PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zmniejszyć otwór drzwiowy



michal_mmm
20-03-2006, 16:53
Jak w temacie - mam otwór 110 cm (na drzwi wejściowe o szerokości 100cm), a chciałbym zamontować drzwi 90 cm (łatwiej dostępne) - no i problem - jak te 10 cm "zgubić". Ma ktoś pomysł ?

20-03-2006, 17:08
zamurowac

pzdr

michal_mmm
20-03-2006, 17:26
jak zamurować 10cm ? cegła wąską krawędzią na cegle ? będzie to się trzymać ?

rafal9
20-03-2006, 17:28
Zakupić drzwi na zamówienie - wiele jest zakładów działających zapewne w każdym zakątku kraju.
Jeżeli będziesz chciał antywłamaniowe to przy takiej masie drzwi ten kawałek domurowany długo nie wytrzyma.

Geno
20-03-2006, 17:29
jak zamurować 10cm ? cegła wąską krawędzią na cegle ? będzie to się trzymać ?

Zrób coś w rodzaju "zębów" takie strzępia i przemuruj - dodatkowo możesz w spoinach ułożyc płaskowniki. Czyli na przemian 10 cm i np. 20 cm - o ile możesz - nie wiem jak masz ten otwór usytuowany.

michal_mmm
20-03-2006, 17:58
To jest chyba to, Geno. Dzięki za wskazówkę !

20-03-2006, 18:37
jak zamurować 10cm ? cegła wąską krawędzią na cegle ?
tak,cegła szóstka albo plastrami bet. komórkowego ... zalezy z jakiego materiału masz sciane


będzie to się trzymać ?
jak złożysz nie na sucho, a na zaprawie ... i miejscami zakotwisz - powinno sie trzymac

pzdr

rafałek
20-03-2006, 20:20
Domurować pasek 10 cm a drzwi mocować na długie dyble które przejdą przez tą warstwę i dobrze "osiadą" w ścianie pierwotnej. Co co pekania - mam obnizone otwory co prawda w drzwiach wewnętrznych. Obniżenie polegało na doklejeniu cienkich bloczków z BK na klej. (klej nazywał się chyba MORART albo jakoś podobnie). Przy próbie kucia pekał bloczeka a nie odchodził na kleju. Dodam jeszcze że ściana pierwmotna byłą z PH czyli odmiennego materiału niż wstawka.

aru
21-03-2006, 08:24
jak radzi Geno i z tych samych materiałów co ściana

PrzemoBDG
21-03-2006, 09:59
"Podczepiając" się do wątku.
Mój problem to za wysokie otwory na drzwi wewnętrzne. Średnio 2,12-2,15m, podczas gdy standardowe drzwi to 2,05-2,06m. Jeżeli się nie zdecyduję na drzwi na zamówienie, muszę zgubić te 5-6cm. Czy opcja podklejania cienkimi paskami (pewno max.2) płyt g-k ma sens?. Różnica wymiarów niby niewielka, ale przy standardowych ościeżnicach muszę mieć coś solidnego aby miały się czego trzymać...

aru
21-03-2006, 10:45
PrzemoBDG : drzwi i tak będą się trzymać (mocowane na piankę - możesz spróbować wyrwać, ja nie dałem rady); co do podklejania to z reguły i tak kiedyś pęknie na granicy różnych materiałów, siatka(bandaż) + unifloat - może nie pęknie; a sposób dobry jak każdy inny (no prawie :D )

