PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C116 GODZIWY



tomasz632
12-03-2006, 21:32
:)

nata76
19-03-2006, 10:12
Zwracam się z w/w pytaniem z nadzieją,ze ktos wybrał ten projekt???pozdrawiam!!!

monarys
24-10-2006, 23:08
zamierzam budowac c116 godziwy, pls o info jezeli juz cos wiesz jak sie sprawy maja jesli chodzi o godziwy:) wg mnie jest super :D

monarys
24-10-2006, 23:12
przymierzam sie do kupna tego projektu, jest idealny chyba:), małe zmiany do wprowadzenia - to od zmiana wielkosci okien od frontu na dwa duze i jednoczesnie powiekszenie tego nad nimi
pewna zmiana stylu - poprzez dodanie okiennic i wyzsze wykonczenie czesci dolnej budynku - i w moich wybrazeniach powinno byc super,
czy ktos wybudowal i jest zadowolony pls o info !!!!!!!

sajo30
08-11-2006, 06:47
Cześć
Zdecydowałem się na budowę projektu C116 Godziwy. Obecnie jestem na etapie załatwiania formalności(decyzję o warunkach zabudowy otrzymałem wczoraj :D ). Wczoraj równiez zamówiłem projekt. O dalszych moich poczynaniach napiszę.
[/img][/url]

monarys
08-11-2006, 09:27
Halo, super dzieki czekam na info:)
pozdrawiam



Cześć
Zdecydowałem się na budowę projektu C116 Godziwy. Obecnie jestem na etapie załatwiania formalności(decyzję o warunkach zabudowy otrzymałem wczoraj :D ). Wczoraj równiez zamówiłem projekt. O dalszych moich poczynaniach napiszę.
[/img][/url]

sajo30
12-11-2006, 10:30
Witam!!
Mam już kupiony projekt. projek kupiłem w promocji z 7 procentowym rabatem. Zaoszczędziłem 124 zł :D . Zawsze coś. Pozdrawiam

monarys
19-11-2006, 23:26
tak rabacik z nowego muratora :) tez juz mam:)
Utrzymujesz tą spiżarnię pod schodami? ja sie zastanawiam czy tych scian obok schodów nie zlikwidowac i schody takie "lekkie" wstawić?
Pozdrawiam :)

monarys
19-11-2006, 23:27
tak rabacik z nowego muratora :) tez juz mam:)
Utrzymujesz tą spiżarnię pod schodami? ja sie zastanawiam czy tych scian obok schodów nie zlikwidowac i schody takie "lekkie" wstawić?
Pozdrawiam :)

sajo30
20-11-2006, 17:38
Też jeszcze nie wiem. Wolałbym spizarkę zachować. W projekcie tym nie ma za dużo pomieszczeń stricto gospodarczych, w zwiazku z tym każda powierzchnia jest ważna. Dzisaj zamówiłem mapki u geodety. Plan sytuacyjno-wysokościowy bedzie mnie kosztował 500, natomiast adaptacja projektu 1500 zł. Mam nadzieję, że nie przepłaciłem. Pytałem się tez o projekt dojazdu i jakiez było moje zdziwienie, że tego typu projekty kosztuja od 700 zł wzwyż. K... człowiek buduje i każdy chce zarobić na tobie i to całkiem nie małe pieniadze :evil:

zbyszekmac
01-12-2006, 23:51
Witam zainteresowanych.

Jak dobrze pójdzie to 4.12.2006 będę rozpoczynał budowę c116 (stan 0).
Projekt zmieniony między innymi ze względu na trudną działkę (wjazd od południa), ale zakres zmian niezbyt duży :).

Domek po zmianach będzie wyglądał tak:
http://images3.fotosik.pl/273/500e06ba2bc70988.jpg

Dół w części garażowej obrócony o 180 stopni i pozbyłem się podcienia na rzecz powiększenia garażu i co za tym idzie jednego z pokojów nad garażem.

Zmiana spowodowała że obrys ścian tworzy literę "L". Inne zmiany techniczne to np. balkon w konstrukcji takiej jak strop a nie drewniany, bo w projekcie jest drewniany.

