ktos mi powie jak obsluguje sie ten link ze zdjeciami bo ja go nie kumam

Piotr Marmurowicz
11-05-2006, 16:20
Zdjecia są piekne , tez zamierzam zamiescic swoje tylko tak aprpop czy ktos moze mnie poinstruowac jak to sie robi

tukaj
11-05-2006, 16:42
Zdjecia są piekne , tez zamierzam zamiescic swoje tylko tak aprpop czy ktos moze mnie poinstruowac jak to sie robi

Witam,

Piotrze musisz zalogować się na serwerze ze zdjęciami, podaję link:

http://photobucket.com/

następnie musisz zgrać zdjęcia z dysku swojego komputera za pomocą narządka na serwerze:

1. określasz ilość zdjęć
2. kolejna czynność to przeglądaj, wczytujesz adres, kopiując - image, opis w descripion, likwidujesz oryginalną nazwę ( w przeciwnym wypadku serwer nie chce wczytać)- Keep original image names
3 Klikasz na przycisk submit

Program wczytuje zdjęcia , kolejna czynność to skopiowanie adresu img do postu i już fotki są na forum, przed wysłaniem skontroluj czy strona na forum się nie rozjechała, może się tak zdarzyć ( ja tak miałem ), wtedy należy je lekko zmniejszyć. W tym celu na serwerze edytujesz zdjęcie i używając przycisku Resize zmieniasz jego rozmiar i powtórnie umieszczasz na forum i wysyłasz.

Czekamy na twoje zdjęcia SAGI.

pozdrawiam :P

Darek

tukaj
12-05-2006, 15:24
Witam

Ludziska zdecydowałem sie na sage w odbiciu lustrzanym

Poproszę o info na temat budowy kosztów problemów

Pozdrawiam
io czekam na odzew :D

Witaj

Ja właśnie taką sagę buduję, odsyłam do swoich postów, jast tam kilka fotek z budowy.

pozdrawiam :P

Darek

Piotr Marmurowicz
13-05-2006, 09:04
Ja również odsyłam do swoich postów
pozdrawiam Piotr

Piotr Marmurowicz
13-05-2006, 09:08
Dzieki za informacje. Niestety teraz przez jakiś czas nie bede obecny na forum ale mysle ze jakis czas znowu sie pokaże
pozdrawiam wszystkich

grazia111
17-05-2006, 20:31
Witam,

w końcu otrzymałam wycenę postawienia Sagi - stan surowy otwarty z więźbą - 41 500. Co o tym sądzicie?

Wykonawca proponuje zastąpienie tego stropu, który jest przewidziany w projekcie na Teriva. Jaka jest Wasza opinia?

pozdrawiam
G.

Ela_i_Maciek
17-05-2006, 22:50
grazia - nie zmieniaj stropu... monolityczny nie będzie się rozwarstwiał, nie będzie pęlkał, będzie bardzo wytrzymały.

a tak na marginesie - w rozmowie z wykonawcą, który dobrze zna biuro J. Charkiewicza, dowiedziałem się, że jeżeli konstruktor z tego biura zamieszcza w projekcie strop monolityczny to zawsze wynika to z głębokiego przemyślenia sprawy i znaczy, że inny strop najprawdopodobniej nie będzie wystarczająco mocny..

wniosek - nie zmieniać...

gośka57
18-05-2006, 05:59
Tukaj, mam pytanie. Czy planujesz saunę gotową, czy będziesz robił "na wymiar"? Masz może jakieś namiary?

grazia111
18-05-2006, 10:23
grazia - nie zmieniaj stropu... monolityczny nie będzie się rozwarstwiał, nie będzie pęlkał, będzie bardzo wytrzymały.

a tak na marginesie - w rozmowie z wykonawcą, który dobrze zna biuro J. Charkiewicza, dowiedziałem się, że jeżeli konstruktor z tego biura zamieszcza w projekcie strop monolityczny to zawsze wynika to z głębokiego przemyślenia sprawy i znaczy, że inny strop najprawdopodobniej nie będzie wystarczająco mocny..

wniosek - nie zmieniać...


Dziękuję za Wasze opinie.

Gemini to piękny dom. Także braliśmy pod uwagę tego rodzaju bryły. Niestety na naszej działce plan zakłada budynek do 1,5 kondygnacji do 9 m wysokości. Dużym plusem jest brak skosów.

pozdrawiam
G.

grazia111
18-05-2006, 10:31
Jakie kolory dachów kładziecie na Sagi? w projekcie jest czerwony.

