PDA

Zobacz pełną wersję : Wkład Kominkowy INVICTA SELENIC



DeeF
18-03-2006, 18:46
Wiem, że ten temat był już wałkowany na forum ale posty z 2003-2004 roku może się trochę zdeaktualizowały. Będąc w na zakupach w LM wpadł mi w oka w/w wkład. A że zamierzam brać się za budowę kominka z szybą boczną oferta wydała mi się atrakcyjna ok 2300 złociszy za wkład 14 KW. Zaznaczam również, że kominek będzie nam służył tylko do celów powiedzmy rekreacyjno-nastrojowych. Jak zwykle pytam: Czy ktoś z forumowiczów użytkuje wkład tego producenta i jakie są o nim opinie.
Dodam tylko że w najnowszym katralogu INVICTY wkład jest oznaczony jako do palenia ciągłego. Liczę na wiele odpowiedzi i opinii.

DeeF
18-03-2006, 22:02
I hooop na górę.....:)
Podtrzymuję wątek. Z tego co wiem tych wkładów sprzedaje się trochę.....
i nie ma użytkowników? :(

sabe
19-03-2006, 13:55
Od 8 lat używam INVICTA foyer 700 prismatique o mocy 14kW. Przez 7 lat używany był jako podstawowe źródło ciepła w domu ok. 200 m2. Poza potrzebą dołożenia uszczelek bocznych przy szybie (w ramach gwarancji) to nic się nie działo. Kominek rozpalany w październiku,wygaszany w maju

acca5
19-03-2006, 15:43
a może by tak podac link do tych wkładow kominkowych, chetnie je obejrzę

sabe
19-03-2006, 21:34
http://www.invicta.fr/pages/chauffage/intro.html

DeeF
19-03-2006, 22:56
Czy tak mało osób u żywa tych wkładów???
Ludzie piszcie!!! To nie wstyd!!! Nie każy musi mieć Jotula, Dovre(nie wiem czy dobrze piszę) czy innnego "mercedesa".
Trochę też jest na forum o tarnawie. Może to porównywalne produkty??

DeeF
20-03-2006, 20:54
Podtrzymuję wątek bo zależy mi na tym temacie...

sabe
20-03-2006, 22:10
Invicta jest firmą na poziomie Jotula i posiadacze tych kominków nie mają się czego wstydzić. Na pewno jest lepsza od tarnawy czy od niemieckich kominków ze stali wykładanych szamotem.

Forest-Natura
21-03-2006, 09:24
Witam.
Myślę Sabe że grubo się mylisz.
"Masówka" dostosowana parametrami do zachodnioeuropejskiego stylu palenia, który nijak się nie przekłada zarówno na nasz klimat jak i traktowanie kominków przez przeciętnego inwestora.
A to że jako wyrób rodem z Francji doskonale sprzedaje się głównie we francuskich sieciach hipermarketów budowlanych to raczej nie powinno nikogo dziwić.
Moją wypowiedź mogę poprzeć egzemplarzem stojącym u mnie w komórce - jego wyglądem po niedługim okresie palenia i pęknięciem tylnej płyty wkładu. Wymieniałem go na wkład innej firmy u inwestora, który nabył dom z już zamontownym takim wkładem. Wkład był jeszcze na gwarancji i pomimo posiadanej przez inwestora faktury zakupowej poprzedniego właściciela, gwarancji mu nie uznali poniweważ pęknięciu uległa część ruchoma (tylna płyta) a nie korpus wkładu. Nonsens. Wkład był kupowany w Leroy Merlin i dostałem go w celach "pokazowych" dla innych, bo inwestora, jak sam się wyraził, sporo nerwów kosztowała sama dyskusja z kierownikiem tegoż marketu.
Pozdrawiam.