Postaram się dokumentować postępy na placu boju ... sorry budowy.
Pozdrawiam

sajo30
05-12-2006, 07:15
Witaj na temacie "Godziwego"
Mam pytanie do Ciebie. Na ile przewidujesz koszty budowy domu do stanu surowego zamknietego i do całkowitego zamknięcia inwestycji.
Jak ja wyliczałemm(mam nadzieje że dobrze) koszt budowy do stanu surowego zamkniętego bedzie oscylował w granicach 80 tys zł + 26 tys koszt robocizny. Natomiast całkowity koszt inwestycji (bez działki) to kwota rzędu 280 tys zł.
Pozdrawiam

zbyszekmac
05-12-2006, 15:03
Co rozumiesz pod pojęciem stan surowy zamknięty?
W jakim regionie Polski budujesz (Tychy?), u nas (okolice Szczecina) materiały i robocizna ostatnio ostro w górę i mimo zimy (już prawie) wcale nie chcą tanieć? Przykładowo beton B20 270zł za m3, Suporex 7,20 za szt., drewno idzie w górę, itp.
Z czego budujesz?

Jeśli chodzi o koszty to u mnie powinno to wyglądać tak (z robocizną):
fundamenty (15000),
ściany+kominy(30000),
strop (20000),
dach+okna_dach(40000),
okna+drzwi(20000),
ocieplenie+tynk_zew(15000)
RAZEM:140000

Ale jak będzie, trudno powiedzieć. Mam nadzieję że trochę przeszacowałem.
Acha w tych kosztach nie jest uwzględnione ocieplenie i wykończenie poddasza płytą gk.

I słabo mi się robi jak zaczynam to wszystko zliczać.

Pozdrawiam.

Karli1
11-12-2006, 22:06
Witam Wszystkich,
też z moją zoną wpadł nam w oko ten projekt, ze wzgledu przedewszystkim na duży ponad 33m2 salon i w miare rozsadną powierzchnię korytarzy oraz doś sporą łaźienkę na górze.
Ja rezygnuję z garażu na rzecz pokoju-gabinetu na dole i pralni oraz sporej kotłowni. Zastanawiam się tez nad podniesieniem ścianki kolankowej, zwiekszą się wówczas pomieszczenia na podddaszu. Dodatkowo chcemy robić drugi balkon w częsci dużej sypialni.
Budować będę w Błoniu k/Warszawy.
Pozdrawaim i życzę powodzenia w zamierzonych celach.

Karli1
30-12-2006, 20:54
Witam Wszystkich,
czyżby nikt nie miał odrobiny czasu napisać coś odnoście postępów z Godziwym? :roll:
Może jakieś nowe pomysły i zmiany. Bardzo mnie to interesuje, bo po Nowym Roku chcę zamówić projekt i dać go do adaptacji po uprzednich przeróbkach.

A może już ktoś zakończył budowę i może podzielić się swoimi spostrzezeniami?

Pozdrawiam i Życze Wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku.
:P

zbyszekmac
03-01-2007, 21:39
Witam.

Jest 3.1.2007 ciągnę ściany parteru. Jakieś pytania?
Pozdrawiam i wszystkiego naj... w Nowym Roku.

Karli1
06-01-2007, 19:42
Witam.

Jest 3.1.2007 ciągnę ściany parteru. Jakieś pytania?

Zbyszku, jakieś przeróbki w projekcie zrobiłes?, czy wersja podstawowa? A może jakieś spostrzeżenia co byś zmienił lub poprawił?

Właśnie kupiłem projekt, czekam na zamówioną mapę do celów projektowych i dalej będę z moim architektem dostosowywał projek i nanosił ewentualne poprawki.

Pozdrawaim.

tosinek
07-01-2007, 10:56
Panowie Godziwi to ja bardzo proszę o założenie dziennika budowy, co by można śledzić postępy prac. Ja dzisiaj odkryłam ten projekt i jestem bardzo zachwycona. Proszę o zdjęcia bo wizualizacja to nie jest to samo. Powodzenia :D

Karli1
08-01-2007, 20:46
Ja dzisiaj odkryłam ten projekt i jestem bardzo zachwycona :D
TOsinek, to jak się zdecydyjesz na Godziwy to będziemy budować na wiosnę niedaleko siebie. :D
Warto będzie wymienić się zawsze spostrzenieniami i uwagami.

zbyszekmac
08-01-2007, 21:29
Witam wszystkich.

Prace nad "Godziwym" w toku.

