PDA

Zobacz pełną wersję : Ile płaciliście za rekuperator i/oraz DGP?



klips
19-03-2006, 20:56
witam,
dostałem wycenę na kompetną instalację do wentylacyjno-mechaniczną w moim domu (180m2 parter plus użytkowe poddasze). Wycena obejmuje
centralę wentylacyjną (Qmax=420m3/h), wszystkie przewody, anemostaty, rozdzielacze - słowem wszystko co potrzeba by to działało oraz w cenie jest montaż - cena za wszystko 6629 PLN netto.

Co Wy na to, mnie się wydaje, że cena jest atrakcyjna ale chciałbym się upewnić?

klips
19-03-2006, 20:58
przepraszam, dodam, że chodzi o wycenę DGP razem z rekuperatacją!!!!
czyli reku, cały ostprzęt oraz przewody do DGP razem wzięte

Joanna i Janusz
19-03-2006, 21:07
taniocha! Kto Ci tak zaproponował?

kirkris
19-03-2006, 21:24
jaka firma i skąd?

trobe
20-03-2006, 08:01
Poważnie, bez przesady?
Wyceny dla mojego domu (230m2, z poddaszem użytkowym):
1. Pro-Vent (Mistral, GWC z rur Rehau - z innych nie robią) - około 22 tys. (sorry, nie mogę wejśc w pocztę, piszę z pamięci).
2. Centrala Systemair + wykonawstwo polecane przez nich - 11278,80 +19553,22

Gdzie te ceny lecą w dół? :evil: :-? :cry:

Klips, daj namiary na firmę.

angi
20-03-2006, 12:39
Witam, jestem nowa, i czytajac forum dużo osób pisze DGP i GWC, a ja
zabardzo się nie wiem o co chodzi. Czy może mi to ktoś wyjaśnić.
Bardzo proszę.

KiZ
20-03-2006, 12:48
Dystrybucja gorącego powietrza (z kominka do pomieszczen poza miejscem w ktorym znajduje się palenisko) i gruntowy wymiennik ciepła (wentylacja - w uproszczeniu doprowadzanie powietrza z zewnatrz systemem rur najczesciej, przy okazji "sprowadzajac" jego temp. do temp. gruntu)

angi
20-03-2006, 12:54
Dzięki serdeczne, czyli to GWC to nie to samo co rekuperator.

klips
20-03-2006, 19:44
witam, wszystkich zainteresowanych - przepraszam, że tak późno odpisuję ale w ciągu dnia nie było jakoś czasu, otóż sprawa z wyceną instalacji wentylacyjno-mechanicznej przedstawia sie następująco:

dostałem wycenę na całą instalację, czyli centrala went., cały osprzęt oraz instalacja na sumę 6629 PLN netto.

osobną wycenę dostałem na GWC, czyli gruntowy wymiennik ciepła firmy REHAU, wraz z instalacją na sumę 6498 PLN netto

system DGP, czyli rozprowadzanie gorącego powietrza z kominka okazuje się jednak dodatkowo płatny - na dziś wyceny jeszcze nie mam, czekam na nią.

Firma nazywa się "ANTARES" z Rzeszowa, ul. Langiewicza 22, tel. fax 017 850 40 90, email: [email protected]

Jeżeli wyślecie jak ja maila z zapytaniem dobrze jest dołączyć plany domu i musicie być trochę cierpliwi, ja na odpowiedź i wycenę czekałem 2-3 tygodnie ale wkońcu nadeszła i myslę, że nienajgorsza, pzdr

Jeż
21-03-2006, 06:55
klips
Napisz jakie parametry DGP i połączenia z reku Ci oferują. Np.:
- maksymalny przepływ całkowity DGP,
- temperatura w kominku oraz temperatura i prędkość nawiewu z kratek lub anemostatów przy pełnej mocy kominka,
- gradient temperatury sufit-podłoga na parterze przy pełnej mocy kominka,
- rozkład temperatury na jednym poziomie w ogrzewanych przez DGP pomieszczeniach i między pomieszczeniami,
- hałas w dB(A) w kilku różnych punktach mieszkania przy maksymalnym nawiewie DGP i reku,
- sterowanie wentylacją i ogrzewaniem salonu z kominkiem - czy będziesz mógł niezależnie sterować np. więcej nawiewu świeżego a mniej ciepłego,
- parametry filtra kominkowego.
Pozdrawiam
Jeż

Czajni_K
18-04-2006, 09:37
A możesz zamieścić szczegółową wycenę tego GWC, bo jestem zainteresowany tym tematem.
Witam
Ja dostałem wycenę na GWC o długości 40m z rury PP 200 Awadukt thermo firmy Rehau - 4770 zł netto plus 7%Vat z montazem :-?
pozdrawiam
Piotrek