Moja działka znajduje się blisko lasu więc z tego co się zorientowałam najlepiej położyć dachówkę błyszczącą, żeby zbyt szybko nie obrosła zielenią.

Podoba mi się tek błyszczący z RuppCeramiki Opal. Intensywny brąz do tego brązowe okna, drzwi....

Ela_i_Maciek
18-05-2006, 20:16
Gemini to piękny dom. Także braliśmy pod uwagę tego rodzaju bryły. Niestety na naszej działce plan zakłada budynek do 1,5 kondygnacji do 9 m wysokości. Dużym plusem jest brak skosów.


jak to 1,5 kondygnacji???? Nie rozumiem... jak dom może mieć 1,5 kondygnacji. U mnie w gminie jest tak, że zarówno domy z poddaszem użytkowym, jak i typowo piętrowe (jak Gemini właśnie) uznawane są za domy z 2-ma kondygnacjami!

Brak skosów to podstawowy powód rezygnacji z Korony na rzecz Gemini. Koronę mieliśmy okazję widzieć w rzeczywistośni i niestety mocno nas rozczarowała w środku. Z zewnątrz dom robi ogromnie pozytywne wrażenie, ale niestety niski kąt nachylenia połaci dachu odbija się ogromnie wewnątrz (skosy są bardzo niskie...).

Pozdrawiamy
EiM

Ela_i_Maciek
18-05-2006, 20:19
Jakie kolory dachów kładziecie na Sagi? w projekcie jest czerwony.

Moja działka znajduje się blisko lasu więc z tego co się zorientowałam najlepiej położyć dachówkę błyszczącą, żeby zbyt szybko nie obrosła zielenią.

Podoba mi się tek błyszczący z RuppCeramiki Opal. Intensywny brąz do tego brązowe okna, drzwi....

brzmi super. jeszcze dalibyśmy kremową elewację. Tak właśnie miała wyglądać nasza korona. wydaje nam się, że do Gemini bardziej pasować będzie ceglasta dachówka (tzn. w naturalnym kolorze palonej ceramiki) niż np. kasztanowa.

Pozdrawiamy,
EiM

gośka57
19-05-2006, 06:25
Jakie kolory dachów kładziecie na Sagi? w projekcie jest czerwony.

Moja działka znajduje się blisko lasu więc z tego co się zorientowałam najlepiej położyć dachówkę błyszczącą, żeby zbyt szybko nie obrosła zielenią.

Podoba mi się tek błyszczący z RuppCeramiki Opal. Intensywny brąz do tego brązowe okna, drzwi....
U mnie będzie miedziana Robena. W praktyce ma kolor typowej cegły. Bardzo mi się podoba. :D A elewacja :roll: chyba kremowa (w każdym razie jakaś jasna, bo działeczka mała).

grazia111
19-05-2006, 14:27
jak to 1,5 kondygnacji???? Nie rozumiem... jak dom może mieć 1,5 kondygnacji. U mnie w gminie jest tak, że zarówno domy z poddaszem użytkowym, jak i typowo piętrowe (jak Gemini właśnie) uznawane są za domy z 2-ma kondygnacjami!



1,5 kondygnacji, jak wynika z miejscowego planu zagospodarowania, to właśnie domy z poddaszem użytkowym.

(...)jeszcze dalibyśmy kremową elewację(...) Właśnie tak myślę. Braz plus kolor kremowy. Do tego myślałam o tym, żeby zrobić ogrodzenie frontowe z kamienia, tak samo podjazd i być może zamiast klinkieru przy podstawie domu także kamień w tym samym kolorze.

Mam trochę czasu na przemyślenia... :lol: Poza tym ważne jest dla mnie, żeby całość ładnie się komponowała.

Czytałam nt. materiałów i zdecydowana jestem, co do tego. Nie mam jeszcze jednak koncepcji, co do wnętrza. Czy planujecie wziąść architekta wnętrz? Najbardziej martwię się o właściwe rozmieszczenie oświetlenia. Żeby wszystko przewidzieć. :cry:

Poza tym uważam sprawę inteligentnego domu za wartą przemyślenia.

G.

grazia111
19-05-2006, 14:44
U mnie będzie miedziana Robena. W praktyce ma kolor typowej cegły. Bardzo mi się podoba. :D A elewacja :roll: chyba kremowa (w każdym razie jakaś jasna, bo działeczka mała).