Karli. Trochę o zmianach w mojej wersji projektu na początku wątku. Co jeszcze? Z uwagi na dość bliskie sąsiedztwo innych budynków, zresztą nie tylko z tego powodu, rezygnacja z okien w garażu na rzecz "okienek" w bramie garażowej. Brak okna w łazience na parterze z uwagi na dość małe jej gabaryty (w projekcie okno wchodzi na prysznic. Wiem, wiem - bez okna w łazience, ale tak wyszło po rozpatrzeniu wielu wariantów okien węższych, niższych, luksferów, itp) Łazienka dłuższa o 40 cm wiatrołap o 50cm (dzięki rezygnacji z podcienia i po przesunięciu ściany budynku). Pomieszczenie gospodarcze szersze o jakieś 40 cm. Schody przesunięte o 20 cm w stronę pokoju dziennego, wtedy dwa pokoje na piętrze są w miarę równe, łazienka na piętrze oraz kuchnia trochę szersze. Dwa pokoje nad pokojem dziennym połączone w jeden + garderoba.

Dokumentację zdjęciową prowadzę, ale chyba nie znajdę czasu żeby wszystko publikować.

Poniżej kilka istotnych etapów budowy
4.12.2006
http://images4.fotosik.pl/284/ba732cf2efffb3ad.jpg

15.12.2006
http://images4.fotosik.pl/284/a778ab159a2f521e.jpg

28.12.2006
http://images14.fotosik.pl/10/591460f6af949f29.jpg

6.01.2007
http://images13.fotosik.pl/10/a950291715c2d88b.jpg

Liczę na brak "zimy" w tym roku. To może skończę do wiosny :)

Pozdrawiam.

Karli1
11-01-2007, 19:29
No moje wielki gratulacje Zbyszku z postepów na budowie. Sam juz chciałbym być na tym etapie, a nie walczyć jeszcze z urzednikami ISTNY HORROR :evil:

Dałeś mi do myślenia z likwidacją frontowego podcienia.
A :D mam pytanie, mury to chyba z gazobetonu 24cm czy inny ?

Czy 23.000pln za robociznę stanu surowego z wieżbą dachową to cena do akceptacji? :roll:

Pozdrawaim serdecznie :D

zbyszekmac
12-01-2007, 12:28
Tak, 24 cm betonu komórkowego na klej. Idzie jak błyskawica a i kleju niewiele.

U mnie podobna cena za ten sam zakres prac.

Szczegółowy zakres prac najlepiej umieścić w załączniku do umowy i rozliczać się etapami. Ale o tym to chyba wszyscy wiedzą.

Pozdrawiam i powodzenia.

Karli1
14-01-2007, 12:36
Tak, 24 cm betonu komórkowego na klej.
Zbyszku,
a jakiego producenta masz ten beton komórkowy?
Ja zastanawiam sie nad Prefbet Śniadowo lub Faelbet Warszawa.
W tej chwili robią już bloczki o 30cm grubości :P i skonsultuję z architektem czy warto zrobić trochę grubszy mur.

Co dajesz na ocieplenie zewnętrzne, styropian 12cm tak jak w projekcie, czy może wełnę, bo lepiej wycisza budynek i mur oddycha?

Okna w projekcie sa drewniane i na zamówienie, robiłeś coś z tym żeby troche zmniejszyć koszty? Ja z zoną chcemy dac plastyki i ewentualnie zrobic standartowe otwory pod te okna w budynku.

Pozdrawiam
P.S. czekamy na wiecej zdjęc z postępów na budowie. :wink:

zbyszekmac
14-01-2007, 19:46
Mieszkamy w odległości prawie 500 km. Ja mam materiał z okolic Szczecina dokładnie z Rurki bo był dostępny od ręki (inni producenci 1-2 miesiące oczekiwania) a i cena jak na moją okolicę nie za wysoka.

W Twoim przypadku masz więcej możliwości zdobycia materiałów lepszej jakości w dobrej cenie. Ja dawniej zastanawiałem się nad Śniadowem.

Czemu 30cm na ścianę jednowarstwową, za cienkie na dwie warstwy za grube. Przy dwuwarstwowej ścianie to można nawet 18cm ale to do ustalenia z architektem (i ewentualnie konstuktorem). Zastanów się ewentualnie na 3 warstwową. Przynajmniej w obrębie tarasu, tam można dać cegłę klinkierową. Ja dam chyba płytki klinkierowe naklejane na elewację.

