PDA

Zobacz pełną wersję : Ciekawe schody



Tomek_W
24-03-2006, 22:02
Witam.
W "MURATORZE" nr 4/2006 na stronie 128 jest zdjęcie ciekawych schodów. Te akurat są na tarasie, ale myślałem już wcześniej o takich w środku domu.
Moje pytanie dotyczy tego jaki jest sposób ich zamocowania w ścianie? Pewnie możliwe jest to tylko w ścianach nośnych (muszę być pewnie głęboko "wpuszczone"). Interesuje mnie jak wygląda ich umocowanie w ścianie? Przypuszczam, że nie wystarczy ich tylko "wpuścić" w ścianę, ale muszą być na końcu jakieś metalowe zamocowania.
Ciekawy jestem waszych opinii.
Pozdrawiam serdecznie
Tomek
P.S. Wiem, wiem:) Część z Was powie pewnie, że takie schody są maksymalnie niepraktyczne. Wystarczy wędrówka do sypialni na górze po jakiejś imprezie;;; :lol:
Tym niemniej wydaje mi się, że po to buduje się dom, żeby realizować jakieś nawet takie malutkie marzenia :D
T.

25-03-2006, 07:44
nie znam zdjęcia z "MURATORA" ale mam schody mocowane w scianach
jedna ze scian jest nośna, druga - nie
mocowanie jest proste - w sciane nosna sie wkułem, wystarczyło je tylko "wpuscic", a w działową sie nie wkuwałem ...
czemu takie schody miały by byc niepraktyczne ... po jakiejs imprezie ... tego nie rozumiem ...:roll:
Tomek, po " jakiejs imprezie" kazde schody są na ogół niepraktyczne ...
tak uwazam ... :wink:

pzdr

Tomek_W
25-03-2006, 12:13
Myślałem, że nie wystarczy samo "wpuszczenie" w murowaną scianę, bo przecież drewno nie wiąże się z zaprawą. Sądziłem, że w ścianie trzeba deski osobno zakotwić.
A jak zamocowałeś dechy w ścianie działowej?
Jak grube msz te dechy? Nie uginają się za bardzo?
Pozdrawiam
Tomek

kropi
25-03-2006, 14:46
Planuję schody drewniane wpuszczane - choć "moje"nie są tak odważne, bo podparte z dwóch stron i nie rozmawiałem jeszcze z żadnym "schodziarzem" to architekt twierdzi, że powinny być kotwione, ale można to zrobić podtynkowo.

Te na zdjęciu są na 100% wzmacniane, drewno zbyt mocno pracuje aby to było stabilne...

25-03-2006, 20:43
Myślałem, że nie wystarczy samo "wpuszczenie" w murowaną scianę, bo przecież drewno nie wiąże się z zaprawą. Sądziłem, że w ścianie trzeba deski osobno zakotwić.
nie pisałem, ze kotwiłem deski - Tomku ... mam schody drewniane na ramkach stalowych
ramki sa zakotwione

A jak zamocowałeś dechy w ścianie działowej?
Jak grube msz te dechy? Nie uginają się za bardzo?
Pozdrawiam
Tomek
w sciance działowej ramka była mocowana w trakcie jej murowania ... (ścianka rzeczywiscie jest za cienka zeby w niej kuc ...)
w ramce - jako wypełnienie - sa deski iglaste
a na to deska oblicowa gr ok 20 - 22 mm, nic sie nie ugina ...

Darek_P
25-03-2006, 21:59
Ja również jestem zainteresowany tego typu schodami. Podobno są one mocowane za pomocą dwóch śrub przechodzących na wylot przez ścianę. Mój wykonawca widział takie na własne oczy. Ja dopiero mam zobaczyć.