PDA

Zobacz pełną wersję : pogłębianie piwnicy



bonzobudy
17-03-2006, 12:40
Witam. Zwracam sie do was z pytaniem, czy znacie jakis sposob na odizolowanie (pionowe i poziome) piwnicy? tzn. mam piwnice wysokosci ok 1m a chce pogłebic o jakis metr, a teren jest troche podmokly, nie ma kanalizacji. szukam sposobu na izolacje.

zbiho
17-03-2006, 21:22
izolacja jest w takim przypadku praktycznie niewykonalna,tylko drenaż na zewnątrz fundamentu,studzienka i pompa do wylewania wody,no i jeszcze czy ten metr pogłębienia nie odsłoni stopy.

Andrzej Wilhelmi
18-03-2006, 21:30
Koniecznie zacznij od projektanta! Pogłębianie piwnicy to bardzo poważna i skomplikowana sprawa. Pozdrawiam.

invx
22-03-2006, 08:34
raczej na pewno bedzie trzeba wykonac podbijanie fundamentow.

odkopuje sie w tedy fragmentami, podkopuje lawe, zalewa betonem, i tak kolejne fragmenty.

Inna sprawa to sprawa wod gruntowych.

DarkAvanger
06-06-2013, 11:48
Chciałbym pogłębić sobie piwnice. Zdaję sobie sprawę że jest to sprawa skomplikowana i ryzykowna, dlatego też chciałbym zasięgnąć opinii osoby kompetentnej. Niestety nie wiem jak ją znaleźć. Jak należy znaleźć taką w okolicy? Jak nazywają się tacy fachowcy?

LidkaDiD
06-06-2013, 20:12
Ja mialam podobny problem, na 2m mam kurzawke i tez chcialam miec piwnice pod domem - zrezygnowalam niestety. A dobrej klasy murarz by nie pomógł?

beton44
06-06-2013, 20:20
A w czym miałby pomóc ?

DarkAvanger
07-06-2013, 21:36
Mam zamiar zrobić dwa wykucia po przekątnej w narożnikach aby sprawdzić gdzie zaczynają się i ewentualnie gdzie kończą fundamenty.
Ów specjalista miałby przyjść i ocenić jakie czynności należy wykonać aby zapewnić stabilność ścian mojego domu po obniżeniu podłogi. Fachowo.
Mam ludzi którzy mogą to wykonać. Mają koncepcję jak to zrobić, jednak tutaj chodzi mimo wszystko o dość poważną sprawę, więc wolałbym zasięgnąć rady niezależnego specjalisty.

beton44
08-06-2013, 05:23
Mam zamiar zrobić dwa wykucia po przekątnej w narożnikach aby sprawdzić gdzie zaczynają się i ewentualnie gdzie kończą fundamenty.
Ów specjalista miałby przyjść i ocenić jakie czynności należy wykonać aby zapewnić stabilność ścian mojego domu po obniżeniu podłogi. Fachowo.
Mam ludzi którzy mogą to wykonać. Mają koncepcję jak to zrobić, jednak tutaj chodzi mimo wszystko o dość poważną sprawę, więc wolałbym zasięgnąć rady niezależnego specjalisty.

avanger, to są prace wymagające pozwolenia na budowę.
Czyli tej tzw wuzetki, inwentaryzacji obiektu, projektu, pozwolenia itd...
A ten specjalista to się nazywa osoba z uprawnieniami budowlanymi projektowymi...
/może też być dwa w jednym czyli uprawnienia projektowe i wykonawcze...

LidkaDiD
09-06-2013, 21:11
Beton44 masz rację (choć nadal uważam, że naprawdę dobry murarz ma pojęcie o takich rzeczach). Z czystej ciekawości rozmawiłam o tym wczoraj z koleżanką, która jest projektantem. Więc tak jak przedmówca stwierdził to sprawy projektanta, który potrafi wyliczyć, przewidzieć i doradzić jak to ma być wykonane zgodnie z przepisami i wymaganiami prawa budowlanego - po prostu jak to wykonać, żeby się nie "posypało". Ale tu znowu kwestia bystrego projektanta, bo u mnie na budowie był koleś, który takie serwował rzeczy odnośnie konstrukcji drewnianych, że myślałam, że sie przewróce. Wiedział, że gdzieś dzwoni, ale nie wiedział gdzie dokładnie :(

archivi
04-08-2013, 21:39
Witam.

Chętnie podepne się pod temat. U mnie piwnica ok 185cm bez wylewki. Planuje robić wylewkę, a piwnice chętnie bym troszkę pogłębił (wzrost 180cm i zawadzam o rury CO, i ogólnie mało komfortowo). Podkopałem od wewnątrz trochę ziemi. Od stropu do podstawy fundamentu jest ok 200cm. Teraz pytanie, czy bezpiecznie będzie zrobić wylewkę dzieląc pomieszczenia po np. 1/4, ok 10 - 20cm poniżej fundamentu?
Dodam że piwnica jest pod 1/2 domu, a jej powierzchnia to ok 40m (dwa pomieszczenia).

Pozdrawiam