Ciepło uzyskasz przede wszystkim dzięki warstwie izolacji zewnętrznej w tej chwili standard jaki się projektuje to około 12cm ja chcę dać 15-17 cm styropianu na klej i kołki. Styropianu bo w trakcie wykonania mniej podatny na błędy wykonawcy. Nie zamoknie jak np. wełna w przypadku fuszerki wykonawcy itp. Co do oddychania ścian to na tym forum ten temat był już wielokrotnie poruszany. Są dwie szkoły, ja jestem zwolennikiem tej wg której po 2-4 latach parametry wełny i styropiany się zrównują. Stawiam na dobrą wentylację co prawda grawitacyjną ale co tam.

Co do okien to daję plastik o dwustronnym kolorze (cena, większa "bezobsługowość"). Jesli chodzi o wymiary okien to co prawda zmieniłem szerokość okien 80 na 90, ale nie zmieniałem wysokości. Gdy dałem okna do wyceny w dwóch wariantach zmienionych na standardową wysokość 145 i projektowane o wys. 130 to te nietypowe wyszły tańsze !!!.

Na dzień dzisiejszy mam komplet ścian i 1,5 komina. Dalej będą słupy i przymierzam się do stropów (i modlę się żeby z miesiąc nie było mrozów).

A kolega coś przebąkiwał że słyszał coś o żurawiach które już przyleciały !?!?.
Oby nie było zimy :).

Pozdrawiam.

Karli1
14-01-2007, 20:26
Troche posiedziałem i zebrałem w całość uwagi odnośnie projektu:
Modyfikacje w projekcie:

Ogólne:
• Posadowienie całego budynku na grobli
• Ściany zewnętrzne z betonu komórkowego Faelbet 24cm Pióro-Wpust 500 /240x240x590mm/ na klej cienkowarstwowy + ocieplenie zewnętrzne styropianem 15cm
• Zwiększenie wysokości parteru z 2,66 do około 2,70m
• Ocieplenia podłogi styropianem 15cm.
• Wszystkie okna i drzwi balkonowe z PCV o standartowych wymiarach
• Pokrycie dachu z blachodachówki
• Piec CO i CWU na paliwo stałe z zasobnikiem np. na ekogroszek
• Ujecie wody własne, studnia głębinowa
• Kominek z płaszczem wodnym do ogrzewania CO
• Kuchenka elektryczna
• Brak elewacji zewnętrznych z desek i klinkieru

Parter:
• Wydłużenie ściany frontowej /kuchnia-jadalnia/ o około 0,9m /tak samo jak od strony elewacji ogrodowej w salonie
• Dodatkowe wąskie okno w jadalni /elewacja boczna lewa/
• Zmiana okien w ścianie frontowej prawej /kuchni–jadalni/ na 2sztuki szerokie, symetrycznie w osi
• Likwidacja podcienia poprzez wysuniecie ściany frontowej lewej
• Zadaszenie wejściowe wyciągnięte do linii ściany frontowej prawej
Konieczność zaprojektowania zadaszenia!?
• Zwiększenie szerokości przedsionka, korytarza i łazienki o około 30cm.
Zbyt wąska łazienka /natrysk zachodzi na okno/i szafy wnękowe w przedsionku
• Adaptacja lewego skrzydła budynku na:
o Pokój – gabinet z oknami w osi symetrii od wschodu i południa, szersze
o Pralnie
o Saunę /wygospodarować 2,2m x 1,8m/
o kotłownie z wejściem z zewnątrz.
Konieczność ustalenia optymalnego miejsca na komin w powiązaniu z pomieszczeniem przy dużej sypialni na górze.
• Zmiana drzwi łazienkowych D3 na prawe
• Przeniesienie kominka oraz komina na ścianę lewą salonu
• Okno szerokie w salonie od zachodu prawa strona. Około 1,2m od południowo-zachodniego narożnika.
• Przeprojektowanie schodów na dwuspocznikowe
• Dodatkowe wąskie okno w klatce schodowej

Poddasze:
• Podniesienie ścianki kolankowej do 1,1 m
• Szerokie okno w łazience w osi symetrii całej ściany poddasza
• Adaptacja pokoju 1.3 na gabinet przy dużej sypialni 1.4 i na prasowalnie
• Przesunięcie okna połaciowego pojedynczego w pokoju przy dużej sypialni
• Likwidacja okna połaciowego w prasowalni
• Balkon z zadaszeniem od strony elewacji bocznej lewej /wschodniej/ tak jak jest od strony pokoi dzieci 1.6 i 1.7
• Wstawienie drzwi balkonowych w sypialni 1.4
• Dodatkowe wąskie okna przy drzwiach balkonowych pokoi 1.6 i 1.7
• Przesunięcie okna połaciowego w pokoju 1.7 /ma być symetryczne jak w pokoju

Trochę się tego uzbierało ale może komuś się przyda :wink:

zbyszekmac
15-01-2007, 16:44
Witam.