Właśnie sprawdziłam Wasz wybór. Bardzo ładna dachówka, czy to jest błyszcząca? Czy widzieliście gdzieś już ją na dachu? Dlaczego akurat dachówka Robena?

Obok mnie stoi dom w Dachówce średzkiej falistej: jesienny liść Robena. Wygląda niczego sobie.

G.

gośka57
19-05-2006, 19:18
U mnie będzie miedziana Robena. W praktyce ma kolor typowej cegły. Bardzo mi się podoba. :D A elewacja :roll: chyba kremowa (w każdym razie jakaś jasna, bo działeczka mała).


Właśnie sprawdziłam Wasz wybór. Bardzo ładna dachówka, czy to jest błyszcząca? Czy widzieliście gdzieś już ją na dachu? Dlaczego akurat dachówka Robena?

Obok mnie stoi dom w Dachówce średzkiej falistej: jesienny liść Robena. Wygląda niczego sobie.

G.
Jak dla mnie ta dachówka błyszczy się w sam raz, to znaczy nie tak jak typowa angoba, ale widać, że jakaś powłoka jest. Według mnie to idealna faktura. Na dachu jej nie widzieliśmy. Wybór padł na Robena ze względu na cenę, a przy tym spełniał on nasze wymagania.

Ela_i_Maciek
19-05-2006, 19:41
Czy mogę zatem zadać niedyskretne pytanie o cenę tej dachówki?

gośka57
19-05-2006, 20:24
Czy mogę zatem zadać niedyskretne pytanie o cenę tej dachówki?
Ceny samej dachówki nie mogę Ci podać, bo mam umowę z wykonawcą na cały dach (materiały + wykonanie: folia, dach i okna dachowe). Całość 50.600.

tukaj
20-05-2006, 12:50
Czy mogę zatem zadać niedyskretne pytanie o cenę tej dachówki?
Ceny samej dachówki nie mogę Ci podać, bo mam umowę z wykonawcą na cały dach (materiały + wykonanie: folia, dach i okna dachowe). Całość 50.600.

Witajcie,

Co do wyboru dachówki, to też mieliśmy małe kłopoty? Z powodu wykonania wolego oka musieliśmy kupić karpiówkę ( widziałem wykonanie tej efektownej lukarny dachówką zakładkową i mogę powiedzieć, że to przykry widok). Wyboru na Opal miedziany angobowany dokonaliśmy po analizie wszystkich dachówek ( różnych producentów, ich parametrów no i oczywiście ceny- po negocjacji), co do ceny to należy negocjować jak najdłużej, my dostaliśmy upust od cen wytwórcy 28%. Ponadto znaczący dla mnie był także fakt, że Opal miedziany angobowany nie jest wykonywany w Polsce ( jak niektóre inne wyroby tego producenta). Po takiej analizie wybraliśmy Opal Rupp Ceramika. Dachówka ma piękny miedziany kolor, wcale nie błyszczy, ale i nie zarasta tak jak inne dachy ceramiczne w okolicy.

Gośka pytała o koszty stanu surowego + więźba 41,5 tys. to chyba cena średnia warszawska. Mogę podać swoje, ale mogą być trochę zdezaktualizowane, bo z 2003 roku ( całkowite koszty wykonawcy to 34 tys. + 7% VAT ( prace ziemne, fundamenty, ściany, strop monolityczny, ściany kolankowe, więźba - dodatkowo wszystkie deski i stemple zabezpieczał wykonawca)

Ktoś na forum spytał mnie o projekt sauny. Jeszcze takowego nie posiadam, mam wydzielone pomieszczenie, z wejściem z ogólnodostępnej łazienki na poddaszu. Wykonawcy nie mogę jeszcze polecić, bo nie widziałem jeszcze jego "roboty", a u mnie te prace są przewidziane pod sam koniec wykończeniówki- jak kaski styknie?, ale oczywiście sauna będzie na wymiar.

pozdrawiam :P

Darek

grazia111
20-05-2006, 19:30
Gośka pytała o koszty stanu surowego + więźba 41,5 tys. to chyba cena średnia warszawska. Mogę podać swoje, ale mogą być trochę zdezaktualizowane, bo z 2003 roku ( całkowite koszty wykonawcy to 34 tys. + 7% VAT ( prace ziemne, fundamenty, ściany, strop monolityczny, ściany kolankowe, więźba - dodatkowo wszystkie deski i stemple zabezpieczał wykonawca)





To było moje pytanie o stan surowy :-?

