PDA

Zobacz pełną wersję : Dom dla alergika



18-03-2006, 16:24
Na RW rozmawiałam z sylvią1 na temat jej rozterek jak urządzić dom dla alergika, żeby było przytulnie bez tych wszystkich bibelotow, kwiatow, firanek , dywanow.Myślę że to ciekawy temat i wyzwanie dla dekoratoro wnętrz, bo coraz z nas więcej cierpi na tę przypadłość a nie każdy lubi minimalizm.

wartownik
30-03-2006, 20:17
Podoba mi sie podejscie niektorych niemieckich firm - przed rozpoczeciem prac budowlanych robia rozpoznanie kto na co choruje , zeby dobrac odpowiednie materialy.

giza25
24-05-2006, 06:56
Uważam, że temu tematowi należy się w obecnych czasach sporo uwagi. Dom alergika też musi stwarzać wrażenie ciepłego i przytulnego. Ja osobiście mam sporo doświadczenia w tej kwesti. Mój synek jest alergikiem przede wszystkim uczulonym na roztocza kurzu domowego i wiele innych. Alergia przerodziła sie bardzo szybciutko w astmę oskrzelową, która teraz przy dobrym leczeniu ustępuje. Mój dom musi być czysty ale pozbawiony dywanów, bibelotów, pluszaków. Ale wyczytałam ostatnio, że dla alergików dobrym materiałem na podłogi jest KOREK - ciepły, antystatyczny. Oprócz tego istnieje szereg preparatów, którymi spryskuje sie powierzchnie kanap, dywanów czy pościeli i koców (Alergof - bez recepty ok 60 zł.) i one naprawdę działają w połączeniu z odkurzaczem z filtrem Hepa przynoszą rezultat. Ja już to przetestowałam, ale teraz choruję na podłogę z korka - ale to już w nowym domu. Pozdrawiam

sylvia1
27-05-2006, 19:54
giza u nas to samo filtr hepa w odkurzaczu + alergoof + pared robiazgów np likwidacja dywanika u dzieci, minimalne firanki dały poprawe..