PDA

Zobacz pełną wersję : Tynki wewnetrzne



gonzops
17-02-2003, 13:22
Na wiosne mam zamiar tynkowac wewnatrz caly dom metodą tradycyjną , wstepnie umowiony jestem juz z ekipą na 10 zl/m.kw. nie liczac piasku cementu itd. Sasiad ktorego wlasnie poznalem zaprosil mnie i pokazal mi tynki , ktore w zeszłym roku kładla firma maszynowo i musze przyznac ze bylem w lekkim szoku:smile:Jak rowniotko i gladko wygladaly sciany, dodam ze caly dom wytynkowali w 3 dni, a cena 11zl/m.kw. wraz z zaprawa to wporownaniu do mojej tez dalo mi wiele do myslenia.Bardzo interesuje mnie opinia osob, ktore kladly tynki tą metodą, czy pozniej nie wyszly jakies niespodzianki.Napiszcie takze cene m.kw.

Klaudia
17-02-2003, 13:56
Było już o tym na forum. Przejrzyj wątek "tynki gipsowe czy naturalne".
Ja u siebie robiłam gipsowe, maszynowo i jestem b. zadowolona. Właśnie malujemy wnętrza i jest OK. Cena, którą podałeś na pewno nie obejmuje wszystkiego. My płaciliśmy 17 zł/m2. Ogólnie ceny kształtują się ok. 20 zł
pozdrawiam

gonzops
18-02-2003, 10:41
Dzieki za odpowiedz, rzeczywiscie jest tego sporo ale...Cena jaka podal mi sasiad cos mi nie pasuje z publikacji dostepnych na forum oscyluja 17-25 zl/m2 skad u niego 11 zl? Chyba ze chodzi tu o tynki gipsowe, ktorych to kilka osob juz mi odradzalo.Ja jezeli sie zdecyduje na metode mechaniczna to tynk tradycyjny piasek , cement , wapno. Byłbym wdzięczny za każdą informacje dotyczącą tego tematu

andrzej K.
18-02-2003, 11:13
To właśnie tynki gipsowe kosztują 17-20 zł/mkw i są takie gładkie i szybko sie je robi
ja mam zwykłe cem-wap po 7 zł/mkw i też sie ciesze
Pzdr, AK

18-02-2003, 11:35
moj wykonawca usilnie namawia mnie na tynki gipsowe za które ceni sobie 13 zł/m plus materiał. Jego zdaniem tworzą one lepszy klimat w domu i nie pękają? tak jak cementowe.
księguś

Wowka
18-02-2003, 11:59
13 zł za m2 plus materiał. Za drogo, znajdź innego wykonawcę lub się targuj.

tczarek
18-02-2003, 12:00
Ja tynki wapienne wykonałem w poprzednim roku i płaciłem za nie 6 zł z metra bez materiału. Tynki wyszły pięknie. Myślę, że trzeba bardziej poszperać, popytać. Są fachowcy którzy robią niezbyt drogo i dobrze.
Ja też miałem oferty i po 15 zł bez materiału.
Pozdrawiam

18-02-2003, 14:25
Do Tczarka.
Czy tynki o ktorych piszesz, i ta cena, kładzione były mechanicznie?

18-02-2003, 14:29
Do Tczarka.
Czy tynki o ktorych piszesz, i ta cena, kładzione były mechanicznie?

Becik
18-02-2003, 14:44
On 2003-02-18 11:41, gonzops wrote:
...Chyba ze chodzi tu o tynki gipsowe, ktorych to kilka osob juz mi odradzalo.Ja jezeli sie zdecyduje na metode mechaniczna to tynk tradycyjny piasek , cement , wapno....

Dlaczego odradzano Ci tynki gipsowe?

pierre
18-02-2003, 15:02
On 2003-02-18 13:00, tczarek wrote:
Ja tynki wapienne wykonałem w poprzednim roku i płaciłem za nie 6 zł z metra bez materiału. Tynki wyszły pięknie. Myślę, że trzeba bardziej poszperać, popytać. Są fachowcy którzy robią niezbyt drogo i dobrze.
Ja też miałem oferty i po 15 zł bez materiału.
Pozdrawiam


Podasz mi namiary na tych fachowców? adres: [email protected]

Pozdrawiam

gonzops
18-02-2003, 15:08
Witam
Odradzano mi, bo jak twierdzili w pomieszczeniach o takich tynkach powietrze jest b. suche , a z kolei jak zaczne stosowac nawilzacze czy tez nawiewniki w oknach to znow to ma swe dobre i zle strony.Oczywiscie nie jestem fachowcem w dziedzinie budownictwa i przytoczone tutaj argumenty moga niejednego smieszyc, ale ja z taka argumentacja sie spotkalem - aby generalnie unikac kladzenia tynkow gipsowych.
Pozdrawiam

gonzops
18-02-2003, 15:14
On 2003-02-18 13:00, tczarek wrote:
Ja tynki wapienne wykonałem w poprzednim roku i płaciłem za nie 6 zł z metra bez materiału. Tynki wyszły pięknie. Myślę, że trzeba bardziej poszperać, popytać. Są fachowcy którzy robią niezbyt drogo i dobrze.
Ja też miałem oferty i po 15 zł bez materiału.
Pozdrawiam


Czy kładłeś tynki mechanicznie? Jezeli tak to podaj namiary

19-02-2003, 10:32
Napiszcie prosze, szczególnie Tczarek, czy za 6 zl/m2 to bylo kladzione mechanicznie

renab
19-02-2003, 10:45
Ja zrobiłam 3 m-ce temu tynki tradycyjne. Też odradzano mi gipsowe bo są bardzo higroskopijne. Dodatkowo podoba mi się faktura tynków tradycyjnych. Zaznaczyłam moim wykonawcom, że ściany mają być lekko chropowate (żadnych gładzi gipsowych).
Wygląda super i już widzę oczami wyobraźni efekt po nałożeniu kolorów.

gonzops
19-02-2003, 11:08
On 2003-02-19 11:45, renab wrote:
Ja zrobiłam 3 m-ce temu tynki tradycyjne. Też odradzano mi gipsowe bo są bardzo higroskopijne. Dodatkowo podoba mi się faktura tynków tradycyjnych. Zaznaczyłam moim wykonawcom, że ściany mają być lekko chropowate (żadnych gładzi gipsowych).
Wygląda super i już widzę oczami wyobraźni efekt po nałożeniu kolorów.


Ile fachowcy wzieli od metra ?

renab
19-02-2003, 11:13
11 zetów za m2 plus materiał (Kraków). Może nie najtaniej ale za to policzyli mi taką samą stawkę za wylewki a inni śpiewali za to bajońskie ceny.

Renata