PDA

Zobacz pełną wersję : jaka grubość wylewek?



kirkris
19-03-2006, 21:36
witam, mam mały problem decyzyjny :(
miałem w projekcie starsznie cienkie ocieplenie podłogi (6 cm styropian)
ekipa budując założyła 2 cegły + zaprawę co daje jakieś 18 cm. Przy tej grubości mogę dać jakieś 10 cm styropianu i 8 szlichty. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie zrobić grubszej warstwy styropianu (np 12-15 cm i na to 10 cm betonu). Musiałbym wtedy zrobić podłoge o kilka cm wyższą od planowanej i łaczącą się częściowo z bloczkami ściany (już ponad cegłą). NIe wiem czy można tak zrobić i czy jest sens robić grubszą podłogę. Z drugiej strony musze podjąć decyzję gdyż chcę zamówić okna a jest to bardzo pilne. Powiedzcie mi: 18 cm czy 25 ???

janzar
19-03-2006, 21:42
witam, mam mały problem decyzyjny :(
miałem w projekcie starsznie cienkie ocieplenie podłogi (6 cm styropian)
ekipa budując założyła 2 cegły + zaprawę co daje jakieś 18 cm. Przy tej grubości mogę dać jakieś 10 cm styropianu i 8 szlichty. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie zrobić grubszej warstwy styropianu (np 12-15 cm i na to 10 cm betonu). Musiałbym wtedy zrobić podłoge o kilka cm wyższą od planowanej i łaczącą się częściowo z bloczkami ściany (już ponad cegłą). NIe wiem czy można tak zrobić i czy jest sens robić grubszą podłogę. Z drugiej strony musze podjąć decyzję gdyż chcę zamówić okna a jest to bardzo pilne. Powiedzcie mi: 18 cm czy 25 ???


18 SPOKOJNIE WYSTARCZY

PAPA TERMOZGRZEWALNA
FOLIA BUDOWLANA
STYROPIAN EPS 100 10 CM W WARSTWACH PO 5 CM NA PRZEKŁADKĘ
FOLIA BUDOWLANA
JASTRYCH 7 CM

POZDRAWIAM janzar

kze
04-04-2006, 14:55
To ile tego jastrychu będzie dobrze? A ile powinno być by była minimalna grubość? A czy wodna podłogówka ma na to wpływ?

janzar
04-04-2006, 15:49
To ile tego jastrychu będzie dobrze? A ile powinno być by była minimalna grubość? A czy wodna podłogówka ma na to wpływ?

ODPOWIEDŹ JEST LEKKO WYŻEJ !

slawturo
04-04-2006, 21:46
Mi posadzkarz zrobił na 5 cm, a na podłogówce 7cm i nie chciał zejść ani 1 mm niżej.

kze
05-04-2006, 07:56
To ile tego jastrychu będzie dobrze? A ile powinno być by była minimalna grubość? A czy wodna podłogówka ma na to wpływ?

ODPOWIEDŹ JEST LEKKO WYŻEJ !
Wyżej, nie wyżej, ale ja po prostu wątpliwości i tyle... :roll:

kze
05-04-2006, 07:58
Mi posadzkarz zrobił na 5 cm, a na podłogówce 7cm i nie chciał zejść ani 1 mm niżej.
Czyli wniosek:
Jak podłogówka to minimum 7cm, a tam gdzie nie ma to 5cm.
To miałeś rózne grubosci wylewek w domu? A tą różnice wyrównałeś styropianem?