PDA

Zobacz pełną wersję : Centralne sterowanie roletami - pytanie do elektryków...



SławekD
17-03-2006, 08:27
Obecnie rolety mamy podłączone indywidualnie bez przekaźników i z czasem chcemy zrobić sterowanie centralne bo mamy tak przygotowaną instalację. Mamy dwa obwody jeden parter, drugi piętro. Czy do takiego sterowania przekaźnikowego mogą być wyłączniki roletowe zwykłe ( ręcznie zwierane i rozwierane - bo takie właśnie mam ) czy muszą być jak ja to nazywam... dzwonkowe ????

SławekD-żonka
17-03-2006, 11:36
Do góry 8)

mario_pab
17-03-2006, 12:46
Ja u siebie zastosuję napewno włšczniki dzwonkowe roletowe (dwa przyciski dzwonkowe na jednym włšczniku). Ciężko mi sobie wyobrazić, jak następowałoby sterowanie roletami, za pomocš zwykłych włšczników. Podłaczyć takie włšczniki napewno się da (bo generalnie wszystko się da), ale napewno lepsze będš włšczniki dzwonkowe.

SławekD
17-03-2006, 13:14
No i tu będzie problem bo mam juz 12 szt wyłączników zwykłych :( kupionych zgodnie z zeleceniem elektryka który dobrze wiedział że przyszłościowo będzie sterowanie centralne, bo sam przygotował dwa odrębne obwody, parter i piętro. Gdybym miał ponownie kupić 12 szt dzwonkowych to trochę kasy pójdzie w błoto bo sztuka ok 60 zł :cry: :cry:

Wojtek R
17-03-2006, 13:27
No i tu będzie problem bo mam juz 12 szt wyłączników zwykłych :( kupionych zgodnie z zeleceniem elektryka który dobrze wiedział że przyszłościowo będzie sterowanie centralne, bo sam przygotował dwa odrębne obwody, parter i piętro. Gdybym miał ponownie kupić 12 szt dzwonkowych to trochę kasy pójdzie w błoto bo sztuka ok 60 zł :cry: :cry:

a czemu nie zakładacie jakiś np. somf sterowanych radiowo , bez kabli , bez broblemów itd

SławekD
17-03-2006, 13:41
No i tu będzie problem bo mam juz 12 szt wyłączników zwykłych :( kupionych zgodnie z zeleceniem elektryka który dobrze wiedział że przyszłościowo będzie sterowanie centralne, bo sam przygotował dwa odrębne obwody, parter i piętro. Gdybym miał ponownie kupić 12 szt dzwonkowych to trochę kasy pójdzie w błoto bo sztuka ok 60 zł :cry: :cry:

a czemu nie zakładacie jakiś np. somf sterowanych radiowo , bez kabli , bez broblemów itd
Bo okablowanie było zrobione 10 miechów temu przy robieniu całej elektryki w domu.
To jak jest z tymi wyłącznikami ? Moge je użyć - wie ktoś ??
Właśnie dostałem jakieś schematy od jakiegoś technika z :Legranda, nic z tego nie kumam :cry: wg. nich musi być jeszcze jakiś wyłącznik grupowy - kurna ale zawiły temat :cry:

Bobek
17-03-2006, 15:22
Witam
A może coś takiego
http://www.zamel.pl/index.php?link=94&grupa=43&id_prod=486
Nawet nie drogie (59zł netto bez rabatu) na 1 rolete
Sterowanie zwykłymi przyciskami żaluzjowymi i nie trzeba stać przy przełączniku i go trzymać , można sterować strefami , centralnie ,zależy jak się podłączy .
Trzeba tylko wszystkie przewody od rolet i przełączników ściągnąć w jedno miejsce.

SławekD
20-03-2006, 09:43
Witam
A może coś takiego
http://www.zamel.pl/index.php?link=94&grupa=43&id_prod=486
Nawet nie drogie (59zł netto bez rabatu) na 1 rolete
Sterowanie zwykłymi przyciskami żaluzjowymi i nie trzeba stać przy przełączniku i go trzymać , można sterować strefami , centralnie ,zależy jak się podłączy .
Trzeba tylko wszystkie przewody od rolet i przełączników ściągnąć w jedno miejsce.
I z tym wyprowadzeniem w jedno miejsce będzie problem. Elektrykiem nie jestem ale z tego co wiem od kolesia co robił instalację są dwa obwody i wszystko przygotowane na głębokich puszkach, by z czasem w nie włożyć przekaźniki do rolet, pod wyłączniki.