PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonany jest strop w starym domu?



Darcik
21-03-2006, 13:37
Witam.
Mam kupiony kilka lat temu dom parterowy z piwnicą, wybudowany z pewnością metodą gospodarczą na początku lat 70., lecz obie kondygnacje nie są połączone :( schodami. Chcę to nadrobić, ale brak jest jakichkolwiek planów, dokumentacji, itd. Nie wiem jak wykonany jest strop, jak są położone i jakie są belki, mówiąc inaczej nie wiem nic. Jak można się czegoś dowiedzieć?

m.chmielinski
21-03-2006, 13:47
Najlepiej zatrudnić do tego celu rzeczoznawcę budowlanego. On zrobi ekspertyzę i nawet powie w jaki sposób zabrać się do wykonania otworu na schody i zrobić ewentualne wzmocnienia stropu.

kpam
21-03-2006, 13:51
Ja podobnie jak ty mam dom stary z lat 70-tych. U mnie jest strop DZ-3 poznałem go po tym, że od dołu widać na suficie małe pęknięcia w tynku tam gdzie są belki podtrzymujace pustaki (u mine o rozstawie 60cm).
Jak nie masz planów po poprzednim właściecielu sprawdź w urzędzie gminy oni powinni mieć je w archiwum.

JackD
21-03-2006, 14:06
Witam.
Mam kupiony kilka lat temu dom parterowy z piwnicą, wybudowany z pewnością metodą gospodarczą na początku lat 70., lecz obie kondygnacje nie są połączone :( schodami. Chcę to nadrobić, ale brak jest jakichkolwiek planów, dokumentacji, itd. Nie wiem jak wykonany jest strop, jak są położone i jakie są belki, mówiąc inaczej nie wiem nic. Jak można się czegoś dowiedzieć?

Ja po prostu wszedłem na kondygnację wyżej... i oderwałem kilka desek... i wszystko wiedziałem, na których ścianach oparty jest strop... z jakiego materiału... rozstaw, ocieplenie....
Jeżeli dom był niezamieszkały przez dłuższy okres. lu dawno nie był malowany syfit. będzie widać belki i rozstaw.
obserwuj i wyciągaj wnioski..... bo nawet jeżeli przyjdzie fachowiec, to przynajmnie z nim podyskutujesz... a nie na zasadzie " ze ślepym o kolorach"...
pozdrawiam....
P.S.
sam kupiłem dom z poczatku lat 60... i mówie z doświadczenia

Darcik
21-03-2006, 14:41
Dzięki za tak szybki oddźwięk :). Co do oderwania desek nie wchodzi w rachubę - na całości jest lany beton. Nie ma żadnych pęknięć od legarów.