PDA

Zobacz pełną wersję : Sprawdzanie towaru i wykonanych robót.



Frankai
02-02-2002, 17:56
Czy odbierając towar sprawdzacie DOKŁADNIE jego parametry? Czy przed zapłatą DOKŁADNIE sprawdzacie jakość wykonanych robót? Czy robi to za Was kierownik? A może po prostu wierzycie fachowcom. Przykłady:
- czy dostarczony klinkier jest I czy II gat.,
- czy więźba jest o odpowiedniej wilgotności, dobrze zaimpregnowana i w żądanych wymiarach,
- czy materiały o określonej trwałości nie są przeterminowane,
- czy ściana trzyma pion i ma odpowiednią długość,
- czy złącza w konstrukcji dachu są poprawnie wykonane.
Czy jak firma za pierwszym razem zrobiła coś na "tip-top", to drugim razem rezygnujecie z dokładnego sprawdzania ich robót?
Czy dopytujecie się fachowców, dlaczego dali taki klej a nie inny?

Zachar
04-02-2002, 06:57
Na dokładne sprawdzanie często nie miałem czasu, ale przy pierwszym kontakcie z wykonawcą lub sprzedawcą starałem się jak najdokładniej wszystko sprawdzić - później to już różnie. Na razie się nie "naciąłem". Chociaż jak chodziło o rzeczy konstrukcyjne -stal, beton na strop - to tu chyba nigdy dość ostrożności. Pamiętam jak odkopałem filar żeby sprawdzić izolacje, facet który to robił nic nie powiedział ale był wyraźnie urażony. Na drugi raz sprawdzę bez niego :smile: ale raczej takie rzeczy będę sprawdzał mimo zaufania.

27-05-2002, 08:23
Przyjacielu! Jak nie masz zaufania do Wykonawcy, lub chcesz sprawdzać samemu, to wprowadź nawet aneksem do umowy taką klauzulę! Wówczas będziesz MUSIAŁ za każda dostawą lub zakończeniem jakiegoś zakresu samemu odbierać te roboty, łącznie z Inspektorem nadzoru! Powodzenia