PDA

Zobacz pełną wersję : projekt M14 DOM DLA CIEBIE



agnieszkakusi
29-03-2006, 12:44
Czy nikomu nie podobają się niskie kanadyjki??Czy ktoś buduje, budował M14 z Muratora?Dajcie znać...błagam....moje gg 3436122

agnieszkakusi
30-03-2006, 08:07
Jesteśmy z mężem na etapie projektu. Chcemy w okolicach Torunia pobudować kanadyjkę z projektu Muratora "Dom dla Ciebie" symbol M14. Szukałam info na forum, ale chyba nikt tego nie budował. Proszę o ocenę tego projektu.Zmiany, które chcemy wprowadzić to obcięcie dachu poza obrysem budynku gdyż sa za duże podcienie, wejście do kotłowni będzie z boku domu (w projekcie jako pomieszczenie gospodarcze), zmiana umiejscowienia kominka, obcięcie spiżarki tak, aby kuchnia była w prostokącie.
Proszę o pilne info i jakieś rady, pomysły...może ktoś już go budował, może ktoś będzie znał przybliżone koszty. Beton komórkowy, blachodachówka..
LINK: http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=361&IdKolekcji
:-?

ave!
30-03-2006, 20:05
jakie rozpaczliwe wołanie!!! :lol:
Tu na forum jest dużo różnych wiadomości - po prostu poczytaj :lol: ( a w praktyce.... sam zobaczysz :) )
powodzenia!

Aniamania
01-04-2006, 01:47
A pasuje ten Twoj projekt do warunkow zabudowy????Jesli tak to super.

gourmand
01-04-2006, 07:00
Witam,
Tak naprawdę, to w tym domu nie ma co zmieniać. Podcienie są zbyt duże i na pewno będą ograniczać dostęp światła do pomieszczeń. W garażu ewentualnie zainstaluj brodzik zamiast umywalki. Łatwiej wtedy umyć psa, jakieś narzędzia itp. Zastanawiam się, ile szerokości ma przedsionek. Myslę, że ok 1.8m. więc może warto byłoby przesunąć w lewo drzwi wejściowe i na ściance działowej z kuchnią postawić szafę na codzienne ubrania lub dla gości. Likwidację spiżarki warto jeszcze raz przemyśleć. Przecież gdzieś należy przechowywać różne produkty.
Fakt, można zastąpić ją jakąś szafką? To może nawet okazać się tańszym rozwiązaniem, niż budowa ścianek plus drzwi? Przekalkuluj.
Powodzenia

trobe
01-04-2006, 15:05
Zastanawia mnie to nagromadzenie drzwi po obu stronach salonu. Może zrobic przesuwane albo od razu zrezygnowac z którychś w pobliżu jednej z toalet, skoro i tak jedna z nich musi pełnic funkcję toalety dla gości? Tylko teraz która? Tam, gdzie jest przejście z garażu może warto się odgrodzic, chociaż z drugiej strony toaleta w tym miejscu jest mniejsza i jej wyposażenie bardziej pasuje.
Trochę kłopotliwe jest przejście z garażu przez częśc salonu. Nie dośc, że będziesz z siatami ganiac na oczach siedzących tam gości, to jeszcze wkurzac Cię będzie koniecznośc ciągłego mycia posadzki w tym ciągu komunikacyjnym. Przecież nie będziasz zakładac kapci w garażu.
Dośc małe są pokoje nr 4 i 7. Zastanów się, gdzie domownicy będą trzymac swoje ciuchy. Po wstawieniu szaf, zostanie naprawdę mało miejsca, Zupełnie, jak w mieszkaniu w bloku.
Co do likwidacji spiżarki - tak, zamiast niej można wstawic szafę na produkty tym bardziej, że miejsce na spiżarkę jest w miejscu, gdzie ciężko będzie obniżyc temperaturę, by przechowywac w niej żywnośc wymagającą niższych temperatur.

