PDA

Zobacz pełną wersję : szpalety na zewnątrz okna



premierzkrakowa
27-03-2006, 08:45
Czesc,
W sobote zamontowano mi okna.
Okno wygląda tak :



Dom będzie ocieplany styropianem 10 cm, w blizej nieokreslonej przyszlosci, ale chcialbym aby narazie zabezpieczyć piankę przed wykruszaniem.
I pytanie - jak to dobrze zrobić, czy przyciąć piankę i szpaletę zrobić do krawędzi okna, czy też zrobić ją wystającą ok. 1-2 cm na ramę okna ?
Nie chciałbym więcej dawać, bo potem jak dam styropian na boki to zajmie mi to całą ramę.

Co mówi sztuka budowlana i Wasze doświadczenie w tym temacie ??



Pozdrawiam.

piotrul
27-03-2006, 09:17
Ja zrobiłem z zakładem, z tego co pamiętam 2-2,5cm. Tam się tworzą mostki termiczne więc im więcej tym lepiej. Oczywiście nie na całą ramę :D

premierzkrakowa
27-03-2006, 10:58
Ja zrobiłem z zakładem, z tego co pamiętam 2-2,5cm. Tam się tworzą mostki termiczne więc im więcej tym lepiej. Oczywiście nie na całą ramę :D

Ale lepiej taki zakład zrobić z zaprawy (jakiej zaprawy używałeś) - czy lepiej ze styropianu pozniej ?



Pozdrawiam.

piotrul
27-03-2006, 12:49
Z zaprawy?!?! Nieeee.
Ty jak widze masz okna lekko wpuszczone w mur, a ja miałem równo ze ścianą. jak kładłem styropian to od razu "zachodziłem" na ramę a szczelinę która została potraktowałem pianką. Nie wiem czy to jest zgodne ze sztuką ale już 2gi sezon i jest OK. Zaprawa nie można stosować do takich rzeczy bo będziesz miał mostki termiczne. W tej chwili proponowałbym wykonać szpaletę z zakładem, tak żeby się zlicowała ze ścianą, dużo to w tej chwili nie pomoże, ale będziesz miał obrobione okna i przygotowane do kładzenia styropianu.

premierzkrakowa
27-03-2006, 14:09
Z zaprawy?!?! Nieeee.
Ty jak widze masz okna lekko wpuszczone w mur, a ja miałem równo ze ścianą. jak kładłem styropian to od razu "zachodziłem" na ramę a szczelinę która została potraktowałem pianką. Nie wiem czy to jest zgodne ze sztuką ale już 2gi sezon i jest OK. Zaprawa nie można stosować do takich rzeczy bo będziesz miał mostki termiczne. W tej chwili proponowałbym wykonać szpaletę z zakładem, tak żeby się zlicowała ze ścianą, dużo to w tej chwili nie pomoże, ale będziesz miał obrobione okna i przygotowane do kładzenia styropianu.

Tak, wpuszczone są w mur - 5 cm - bo od strony domu i tak mi zostaje 40 cm mur.

Ja liczylem aby to zrobic tak, zaprawą tynkarską zakryć tą piankę - ale nie rozumiem tego dlaczego mają się tworzyć te mostki termiczne jak dam zaprawę - a z samą pianką się nie tworzą ??

Pozdrawiam