Dostałam wycenę dachu z położeniem. Tego pięknego w brązowej glazurze karpiówka Koramic - 70 981 brutto
Opalu tek z Rupp Ceramiki - 74 279 :o

Wyliczony upust, to zależnie od elementów od 10 do 15%.

Może faktycznie jeszcze ponegocjować tylko od takiej kwoty to przydałoby się jeszcze ze 30% :D

grazia111
20-05-2006, 19:36
Ceny samej dachówki nie mogę Ci podać, bo mam umowę z wykonawcą na cały dach (materiały + wykonanie: folia, dach i okna dachowe). Całość 50.600.

dostałam również wycenę dachu dla porównania na dachówkę nie karpiówkę Sirius Rupp ceramiki 48 000. Warte przemyślenia faktycznie porównując z ceną karpiówki.

G>

Ela_i_Maciek
21-05-2006, 11:21
dostałam również wycenę dachu dla porównania na dachówkę nie karpiówkę Sirius Rupp ceramiki 48 000. Warte przemyślenia faktycznie porównując z ceną karpiówki.



Dostałam wycenę dachu z położeniem. Tego pięknego w brązowej glazurze karpiówka Koramic - 70 981 brutto
Opalu tek z Rupp Ceramiki - 74 279

Wyliczony upust, to zależnie od elementów od 10 do 15%.

jakieś kosmiczne te ceny... ale i dach nie jest mały. Dla porównania: wycena dla Korony (dach ponad 310 mkw) uwzględniająca dachówkę karpiówkę (producent Jopek) oraz więźbę: ok. 56 000 zł.

tukaj
21-05-2006, 13:31
Gośka pytała o koszty stanu surowego + więźba 41,5 tys. to chyba cena średnia warszawska. Mogę podać swoje, ale mogą być trochę zdezaktualizowane, bo z 2003 roku ( całkowite koszty wykonawcy to 34 tys. + 7% VAT ( prace ziemne, fundamenty, ściany, strop monolityczny, ściany kolankowe, więźba - dodatkowo wszystkie deski i stemple zabezpieczał wykonawca)





To było moje pytanie o stan surowy :-?

Dostałam wycenę dachu z położeniem. Tego pięknego w brązowej glazurze karpiówka Koramic - 70 981 brutto
Opalu tek z Rupp Ceramiki - 74 279 :o

Wyliczony upust, to zależnie od elementów od 10 do 15%.

Może faktycznie jeszcze ponegocjować tylko od takiej kwoty to przydałoby się jeszcze ze 30% :D

Witam,

Przepraszam za pomyłkę, Ceny które przedstawiasz sa porażające, spróbuj, przekręcić do Artura Pogorzelskiego (dawny pracownik Dachlux teraz konkuret, ma przystępne ceny). Tel kontaktowy 509454018,607402996.

Może problem cen leży także w kompleksowym wykonaniu dachu przez jedną firmę ( ja za dachówkę zapłaciłem 21 300 zł opal miedziany angoba, w ceramice były także kominki wentylacyjne do garderob i sauny, za cztery okna polaciowe 1600 mm Vellux - 6 700, folia paroprzepuszczalna Tyvek 1 800 zł no i robocizna 17 000, co daje łączne koszty wykonania dachu oczywiście bez więźby 46 800 za 300 m kw. )

pozdrawiam :P

Darek

grazia111
21-05-2006, 17:54
wycena zawiera 52 pozycje, w tym także rynny, taśmy dachowe, łaty, gwoździe, gąsiory, sklejki, śruby, 3*veluxy (3200zł), wkręty, wyłaz, zszywki, dachówki oczywiście i usługę prac - 15816 brutto.


Dziękuję za kontakt Tukaj, będę dzwoniła. Czy także p. Artur kładł u Ciebie dach? Widziałam, jedno wole oko i byłam przerażona. Bardzo im się nie udało.

