PDA

Zobacz pełną wersję : Instalacja z miedzi



Delawar
17-03-2006, 07:47
Wiem, jednak nie na 100%, że instalacja CO z miedzi jest bardzo dobra. Proszę o podpowiedź, czy równie dobra jest instalacja z miedzi CWU i zimnej wody?
Dzięki

ZakWr
17-03-2006, 09:58
Ja mam cała instalację z miedzi. Jeżeli chodzi o CWU to wadą miedzi jest to że jak woda sobie stoi to się szybko wychładza. Dlatego rury miedziane na ciepłą wodę trzeba z maniakalnym zacięciem izolować gdzie się da. Inaczej będziesz spuszczał do szamba zimną wodę zanim podpłynie ciepła.
Wadą instalacji miedzianej jest to że nie zaleca sie prowadzić jej w ścianach. I że np wygina się po podgrzaniu.
Na początku też miałem problem z wężykami- cynowe czy cynkowe oraz stalowe elementy zagniatane w wężykach korodowały i wystarczyło mniej niż 2 lata i wszystkie musiałem wymienić. Bo te metale + kiepskiej jakości woda + miedz to ogniwo elektryczne. O jakiego czasu mam spokój - albo miedz się spasywowała albo wreszcie kupiłem porządne wężyki

Delawar
17-03-2006, 11:00
Dzięki, cenne uwagi.

przemekk74
17-03-2006, 20:58
Wiem, jednak nie na 100%, że instalacja CO z miedzi jest bardzo dobra. Proszę o podpowiedź, czy równie dobra jest instalacja z miedzi CWU i zimnej wody?
Dzięki
wiem na 100% ze instalacja wykonana w miedzi jak i w pexallpex moze byc wykonana dobrze jak i moze byc wykonan zle:)
Przemek