PDA

Zobacz pełną wersję : Drewniane rolety zewnętrzne



dak
17-02-2003, 10:54
Wiele napisano na temat rolet, za i przeciw. O ich wadach i zaletach. Nic jednak na temat rolet zewnętrznych z drewna.
Ja w swoim budowanym domu zamontowalem własnie takie rolety ponieważ:
1.oszczędność ciepla przy drewnianym pancerzu dochodzi do 30% co
wynika z wewnętrznej budowy surowca,
2.profil drewniany jest bardziej sztywny od profilu aluminiowego
i dlatego bardzo trudno wyłamać roletę z prowadnic,
3.rysunek i faktura drewna nadają elewacji budynku piękna,
estetyki i szczególnego klimatu.

tom soyer
17-02-2003, 10:59
a jakie sa koszty? szczegolnie serwisu i "utrzymania". tutaj aluminiowe chyba wyjda korzystniej?

dak
17-02-2003, 11:15
Koszt zamontowania drewnianych pancerzy jest na naszym rynku porównywalny z pancerzami aluminiowymi.A wyrób jest, wiadomo tak, jak porównanie okien drewnianych oraz PCV czy alu. Koszt utrzymania i konserwacji jest podobny do utrzymania okien z drewna.W moim rejonie jest wiele rolet drewnianych zamontowanych jeszcze w okresie międzywojennym. Te, które są właściwie konserwowane funkcjonują do dzisiaj i nadal doskonale prezentują swe piękno.

Ryszard1
17-02-2003, 13:56
A czy okiennice drewniane w jakims stopniu tez zapewniaja te efekty, tzn, polepszaja izolacje termiczna ?

17-02-2003, 16:21
Napisz, gdzie kupiłeś drewniane rolety, ile kosztowały, jak długi jest czas gwarancji.
Możesz dać namiar na firmę?
Dzięki!
Mariusz

Pepe
17-02-2003, 20:57
Ryszard1, ja tez myślę o drewnianych okiennicach do WierzbyII. Okna będą w ciemnym drewnie więc okiennice bardziej będą pasowały niż alu rolety...taką mam koncepcję :wink:

dak
18-02-2003, 10:28
RYSZARD1- uważam, że okiennice drewniane też zabezpieczą okna przed utratą ciepła w podobnym stopniu jak rolety drewniane pod warunkiem jednak, że będą pełne a nie lamelowe.

Ryszard1
18-02-2003, 11:51
>Okna będą w ciemnym drewnie więc okiennice bardziej będą
>pasowały niż alu rolety...taką mam koncepcję

Tez mam brazowe, a domek jasno-tikowy :smile:

>uważam, że okiennice drewniane też zabezpieczą okna przed
>utratą ciepła w podobnym stopniu jak rolety drewniane pod
>warunkiem jednak, że będą pełne a nie lamelowe.

Moje sa pelne, wiec bede mial troszke cieplej i latem chlodniej.
Faktycznie, bedac we wloszech wszedzie stosuja grube , drewniane okiennice,

dak
19-02-2003, 09:03
RYSZARD1-gratuluję decyzji dotyczącej okiennic drewnianych.Jestem za naturalnymi materiałami dlatego wybrałem dla siebie drewniane rolety.Aluminium mi nie odpowiada i pasuje najbardziej do biurowców.Pozdrawiam.

Ryszard1
19-02-2003, 10:23
Mam domek z drewna, wiec okna tez sa drewniane, do tego byly od razu w komplecie z okiennicami. Ladne i proste w montazu sa takie okna.

dak
21-02-2003, 09:05
W mojej miejscowości pojawiły się następne domy z drewnianymi roletami zewnętrznymi. Czyżby powrót piękna i natury? Ja jestem bardzo zadowolony ze swoich drewnianych rolet. Moi znajomi mi trochę zazdroszczą.

andbi
03-03-2003, 10:49
Buduję dom w technologii szkieletu drewnianego. Chcialbym zamontować w nim rolety zewnętrzne ale również drewniane. Czy ktoś móglby podzielić się ze mną informacjami na ten temat? Jak funkcjonują i gdzie można ich szukać - bo to chyba jeszcze nowość. Pozdrawiam wszystkich.

MagdazMichałem
03-03-2003, 11:29
Ostatnio przeglądałam w internecie ofertę firmy okniarskiej Gebauer i migneła mi informacja o drewnianych roletach jako nowości oferowanej przez tą firmę (to mniej więcej tak jak spodnie-dzwony ze trzy lata temu :wink: - kiedyś to już było ale ludziom się zapomniało i teraz jest jak znalazł NOWOŚĆ).

