PDA

Zobacz pełną wersję : Prąd - komitet społeczny ?



Rad-T
03-02-2002, 18:22
Witam
Kilka miesięcy temu zakupiłem działkę w okolicy gm. Leszno k/Warszawy. Działka niestety posiada tylko wodę, ale czekałem aż pozostałe działki w sąsiedztwie będą również sprzedane żeby wspólnie postarać się o pozostałe przyłącza. Mam pytanie co do strony formalnej czegoś na wzór komitetu społecznego. W sumie jest nas 15 osób gotowych wystąpić o warunki przyłącza elektrycznego i gazowego. W jaki sposób wystąpić do odpowiednich zakładów energetycznych aby potraktowano nas jako grupę inwestorów a nie pojedyńcze osoby. Czy komitet społeczny musi być w jakiś sposób rejestrowany (notariusz etc)? Pojedyńcze osoby otrzymały warunki przyłącza prądu na III kwartał 2004 - a działki nie leżą w szczerym polu :sad:
Pozdrawiam
Rad-T

baba
03-02-2002, 19:53
spróbuj jako inicjatywa lokalna,można uzyskać dofinansowanie nie tylko z energetyki ale również z gminy.W moim przypadku do kanalizacji na 4 domy dokładają się wodociągi a na decyzję gminy jeszcze czekamy.baba

Rad-T
04-02-2002, 13:08
Hmm a jak sie do tego zabrac ? czy to wystarczy wola wlaścicieli i spisanie jakiegos papierka wspólnie czy też potrzebne są bardziej prawne postanowienia?
Pozdrawiam

baba
04-02-2002, 16:51
Dokładnie niestety nie wiem, ja tylko podpisałam wniosek. Musisz dowiedzieć się u siebie w urzędzie (miejskim, gminnym ) o kogoś kto zajmuje się inicjatywami. Nie zrażaj się bo na pewno będą spławiać że nie mają kasy, że kolejka itp.Może ktoś z zainteresowanych będzie mógł popchnąc wasza sprawę?.baba