PDA

Zobacz pełną wersję : Wanna akrylowa - ocieplenie



przemekk74
22-03-2006, 17:38
Bede mial wanne akrylowa asymetryczna i do niej nie ma (nie produkuja) 'obudowy' styropianowej..
jak ocieplaliscie taka wanne? kontrukcja wlasnej roboty ze styropianow przyklejanych do wanny czy jak?
Przemek

pokar
22-03-2006, 18:22
a na smar do czołgu Ci Przemo takie ocieplanie?
Wytłoczki styropianowe stosuje się tylko w blaszankach ( wannach, brodzikach)
Po co?
1. dociepla się niewątplwie - sam lubię pognić "we wannie"
2. wygłusza się - szum spadającego strumienia wody do blaszanej wanny w bloku o 03.00 nad ranem może spowodować przyjazd policji. :evil:
3. Łatwiej takiego blaszak ustawić - po prostu styropek, w to "nocnik", do ściany, na styropek płytki i szlus - po robocie!

Akryl jest ciepły, cichy i łatwo przykręcić do niego nóżki, którymi można fajnie wypoziomować "bobsleja" :lol:

UWAGA! nie daj się naciągnąć na akrylit - ma cieniutką, natryskiwaną na wzmocnienie z żywicy epoxy, warstwę akrylu. Jest na pierwszy rzut oka nie do odróżnienia, ale w eksploatacji zaraz wyłazi szydło z wora - na załamaniach formy warstewka jest najcieńsza, przez co nie ma możliwości polerowania takiej wanny, gdy po jakimś czasie zmatowieje (jak każdy akryl). Poznać można to po atrakcyjnej cenie. Wanna akrylowa narożna 90 x 140 z akrylu kosztuje około 900-1000 zł.
Akrylit, o tych samych wymiarach, w baumarketach można kupić już za 399 zł.

przemekk74
22-03-2006, 18:44
ja widze sens ocieplania wanny, wanny malej miec nie bede, czas napelniania nie bedzie wiec maly i mopze sie okazac ze zanim ta woda naleci to juz sie ostudzi-)
Nie wazne.. styro kosztuje grosze
Czy sa kleje ktore na 100% nie wchodza w reakcje z wanna akrylowa czy bez kleju styro sie montuje?
co do szumu to w przypadku wanny akrylowej jest ona takze
Moja wanna kosztuje niestety jakies 1500pln ...z upustem z ceny producenta 17%, jest akrylowa
.. asymetryczne akrylowe niestety zaczynaly sie od 1400
Przemek

pokar
23-03-2006, 17:26
Od zewnętrznej stony skorupy masz warstwę żywicy epoksydowej wzmocnioną włóknem - to jest stelaż akrylu. On trzyma kształt wanny, no i Twój ciężar razem z płynem jaki do niej wlejesz ( zakładam, że czasami niektórzy kąpią się w szampanie :wink: )
Nie wiem jaki klej na 100 % złapie obie powierzchnie. Chyba możnaby zrobić próbę z klejem do kasetonów styropianowych. Ważne, żeby nie był na bazie rozpuszczalników, bo zeżre Ci styropian.
Czas napełniania wanny juz poruszaliśmy - jeśli będziesz miał baterię zlewozmywakową nad wanną, to sesnsownym byłoby zrobienie też jakiejś przykrywy ze styropianu na wanne od góry, bo więcej ciepła ucieknie Ci do góry niż przez ścianki wanny. Przepraszam, trochę się zagalopowałem... :oops:

zbiho
23-03-2006, 17:37
Najlepsza jest pianka w spraju,można nią przykleić styropian jak trzeba grubo albo postawić wannę nalać wody i sru pianki naokoło i pod spód,koniec.A od góry też zastosuj piankę ale z płynu do kąpieli,drugi koniec.Moja żona jak naleje wody to leży tydzień i mówi,że woda jest gorąca,to by był trzeci koniec.

pokar
23-03-2006, 17:58
Faktycznie - pianka to dobry pomysł, choc może zareagowac ze styropianem - niektóre sa na bazie rozpuszczalników.
Może wygodniej byłoby zamiast styro obskoczyć całą wannę pianką? Masz pewność, że wszędzie dotarłeś z warstwa ocieplenia.

rafgam
23-03-2006, 22:18
( zakładam, że czasami niektórzy kąpią się w szampanie :wink: )

A niektóre kobiety w mleku oślic :D

mgrob
24-03-2006, 13:52
Moja wanna, narożna symetryczna, akrylowa "osieplona" pozostałościami z wełny z poddasza. U mnie wełna zastosowana do wyciszenia wanny, a przy okazji do ocieplenia. Obudowa z Ytongu+glazura ale jeszcze nie testowana.

zbiho
25-03-2006, 17:00
Faktycznie,ocieplenie wanny nie jest tak ważne jak jej wygłuszenie a do tego najlepsza jest wełna mineralna bo pianka tak jak i styropian nie wygłusza.Okropny jest ten huk jak leje się wodę do wanny.tylko sztywność jaką daje pianka jest przy zastosowaniu wełny nieosiągalna.

Sunao
25-03-2006, 20:00
Przemek74:

Ociepleniem się nie przejmuj. Przecież nie ocieplisz lustra wody w wannie - a to tędy będzie najszybciej uciekało ciepło z wody (w zabudowanej wannie wymiana powietrza pod wanną jest minimalna)

Do wygłuszenia wanny użył bym mat wygłuszających. Zajrzyj na ogłoszenia motoryzacyjne - tam oferują maty, którymi wytłumia się kabiny samochodów - przyklejasz, podgrzewasz i masz trwałe wytłumienie.
Taką matę wygooglałem pierwszą z brzegu:
http://hi-fi.auto.pl/sklep/product_info.php?products_id=459

Pozdrawiam,

Sunao

martadela
25-03-2006, 20:18
A taki sypki styropian... wtłoczyć tego ile wlezie, będzie ciepło i cicho...chyba :lol: