PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to jest możliwe?



takeda
16-03-2006, 07:47
Witam serdecznie,
Moje pytanie dotyczy umowy jaką chciałbym podpisac z Panami, którzy będą remontować moje mieszkanie otóż muszę rozliczyć sie z bankiem na podstawie rachunków za wykonane roboty i zakupiony towar, ekipa która ma mi to robić nie wystawia faktur (dorabiaja sobie), ja nie prowadze firmy Ci panowie również, czy jest jakies wyjscie z obecnej sytuacji oprócz znalezienie ekipy, która wystawi fakture. Nie mam czasu w tej chwili juz na szukanie bo musze zaczac szybko remont. Czy moze to być cos na zasadzie umowy zlecenia jak tak to jaki podatek musze zzapłacić. Za wszytskie sugestie bardzo dziekuje.
Pozdrawiam
takeda

hydrogenium
23-03-2006, 19:52
Tylko faktura.

Usprawiediliwenie od mamy bankowi nie wystarczy :D

JustiLarysz
26-03-2006, 17:39
Jeśli ani ty, ani wykonawcy nie prowadzicie działalności gospodarczej, to nie ma przeciwwskazań do spisania umowy o dzieło (nie zlecenie, bo wtedy ZUS znacznie komplikuje sprawę). Płatnikiem podatku jesteś Ty, składasz w urzędzie skarbowym właściwym wg Twojego miejsca zamieszkania PIT-4 w terminie do 20 dnia miesiąca następującego po miesiącu wypłaty wynagrodzenia, i w tym samym teminie wpłacasz potrącony podatek dochodowy. Robotnikom wystawiasz PIT-8B i składasz gow urzędzie skarbowym właściwym ze względu na ich miejsce zamieszkania. Podatek wylicza się wg wzoru
wynagrodzenie brutto-W
podatek-P

P=(W-(20%xW))x19%

Ale czy bank będzie honoorował takie udokumentowanie wydatków?