Czy ekipa, która stawiała u Ciebie jest godna polecenia. Czy mógłbyś ewentualnie dać namiary? czy dużo płaciłeś za fundamenty, mury, strop, poddasze, więźbę? niestety dużo wkładu własnego nie możemy zainwestować, ale szukamy ekipy, która już się u kogoś sprawdziła, której można zaufać w jakości i która przy okazji zaproponuje uczciwą cenę.

pozdrawiam
G. :lol:

grazia111
21-05-2006, 17:58
jakieś kosmiczne te ceny... ale i dach nie jest mały. Dla porównania: wycena dla Korony (dach ponad 310 mkw) uwzględniająca dachówkę karpiówkę (producent Jopek) oraz więźbę: ok. 56 000 zł.

czy wycena zawiera także usługę?
Rzeczywiście przyzwoita cena, tylko jak dotąd nie spotkałam w odwiedzanych sklepach Jopka. Co to za firma?

G. :D

gośka57
21-05-2006, 18:11
dostałam również wycenę dachu dla porównania na dachówkę nie karpiówkę Sirius Rupp ceramiki 48 000. Warte przemyślenia faktycznie porównując z ceną karpiówki.



Dostałam wycenę dachu z położeniem. Tego pięknego w brązowej glazurze karpiówka Koramic - 70 981 brutto
Opalu tek z Rupp Ceramiki - 74 279

Wyliczony upust, to zależnie od elementów od 10 do 15%.

jakieś kosmiczne te ceny... ale i dach nie jest mały. Dla porównania: wycena dla Korony (dach ponad 310 mkw) uwzględniająca dachówkę karpiówkę (producent Jopek) oraz więźbę: ok. 56 000 zł.
Wiedziałam, że Jopek może być tańszy, ale dachówka tej firmy nie cieszy się zbyt dobrą opinią :-? POwierzchnia dachu w Sadze, to 299 m.

Ela_i_Maciek
21-05-2006, 18:48
Korekta

zaczęły mnie zastanawiać podane przez was ceny i postanowiłem zaczerpnąć z materiałów źródłowych (kosztorys) zamiast z pamięci.. ;)

otóż i ceny (w przypadku Korony - dach podobny do tego na Sadze, z tą różnicą, że miała być lukarna zamiast wolego oka) - podaję za najbardziej zaawansowaną wersją kosztorysu:

1. więźba dachowa: 32,5 tys.

2. folia z ułożeniem: 9,2 tys.

3. dachówka z ułożeniem (cementowy Brass Cisar): 36,8 tys. - tu komentarz: ze względu na rezygnację z wolego oczka, mogliśmy wybrać inną dachówkę, niż karpiówka. W pierwotnej wersji kosztorysu była karpiówka Jopka i koszt wynosił praktycznie tyle samo: 35,9 tys.

4. okna dachowe z montażem (4 Veluxy w wymiarach 78x160 cm): 7,6 tys.

5. odwodnienie z montażem: 6,0 tys.

razem wszystko: 92,1 tys. (wow! niezła sumka... nie liczyłem tego wcześniej)

Dla porównania to samo (całościowy koszt dachu z odwodnieniem) w przypadku Gemini ta sama firma wyceniła na: 62,6 tys. (prawie 30 tys. mniej!!)

pozdrawiam,
Maciek

tukaj
21-05-2006, 21:36
wycena zawiera 52 pozycje, w tym także rynny, taśmy dachowe, łaty, gwoździe, gąsiory, sklejki, śruby, 3*veluxy (3200zł), wkręty, wyłaz, zszywki, dachówki oczywiście i usługę prac - 15816 brutto.


Dziękuję za kontakt Tukaj, będę dzwoniła. Czy także p. Artur kładł u Ciebie dach? Widziałam, jedno wole oko i byłam przerażona. Bardzo im się nie udało.

Czy ekipa, która stawiała u Ciebie jest godna polecenia. Czy mógłbyś ewentualnie dać namiary? czy dużo płaciłeś za fundamenty, mury, strop, poddasze, więźbę? niestety dużo wkładu własnego nie możemy zainwestować, ale szukamy ekipy, która już się u kogoś sprawdziła, której można zaufać w jakości i która przy okazji zaproponuje uczciwą cenę.

pozdrawiam
G. :lol:


Witam,

Co do ekipy, która stawiała stan surowy + więźbę dachową ( koszty więźby kompletnej z transportem i rozładunkiem - 10 500), to możesz ją brać z zamkniętymi oczami jeżeli tylko są wolni podaję namiar:

Pan Kazimierz Świątek tel kont: 501318831 godny polecenia i ma ceny przystępne powołaj się na kontakt od inwestora z Marysina Wawerskiego.