Pozdrowienia!

andbi
03-03-2003, 12:32
MagdazMichalem! Dzięki za informację. Brak mi tylko wieści od użytkowników na temat funkcjonowania rolet drewnianych i ich trwałości. Powodzenia.

KS-dom
05-08-2004, 13:34
Witam
Czy moze mi ktos dac namiary na producenta rolet drewnianych. Chodzi mi o rolety w kasetach do przymocowania w nadprozu, cos takiego jak z profili aluminiowych, ale zeby plaszcz byl drewniany, nie drewnopodobny. Podobno sa takie rolety
Krzysiek

kusior
07-08-2004, 10:29
Witam!
Chyba na pewno takie rolety robi Gebauer www.gebauer.com.pl

KS-dom
09-08-2004, 13:22
Dzieki
Czy ktos zna jeszcze jakis producentow?
Krzysiek

akarolak
16-05-2010, 13:29
witam,

Mam dylemat co do wyboru zewnętrznych okryć okiennych.
Najpopulraniejsze tzn roelty aluminiwe lub pcv jak dla mnie sa koszmarnie brzdkie, nijak pasują do drewnianych okien i elewacji, które będę montował i zwyczajnie szpecą budynek.
Okiennice które zawsze chciałem zainstalować stały się problematyczne gdyż mam dość durzo okien w domu i niewystarczające przestrzenie między nimi aby zmieściły się na elewacji złożone okiennice- mam na myśli sytuację gdy mam okna 2,7 szerokości- aby zmieściły się rozłożone okiennice potrzebuję zatem miedzy oknami również 2,7 tak aby zmieściło sie 1,35 czyli połówka okiennicy od jednego okna i analogicznie od drugiego-tymczasem mam np. 90 cm między oknami - na razi eprzynajmniej nie znalazłem rozwiązanai tego kłopotu.
Zastanawiam się więc nad innym rozwiązaniem i tak skłonny byłbym zaakceptować rolety zewnętrzne gdyby byly to tradycyjne drewniane a nie pcvki- mi rodzice maja takie w domu od kilkudziesięciu lat i zarówno fajnie przysłaniają światło, jak i zabezpieczają.
Czy ktoś takie jeszcze produkuje? Wiem że sa zewnętrzne rzaluzje ale to jest tylko przesłoniecie od słońca i dość delikatna konstrukcja, a nie pełnią funkcji ani trochę antywłamaniowej. Sa też wewnętrzne drewniane shtersy, czy rzaluzje ale to znów nie to. Najchętneij widziałbym rolety zewnętrzne zwijane do ukrytych kaset ale z drewna a nie pcv/aluminium.
Stąd pytam gdzie takowe nabyć?

finlandia
18-05-2010, 10:58
Nie pamiętam by rzuciły mi się w oczy rolety z pancerzem drewnianym.
Raczej mało realne by utrzymać minimum szczelności tak jak przy zwykłym płaszczu aluminiowym.

Popytaj o okiennice w firmach które się w nich specjalizują. Wydaje mi się że łatwiej będzie znaleźć okiennice składane w "harminijkę" .

Za to temat antywłamaniowości chyba musisz odłączyć na stałe od tego typu osłon. Zabezpieczą przed amatorem który pójdzie do następnego domu, przypadkowym kamieniem, ale dla fachowca nie są żadną przeszkodą.

woj33tek
18-05-2011, 19:03
Nie wiem czy sprawa jest nadal aktualna, ale jakby co to podaję
Rolety zewnętrzne drewniane produkuje się nadal choć nie w Polsce.
Ale są wykonawcy w Polsce, którzy je montują.
Coprawda są one drogie, bo szwajcarskie lub niemieckie ale zawsze.
Najczęściej montuje się je w skrzynkach nadprożowych, takie bywają jeszcze w starych kamienicach,
ale również można w tradycyjnej skrzynce aluminiowej.
Gdyby sprawa była aktualna proszę o kontakt dam namiary.

Pozdrawiam

k.t
07-10-2013, 12:03
Nie wiem czy sprawa jest nadal aktualna, ale jakby co to podaję
Rolety zewnętrzne drewniane produkuje się nadal choć nie w Polsce.
Ale są wykonawcy w Polsce, którzy je montują.
Coprawda są one drogie, bo szwajcarskie lub niemieckie ale zawsze.
Najczęściej montuje się je w skrzynkach nadprożowych, takie bywają jeszcze w starych kamienicach,
ale również można w tradycyjnej skrzynce aluminiowej.
Gdyby sprawa była aktualna proszę o kontakt dam namiary.

Pozdrawiam

Witam
Właśnie poszukuję producentów takich rolet. Mógłbyś napisać, jakich znasz? Poproszę też o namiary na tych wykonawców, którzy montują je w Polsce.

Pozdrawiam