PDA

Zobacz pełną wersję : Instrukcja do mebli -musi być, czy nie musi?



lullabysta
12-02-2003, 18:20
Witam
Mam problem tego typu, że dostałem meble kuchenne na zamówienie, które miały
kosztować 4000zł bez montażu. Ponieważ składałem kiedyś meble do pokoju i to
nawet dwa razy, myślę sobie wezmę bez montażu.
Niestety meble przyjechały bez najmniejszej instrukcji montażu.
Wprawdzie mówili mi że biorę te meble na własną odpowiedzialność, ale myślałem
że chodzi o to, że np.:ja je mogę zarysować i nie przysługuje mi za to
gwarancja.
Ale czy nie powinno tej instrukcji tam być? Wychodzi na to że meble które
miały kosztować 4200, muszą kosztować 4700 bo ja ich nie zmontuję i jestem
zdany na tą firmę.
Czy mogę ubiegać się o tą instrukcję, bezpłatny montaż jeżeli jej nie będzie,
albo zwrot kasy na podst. rękojmi lub gwarancji w ciągu trzech dni (jestem tak
wk... że nawet oddałbym im te meble i niech sobie je wsadzą w ...., niech
zrobią sobie z nimi co chcą.
Z góry dzięki za porady.
Aha, meble dostałem dzisiaj i są firmy Trzy Kolory.
Pzdrw
Artur

musso
12-02-2003, 18:31
Producent musi dostarczyć wraz z towrem instrukcję bezpiecznego użytkowania towru, inormację o zagrożeniach z jego użytowania,a dla towaru do montażu, instrukcję montażu i zalecenia BHP dla tego rodzaju prac. Znam przypadek wygrania odszkodowania za upadek z taboretu przy sięganiu rzeczy z ostatniej półki wysokiej szafy. Producent szafy powinien zamieścić ostrzeżenie o niebezpieczeństwie upadku.

Teska
12-02-2003, 18:37
musi byc instrukcja

lullabysta
12-02-2003, 18:51
Ale powiem Wam że facet twierdzi iż to jest towar sprzedawany z montażem i moje ryzyko jak nie biorę montażu.
W umowie jest napisane że montaż obejmuje "ustawienie szafek i zawieszenie szafek". Gość twierdzi że skoro zrezygnowałem z montażu to mam sobie to ustawić i zawiesić sam,a to oznacza że muszę sam to poskręcać. I ok, ale czy wtedy nie musi być już instrukcji montażu,mimo że meble na zamówienie i każda kuchnia inna?
Czy znacie na to jakiś paragraf? jutro walczę z tą firmą bom wściekły okrutnie:wink:.
pzdrw

musso
12-02-2003, 19:24
Zapłać mu za montaż, ale po odbiorze jakościowym. Przy odbiorze sprawdzaj wszystko i do wszystkiego się czepjaj. /tolerancja dla mebli to 1mm/ Tak jak byś kupował Rolsa za 500 tys $. Żadaj pisemnej gwarancji na montaż.
Bądż upierdliwy to facet Ci jeszcze dopłaci abyś dał mu spokój.
Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.
Pozd. Musso.

mc
12-02-2003, 20:09
Myślę, że miarodajną odpowiedz uzyskasz w Inspektoracie Inspekcji Handlowej tel. 071/344 20 30.
Budujesz,albo już wybudowałeś k/W-wia.Nie mylę się?

Octavian
13-02-2003, 09:45
Musi być instrukcja i w dodatku po polsku - to, że brałeś z opcją bez montażu firmowego nie oznacza, że nie powinno być instrukcji.
Poczytaj sobie ustawę o ogólnym bezpieczeństwie produktów - np. rozdział 3 Obowiązki producenta i sprzedawcy (Dz.U. z 2000 Nr 15 Poz. 179).
pzdr
Hej