PDA

Zobacz pełną wersję : Styropian w garazu a tynk



wbrat
21-03-2006, 16:40
Czy ocieplenie sciany nieogrzewanego garazu (od wewnątrz, sciana pomiedzy garazem a czescia mieszkalna) powinno sie zrobic przed tynkami czy po tynkach (beda gipsowe)? Tak na logike wydaje mi sie ze przed, ale moze sie myle...
A jesli przed, to mozna na styropian (+siatka i klej) dac potem tynk gipsowy?
To samo pytanie odnosnie sufitu w garazu...

Krakowiak
21-03-2006, 19:41
Ja bym zabudował gips-kartononem na stelażu z profili, a pod nim wełna mineralna. Rozwiązanie które znajdziesz na każdej stronie www producentów gips-kartonu.

Szczecin HENRYK
21-03-2006, 19:56
W swoim garażu w piwnicy ociepliłem strop w ten sposób, że nakleiłem od spodu na goły strop styropian, na to siatka z klejem i cienka warstwa tynku gipsowego. Mo to dwa lata i sprawuje się bez zarzutu. Jedynym problemem jest mocowanie czegokolwiek na tak wykonanym suficie. Nic nie chce się trzymać na 10 cm styropianu....

zgudi
21-03-2006, 20:35
na suficie mam styropian 4 cm
po srodku kanał na prowadznice elektryczną bramy
na scianach z sikikatu bezposrednio styropian plus siatka z klejem...bez zadnych gładzi
wszystko ładnie pomalowane--na dole fartuch z płytek na wys. 150 cm
jest ok

wbrat
22-03-2006, 08:03
Ok, czyli na cegle/strop styropian, na to klej a potem cienko tynku gipsowego i bedzie ok, tak? :)

Krzysiek_3miasto
22-03-2006, 13:06
ja mialem sliczmy tynk gipsowy na suficie...ale zima zrobilo sie zimno w stopy nad garazem wiec do tego slicznego tynku na klej atlasa przykleilem styropian...6cm..., siatkie i zaciagnalem masa atlasa.....jak mi sie zechce to poloze w lato cekol....w stopy juz cieplo a sufit wyglada ok.....

wbrat
22-03-2006, 13:29
A czy taki klej mozna po prostu pomalowac, bez zabawy w dodatkowe wastwy? W koncu to jest garaz, nie musi wygladac idealnie.

Andrzej Wilhelmi
22-03-2006, 17:22
Nie można, trzeba klej zacišgnšć cienkš warstwš gipsu. Pozdrawiam.