PDA

Zobacz pełną wersję : woda z drenazu do stawu kapielowego?



renjul
17-03-2006, 14:19
To temat zupelnie hipotetyczny na razie, ale czy myslicie ze woda z odwodnienia dzialki bylaby dostatecznie czysta zeby sie w niej kapac? W naszych warunkach klimatycznych to wlasciwie teoria, choc musze przyznac ze odkad widzialam taki staw u znajomej w Austrii (tez nie najcieplej) ciagle mi to chodzi po glowie :wink: Te tataraki nad brzegiem i drewiany pomost :roll:

cyprinus
20-03-2006, 16:51
Mam staw bezdopływowy bazujący na wodzie gruntowej. Woda czysta i ciepła, polecam. Z wodą z drenażu będzie równie dobrze, pod warunkiem, że nie wsiąknie......

renjul
20-03-2006, 17:43
Mam staw bezdopływowy bazujący na wodzie gruntowej. Woda czysta i ciepła, polecam. Z wodą z drenażu będzie równie dobrze, pod warunkiem, że nie wsiąknie......
To jest staw do plywania czy taki maly, ozdobny?

cisza1
20-03-2006, 17:50
czy myslicie ze woda z odwodnienia dzialki bylaby dostatecznie czysta zeby sie w niej kapac?

nie myslimy... my wiemy... nasza woda w studni sie nie nadaje do tego...
ale my mieszkamy w krakowie... a tam smrod i brod... podatki wysokie i malo placa ;)...
moze gdzindzej bedzie lepiej
hej

james
20-03-2006, 22:16
Woda z odwodnienia czy woda gruntowa ? Bo z odwodnienia to chyba trochę za mało do kąpania. Jeśli chodzi o gruntową a podskórną w szczególności, to jeśli dookoła w promieniu 500 m. czysto i ekologicznie to tak. Tylko czy tak jeszcze gdzieś w Polsce jest ?

cyprinus
20-03-2006, 22:58
Niewątpliwie lokalizacja ma zasadniczy wpływ na czystość wody. Ja mieszkam w sercu Borów Dolnośląskich, więc nie mam takich problemów. A stawik ma około 400m2 (40x10) i głębokość ok. 1,5m. Do pływania znakomity.