Odnśnie wykonania pokrycia dachowego, to od Pana Artura ( pracował wtedy w Dachluxie kupiłem wszystkie materiały z wyjątkiem więźby dachowej, natomiast karpiówkę układał mi dekarz Jan Gładysz kom. 609107012.

Jeśli mogę wyrazić swoją opinię o karpiówce Jopka, to odradzam - znajomy który właśnie ma taką położoną mówił mi, że po dwóch latach zaczęła przeciekać, nie wiem jak mocno ale ten fakt zdyskwalifikował jej wybór a po osobistym kontakcie z handlowcem Jopka dowiedziałem się także, że nie robią dachówki angobowanej, co było także moim warunkiem koniecznym.

pozdrawiam :P

Darek

grazia111
22-05-2006, 14:20
Korekta

zaczęły mnie zastanawiać podane przez was ceny i postanowiłem zaczerpnąć z materiałów źródłowych (kosztorys) zamiast z pamięci.. ;)

otóż i ceny (w przypadku Korony - dach podobny do tego na Sadze, z tą różnicą, że miała być lukarna zamiast wolego oka) - podaję za najbardziej zaawansowaną wersją kosztorysu:

1. więźba dachowa: 32,5 tys.

2. folia z ułożeniem: 9,2 tys.

3. dachówka z ułożeniem (cementowy Brass Cisar): 36,8 tys. - tu komentarz: ze względu na rezygnację z wolego oczka, mogliśmy wybrać inną dachówkę, niż karpiówka. W pierwotnej wersji kosztorysu była karpiówka Jopka i koszt wynosił praktycznie tyle samo: 35,9 tys.

4. okna dachowe z montażem (4 Veluxy w wymiarach 78x160 cm): 7,6 tys.

5. odwodnienie z montażem: 6,0 tys.

razem wszystko: 92,1 tys. (wow! niezła sumka... nie liczyłem tego wcześniej)

Dla porównania to samo (całościowy koszt dachu z odwodnieniem) w przypadku Gemini ta sama firma wyceniła na: 62,6 tys. (prawie 30 tys. mniej!!)

pozdrawiam,
Maciek

jak dla mnie podejrzana jest poz. 1 - więźba 32,5 tys? nie wiem ile kosztuje materiał na więźbę, ale usługę wykonania mam 8 tys. Czyżby materiał kosztowałby ponad 24 tys.?

Męczę trochę, ale lubię znać sprawę, którą się interesuje od podstaw. :lol:

grazia111
22-05-2006, 14:34
Tukaj dziękuję bardzo za nr tel.
Cieszę się że będę mogła porównać oferty. Najważniejsze dla mnie jest to, żeby dana ekipa była sprawdzona. Tutaj dodatkowym atutem pana Świątka będzie to, że już Sagę budował.

Skontaktowałam się z panem Arturem od dachu. Teraz czekam na wycenę.

Do tego okazało się, że budowę rozpoczniemy dopiero z końcem lata :(
pocieszam się jednak tym, że będę miała czas na wyszukanie najlepszych ofert w materiałach i usługach :roll: :P

G.

tukaj
25-05-2006, 12:02
Witam,

W związku ze zmianą umiejscowienia kominka w projekcie domu Saga mam mały kłopot z jego zaprojektowaniem. Otrzymałem kilka propozycji, ale do końca nie jestem przekonany, co do swojego wyboru. Wersja, którą prezentuję wygląda w miarę lekko i chyba się na nią zdecyduję. Jednakże prosiłbym Wszystkich, którzy przypadkiem natkną się na mojego posta o cenne spostrzeżenia, uwagi i podpowiedzi.

Wkład kominkowy kupiłem wcześniej i zainstalowałem do ogrzewania bo tynki były wykonane przed zimą 2004/5. Wykonawcy pracowali w zimie no i trzeba było zapewnić im znośną temperaturę.

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/4070d165.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/f4b94166.jpg

Przy takim ustawieniu sytuacyjnym standardowe aranżacje nijak nie pasowały. A oto moja propozycja do waszej oceny.

