PDA

Zobacz pełną wersję : OD czego zacząc!!???



niko6
21-03-2006, 15:48
Witajcie! Jestem tu nowa na tym farum . Mam pytanko: zakupiłam działkę budowlaną i nie wiem co dalej robić, gdzie sie udac żeby zacząc budowe domku.Na działce jest mozliwośc przyłączenia sie do kanalizacji, gazu,prądu.Chodzi mi o konkretne działania w tyhm kierunku, gdzie teraz mam sie zwrócić, nie mam jeszcze projektu domu. Jeżeli moge liczyc na kogos co już przeszedł juz ten etap to prosze o pomoc. Nie wiem czy do gminy najpierw czy gdzie z tym ruszyc. Serdecznie pozdrawiam. Niko6

hydrogenium
23-03-2006, 20:48
1. Idziesz do geodety po mapki do projektowania (w tym taka jedna w dużej skali, ogólna). Oczywiście kilka kompletów. W zależności od regionu zapłacisz 200-600 zł
2. Występujesz do gminy (lub miasta) o wypis i wyrys z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, lub w przypadku, gdy go nie ma to o warunki zabudowy.
3. Sprawdzasz czy można coś wybudować na działce, którą zakupiłaś, a konkretnie to, co zamierzasz.
4. Uzyskujesz zapewnienia o dostawie mediów
- woda
- prąd
5. Projektant
6. Budujesz
7. Cały czas siedzisz na forum i czytasz o niestworzonych rzeczach, przez co robi Ci się kwadratowa głowa, ponieważ cały czas myślisz o centralnym odkurzaniu, zsypie na bieliznę, alarmie, solarach, kominkach z płaszczem wodnym, kotłach gazowych, rekuperatorach, GWC, cyrkulacji CWU etc. itp. (nie koniecznie w tej kolejności).
8. Budujesz
9. Wprowadzasz się
10. Kupujesz psa
11 Oczywiście nadal budujesz, przerabiasz, modernizujesz, bo dom to wielka skarbonka, której nie da się stłuc.
12. Kupujesz kota
13 Pies nie lubi kota, więc masz problem (a raczej kot)
14 Kot wyprowadza się do sąsiadów
15. Ale nadal tak jak wszyscy jesteś szczęśliwa.


PS. Punkt 1. 2. 3. Trzeba było wykonać przed zakupem działki (wystarczyło kupić u geodety zamiast wszystkich mapek tylko ogólną w dużej skali). Może się okazać, że domku to Ty nie postawisz na owej działce.

niko6
24-03-2006, 17:41
Bardzo ale to bardzo Ci dziekuję !!! Przerażaja mnie te sprawy do załatwienia ale poradze sobie;-) Dużo mi pomogłeś!!! A co do kupna zwierząt to koty już mam i to dwa a psa kupimy jak bedzie stała chałupka:-) Dziekuje jeszcze raz!!! Napewno bedę stałą bywalczynia na forum, Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki!!!!

Eltom
11-04-2006, 11:37
Jeszcze oprócz warunków na media trzeba zdobyć infomację o warunkach dojazdu na działkę. Jeśli droga, z której planujesz wjazd na działkę jest gminna, to uzyskasz tą informację w gminie...

A tak na dokładkę to między punktem 4. a 5. jest jeszcz trochę papierologii :roll:

Trzymam kciuki :P

Eltom
11-04-2006, 11:38
Sorki - miałam na myśli punkty 5 i 6 - chociaż w tej fazie kolejność nie jest aż tak ścisła:)

niko6
12-04-2006, 22:11
dziękuję Wam ;-) Jezeli ten projekt domku to Wasz domek to bardzo ładny;-) Napiszcie prosze gdzie znalezliscie ten domek. Pozdrawiam

Eltom
13-04-2006, 12:12
To projekt z Muratora C64 (Z Blaskiem). Planujemy wersję z podwójnym garażem i trochę przerabiamy schody i poddasze. Podstawowe założenie bylo takie, że w pierwszym etapie mieszkamy na parterze i potem wykańczamy górę.
Muszę przyznać, że niewiele projektów typowych spełnia te wymogi :cry:
Minusem takiego rozwiazania jest to, że powierzchnia poddasza rośnie wraz z powierzchnią parteru...
... A strasznie trudno zrezygnować z każdego pomieszczenia, dla którego sie juz wymyśliło zastosowanie...

EZS
13-04-2006, 23:18
Idź do wymiany doświadczeń a potem do "Przyklejony -kilka rad dla początkujących".
WZiT to albo warunki zabudowy (jak nie ma planu) albo wypis i wyrys z planu zagospodarowania terenu (jak jest). Jak to przeczytasz 10 raz, to zaczniesz rozumieć. Żeby go dostać, trzeba dysponować mapą - u mnie z wydziału kartografii, tam będą wiedzieli jaką. Może na innym terenie robi mapę geodeta? Ja w każdym razie geodety nie potrzebowałam na tym etapie. Potem jak wiesz, co możesz wybudować, to szukasz projektu i architekta do adaptacji. Resztę on ci powie.