Ta sama podstawa (projekt powtarzalny) a dom całkiem inny!
Czekam na jakąś wizualizację zmian i życzę powodzenia w walce z biurokracją!

Jeśli chodzi o doświetlenie schodów i przedpokoju poddasza to ja zamierzam zastosować okno połaciowe.

Zastanów się jeszcze nad pokryciem dachu ceramiką ceny w tej chwili są dość przystępne, choć w Twoim przypadku zwiększy się powierzchnia dachu (co za tym idzie cena pokrycia).

Niektórzy mówią, że woda uderzająca o blachę ponoć niemiłosiernie "bębni".

Pozdrawiam.

Karli1
23-02-2007, 19:46
Witam
Zbyszku ile udało Ci się postawić murów przed mrozami?
Jak tam dalej prace?

Ja jutro mam odebrać przerobiony projekt i po niedzieli gnam do Starostwa składać dokumenty i czekać do czego urzędasy jeszcze się przyczepią.

Dzisiaj dowiadywałem sie odnośnie zezwolenia na budowę zjazdu. TO ISTNY HORROR. Ja chce tylko zjazd do prywatnej poseseji dla samochodów osobowych a procedury takie jakbym budował zjazd z płyty lotniska dla Beninga 767. A koszty i czas realizacji to tragedia. Zastanawiam sie czy z projektem zjazdu nie poczekać do nowego roku tj.2008 kiedy to ma wejść w życie nowa ustawa o prawie budowlanym.
Pozdrawaim

sajo30
25-02-2007, 10:45
Witam!!
W poniedziałek złozyłem wniosek o pozwolenie na budowę. Całość dokumentacji u architekta tj. projekt adaptacji, drobne zmiany w projekcie, projekty przyłączy, zjazdu kosztowały mnie 800 zł. Aktualnie jetem na etapie zamawiania materiałów które są kosmicznie drogie. W ostatnim momencie udało mi sie również znaleźć ekipę którą mi polecił architekt. Ekipa za sta surowy zamknięty (bez wprawienia okien) weźmie 32 tys. My myślę że ta cena jest przyzwoita. Jak będzie nam się dobrze współpracować to dam resztę do wykonania. Za tynki wewnetrzne bierze 12 zł za metr, gipsowanie 8 zł, wylewki 10 zł, ocieplenie dachu 25 zł, elewacja 30 zł. Podane ceny obejmują tylko robociznę. Zobaczymy jak pójdzie,
Pozdrawiam wszystkich "godziwców" :D

Karli1
25-02-2007, 21:08
Witam,
gorąca prośba dla tych którzy juz mają załatwianie kredytu na budowę za sobą. Czy mógłby mnie ktoś wspomóc kosztorysem do banku i harmonogramem prac przy budowie Godziwego.
Meil do mnie: [email protected]
Z góry dziękuję.

zbyszekmac
26-02-2007, 18:36
Witajcie.

Zdążyłem ze stropem (3 dni przed mrozami - u nas do -10 stopni) oczywiście beton domieszkowany i następnego dnia był już jak kamień (wylewałem 6.02). Ścianki kolankowe już są, a dzisiaj wylewali słupki ścianek. Za jakieś 10 dni będą robić więźbę. Potem jeszcze dachóweczka, jak dowiozą na czas.

Pozdrawiam i życzę stalowych nerwów oraz cierpliwości ( no i wygranej w lotto).

sajo30
12-03-2007, 21:05
WItam!!
ZbyszekMac czy mógłbyś wkleic zdjęcia z kolejnych etepów budowy. Ciekaw jetem jak ci idzie. Pozdrawiam

zbyszekmac
13-03-2007, 19:14
Witajcie.

Trochę się opuściłem i dokumentacja fotograficzna zaczęła kuleć. Postaram się to nadrobić w najbliższym czasie.

