PDA

Zobacz pełną wersję : Już malowanie!! Ale czym?? Może Śnieżka Max? Dulux?.........



mgrob
23-03-2006, 11:45
Powraca temat malowania.
Ściany już zagruntowane i należy pomalować farbą finalną na tynki cementowo wapienne.
I tu jest problem. Co wybrać?
Jaką farbę?
Ostatnio natrafiłem na Śnieżkę MAX? Może ona?
Dulux? Widziałem jak się łuszczy!
A więc co?
Która farba lepiej kryje i laepiej się nakłada?
Sporo pytań więc czekam na porady i podpowiedzi i o doświadczenia oczywiście.

Grzegorz63
23-03-2006, 11:52
Testowałem różne farby, najgorszy był Dulux (widać mazy pod światło- tzn są miejsca błyszczące i bardziej matowe). Najbardziej byłem zadowolony z Decoralu i ostatecznie tą farbą pomalowałem cały dom.

sebo8877
23-03-2006, 12:06
Od starego wygi malarza usłyszałem - podkład najtańsza frbą ale warunek akrylową -górna warstwa Sniezka max lub dekoral (oczywiście tez akryl) -wystarczy jedno malowanie

Od drugiego znów usłyszałem taka podpowiedź tym czym malujesz tym gruntuj

I sam nie wiem co Ci poradzic :o

Tyle ile fachowców tyle szkól

Sebo8877

Funia28
23-03-2006, 14:06
U mnie było faktycznie gruntowane tym czym malowane. A na ścianach KABE, choć mam też Duluxa - w miejscu wilgotnym się złuszczył. W innych pomieszczeniach nie. Ale u znajomych cały zlazł ze ściany. Zmazy faktycznie powstają. Kiedyś bawiłam się w samodzielne miesznie kolorów i malowałam najtańszą białą dostępną w marketach. Ładnie wyglądało i anio było ale z barwnikami niestety można przesadzić. :wink: Co do farb kolorowych z mieszalników - im intensywniejsza barwa tym droższa farba. Pozdrawiam i miłego machania pędzlem.

brams
23-03-2006, 14:50
Polecam Decoral, ładnie kryje i dobrze miesza się z barwnikami.

slawturo
23-03-2006, 17:55
Mój wykonawca mówi, że dlatego się łuszczy, bo złymi materiałami zagruntowana ściana. Twierdzi, że jak zagruntujemy farbą, lub grunten z niższej półki do tego też rozwadniając i potem zastosujemy dobrą farbę to prawie 100 %, że się złuszczy. Takie farby mają (jak on to nazwał?) chyba dużą siłe sciągającą i jak słabe podłoże to łuszczenie na bank.
Mówi mi tak: jak zagruntuję panu sciany rozcienczoną farbą, a później pomaluję taniutką farbą 20 zł za 10l. to nic się nie stanie, ale jeżeli przywiozę mu na taką sianę farbę za 90 zł to on nie daje na taką robotę gwarancji.

dabell
23-03-2006, 22:17
Polecam Dekoral lub Dyrup (gotowe bo jest też mieszalnik) - rewelacja. Malowałam na świeżej gładzi rozcieńczonym, potem jak się dobrze przyłożysz to tylko jeden raz, a jak nie masz ochty to dwa razy ale efekt super - sprawdzone w dwóch mieszkaniach - w domu też będzie Dyrup. Mam już 4 lata - w tym roku będziemy ponownie malować i też tylko tą farbą.

Dabell

hollly
24-03-2006, 09:54
a beckers ??? dobre to ??

gawel
24-03-2006, 10:16
Polecam Dekoral lub Dyrup (gotowe bo jest też mieszalnik) - rewelacja. Malowałam na świeżej gładzi rozcieńczonym, potem jak się dobrze przyłożysz to tylko jeden raz, a jak nie masz ochty to dwa razy ale efekt super - sprawdzone w dwóch mieszkaniach - w domu też będzie Dyrup. Mam już 4 lata - w tym roku będziemy ponownie malować i też tylko tą farbą.

Dabell
Też się pod tym podpisyję dekoral jest super i dwukrotnie tańszy od np duluxa. Mam 4 rok w calym domu różne kolory, nic nie wyblakło, ani nie zżółkło nawet nad kominkiem. Ale achtung!!! przy wyborze odcienia należy zrobić tak wybrać docelowy na próbniku a następnie wziąć nr o 3 tony niższy (jasniejszy)a wszystko będzie OK.

Marek30022
24-03-2006, 10:17
Grutowanie Jedynka. Malowanie Dyrup. Na razie nie narzekam.

nurni
24-03-2006, 20:46
Grunt Śnieżka, finalnie Śnieżka.
Jestem bardzo zadowolony.
Wywalił mi grzejnik w łazience i namoczyło ścianę na wylot. Po tygodniu zero śladów. Mija 4 miesiąc i nic się nie łuszczy.

Pozdrawiam

DeeF
24-03-2006, 20:55
Malowanie dopiero przede mną ale.....ostanio miałem malowanie w firmie i mój pokój pomalowano DULUX-em. Osobiście jestem pod wrażeniem i szczerze powiem, że bez nikakich bym to zastosował w domu. Ale posty powyżej każą się zastanowić. Czyżby?

JACKIE P
24-03-2006, 21:02
z czystym sumieniem mogę polecić farby duńskiej f-my Flugger - są rewelacyjne, może cenowo odstają od np śnieżki czy innych, ale moim zdaniem warto dac te pieniądze i nie być zawiedzionym co spotkało mnie przy śnieżce czy duluxie bądź levisie.

Olkalybowa
24-03-2006, 21:38
Polecam białą Bondex Superwall. Pod Duluxa zastosowałam grunt Atlasa i mi się farba złuszczyła :x .

andrzej100
25-03-2006, 08:23
Testowałem różne farby, najgorszy był Dulux (widać mazy pod światło- tzn są miejsca błyszczące i bardziej matowe). Najbardziej byłem zadowolony z Decoralu i ostatecznie tą farbą pomalowałem cały dom.
U mnie wrecz przeciwnie .Gruntowanie Unigruntem, Dulux swietny, Dekoral chlapal przy malowaniu. Obecnie ,pol roku eksploatacji ,to Dulux mozna wielokrotnie zmywac (male dziecko) a Dekoral wyciera sie po myciu. Z innymi farbami nie mam doswiadczenia

staśko
25-03-2006, 10:18
Malowanie dopiero przede mną ale.....ostanio miałem malowanie w firmie i mój pokój pomalowano DULUX-em. Osobiście jestem pod wrażeniem i szczerze powiem, że bez nikakich bym to zastosował w domu. Ale posty powyżej każą się zastanowić. Czyżby?
Maluję Duluxem,bo taką farbę kupiłem,ale patrz temat na tym forum: malowanie ścian-problem.To ja miałem :evil:
Teraz mam pomalowany kolejny pokój-też Duluxem-jest wszystko dobrze.
W tamtym temacie napisałem co jest ważne przy malowaniu,teraz maluję trzeci pokój,myślę ,że już mi nic nie "wyskoczy". :roll: Jeśli nie masz doświadczenia w malowaniu i szwagra lepiej posłuchaj forumowiczów :wink: