PDA

Zobacz pełną wersję : projekt C118a CIEKAWY wersja 1



Jolapro
20-03-2006, 09:45
Czy ktoś budował C 118a ciekawy ?

jezzmam
10-02-2007, 20:31
Chyba nikt go nie wybudował :-?
A szkoda bo chciałabym poznać opinie na jego temat,ponieważ mam zamiar go wybudować niebawem.

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=317&IdKolekcji=23

Odezwijcie się właściciele tego cuda :D

jezzmam
17-02-2007, 22:26
Kochani potrzebuję opinii na temat tego domku :

http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=317&IdKolekcji=

Wszelkich opinii,sugestii,podpowiedzi i i i i i
A może ktoś go buduje lub wybudował już ??
Odezwijcie się.

Będę wdzięczna :roll:

ave!
18-02-2007, 10:29
Domek jest bardzo ładny - teraz - trochę zmieniony - pół roku temu wnętrze wygladało inaczej (nie było pokoju sypialni - była jadalnia.
Ale dlaczego my nie wybraliśmy tego projektu
- dla nas za duzy w zasadzie -
- miał za małe pomieszczenie gospdarcze (piec na paliwo stałe)
- za dużo powierzchni zajmują ciągi komunikacyjne na dole ale i przede wszystkim na górze.
- pustka nad salonem... :-?
- schody w wejściu do salonu
- sypialnia z wejściem z salonu - nie jest dobrym pomysłem
- nie widzę wentylacji kuchni
a poza tym domek - jak powiedziałam wcześniej - ładnie wyglada :D
pozdrawiam

jezzmam
18-02-2007, 13:08
--A Pustki nad salonem nie da się zlikwidowac lejąc płytę w całości?? pewnie na to też trzeba zgody architekta :-?
--Wentylacja w kuchni--hmmm w sumie da się zrobić--mam nadzieję :roll:
-- sypialnia kontra salon dla mnie jest OK jak najbardziej bo mam małe dziecko (nie licząc psiaków) i sama jestem więc będzie mi wygodniej.
-- schody---hmmm no cóż musiałam je mieć chociaż bardzo nie chciałam ( wymogi WZ brrrrr)
--komunikacja duża i to dla mnie też jest OK bo psiaki będą miały gdzie się wylegiwać (a nie w moim lóżku)

Ale co ?? ogólnie dom do życia się nadaje ?? czy raczej nie bardzo ??

jezzmam
18-02-2007, 21:33
Chyba nikomu się ten dom nie podoba :cry:
Czyżby był aż tak niepraktyczny i nieżyciowy??

marzycielka37
19-03-2007, 14:47
Nam ten dom bardzo się podoba :)
Jest to jedyny projekt, który przypadł mi do gustu- wygląd zewnętrzny, ilość i rozkład pomieszczeń, no i te pustki..........

Misiu22
24-03-2007, 10:40
Projek tego domu bardzo nam się podoba, chociaż wiem że sie ten nasz troche różni od waszego.Wcześniej się zastanawialiśmy nad C118a, ale ten nam bardziej przypadł do gustu.Zamierzamy zacząć budowę jeszcze w tym roku.

Misiu22
24-03-2007, 11:10
My będziemy budowali C118b. Projekt już jest teraz czekamy na pozwolenie na budowę i ruszamy.

Nefer
24-03-2007, 13:27
Rzeczywiście putka nad salonem w tak niedużym domku może wydawać się marnowaniem powierzchni. Ale za to jak ładnie wygląda :):)
Dokleiłabym pod schodami na dole spiżarnię.

gomark
22-04-2007, 12:59
Witam !
Chcielibyśmy budować dom wg projektu z Muratora. Wybralismy nawet juz projekt (C118a) ale architekt który ma dla nas dokonywać ewentualnych przeróbek projektu stwierdził, ze z jego doswiadczenia wynika że projekty Muratora maja sporo błędów, wogóle nie sa modernizowane i stanowczo odradza Nam kupno. Trudno Nam ocenić jego opinię dlatego prosilibysmy o Wasze. Czy ktoś miał jakieś problemy z budową wg tych projektów, czy występowały błędy konstrukcyjne i jesli tak to jakie ?