Teraz składana jest konstrukcja dachu ale niestety mnie przy tym nie ma (obowiązki, ktoś musi na to zapracować :) )

Pozdrawiam serdecznie.

zbyszekmac
14-03-2007, 15:54
UWAGA:

Wydaje mi się że wykaz drewna na konstrukcję zawiera błędy. Długości krokiew K1 i K12 nie są takie jak powinny. Pozostałe pewnie też. Proponuję zweryfikować długość na podstawie rzutów, wziąć z duuzym zapasem albo zwrócić się do architekta/konstruktora o poprawiony wykaz.

Pozdrawiam.

sajo30
14-03-2007, 18:50
Zbyszekmac!!
Nie sądzisz że te parametry się zmieniły z tego względu iz poczyniłe pewne zmiany w konstrukcji? Z tego co czytałem zrezygnowałeś z podcienia. Może to jest powodem.
Pozdrawiam

zbyszekmac
14-03-2007, 20:46
INFORMACJA POTWIERDZONA.

Właśnie potwierdziłem u Pani konstruktor.
Pozostaje tylko prosić o nowe wymiary elementów więźby u źródła.

Pozdrawiam

zbyszekmac
14-03-2007, 20:50
Do Sajo30.

Rezygnacja z podcienia tak, ale bez zmiany rozmiarów i konstrukcji dachu, a ściana przesunięta dokładnie w miejsce podpór dachu (przez co ściany kolankowe o tej samej wysokości w części nad garażem).

Pozdrowienia.

sajo30
19-03-2007, 17:29
ZbyszekMac!!
Czy mógłbyś wkleić swoja dokumentację fotograficzna? Jestem ciekaw jak Godziwy wygląda w rzeczywistości a nie na obrazku. Z góry dziekuję.

ousiet
22-03-2007, 17:35
Właśnie zamówiłem projekt Godziwego, czy sa nowe wiadomości od zbyszekmac ?

Zbyszek mieszkam w zachodniopomorskim, jak można się z Tobą skontaktować ?

zbyszekmac
22-03-2007, 18:56
Witajcie.

Dopiero w najbliższy weekend zrobię jakąś sesję zdjęciową i przebiorę zdjęcia już zrobione.

A z robotami żarło, żarło i zdechło. Pogoda trochę kiepska ostatnio. Zaczął się sezon, więc wykonawcy zaczynają przełączanie między budowami. Tu etap, potem tu. Nie wygląda to najlepiej. A i jeszcze miałem wpadkę z więźbą i musiałem kombinować, jak tu wyjść z opresji obronną ręką.

Tutaj, jeszcze raz przestrzegam.
Więźbę zmierzyć na rzutach, przeliczyć po swojemu dodać na zapas.
Sprawdzić co macie w zestawieniu drewna więźbowego:
w orginale K1 - 4,90 a powinno przynajmniej 600, K12 - 603 a powinno 645. Wszystkie pozostałe długości również ulegają zmianie.

Pozdrawiam.

Do ousiet. Masz wiadomość na priva.

sajo30
12-04-2007, 10:47
Witam!!
No i się zaczęlo!!!
Humus zdjęty, beton komórkowy, stal kupiona. Dzisiaj przyjechał geodeta i wymierzył co miał wymierzyć. O dalszych pracach będę inform

arco1
12-04-2007, 14:43
Też mam C116 - Godziwy , mam nadzieję że mnie nie wykończy.

Pozdr
Arc

arco1
12-04-2007, 14:55
:) JA

arco1
12-04-2007, 19:41
Moi Mili
Mam do Was frapujące mnie pytanie :
"Ile i o jakich wymiarach , pustaków betonowych - kanoldów, weszło Wam na jedną raje fundamentu"

Pozdr

sajo30
21-04-2007, 14:31
Witam!!
Fundamenty prawie skończone. Ekipie którą mam zajeło to tydzień. Jest naprawdę niezła. W środę wylewamy płytę. a później 2 tygodnie przerwy.
Pozdrawiam

sajo30
25-04-2007, 14:13
Ja też!!

arco1
04-05-2007, 10:04
Mam już zezwolenie na budowę. Podciągnięty kabel ze skrzynki na słupie na teren działki i ... jeszcze chwila , mam nadzieję że się zacznie :)

Pozdr
Arc

arco1
04-05-2007, 10:07
U mnie w poniedziałek geodeta rozpocznie uroczyście :)

Pozdr

arco1
08-05-2007, 08:44
No i juz . Geodeta obmierzył. Pociupał i powbijał.
Obrys już odmierzony. Za niedługo się zacznie. :) a dzisiaj wali żabami.


