PDA

Zobacz pełną wersję : Czy 80tys starczy na inst. c.o. i wykonczenie?



N-driu
25-03-2006, 19:57
Witam.
Chce kupic dom szeregowy i nawet znalazlem dwa interesujace mnie na jednej uliczce. Bardzo urokliwa okolica, domki z lat 30-tych. Powierzchnia obu to okolo 90 m2 + ~30-40 m2 piwnica.
Jeden z domow jest wyremontowany i ma zrobione instalacje (oprocz inst. grzewczej - sa piecyki elektryczne, c.w. rowniez na 220V :), przeplywowe podgrzewacze) Ogolnie do zamieszkania, schludna lazienka, 2 x wc, kuchnia. Dach po remoncie, zadbana dzialka (~160m2). Mozna kupic, przemalowac (tylko ze wzgeldu na koszmarne kolory) i sie wprowadzic.

Drugi dom nie byl remontowany blisko 20 lat. Nie ma aktualnie w ogole ogrzewania (bylo elektryczne). Lazienki tez brak, chociaz sa instalacje w stanie niestety mi nie znanym. Gaz jest przy domu. Dach nie remontowany, ale jeszcze sezon, dwa wytrzyma.
I teraz moje pytanie ... ktory kupic ;) jesli ten nierementowany jest tanszy o 80 tys.
Czy roznica w cenie wystarczy na zrobienie instalacji c.w., c.o. przypuszczalnie takze hydrauliki, wyposazenie lazienki, oraz kuchni? W srednim standarcie oczywiscie, bo zdaje sobie sprawe, ze mozna 80 tys na sama lazienke wydac.
Z dachem moge jeszcze poczekac, wiec wylaczam go z kalkulacji.

Za wszelkie porady z gory bardzo dziekuje.

Bigsister
26-03-2006, 09:23
Mamy dużo większy dom i trudno ustosunkować się do Twoich kosztów przy 90 m2, ale wydaje mi się, że się w 80.000 zmieścisz ( bez dachu ). Lepiej mieć nawet za tę samą ceną, coś co wiesz że jest dobrze zrobione.

N-driu
27-03-2006, 08:54
Wielkie dzieki.
Domek jest maly, ale liczac z piwnica ma w sumie 4 kondygnacje przez ktore trzeba instalacje c.o. rozprowadzic.