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/8c787ea3.jpg

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/ea471c48.jpg

Jeszcze raz proszę o odpowiedzi zwrotne.

pozdrawiam

Darek

_________________
A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny. Wieczorem usiądę wiatr gra a zegar na ścianie gwarzy.....

gośka57
25-05-2006, 15:12
tukaj, mi się podoba. :D Prosty, a przez to elegancki. Podoba mi się też wykończenie drewnem. Ja może wolałabym kamień trochę bardziej wpadający w beż, bo byłby cieplejszy. Ale to oczywiście zależy od pomysłu na wykończenie całego wnętrza.
A przy okazji - kto będzie Ci robił kominek? Ja też zaczynam się nim pomału interesować.

tukaj
25-05-2006, 16:04
Witam,

Dzięki za szybką odpowiedź. Co do wykończenia to będą małe zmiany? Kamień marmur crema marfil - znalazłem tanią hurtownię http://www.interstone.pl/ z obróbką w pobliskim zakładzie http://www.artstone.pl . Z tego samego materiału będą parapety wewnętrzne. Jako że w hurtowni kupuje się cale płyty, to chcę je zamówić po wyliczeniu ile będę potrzebował m 2 na wszystkie elementy, tak, aby było najmniej odpadów. Co do wykonawcy to mogę na razie stwierdzić, iż ma dobrą opinię wśród moich znajomych, u których już zrobił co nieco. Mam nadzieję, że u mnie też nie wyjdzie gorzej. Jak już będzie gotowy to Ci prześlę fotkę i namiary na gościa.

pozdrawiam i czekam na opinie innych :P

Darek

gośka57
26-05-2006, 08:26
Myślę, że miałbyś więcej odpowiedzi, gdybyś przerzucił ten temat do działu "Wnętrza". Tylko nie pytaj mnie, jak to zrobić :wink: :oops:

grazia111
26-05-2006, 09:36
Kominek- myślę tak, że ważna jest funkcja, jaką ma pełnić , ale także jak zdobi, ma się komponować z całością. Wszystko dlatego zależy nie od samego kominka, ale od całej koncepcji.
Jest wiele pięknych kominków, ale nie każdy będzie pasował do danego wnętrza.
Tukaj: ten przedstawiony przez Ciebie jest piękny, elegancki dzięki prostym kształtom dość uniwersalny.

W jakim kliamcie zamierzacie utrzymać całe wnętrze?

G.

Piotr Marmurowicz
27-05-2006, 22:58
Po krótkiej mojej nieobecności witam serdecznie wszystkich.
Tukaj mnie prosił o kilka fotek mojej Sagi wiec zamiesciłem je na następującej stronce :

www.album.astral.pl/album/
dział : technika
rozdział : dom w którym mieszkam
podrozdział : Budowa domu
Temat : Domek jednorodzinny z użytecznym poddaszem " SAGA"
Autor : Marmur

Hasło dostępu : saga

przepraszam ze w ten sposób wam obrazuje moje osiagniecia ale w chwili obecnej nie mam zbyt duzo czasu aby buszować po internecie.
Ciekawych mojej inwestycji zapraszam do ogladania.

pozdrawiam wszystkich
Piotr :roll: :roll:

grazia111
28-05-2006, 18:57
Co do wyboru dachówki, to też mieliśmy małe kłopoty? Z powodu wykonania wolego oka musieliśmy kupić karpiówkę ( widziałem wykonanie tej efektownej lukarny dachówką zakładkową i mogę powiedzieć, że to przykry widok). Wyboru na Opal miedziany angobowany dokonaliśmy po analizie wszystkich dachówek ( różnych producentów, ich parametrów no i oczywiście ceny- po negocjacji), co do ceny to należy negocjować jak najdłużej, my dostaliśmy upust od cen wytwórcy 28%. Ponadto znaczący dla mnie był także fakt, że Opal miedziany angobowany nie jest wykonywany w Polsce ( jak niektóre inne wyroby tego producenta). Po takiej analizie wybraliśmy Opal Rupp Ceramika. Dachówka ma piękny miedziany kolor, wcale nie błyszczy, ale i nie zarasta tak jak inne dachy ceramiczne w okolicy.





Zaczęły mi się mieszać wszystkie dachy, ich kolory :cry:

Powinnam zrobić sobie przerwę w oglądaniu, bo jak tak dalej pójdzie, to zamówię i nie będę wiedziała co.
Tukaj, skoro Twoja karpiówka jest miedziana, to jak wygląda czerwona? :-?

I znowu wyprawa do obejrzenia kolorów karpiówek. A najgorsze, że mój mąż twierdzi, że nie odróżnia kolorów. Tyle odmian czerwieni, a on twierdzi, że czerwony to czerwony. Dla niego istnieje jeszcze brązowy.

