PDA

Zobacz pełną wersję : pleśń śniegowa



goja
28-03-2006, 16:16
Po długich 4 miesiącach stopniała dwa dni temu lodowo-śnieżna pokrywa na trawniku. Przez całą zimę ani jednego dnia trawa nie miała szans "złapać" oddechu. Obraz przerażający. Trawnik ok. 50m wygląda jak błotnista maź pokryta białym nalotem(jakby pajęczynką). Przylegające trzmieliny również. Jestem załamana bo skakałam koło niego w zeszłym roku i był na prawdę moją dumą. Tyle strat po tej zimie.... Co z nim teraz robić? Czekać az wyschnie? Jakieś środki p/grzybicze czy jak przeczytałam w poradniku "do zakładania od nowa".
Poradźcie, bardzo proszę!
Gosia

Mirek_Lewandowski
28-03-2006, 16:28
Ale to już było... :D obok
Ronilan, Rovlar Flo
Tak jest wszędzie, u mnie aż biało, po 100 dn. pokrywy śnieżnej.
Jak obeschnie wygrabić, no i opryskać

goja
28-03-2006, 16:48
Dzięki, nie zauważyłam.
Proszę wywalić mój temat :oops:

pozdrawiam

Wciornastek
29-03-2006, 13:14
Ale to już było... :D obok
Ronilan, Rovlar Flo
Tak jest wszędzie, u mnie aż biało, po 100 dn. pokrywy śnieżnej.
Jak obeschnie wygrabić, no i opryskać
Mirku jeśli to pleśń śniegowa wywołana przez grzyby z rodzaju Fusarium - a na trawach to raczej tak, to preparaty które podałeś niezbyt się nadają - te które wymieniłeś stosuje się owszem ale na Botrytis (szarą pleśń)
Tak więc zgodnie z obowiązującymi zaleceniami właściwe preparaty to Alert, Sarfun, Topsin M, Juwel, Sportak Alpha.
Oczywiście to co pisał Mirek zagrabić dość intensywnie. W wielu przypadkach trawy świetnie sobie dają radę nawet bez oprysku wystarczy tylko wygrabić lekko wzruszając ziemię.[/list]

goja
29-03-2006, 17:43
Dzięki Wciornastku! Ten mój trawnik to lubi się borykać z grzybowymi paskudctwami. Dzięki Twoim radom w zeszłym roku doprowadziłam go do super stanu.
Słoneczko grzeje od paru dni i trawka wygląda już mniej błotniście.
A trzmieliny już dostały Sportak za fachową radą pani w ogrodniczym.

Pozdrawiam

NatkaB
29-03-2006, 19:30
Dzięki Twoim radom w zeszłym roku doprowadziłam go do super stanu.

ja też dzięki Wciornastkowi :D