DeeF
21-03-2006, 18:43
No to kiepska reklama. Może ktoś jeszcze miał doświadczenia z tymi wkładami? :roll:

Arek99
22-03-2006, 08:38
mam Invictę - jeden z prostych/tanich modeli - kupiłem jesienią w LM za 1400zł - palę nim w jeszcze nie zamieszkałym domu tym co mi zostało po budowie - resztki desek, kantówki ze śladami betonu, itp. Palone prawie codziennie od listopada czyli ok.5 m-cy. Jak do tej pory 0 problemów, przez ten czas 1 raz myłem szybę i to tylko, żeby sprawdzić jak działa płyn do mycia szyb. Szyba przy większym rozpaleniu i otwarciu na full szybra i dopływu powietrza, sama się w dużym stopniu oczyszcza. Jestem zadowolony.

sabe
23-03-2006, 08:41
Tak jak już napisałem - w ciągłym użytkowaniu przez 7 lat jako podstawowe źródło ogrzewania, obecnie sporadycznie ze względu na zmianę źródła ciepła oraz wygodę. Traktowany "bez czułości". Tylna płyta nadpękła kilka lat temu ale jest cała - bez problemów można ją wyjąć do przy gruntownym czyszczeniu kominka. Jedyny błąd który zauważyłem to lekkie wygięcie się ruchomego rusztu do góry od temperatury, ale w niczym to nie przeszkadza. Kominek kupowany w firmie która zajmuje się tylko kominkami, a nie w supermarkecie. Cena raczej ze średnio-wyższej półki.

Wojtek R
23-03-2006, 09:06
Tak jak już napisałem - w ciągłym użytkowaniu przez 7 lat jako podstawowe źródło ogrzewania, obecnie sporadycznie ze względu na zmianę źródła ciepła oraz wygodę. Traktowany "bez czułości". Tylna płyta nadpękła kilka lat temu ale jest cała - bez problemów można ją wyjąć do przy gruntownym czyszczeniu kominka. Jedyny błąd który zauważyłem to lekkie wygięcie się ruchomego rusztu do góry od temperatury, ale w niczym to nie przeszkadza. Kominek kupowany w firmie która zajmuje się tylko kominkami, a nie w supermarkecie. Cena raczej ze średnio-wyższej półki.


też oglądałem te cuda LM i mam pytanie w narożnikach na łączeniu ścian taka masa ala silikon do uszczelnienia to normalne prawie wszystki wkłady tej firmy wszystkie łączenia miały tak obsmarowane to za jakiś czas się nie rozszczelni ?

sabe
24-03-2006, 08:30
U mnie się nie rozszczelniło. Po 5 latach użytkowania wymieniłem sznur uszczelniający w drzwiczkach. Po myciu szyby płyn z resztkami osadu wsiąkał w dolną część sznura który w końcu stwardniał i przestał dobrze uszczelniać. Wymiana jego przywróciła szczelność, tak że mogę zadusić dosyć mocno rozpalony ogień.

jacek_cn
24-03-2006, 08:46
A jakie macie przekroje kominów do tych wkładów?

DeeF
24-03-2006, 10:53
Ja mam przekrój komina pod kominek(który zamierzam kupic) 14 x 25 cm.
Komin mam cały z czerwonej pełnej cegły i gość od kominków twierdzi, że nie potrzeba dodatkowego wkładu. Co o tym sądzicie?

sabe
25-03-2006, 17:30
OK.

Madziulka84
02-01-2008, 20:33
jak sie sprawuja wklady invicta, moze sie ktos jeszcze wypowie?????

an-bud
02-01-2008, 20:39
jak sie sprawuja wklady invicta, moze sie ktos jeszcze wypowie????? :(

Arek99
03-01-2008, 06:36
2 trakcie 3 sezonu potwierdzam to co pisałem juz wcześniej


mam Invictę - jeden z prostych/tanich modeli - kupiłem jesienią w LM za 1400zł - palę nim w jeszcze nie zamieszkałym domu tym co mi zostało po budowie - resztki desek, kantówki ze śladami betonu, itp. Palone prawie codziennie od listopada czyli ok.5 m-cy. Jak do tej pory 0 problemów, przez ten czas 1 raz myłem szybę i to tylko, żeby sprawdzić jak działa płyn do mycia szyb. Szyba przy większym rozpaleniu i otwarciu na full szybra i dopływu powietrza, sama się w dużym stopniu oczyszcza. Jestem zadowolony.

artureski
03-01-2008, 08:19
Zamierzam kupić Invicte , co prawda u mnie będzie bardziej ozdobą niż kotłownią, ale kolega przez dwa sezony (i pół trzeciego) ogrzewał swój dom tylko takim wkładem - parter z poddaszem (i dziećmi:) ) - traktował go bez odrobiny litości. Przeżył pożar sadzy w kominie a teraz używa okazjonalnie. Jak wszędzie są lepsze i są gorsze produkty, tańsze i droższe. A wady czy usterki zdarzają się wszędzie. Nie potrzebuję lepszego i w zasadzie mnie nie stać na droższy - kupuję wkład Invicta :)

EWAF
05-02-2008, 08:16
hmm, tez mi zaproponowano invicte selenic i mam problrm: z zasady nie wierze w sprawdzalnosc na naszym rynku francuskich i włoskich artykułów. W opisie produktu jest niby zagwarantowana ciaglosc palenia ale uslyszalam jedna uwage od dystrybutora tegoz kominka: przy kominkach o tak malej mocy (ok. 14kw) nie ma doprowadzenia zimnego powietrza z zewnatrz bezposrednio do kominka. Kominki pobieraja powietrze z wewnatrz. Za to rura ta bedzie idealna do chłodzenia TYLNEJ śCIANKI kominka? Czy kominki powinny miec chłodzone scianki? Czy brak chłodzenia powoduje pekanie tychze ścianek?

janusz_21
05-02-2008, 18:09
Witam! Wychodząc z założenia, że nie ma rzeczy wiecznych(prędzej czy później każdy wkład szlag trafi) użytkuję invictę za 2200zł 14kW. Nie chciałem droższego a ten jest niebrzydki. Nic jej się nie dzieje, palę wszystkim(skąpy), szyba sie brudzi jak w innych. Sam ją montowałem konsultując sie na forum. Tak na marginesie chyba we Francji są jeszcze Alpy i w związku z tym chyba jest zimniej lub przynajmniej tak jak w Tatrach. Miałbym tylko obawy o jakość zbyt tanich wkładów invicty i innych producentów, mój jak wspomniałem był ciut droższy.Pozdrawiam!

EWAF
06-02-2008, 06:54
Janusz_21 podaj proszę, czy kupowałes z szybrem i co z tym doprowadzeniem zimnego powietrza? masz takowe doprowadzone do kominka ?

artureski
06-02-2008, 07:28
Właśnie zakupiłem Invicte z szybrem, stoi i czeka na przypływ natchnienia do zamontowania :) Mam doprowadzone powietrze pod kominek. Janusz_21 może jakieś fotki albo cenne uwagi? :)

janusz_21
06-02-2008, 15:39
Witam! Żaden ze mnie fachowiec. Szybra w komplecie nie było ale OBI przeceniło oryginalny szyber invicty z 200 do 49zł (brakowało tylko dziurek w pręcie ze stali nierdzewnej), jak mogłem nie wziąść. Byłaby możliwość w moim kominku doprowadzenia pow bezpośrednio pod ruszt( widziałem taki sposób doprowadzenia w jakimś polskim wkładzie) i nie byłoby to specjalnie skomplikowane. Czytałem tyle różnych opinii o wkładach z bezp doprowadzeniem pow i bez, że sam jestem durny co lepsze? Mogę powiedzieć tylko to co wiem, nie będę odmiennie od innych filozofował. Rurę bertramsa fi200mm wprowadziłem pod kątem 45 stopni(kolano 3segmentowe) do komina i uszczelniłem tylko mączką szamotową i to się sprawdza. Wkład stoi na pospawanym stelażu z kształtownika o przekroju kwadratu 20x20mm, jest przymocowany do wylewki śrubami, naprawdę proste do zrobienia. Po za tym do invicty trudno będzie o oryginalny pasujący stelaż. Fotek nie mam. Jeżeli chcecie coś mądrego przeczytać o kominkach, montażu poszukajcie wpisów "JEŻa" naprawdę warto, gość ma pojęcie o tym co pisze. Jak będę miał trochę luzu potaram się podać linki do Jeżowych postów.Pozdrowiam!

Ushi
27-04-2009, 07:41
Podnoszę temat :D

Ostatnio błąkając się po marketach zauważyłem właśnie kominki Invicty. Cena dosyc znośna, tym bardziej że zamierzamy palic w tym kominku sporadycznie, relaksacyjno-okazjonalnie.

Ktoś posiada i używa wersji "pryzmatycznej"? Ciekawy jestem ile kosztuje w wersji z podnoszonymi drzwiczkami, bo wersja tradycyjna to koszt około 3000 zł.

GabrysiaBP
18-11-2010, 19:06
Podnoszę.....

Czy posiada ktoś invicte pryzmat,proszę o opinie.Pozdrawiam.