Pozdr

Karli1
08-05-2007, 21:05
Witam,
powtarzam swoją gorącą prośbę dla tych którzy juz mają załatwianie kredytu na budowę za sobą. Czy mógłby mnie ktoś wspomóc kosztorysem do banku i harmonogramem prac przy budowie Godziwego.
Meil do mnie: [email protected]
Z góry dziękuję

Ja ruszam druga połowa maja, budynek też już wyznaczony i większość materiałów też już kupina.

zbyszekmac
20-05-2007, 22:36
Witajcie.

Trochę nowych fotek.
Jak będą za duże to dać znać, następne będą mniejsze.

Trochę zaległości:

Ściany parteru - koniec stycznia
http://images21.fotosik.pl/314/899bb7fd238820c7.jpg (www.fotosik.pl)

Strop - początek lutego
http://images21.fotosik.pl/314/e88ea1130dba8834.jpg (www.fotosik.pl)


Potem były ściany kolankowe, wieńce ....
Więźba - temat wałkowany pod koniec marca
http://images20.fotosik.pl/369/a496b66ad91d4a73.jpg (www.fotosik.pl)

Trochę przerwy (zero na innej budowie) i dalej szczyty, kominy, itp....
I dalej pokrycie folią - początek maja
http://images20.fotosik.pl/369/7e00b3f2002ac68d.jpg (www.fotosik.pl)

Kiepska pogoda więc prace w środku ...
A dalej dachóweczka - aktualnie w toku
http://images20.fotosik.pl/369/73da7397e17cbfdf.jpg (www.fotosik.pl)

Tak z grubsza.
A jak u pozostałych budujących?

Pozdrawiam.

monarys
27-06-2007, 00:24
Halo:)
pewnie mnie juz nie pamietacie bo ostatnio pisałam w pazdzierniku :)
sprawa wyglada tak:) - udało sie zaczelismy
mnostwo zmian chciałam na poczatku - przesuniecia scian, likwidaja spizarnii, likwidacja podcieni itd ale zmiana ciagnela za soba kolejna zmiane a ja po tysiacach zmian wracalam do stanu poczatkowego :))))))))) wiec domek buduje się bez zadnych zmian - no za wyjatkiem podniesienia pietra o wysokosc dwoch cegielek (aby na pietrze zyskac na wiekszej powierzchni)
w przyszłym tygodniu zaczna wyciagac sciany :)
wow - zbyszek - foty robia wrazenie :) - miescisz sie w kosztorysie? w jakiej kwoci zamierzasz się zamknac :)?

zbyszekmac
27-06-2007, 19:38
Jakim kosztorysie, tym dla banku - ściema.

Mam nadzieję że "stan deweloperski" około 200000 i min 50000 na wykończenie podłóg, kuchnię, łazienki, i trochę na zewnątrz.

Czy się w tym zmieszczę - zobaczymy, na razie nie jest tak źle.

Pozdrawiam.

sajo30
17-07-2007, 14:11
Witajcie "Godziwcy"
U mnie od przyszłego tygodnia będą kłaść dachówkę. Zaznaczam że wystartowałem pod koniec kwietnia. Tak jak ZByszek miałem mnóstwo kłopotów z wieźbą. Mój architekt pomimo faktu że zwróciłem mu uwagę na złe paramerty wieźby tak mi to źle wyliczył. Wszytskim budującym doradzam aby loggie zrobili sobie drewnianą. Efekt jest piorunujący.
Pozdrawiam

sajo30
18-07-2007, 14:08
Przesyłam parę zdjęci z budowy. Pierwsze są z końca kwietnia, następne z 11.07.2007.

A tak jest teraz:
http://foto.onet.pl/5jvi7

arco1
26-07-2007, 06:56
Czy nie sądzicie że pomieszczenie łazienki umieszczonej na parterze jest trochę za wąskie. Co powiecie na likwidację okna ??
Do kotłowni robię wejście z zewnątrz ( tylko , czy zostawić możliwość wejścia przez łazienkę ??)
Czekam na Wasze opinie

Pozdr
Arek

sajo30
24-08-2007, 21:04
Witam po przerwie!!
Widzę że każdy buduje i nie ma czasu na wpisy. Na jakim etapie jesteście i co juz zrobiliście. U mnie juz sa tynkarze i mam nadzieję że w przeciagu 2 tygodni kończa.
Pozdrawiam

zbyszekmac
25-10-2007, 14:59
Witam wszystkich po przerwie.