agnieszkakusi
03-04-2006, 07:58
Jeśli chodzi o spiżarkę to chcemy wydzielić taki kącik w pomieszczeniu gospodarczym. Kotłownia nie musi być taka duża. U rodziców jest mniejsza i jest ok. Poza tym dom będzie z każdej strony powiększony o jakieś pół metra. Jeśli chodzi o drzwi z salonu to nie będziemy wstawiać tych prowadzących do korytarzyków. Będą tylko drzwi do pokoi i do łazienek.

agnieszkakusi
03-04-2006, 08:00
I jeszcze coś zapomniałam. Nie będziemy robić tego przejścia z garażu do domu. A warunki zabudowy zezwalają na taki domek.
Chyba się w nim zakochałam...

andrew2204
30-04-2006, 23:11
Mnie również bardzo podoba się ten projekt. Równie ciekawa jest wersja z użytkowym poddaszem.
Czy odezwał się do Ciebie ktoś na GG?

andrew2204
01-05-2006, 00:33
Mnie również podoba się ten projekt. Czy masz już może więcej informacji na temat jego realizacji? A może rozpatrywał ktoś wersję z użytkowym poddaszem?

andrew2204
07-05-2006, 13:35
Minął tydzień i.. nic. Martwa cisza. :(
Chyba nikomu więcej nie podoba się ten projekt. :cry:

andrew2204
07-05-2006, 13:38
Czyżby to już była cała dyskusja nad projektem M14? :o
Liczyłem na więcej... :-?

agnieszkakusi
31-05-2006, 10:34
Witam! No i stało się...kupilismy projekt...załatwiamy pozwolenia....czy ktoś juz buduje tą cudowną parterówkę?

andrew2204
05-06-2006, 21:31
GRATULACJE!!!
Mam chrapkę na dom według tego projektu.
W jakich okolicach stanie Twoje cudo?
Czy przewidujesz jakieś zmiany w projekcie?

szymonj
04-07-2006, 13:07
Witam
Jestem nowy na forum a pojawiłem się bo szukam info. o M14 z Mutatora.
Wspólnie z żoną chcemy w przyszłym roku budować M14.
Bordzo podoba nam się zarówno bryła , jak i układ wew.
Chętnie poczytam opinie na temat tego projektu a może ktoś już pobudował i mieszka.
Co do zmian w projekcie to usuniemy spi. Chcemy pokryć dach dachówką ale czy to możliwe przy tym nachyleniu dachu.
Czekamy na WZ i modlimy się żeby pasował do w/w.
Czy ktoś z was może polecić ekipę z Poznania lub okolic do postawienia stanu surowego zam.
Czekam na info.
Pozdrawiam

beti555
04-07-2006, 13:19
Chcemy pokryć dach dachówką ale czy to możliwe przy tym nachyleniu dachu.


Ja buduje dom M 09 W dobrym guście z Muratora i tam jest nachylenie kata dachu 20 stopni, za mało pod dachówkę. W tym projekcie jest jeszcze mniej stopni. Nie sądzę, zeby mozna było pokryć ten dach dachówką. Za ciężka. Ale może sie mylę :-?

szymonj
05-07-2006, 07:55
może wystarczy przeliczyć więźbę na większe obciążenie
bardzo nam zależy na dachówce
może komuś udało się pokryć dach o nachyleniu ok. 15 stopni dachówką?
chcemy również podnieść wysokość parapetów w kuchni żeby zmieścić szawki pod oknami. Czy to duży problem w zmianie projektu? Czy wymaga jego zmiany i ustaleń z projektantem, podobne pytanie dotyczy spiżarni( jej usunięcia )?
Co myślicie o drzwiach pomiędzy garażem a domem?
Czy potrzebne będą drzwi ocieplane?
Słuszałem że czyć zapach palia w domu. Może usunąć je z projektu?
Czekam na opinie.
Pozd.

