PDA

Zobacz pełną wersję : Dom ze styropianu



Marianek
17-03-2006, 10:24
Co wiecie na temat domów styropianowych?[/b]

m.dworek
17-03-2006, 10:25
to samo co o szklanych
i betonowych

pattaya
17-03-2006, 10:41
To i owo...

m.dworek
17-03-2006, 10:52
podobno zjadaja je myszy
wiec jak nei lubisz myszy to nie rob domu ze styropianu i kup koniecznie kota

jak lubisz myszy to dobuduj rowniez ganek styropianowy
i zaloz styropianowy legalet
nei zapomniej tez o podstawce pod wanne i granulacie na deser gdzie sie tylko da...

no chyba ze chodowla krolikow- wtedy polecam beton komorkowy
idealnie nadaje sie na male zgrabne komorki hodowlane- i co wazne nei zalegaja sie grzybki

jesli grzybki zas sa w strefie twoich zainteresowan to postaw wszystko na jedna karte i zbuduj dom z bali
albo w szkielecie- w tym wypadku zakladam, ze nei jestes otyly, gdyz to nei idzie w parze (zdecydowanie)

jak bys cos chcial jeszcze to pytaj smialo... ;)

po to tu jestesmy w koncu aby sobie pomagac....

m.dworek
17-03-2006, 13:41
czyzby juz wszystko na ten temat zostalo powiedziane? ;)

Mirek_Lewandowski
17-03-2006, 14:13
A fe, ładnie to tak na dzień dobry ? :D
A ja naczytałem się o domu pasywnym iluś tam litrowym itp. i myślę tak:
1. Postawić maszynę do wyrobu styropianu na działce, kupić skrzynkę piwa.
2. Zaprosić przyjaciół, włączyć maszynę i napocząć skrzynkę.
3. Jeśli po wypiciu piwa kubatura wyda się za mała, kupić drugą skrzynkę.
4. A teraz to już tylko rzeźbić - zero mostków termicznych i pełna dowolność !

Marianek
17-03-2006, 14:35
Wielkie dzięki!!! Dowiedziałem się wszystkiego!!! Get the f... out!!!

Rezi
17-03-2006, 14:42
nie przeklinaj Marianek http://rezulak.pl/gify/paluszkiem.gif
... jesteś wśród elity kulturalnej

marekcmarecki
17-03-2006, 15:09
W niemczech robiłem "elektrykę" w takim domu.

Geno
17-03-2006, 15:18
Wielkie dzięki!!! Dowiedziałem się wszystkiego!!! Get the f... out!!!

Polecam przeczytać to:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=837993&highlight=#837993

:wink:

Marianek
17-03-2006, 18:30
Zadałem konkretne pytanie a otrzymałem kretyńskie odpowiedzi!!! Jak mam nie pzeklinać? Nie znoszę ignorantów!!! Ponawiam pytanie: CZY JEST KTOś KTO MA MOżE DOM ZE STYROPIANU? Jaki jest koszt ok 100 m2? Jak to wszystko wygląda?

Mirek_Lewandowski
17-03-2006, 18:32
Zależy z której strony się popatrzy :D

Marianek
17-03-2006, 18:33
W niemczech robiłem "elektrykę" w takim domu.
Jakie jest twoje zdanie na temat domu z takiego budulca?

pattaya
17-03-2006, 22:03
Zadałem konkretne pytanie a otrzymałem kretyńskie odpowiedzi!!!
Pozwolisz,że spytam równie konkretnie:
-Co wiecie o drzwiach?
Najpierw zastanów się nad swoim pytaniem, a potem obrażaj innych.
Zły to początek na tym forum.

areq
17-03-2006, 22:14
Jak to dom ze styropianu???Samego styropianu?
Konkretne pytanie panie Marianek to by mogło brzmieć tak:"Czy wiecie coś na temat budowy domu w systemie styromur lub innych podobnych systemach? Czy taki dom jest zbudowany tylko ze styropianu,czy też kształtki styropianowe są wypełniane betonem,lub innym materiałem.???"

Geno
17-03-2006, 22:18
Zadałem konkretne pytanie a otrzymałem kretyńskie odpowiedzi!!! Jak mam nie pzeklinać? Nie znoszę ignorantów!!! Ponawiam pytanie: CZY JEST KTOś KTO MA MOżE DOM ZE STYROPIANU? Jaki jest koszt ok 100 m2? Jak to wszystko wygląda?

Z przykrością trzeba powiedzieć ,że niestety ale to Ty jesteś ignorantem - pytanie formułujesz nieprecyzyjne a domagasz się precyzyjnych odpowiedzi, druga sprawa robisz to w sposób pokazujący,że Ci się to należy - nic Ci się nie należy - jak ktoś będzie miał ochotę to odpowie pod warunkiem,że włożysz w to trochę wysiłku a nie forumowicze mają Ci ładnie wszystko podać na srebrnej tacy. Więc nie bądź hipokrytą nazywając innych ignorantami.

przemekk74
17-03-2006, 23:08
pytanie: CZY JEST KTOś KTO MA MOżE DOM ZE STYROPIANU? Jaki jest koszt ok 100 m2? Jak to wszystko wygląda?
takich osob jest sporo:)... np pod Wroclawiem w Wilczynie Lesnym firma styrbud, sterbud czy jakos tak postawila cale osiedle takich parterowych domkow... w klinkierowce wygladaja jak normalne ladne domki
Przemek

adam153
18-03-2006, 12:59
mój kumpel tak ma zrobione. Układa się troche jak klocki lego w środek wlewa beton i jeszcze trzeba wkladać drut żeby warstwy sie jakoś trzymały. Nie każdy murarz to zrobi. Trzeba uważąć żeby beton nie wyparł, nie przesunęły się bloczki, nie mozna za dużo warstw naraz układać, spokojnie, z godnością.... styropian jest dosyć twardy. ma takie specjalne ząbki żeby się dobrze składało - niczym klocki. Moj kumpel dodatkowo dał jeszcze stryropian na elewację. Troszkę po to żeby docieplić a trochę dlatego że chyba nie zrobili mu tego okapu nad piwnicą i żeby wysunąć ścianę. problem z wbijaniem kołków ale jakoś sobie poradził. Tynki porobił gipsowe z agregatu i z płyt gk. poddasze z stropem drewnianym. Nie wiem czy tak chciał czy musiał z uwagi na nośność scian. w domu ma cieplutko. Często sam kominek z rozprowadzeniem ciepła wystarczy.

jeżyk
18-03-2006, 14:04
niedaleko taki mnie taki dom wybudowano chyba z 15 lat temu jak na razie sie nie zawalił. AAAAA jest jeszcze jeden tez wybudowany kila, może kilkanascie lat temu, kształt jakis dziwny szesciokatny, taki dziwolag, nie została zrobiona elewacja zewnetrzna i przez te lata tylko troche pożółkł i nic go nie zjadło.

Marianek
18-03-2006, 16:12
Będę w Wilczynie na tygodniu w jednym z domów "styropianowych" to wszystkiego się dowiem".

andre59
18-03-2006, 21:30
A do czego w takim domku przyczepić szafki wiszące, czy choćby zegar ścienny, albo obraz ??
Po drugie czy w takim domku nie mieszka się tak samo jak w blokach z wielkiej płyty ??
Po trzecie na ostatnich targach budowlanych wystawiał się dom z takiego szarego styropianu o ścianach około 44cm grubości. Dom typowo pasywny, do ogrzania wystarczy w nim żarówka 100W.
Strach pomyśleć jak komuś przyjdzie do głowy włączyć drugą 100-watowa żarówkę.