PDA

Zobacz pełną wersję : Strop systemowy YTONG



Kali
17-03-2006, 13:54
Czy ktoś ma ten strop? Zamierzam lada moment rozpocząć budowę domu z Ytonga, i rozważam to rozwiązanie. Oczywiście wiem, ze jest drożej, interesuje mnie raczej druga strona medalu, czyli co za to "drożej"
się dostaje w opinii tych co tak zrobili i czy żałują czy nie.
Po 15 kwietnia podobno ceny takiego stropu - i tak wysokie - jeszcze pójdą w górę...

pawelurb
17-03-2006, 15:09
nie wiem jakie są zalety , ale patrząc wokoło na budowy , wszyscy robią Terivy i monolity.... widocznie dlatego że tanio, sprawdzona technologia i znana technologia , we większości projektów znajdują się te dwa rodzaje stropów, jako rozwiązanie typowe. Ja bym nie robił...mam dom z ceramiki , to też powinienem zrobić strop ceramiczny , ścianki działowe ceramiczne , a mam ceramiczny dom, betonowy strop, działówki z BK , i jest ok! wad tego rozwiązania nie widzę

Kali
17-03-2006, 15:22
No trochę wad jest...Taki strop z Ytonga przywożą na budowę gotowy i kładą dźwigiem, co oczywiście podnosi całkowitą cenę, ale skraca czas. Strop jest projektowany przez Ytonga do danego projektu, co jest jakąś tam kolejną zaletą. Wysuwanie płyty balkonowej - bez specjalnych problemów z mostkami termicznymi. Przy scianie jednowarstwowej zero problemów z ociepleniem wieńca przy stropie...
Wszyscy robią inaczej, i ja pewnie też zrobię terrivę , bo różnica w cenie jest nie do pogardzenia. Może jednak jest ktoś kto robił strop Ytong i jest zachwycony..

miloszenko
04-03-2010, 23:30
No trochę wad jest...Taki strop z Ytonga przywożą na budowę gotowy i kładą dźwigiem, co oczywiście podnosi całkowitą cenę, ale skraca czas. Strop jest projektowany przez Ytonga do danego projektu, co jest jakąś tam kolejną zaletą. Wysuwanie płyty balkonowej - bez specjalnych problemów z mostkami termicznymi. Przy scianie jednowarstwowej zero problemów z ociepleniem wieńca przy stropie...
Wszyscy robią inaczej, i ja pewnie też zrobię terrivę , bo różnica w cenie jest nie do pogardzenia. Może jednak jest ktoś kto robił strop Ytong i jest zachwycony..

Odkurzam temat. Czy ktos takowy ma u siebie?? Mowia, ze drozszy a nikt nie ma i ciezko potwierdzic. Jesli drozszy to o ile?? Jak 2,3 tys to tyle zejde z kosztow robocizny SSO i zaoszczedze dobre 2 tygodnie czasu wiec dobrze byloby wysluchac kogos kto ma :)

Pozdrawiam

TypeR
05-03-2010, 06:53
Cześć,
2 lata temu kalkulowałem, wychodziło 1000 zł/m3, więc policz grubość i powierzchnię to da przybliżoną cenę. Zrezygnowałem bo zrobiłem ogrzewanie podłogowe na poddaszu więc i tak trzeba było na to zrobić wylewkę. Jeżeli inne ogrzewanie to trzeba policzyć, jak wyjdzie w porównaniu do Terivy + styro + wylewka. Na ytongu nic więcej nie trzeba robić, jest chyba gotowy pod układanie podłóg.
Projekt stropu robią pod konkretny dom, nie ma produkcji w Polsce, chyba w Niemczech jest produkowane więc okres oczekiwania dość długi.
Pozdrawiam - Daniel

miloszenko
05-03-2010, 07:13
Cześć,
2 lata temu kalkulowałem, wychodziło 1000 zł/m3, więc policz grubość i powierzchnię to da przybliżoną cenę. Zrezygnowałem bo zrobiłem ogrzewanie podłogowe na poddaszu więc i tak trzeba było na to zrobić wylewkę. Jeżeli inne ogrzewanie to trzeba policzyć, jak wyjdzie w porównaniu do Terivy + styro + wylewka. Na ytongu nic więcej nie trzeba robić, jest chyba gotowy pod układanie podłóg.
Projekt stropu robią pod konkretny dom, nie ma produkcji w Polsce, chyba w Niemczech jest produkowane więc okres oczekiwania dość długi.
Pozdrawiam - Daniel

Do przecietnego domku daja 20 cm grubosci, co daje 200zl/metr. Ciekawe czy te 2 lata cene obnizyly, najlepiej tak o polowe :P

Poprosilem juz o wycene, jak sie dowiem to podziele sie na forum.

Pozdrawiam

Krzysztof BB
05-03-2010, 07:29
Ja pomimo że dom z BK mam strop ceramiczny gęstożebrowy czyli pustaki ceramiczne poukładane na zbrojonych belkach i to zalane betonem.
Na to styropian i wylewka.
Wydaje mi sie ze taki strop dzięki pustce powierznej jest cieplejszy niż lany no i lepiej tłumi "tupanie" :)
Co do tego wynalazku nie mam pojęcia o jego walorach na plus i minus ale takowe trzeba rozważyć i porównać ceny choćby względem tego co podałem biorąąc pod uwagę nie tylko cenę stropu ale i inne powiązane aspekty.
generalnie jestem z tego stropu zadowolony póki co.

TypeR
05-03-2010, 08:30
Aż z ciekawości sprawdziłem na stronie Xelli w cenniku:
http://www.xella.pl/downloads/pol/cenniki/Cennik_hurtowy_produktoacutew_SILKA_i_YTONG_02.01. 2010.pdf

1100 zł/m3 netto...

magda1984
12-04-2013, 06:51
Witam, czy ktos sie orientuje jaka wychodzi roznica miedzy budowa stropu zelbetowego wylewnego doliczajac szalunki, ocieplenie, wylewki a budowa stropu z płyt Ytong ?

Kamka
09-12-2018, 06:36
czy ktos posiada taki strop?