SławekD
21-03-2006, 12:05
"Podczepiając" się do wątku.
Mój problem to za wysokie otwory na drzwi wewnętrzne. Średnio 2,12-2,15m, podczas gdy standardowe drzwi to 2,05-2,06m. Jeżeli się nie zdecyduję na drzwi na zamówienie, muszę zgubić te 5-6cm. Czy opcja podklejania cienkimi paskami (pewno max.2) płyt g-k ma sens?. Różnica wymiarów niby niewielka, ale przy standardowych ościeżnicach muszę mieć coś solidnego aby miały się czego trzymać...
Ja dokładnie tak robiłem :D . Dałem trzy warstwy GK, na to cekol kilka razy i papierek :wink: . Czy będzie trzymać ... okaże się po zamontowaniu drzwi. Ten sposób podpowiedział mi autoryzowany montażysta drzwi Porta. Musi być dobrze :wink:

faflusniak
02-09-2007, 19:58
Muszę obniżyć otwór na drzwi wewnętrzne o jakieś 7-8 cm. Ściana jest z portohermu 12 cm. Jak można to zrobić?
Gdybym chciał dać paski z płyty GK to musiałoby być jakieś 5 pasków.

Sarabanda
02-09-2007, 20:10
Ja mam jeszcze większy problem:
otwór na drzwi garażowe jest za wysoki.
Drzwi już zamówione, te standardowe.
Czy najpierw je zamontować, a potem coś zrobić z ziejącym otworerm, czy też zminiejszyć wysokość przed montażem.
I jak???

anpi
03-09-2007, 01:36
"Podczepiając" się do wątku.
Mój problem to za wysokie otwory na drzwi wewnętrzne. Średnio 2,12-2,15m, podczas gdy standardowe drzwi to 2,05-2,06m. Jeżeli się nie zdecyduję na drzwi na zamówienie, muszę zgubić te 5-6cm. Czy opcja podklejania cienkimi paskami (pewno max.2) płyt g-k ma sens?. Różnica wymiarów niby niewielka, ale przy standardowych ościeżnicach muszę mieć coś solidnego aby miały się czego trzymać...
Ja dokładnie tak robiłem :D . Dałem trzy warstwy GK, na to cekol kilka razy i papierek :wink: . Czy będzie trzymać ... okaże się po zamontowaniu drzwi. Ten sposób podpowiedział mi autoryzowany montażysta drzwi Porta. Musi być dobrze :wink:

Też tak robiłem. Czasochłonne, ale tanie i skuteczne.

zetka79
07-06-2008, 16:56
a co zrobić jeśli różnica wynosi 20cm? Otwór ma wysokość 230 a pod standardowe powinno być ok 210. Czy mógłby ktoś doradzić jakieś sensowne rozwiązanie?

labas1
07-06-2008, 17:15
Styropian

zetka79
07-06-2008, 17:23
po czy przed montażem drzwi?
aha jeszcze jedno pytanko. Ściana jest od wewnątrz otynkowana. Jak obrobić ten styropian od wewnątrz? Płyta g-k?

labas1
07-06-2008, 17:34
po czy przed montażem drzwi?
aha jeszcze jedno pytanko. Ściana jest od wewnątrz otynkowana. Jak obrobić ten styropian od wewnątrz? Płyta g-k?

Styropian na kleju , wpakować 4 kołki , siatka na kleju i pomalować.

zetka79
07-06-2008, 17:38
Styropian na kleju , wpakować 4 kołki , siatka na kleju i pomalować.
od wewnątrz? :o

mikolayi
07-06-2008, 20:21
no cóż... my mieliśmy otwór 120 i udało się w nim zamontować bez problemu drzwi "setki" Na dzień dobry zamiast zamurowywania proponuję wybrać dzrwi wejściowe, które chcecie załozyć i pogadać z ekipą, kóa będzie je montować, czy zamurowywać cokolwiek, czy lepiej nie...


powodzenia

jareko
07-06-2008, 20:41
Styropian na kleju , wpakować 4 kołki , siatka na kleju i pomalować.
od wewnątrz? :oa kto powiedział z można stosować tylko od zewnątrz?
od wewnątrz i to jest bardzo skuteczna i trwała metoda nawet bez kołkowania
na za wysoki
otwór na drzwi - takk jak już mówiono - paski płyty GK

sailor_ro
22-07-2008, 22:21
Witam

Czytajac powyzsze wypowiedzi i wyciagajac z tego wnioski,powinienem zrobić tak,otwór na drzwi zew. za wysoki o jakies 10 cm,wklejam styropian 6(lub 8 cm),zaciagam klejem,siatka,potem jeszcze ze dwa razy klej.Nastepnie wstawiam drzwi i piankuje naokoło plus dyble po bokach.Czy tak bedzie ok??

pozdrawiam

ewadora
23-09-2009, 14:52
Podciągam wątek - otwór na drzwi zewnętrzne za wysoki -co zrobić?
RZeczywiście styropian?
A na czym te ciężkie drzwi będa się trzymały?

