PDA

Zobacz pełną wersję : Szukaliśmy ekip budowlanych - wycenili robociznę



hurtowniczka
27-03-2006, 12:15
Witam

Po wielu rozmowach z kilkoma firmami i całkiem prywatnymi osobami znaleźlismy ekipę lecz nadal nie wiemy czy dość tanio aby się zdecydować

Najdrożej było 40 tysięcy - najtaniej 25 tysięcy za:

Począwszy od pierwszego wbicia łopaty, wykopanie fundamentów, wylanie ich, postawienie ścian, ścian działowych, konstrukcja dachu, dachówka, kominy, wylanie tarasu to w cenie 25 tysięcy za robotę

Czy to dobra cena ?

Całkowita powieżchnia to 170 metrów, długość domu to 27 metrów, szerokość 10 metrów, zadaszenie to około 300 metrów dachu.

ps.

Kupując projekt mam tam wycenę za robiciznę całego domu pod klucz w związku z tym mam pytanie, na jakiej podstawie jest ta wycena ? czy to sa realne koszty budowy ?
Mam tam 34 tysiące za robociznę pod klucz, ale jakby nie liczyc to nie da się zmieścić w tych kosztach ? prosze o kilka słów

Pozdrawiam

MimblaM
27-03-2006, 20:19
Moim zdaniem za ten zakres robót i taki budynek 25 tys to bardzo tanio.
Pytanie tylko czy ekipa sprawdzona.

Dla porównania w Wawie najtańsza oferta za budynek ok 2x125 m2 z prostym niewielkim dachem bliźniak 43-45 tys. a były i takie 4x większe :-)))

hurtowniczka
28-03-2006, 12:23
Ekipa postawiła 10 domków, jade porozmawiać z właścicielami.

Obok mojej działki postawili sąsiadowi już stan surowy i jest zadowolony, jak to przy budowie mało się spotyka aby chwalono robotników nawet gdy robią dobrze i tak klient marudzi.
Tutaj jak narazie same pochwały.

Pozdrawiam

Frantz
28-03-2006, 13:38
Hi
Wyceny oparte są na katalogach elementów scalonych, których uzywaja rzeczoznawcy majatkowi

Mieczys
28-03-2006, 16:15
Te wymiary coœ nie pasujš do powierzchni domu?/

Barrtekus
28-03-2006, 16:54
Witam

Ja wlasnie dzisiaj odebralem 5 wycene.
Dom 220 mkw. z garazem w bryle - dach dosc skomplikowany:
wyceny:
1. :o :lol: :o :lol: 140 kpln
2. 35 kpln
3. 35 kpln
4. 40 kpln ( jedyna z dachem)

wszedzie rozbicia klasyczne czyli etapy- fundamentow, scian, wiencow, schodow, dzialowych a rozbieznosci w cenach poszczegolnych.. hohohohoho od 4 tys do 12 tys. za same fudamenty np.

a wygra i tak tez facet, ktory ma duzo roboty i o termin bardzo ciezko u niego co wydaje mi sie jego w gruncie rzeczy duza zaleta

Co to za super ekipy, ktore mowia mi ze sa gotowi wejsc od reki ?:) Mysle ze za duzo roboty nie maja albo spodziewaja sie tzw. "wylotow z hukiem"

to tyle

zaczynam we wrzesniu (jak pan JB. znajdzie termin :-?

izat
29-03-2006, 00:04
należy szukać ekipy dobrej, sprawdzonej a nie taniej
zajęte ekipy to też tanie ekipy, bo rozchwytywane :D:D

mirlandia
30-03-2006, 00:50
Dom parterowyz uzytkowym poddaszem, 260m2,silka na klej,
40 tys (do stropu wlacznie + szambo wylewane) dach ok 400m2 (konstrukcja + pokrycie +rynny itp) 20 tys :oops:

bul
04-04-2006, 14:43
Za budowę stanu surowego otwartego
http://www.archipelag.pl/domek.php?KatID=3990500&ProjID=418
usłuszalem:
1) 45 tys
2) 33 tys
3) 22 tys
4) 20 tys

hurtowniczka
05-04-2006, 23:56
Z tym szukaniem to nie ma końca, wiem jedno napewno !!!
Biorąc jedną ekipę za całość wyjdzie drożej niż dzieląc na etapy i różne ekipy.

Przeprowadziliśmy negocjacje z kilkoma firmami i ekipami prywatnymi, cena za stan surowy wynosi od 40 do 25 tyś. i ani grosza taniej.

Kombinując od innej strony po przeprowadzonych rozmowach z firmami i ekipami prywatnymi wychodzi to w etapach nastepująco :

Fundament z tarasami zrobią mi za 4 tyś zł. praktycznie każda firma
Postawienie ścian do wieńca 4 - 5 tyś zł. praktycznie każda firma
Konstrukcja dachu wraz z ociepleniem 10 tyś zł. jedna z leprzych firm w rejonie


Więc gdzie tu logika - kto tu próbuje oszukać ?
Za całość chcą najmniej 25 tyś. z dachem bez ocieplenia
a w etapach wychodzi około 20 tyś.



Złapaliśmy firmy na haczyk.... podstawiłem kilku znajomych i każdy zadzwonił w innej sprawie.

Mi wycenili na 25 tyś. całość
koledze podstawionemu za etap "fundamenty dali cenę 4 tyś.
kolejnemu za sciany 4 tyś
kolejnemu za dach 10 tyś

Czy to nie idiotyczne ? za całość w takim razie powinni skasować nie więcej jak 15 tyś czy ja czegoś nie rozumię ?

Pozdrawiam

Daroll
08-04-2006, 13:22
my zaplacilismy za stan surowy otwarty 112tys ( z materialami) tzn piwnice - 120m, garaz - 40m i dom - 150 m dach kopertowy 2duze lukarny, jedna mala, pokrycie dachu to dachowka ceramiczna Robben


pozdr Beata zona Darolla :roll: