PDA

Zobacz pełną wersję : Balkon - na jaki kolor pomalować?



efilo
25-03-2006, 13:16
Idzie wiosna a z nią czas na odnowienie balkonu.
W moim mieszkanku po remoncie zaczełam mieszkać tuż przed zimą, więc balkon nie został nawet lekko odświeżony.

Moje mieszkanie utrzymane jest w beżowo-kremowej tonacji z brązowymi akcentami. Chciałabym aby balkon był ciepły i słoneczny, ale jednocześnie nie stanowił pstrokatej plamy za oknem.

Doradźcie coś proszę.

P.S. Patrząc na elewacje bloku widać że sąsiedzi stosują wolną amerykankę w doborze kolorów, więc nie mam za bardzo ograniczeń.

Mufka
25-03-2006, 14:35
Ja jestem milosniczka bialych balkonow, na ktorych sa kwiatki, na przyklad przecudna lobelia :))), sama sobie taka za okno wystawie 8)
http://republika.pl/msoroczynska/images/lobelia.jpg

Mufka
25-03-2006, 15:30
eh no tak tylko ani bialy ani niebieski nie sa cieplymi kolorami :)

darek79
26-03-2006, 14:30
ja bym na twoim miejscu pomalował balkon na jasny żółty.
chodzi mi o taki kolor, jaki masz na folderach w windowsie, np. w "moim komputerze".
ładnie się to komponuje z plastikowymi oknami i brązową balustradą.

pozdrawiam,

efilo
28-03-2006, 16:11
Myślę nieustannie o "jakimś" żółtym. Tylko tak trudno zdecydować się na odcień. Żeby nie był zbyt cytrynowy, ani za bardzo buroszary.

CO do folderów to faktycznie jest niezły - tyle że cieniowany, w przeciwieństwie do balkonu. Poza tym nie wiem jak będzie wyglądał na dużej powierzchni.

Byłam na inspekcji pozimowej na balkonie. Barierka jest w stanie agonalnym. A przynajmniej jej warstwa lakieru. Chyba bez opalania i polerki się nie obejdzie. Sama rdza. Fuj...