A macie sposób jak posadowić drzwi drewniane , aby uniknac mostka termicznego na podłodze?
Ja przykleiłam tam styrodur a teraz myślę co zrobić aby to wzmocnić?
Wyciąc w środku ze 3 paski po 10 cm i podlać betonem ,aby powstało cos w rodzaju kolumien wzmacniających? Walczę intensywnie z tematem ponieważ za drzwiami zaczyna sie ogrzewanie podłogowe i jak pomyśle ile ciepła bedzie tamtedy uciekac
:evil:

23-09-2009, 15:14
... jak pomyśle ile ciepła bedzie tamtedy uciekac
:evil:
myśl pozytywnie
/nie ile ciepła ucieknie/
a gdzie kupić tani opał ...

ewadora
23-09-2009, 15:48
:lol:

Tiaaa.
Ja juz mam szczerze powiem dość użerania się z nieuczciwymi sprzedawcami opału i dlatego myślę o pompie ciepła :D .
Przykład:
czekałam kilka tygodni na zakup miału -coby był suchy ( kilka tygodni deszcz nie padał) i coby za wodę nie płacić w cenie miału - i co dostałam?
mokry miał - tłumaczenie ?-muszą polewac miał aby sie nie kurzył :evil:

agdapl
17-09-2012, 13:33
ponawiam pytanie - jak zmniejszyć otwór drzwiowy o 30cm (na drzwi 90cm) lub 20 cm (na drzwi 100)? Mam wątpliwości czy domurowany kawałek z boku wytrzyma ciężar drzwi i eksploatację przez lata. Mam pytanie do osób, które takie pomniejszenie wykonywały albo mają takie rozwiązanie w domu.
- po pierwsze, czy takie zmniejszanie ma sens, czy jednak wykosztować się na dostawkę z boku (ok. 40% ceny drzwi)?
- jak należałoby poprawnie to zrobić - czy dodatkowe wzmocnienie na spoinach między domurowywanym kawałkiem a ścianą wystarczy? Dodatkowo, z której strony zrobić tę domurówkę - od strony zamka, czy zawiasów i czy to ma jakiekolwiek znaczenie jeśli chodzi o wytrzymałość tego kawałka?

pulkownik
01-07-2019, 19:23
Chciałbym zmniejszyć otwór na drzwi zewnętrzne o jakieś 3 cm - z tego co wyczytałem to wszyscy polecają przyklejenie płyt GK. Ściany z Porothermu a sam otwór jest wyrównany zaprawą cementową.

Moje pytania:
Czy takie rozwiązanie z płytami GK nadaje się do drzwi zewnętrznych?
Czy lepiej po każdej stronie przykleić po jednej warstwie, czy dwie na jedną stronę?
Jakiego kleju użyć?


Dzięki i pozadrawiam

mazwoj
05-07-2019, 17:01
Zależy jeszcze jakie masz drzwi i jaką ościeżnicę. Są na świecie takie rzeczy jak poszerzenia boczne do ościeżnic montowane bezpośrednio do ościeżnicy. Koszty znikome, a efekt moim zdaniem lepszy jak klejenie GK.

theme
09-07-2019, 09:55
Poszerzenie będzie dobre jak masz to w całym systemie takim jak proponuje np KMT czy Wikęd. Do drzwi drewnianych na drewnianej rzecz jasna ościeżnicy mi to się jakoś gryzie. Ale to stalówek na ościeżnicach aluminiowo-kompozytowych jakie mają w/w firmy czy nawet Gerda ostatnimi czasy takie poszerzenie będzie sprawdzało się na pewno lepiej jak wklejone GK.