PDA

Zobacz pełną wersję : ile za zestawienie materiałów z kosztorysem?



bochyn
17-03-2006, 07:03
otrzymałem projekt bez szczegółowego zestawienia materiałów,
chciałbym sie zorientować ile moze kosztować wykonanie takiego zestawienia? ewentualnie oprócz zestawienia samych materiałów
interesuje mnie równiez kosztorys.

Ewik_1
17-03-2006, 08:23
Ja zamówiłam u projektanta dodatkowo wykaz materiałów zażyczył sobie 100zł, ale on robi mi cały projekt.

calk
18-03-2006, 15:43
Witam!
Kosztorys budowlany, mam na myśli kosztorys szczegółowy.
Zestawienie materiałów, robocizny, sprzętu .
Stan surowy otwarty – cena 450.00 zł

leszek11111
18-03-2006, 17:02
Ofertę wysłałem na email.
Pozdrowienia.

niedzio
20-03-2006, 14:35
Czy ktoś robił taki kosztorys w okolicach Łodzi lub może kogoś polecić. Chodzi mi o kosztorys materiałowy lub materiałowy i roboczogodzinowy.

calk
20-03-2006, 14:58
Czy ktoś robił taki kosztorys w okolicach Łodzi lub może kogoś polecić. Chodzi mi o kosztorys materiałowy lub materiałowy i roboczogodzinowy.
Witam!
Tak wykonywałem .
Dysponuję cenami z całej Polski.

sylvia1
11-04-2006, 12:36
to ja sie podepnę z pytankiem ile za kosztorys całościowy tzn od stanu surowego poprzez robocizne materiały po wykończenie uzgadniane elementy wykończenia z klientem?
ceny brane nie z aktalogów a z hurtowni oraz koszt robocizny z okolic a nei wg sekocentbudu (bardziej realny)
otrzymałam propozycje takiego kosztorysu wraz z harmonogramem prac w późniejszym terminie za 600 zł duzo to, mało, w sam raz?

Geno
11-04-2006, 15:19
Cena nie wydaje się wygórowana jeśli kosztorys jest szczegółowy.

jkrzyz
22-06-2006, 22:27
To może ktoś poleci kosztorysanta z Warszawy i okolic? Potrzebny mi kosztorys inwestorski niewielkiego domu pod Warszawą.

marcin714
22-06-2006, 23:47
Witam. Jak można oczekiwać kosztorysu nie stosując katalogów. To ci ja sam mam wymyślić nakłady pracy, sprzętu i zużycie materiałów.
Od tego jest sztab ludzi w specjalistycznych przedsiębiorstwach którzy od lat optymalizują te katalogi. Dostajesz kosztorys inwestorski z solidnym zestawieniem nakładów rzeczowych i potem to od ciebie zależy ile zechcesz zapłacić za roboczogodzinę patrząc realnie za ile ludzie pracują w twoim rejonie, na jaki zysk wykonawcy się zgodzisz, i ile wytargujesz jeszcze u dostawcy materiałów.
Kosztorys inwestorski oparty jest na oficjalnych katalogach nakładów, aktualnych bazach cenowych, wynikających z rozporządzenia kosztach ogólnych i stawkach rg dla danej grupy robót.
Wogóle to metody i forma kosztorysu inwestorskiego określone są rozporządzeniem ministra i kosztorysant się musi do tego stosować aby kosztorys był poprawny i obiektywny.

Gdzieś już czytałem , że z normalnego kosztorysu to bardzo drogo wychodziło to wzięli ołóweczek , karteczkę , chiński kalkulatorek i wszystko przeliczyli na realne ceny. Szczerze powiem ,że nie wiem co oprócz cen materiałów można poprzeliczać.

Tak przy okazji to kosztorys można zrobić dla inwestora mieszkającego w drógim końcu polski czy europy. Wystarczy tylko przesłać przedmiar robót lub projekt techniczny wykonawczy a każdy wykonawca projektu ma obowiązek dołączyć część kosztorysową bynajmniej przedmiar robót i zestawienie zastosowanych materiałów, ale nie koniecznie chodzi mi o projekt budowlany

Rena Lipinska
30-07-2006, 06:59
właśnie dałam do zrobienia kosztorysu oraz wykazu materiałów i ich ilości. Mam otrzymać pod koniec przyszego tygodnia, czyli ok. 5-ego to odpiszę. Cena za zrobienie tego to: 250 mały dom, a duży ok. 500 zl. Ja mam duży - 370 m2.
Pozdrawiam
Rena