Stangra
22-04-2007, 19:52
Witaj,
nie wiem jak projekty muratora ale ja kupiłam projekt pracowni Domus i nie dość że do dziś nikt nie kupił tego projektu to mój architekt też stwierdził że widział lepsze i bardziej dopracowane jak to stwierdził " sami wybraliście".
Myślę że błędów się nie uniknie ale można je minimalizować gdy zatrudni się dobrą ekipę murarzy- projekt to często bryła i instalacje. Pozdrawiam Stangra

ewat05
12-10-2007, 19:41
Witam , czy ktos buduje lub zbudował CIEKAWY C18a?
pozdrawiam :) eli

ewa267
03-11-2008, 21:27
Witam serdecznie! Czy ktoś z Was buduje lub zaczyna budowę projektu ciekawy-wariant I.Porszę o odp.chciałabym skonsultować możliwość jakiejś ciekawej zmianki w tym projekcie chociaż bardzo mi sie podoba projekt oryginalny.Zastanawiam się też jak on wygląda w rzeczywistości. Pozdrawiam :D

magda1982
06-04-2009, 18:05
Witam my również budujemy ten domek tyle że wariant II

Bogna i Mariusz
07-06-2009, 23:30
Czesc Magda
my również chcemy budować ciekawy wariant II, wprowadziliśmy już zmiany jednak cały czas zastanawiamy się nad podniesieniem poddasza z 0,85 na 1,10 - boimy się ze dom straci urok, jednak pokoje, które zaczynają się od 0,85 też nas nie fascynują. Proszę o uwagi i spostrzeżenia :)

magda1982
08-06-2009, 11:12
Fajnie ze nie jestesmy sami zawsze to lepiej jak mozna z kimś na ten temat podyskutować.My właśnie jesteśmy na etapie wylewania fundamentów także praca powoli jakoś pójdzie a zmiany które my wprowadziliśmy to likwidacja całego garażu oraz jednego balkonu tego z boku budynku no i poszerzyliśmy budek o 0,5 m tak aby uzyskać szerszą kotłownię- mamy zamiar opalać dom tradycyjnie węgiel plus drzewo. Acha i likwidujemy po jednym oknie dachowym z każdej strony czyli zamiast 8 będą 4. A góra cóż my również podnosimy od tego co jest w projekcie o chyba 3 pustaki mój mąż jest bardziej w tym zorientowany.A wy wprowadziliście jeszcze jakies zmiany.Pozdrawaim i czekam na odpowiedz

riczmond00
09-06-2009, 01:37
Czejść . Mam już całą dokumentacje łącznie z projektem ,na jesień pozostawiam biurokrację , czekam na przyszła wiosną i start na całego . Zainteresowało mnie podniesienie poddasza . Aczkolwiek tak mała kotłownia wymagała by czegoś jeszcze . Puki co pozostaje mi opsewować wasze spostrzeżenia , a za rok podzielic się własnymi . POZDRAWIAM

magda1982
09-06-2009, 10:46
witam ponownie postanowilismy pisać blog na stronie www.mojabudowa.pl
magdaciekawy2 więc jeżeli bedziecie mieli ochotę zapraszam pomalutku bedziemy go redagować. Także mam nadzieję do usłyszenia pozdrawiam

Bogna i Mariusz
02-07-2009, 22:32
Cześć z powodu tej całej papierkologii i paru innych spraw nie mam czasu na odwiedzanie forum. Wybaczcie jeśli na początku będę się sporadycznie odzywać. My jesteśmy na etapie załatwiania kredytu..."20 banków = 20 różnych ofert". Ze 131 m kw zrobiło nam się 160 m kw. W projekcie podnieśliśmy poddasze...zaczyna się od 120 cm oraz zagospodarowaliśmy pomieszczenie nad garażem- zmniejszyliśmy pomieszczenie obok łazienki na poddaszu ( wykorzystamy to albo na suszarnię albo będzie to tylko pokój z biurkiem na komputer ) i między łazienką a pokojem powstał mały korytarz z przejściem do pokoju nad garażem. W związku ze zwiększoną powierzchnią wartość domu znacznie wzrosła i zamiast 300 tyś wycenili budowę na ok 350 tyś...zastanawiamy się mimo wszystko czy taka kwota nam wystarczy - chcialibyśmy zmieścic się w kwocie 300 tyś - stan surowy + instalacje + stan wykończeniowy ( podzielcie się proszę spostrzeżeniami odnośnie wydatków ). Oczywiscie planujemy większość wykonać tzw metodą gospodarczą. Pozdrawiamy serdczenie