Trochę zdjęć:
http://images32.fotosik.pl/18/38251e2dc5975f97.jpg

http://images33.fotosik.pl/18/0a70fc1e78538255.jpg

http://images34.fotosik.pl/18/311bba8213ccf6e2.jpg

http://images31.fotosik.pl/18/957bc640399cdad7.jpg

Trochę nowszych w najbliższym czasie.

Pozdrawiam.

m.sz.
03-03-2008, 10:45
Witam!
Czy ktoś buduje godziwego we Wrocławiu lub okolicach?
Czekam na wiadomość.
Pozdrawiam

arco1
18-11-2008, 10:28
Jako że i tak praktycznie ten atek zdechł :) śmiercią naturalną . Informuję , że dnia 19.10.2008 oficjalnie wprowadziliśmy się :) i juz mieszkamy w naszym C116

pozdr
arco

budowniczy77
14-12-2008, 21:25
super byloby zobaczyc zdjecia na forum, z gory dzieki

vasylatko
09-07-2009, 13:01
Dołączam się do prośby o zdjęcia a także o informacje o kosztach jakie ponieśliście podczas budowy godziwego. Ja dopiero zaczynam ;-))

dorkaK
10-07-2009, 18:04
Ja również dołączam się z prośbą o zdjęcia z placu budowy,oraz koszty jakie ponieśliście przy budowie 'GODZIWEGO'. Jesteśmy zainteresowani,gdyż wybraliśmy także ten projekt Mamy już wszystkie papiery związane z budowa(adaptacje,PnB,itp.)tylko na razie brakuje kasy. Ubiegaliśmy się o kredyt,ale niestety decyzja odmowna .Spróbujemy ponownie nie poddamy się
. Pozdrawiam :wink:

situl
02-02-2010, 19:31
witam
czy jest ktos z lodzkiego budujacy ten domek?
pozdrawiam

dorkaK
02-02-2010, 20:31
Witam!!!! :wink: :wink:

Latem na przełomie czerwca-lipca wreszcie zaczynamy budowę naszego domku "Godziwego" c-116 . :wink: :)

Serdecznie pozdrawiam!!!! :) :)

situl
03-02-2010, 11:17
to gratuluje. wprowadzaliscie jakies zmianki w projekcie? my z zonka nie mozemy sie zdecydowac na projekt ostateczna decyzja jeszcze nie zapadla ale chyba zdecydujemy sie wlasnie na Godziwego.
pozdrawiam

dorkaK
03-02-2010, 14:21
Witam my praktycznie nie wprowadzilismy znaczących zmian w projekcie,poza zmianą ogrzewania z gazowego na ekogroszek ,dlatego musięlismy powiększyć kotłownię kosztem garażu :roll: :roll: .

Ale poza tym budujemy w wersji podstawowej.... :wink: :wink:
Zastanawiamy się jeszcze nad likwidacją okien dachowych. :roll: :roll: .

Zobaczymy wszystko okaże się podczas budowy!!!! :) :)
Już nie mogę się doczekać :wink: :wink: .

Pozdrawiam!!!!

situl
05-02-2010, 13:13
czy ma ktoś jakieś fotki z budowy i może jakieś info o kosztach.
z góry dziękuję
pozdro

dorkaK
05-02-2010, 16:43
Witaj tutaj masz stronke o budowie domku i są także zdjęcia!!!
Koszty budowy są z 2007 roku ,więc nie wiem czy są porównywalne z dzisiejszymi :roll: :roll: chyba raczej nie, ale poczytaj sobie wszystkie posty nawet niektóre się przydadzą :wink: :wink: Pozdrawiam!!!!

http://forum.muratordom.pl/godziwy-budujesz-zbudowales-daj-znac,t66397.htm

situl
12-02-2010, 21:51
dzięki.
czytałem już wcześniej ten temat. jest tam kilka ciekawych uwag jednak brakuje zdjęc pomieszczeń. czekam z niecierpliwością na rozpoczęcie Twojej budowy. będziesz na bieżąco ze wszystkim :) my najszybciej zaczniemy za 2 lata. działka czeka. dotąd ruszyliśmy ale z powiększeniem rodziny :lol:
pozdrawiam

smyk11
05-01-2011, 22:03
Czy ktos budowal stawial piewnice w tym projekcie ,,godziwy,, prosze o odpowiedz