PDA

Zobacz pełną wersję : Szafka cargo inaczej



moratar
28-03-2006, 21:55
Każdy wie jak wygląda i działa szafka cargo.
Próbował ktoś zrobić szafke cargo, która zamiast jeździć przód<->tył jeżdziła by góra<->dół. Oczywiście wtedy front by był na dole.
Oczywiście ma to być wykonane jakoś mechanicznie. Nie będe przecież podnosił szafki zraz z zawatością ~70kg do góry i mocował jakimiś blokadami :D
Liniowy siłownik eletryczny może by sie nadał ale one sa jakieś takie wolne :/ i samochody nie potrzebuje podnosić, a tylko 100kg.
Szukam pomysłów jak to wykonać.
Licze na waszą wyobraźnie :)

moratar
29-03-2006, 20:13
Jeśli nie ma pomysłów jak to zrobić, to może chociaż ktoś napisze, że to glupie przedsięwzięcie i lepiej sobie odpuścić

Małgonia
29-03-2006, 21:57
no to odpuść sobie! :)

Cpt_Q
30-03-2006, 00:01
Jakieś przeciwciężary z tyłu, mimośród, pedał (nie przezywam się), albo ...siłownik hydrauliczny...pompa lub pneumatyczny...kompresor... niee - odpuść sobie.
nooo - może silniczek elektryczny i system talii z małych bloczków. Czego ci ludzie nie wymyślą...

invx
07-04-2006, 08:32
nie wiem za bardzo jak ma to w ostatecznosci wygladac, co Ci to da ze bedzie to gor dol :P mzoe opisz to troszke dokladnie co i jak.

ale jesli jest to Twoj pomysl, i uwazasz ze chcesz meic cos takiego to napewno warto to zrealizowac !

Funia28
11-04-2006, 14:40
Windę chcesz zbudować? :wink:

oli_oli
11-04-2006, 18:58
I za to lubię Invxa :D nigdy cie nie zjedzie tylko pocieszy i doda sił.

Jeżeli bardzo czegos chcemy to da się osiagnąć.
A może coś w stylu sprężyny podciągającej?

moratar
12-04-2006, 22:20
Co mi da że jeździ góra dół? -> Nie będę nukować 2m w głąb pawlacza aby coś wyciągnąć.
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ <- sufit
+|......||.........................|
+|......||.........................|0 < - przód.pawlacza..czyli.drzwiczki.
+|......||.........................|
+-----------------------------
^^^^
Ta część ma zjeżdzać na dół

+ to sciana/sufit
. to przestrzeń na graty

Winda otwiera się z przodu, a to w sumie nie będzie się otwierać .
Bo niebędzie scianki z przodu, tylko coś jak próg 5cm aby rzeczy nie wypadły jak będzie zjerzdzać.
Będzie siłowniki elektryczny z regulowanym wysuwem i blokadą.
Koszt takiej szafki to będzie coś kolo 3000.
Na początku nie byłem pewien, a teraz wiem że chce i wiem że tak zrobie. Właśnie dlatego że tak jak napisał invx że warto realizować to co się chce mieć.
Jak sie nieuda to trudno, i siłownik najwyżej sprzedam.
Dzięki.

invx
13-04-2006, 18:22
szafki cargo to mi to nieprzypomina zupelnie :P

ale 3tys. za cos takiego ... to chyba pozlacane prowadnice beda :D