Cóż będę musiała sama podjąć decyzję odnośnie wyboru koloru naszego dachu. :evil:

grazia111
28-05-2006, 19:00
Gośka57: Dziękujemy za pokaz domku. Super!

Jest piękny. Miło było poznać gospodarzy, szczęśliwych inwestorów. :lol:

G.

gośka57
28-05-2006, 22:21
Gośka57: Dziękujemy za pokaz domku. Super!

Jest piękny. Miło było poznać gospodarzy, szczęśliwych inwestorów. :lol:

G.
Cieszę się, że mogłam pomóc :lol:

tukaj
29-05-2006, 11:29
Co do wyboru dachówki, to też mieliśmy małe kłopoty? Z powodu wykonania wolego oka musieliśmy kupić karpiówkę ( widziałem wykonanie tej efektownej lukarny dachówką zakładkową i mogę powiedzieć, że to przykry widok). Wyboru na Opal miedziany angobowany dokonaliśmy po analizie wszystkich dachówek ( różnych producentów, ich parametrów no i oczywiście ceny- po negocjacji), co do ceny to należy negocjować jak najdłużej, my dostaliśmy upust od cen wytwórcy 28%. Ponadto znaczący dla mnie był także fakt, że Opal miedziany angobowany nie jest wykonywany w Polsce ( jak niektóre inne wyroby tego producenta). Po takiej analizie wybraliśmy Opal Rupp Ceramika. Dachówka ma piękny miedziany kolor, wcale nie błyszczy, ale i nie zarasta tak jak inne dachy ceramiczne w okolicy.





Zaczęły mi się mieszać wszystkie dachy, ich kolory :cry:

Powinnam zrobić sobie przerwę w oglądaniu, bo jak tak dalej pójdzie, to zamówię i nie będę wiedziała co.
Tukaj, skoro Twoja karpiówka jest miedziana, to jak wygląda czerwona? :-?

I znowu wyprawa do obejrzenia kolorów karpiówek. A najgorsze, że mój mąż twierdzi, że nie odróżnia kolorów. Tyle odmian czerwieni, a on twierdzi, że czerwony to czerwony. Dla niego istnieje jeszcze brązowy.

Cóż będę musiała sama podjąć decyzję odnośnie wyboru koloru naszego dachu. :evil:

Witam,

Nie wiem jak Ci pomóc, najlepiej jest obejrzeć kolory dachówek w hurtowni, która ma wszystkie typy różnych producentów. Zerknij też na stronę http://www.ruppceramika.pl/index.php?link=podstawowe, tu też coś widać.

pozdrawiam :P

Darek

tukaj
29-05-2006, 14:26
Kominek- myślę tak, że ważna jest funkcja, jaką ma pełnić , ale także jak zdobi, ma się komponować z całością. Wszystko dlatego zależy nie od samego kominka, ale od całej koncepcji.
Jest wiele pięknych kominków, ale nie każdy będzie pasował do danego wnętrza.
Tukaj: ten przedstawiony przez Ciebie jest piękny, elegancki dzięki prostym kształtom dość uniwersalny.

W jakim kliamcie zamierzacie utrzymać całe wnętrze?

G.

Witam,

Dzięki za uwagi, co do klimatu w jakim będzie urządzany dom, w większości zostamiłem to małżonce, ale znając jej upodobania wystrój domu będzie ciepły, oboje nie lubimy zbyt nowoczesnych , chlodnych aranżacji.

pozdrawiam :P

Darek

tniem
29-05-2006, 20:48
Witajcie,

Jakiś miesiąc temu wybraliśmy z żoną projekt i jest nim ... Saga ;-))
Wprowadziliśmy pewne zmiany (niektóre bazowały na Waszych uwagach i doświadczeniu). Obecnie jesteśmy na etapie finalizowania pozwolenia na budowę.

No i tutaj zaczyna się trochę pod górę, to znaczy grunt który jest na dziełce nie jest do końca tak jaki powinien być i musimy fundamenty budować na studniach.

W związku z tym mam pytanie, czy moglibyście powiedzieć ile kosztowały Was fundamenty (i jakie robiliście, szerokość ław, itp itd). Przez fundamenty rozumiem: ławy, bloczki, izolację przeciw-wilgociową ocieplenie pluś coś (o czym jeszcze nie wiem ;-))
Info to pozwoli mi określić różnice w kosztach i wpływ jej na dalsze poczynania na budowie

pozdrawiam tniem