agnieszkakusi
05-07-2006, 09:43
może wystarczy przeliczyć więźbę na większe obciążenie
bardzo nam zależy na dachówce
może komuś udało się pokryć dach o nachyleniu ok. 15 stopni dachówką?
chcemy również podnieść wysokość parapetów w kuchni żeby zmieścić szawki pod oknami. Czy to duży problem w zmianie projektu? Czy wymaga jego zmiany i ustaleń z projektantem, podobne pytanie dotyczy spiżarni( jej usunięcia )?
Co myślicie o drzwiach pomiędzy garażem a domem?
Czy potrzebne będą drzwi ocieplane?
Słuszałem że czyć zapach palia w domu. Może usunąć je z projektu?
Czekam na opinie.
Pozd.
SZOK!!!Jest ktoś kto chce budować M14!!!! Co za radość!!!!My budujemy pod Toruniem. Odnośnie dachówki. Jesteśmy po rozmowie z kierownikiem budowy i projektantem. Nie polecają dachówki ze względu na zbyt niski kąt nachylenia oraz na to, że dach jest zbyt rozłożysty. Ciężar dachówki wyniósłby ok. 10ton....nie wiem czy spałabym spokojnie wiedząc, że mam nad sobą taki ciężar :roll: my nasze warunki musieliśmy zmieniać. Jak kupiliśmy działkę były tam warunki na dom parterowy z poddaszem, ale w gminie załatwiono to bardzo szybko, w ciągu tygodnia mieliśmy zmianę warunków. Macie jakies pomysły dotyczące tego domu? Co zmieniacie?Może jakieś inne pomysły niż my?Odnośnie spiżarki, to nie ma potrzeby zmiany przez projektanta, bo to są ścianki działowe, a na to nie jest potrzebna zmiana projektanta,..odnośnie okien, to zmiana chyba jest potrzebna...ale my nie podwyższamy okien tylko...obniżamy, chcemy żeby były nisko nad ziemią, duże przeszklenia, a pod nimi grzejniki na wys.40 cm...

szymonj
05-07-2006, 11:19
dach i tak sporo waży.
a co dachówka to dachówka.
spiżarka wyleci. będzie tam stół.
czy wiesz na jakiej wysokości w projekcie są okna w kuchni.
ścianka pomiędzy holem a kuchnią trochę w stronę holu bo w kuchni ma tam stac lodówka.
to tyle o zmianach , czekam na WZ, a już mamy w głowie urządzony cały dom , to chyba dobrze bo sciana była by za blisko.
Na jakim etapie jest wasza inwestycja, czy macie jakiś kosztorys, jaka est pow. działki
Nasze plamy zależą trochę od banku i WZ. Chcemy wystartować na jesień 2006. Działka chyba spora bo 1436 m2.Woda ,gaz , prąd , w drodze przed działką 2-3 m. Mam wstępną wycenę napiszcie co o tym myślicie:
materiał:
ławy fundamentowe,zbrojenie , ściany fundamentowe, podbeton 10 cm = 14.000 zł
ściany zew. , ściany wew. komin, wieniec obwodowy = 9.000 zł
więźba dachowa , strop, blachodachówka = 14,500 zł
ocieplenie zew. 7.200 (rodzaj tynku)
tynki wew. + gipsowanie (wapienno-cementowe) 2.000 zł.
razem 46.700 ??????
robocizna:
ława fundamentowa+ ściany fundamentowe = 7,500
ściany parteru+ wieniec obwodowy = 7,000
wykonanie dachu = 11,000
wykon ocieplenia zew. = 4,000
tynki wew. = 3,000
razem : 32,500
total: za taki stan bez okien i instalacji := 79,200 ?????????
Znajomy znajomego , ponoć dobry fachowiec + nadzur kierownika??
Piszcie co o tym myślicie.

agnieszkakusi
05-07-2006, 12:44
dach i tak sporo waży.
a co dachówka to dachówka.
spiżarka wyleci. będzie tam stół.
czy wiesz na jakiej wysokości w projekcie są okna w kuchni.
ścianka pomiędzy holem a kuchnią trochę w stronę holu bo w kuchni ma tam stac lodówka.
to tyle o zmianach , czekam na WZ, a już mamy w głowie urządzony cały dom , to chyba dobrze bo sciana była by za blisko.
Na jakim etapie jest wasza inwestycja, czy macie jakiś kosztorys, jaka est pow. działki
Nasze plamy zależą trochę od banku i WZ. Chcemy wystartować na jesień 2006. Działka chyba spora bo 1436 m2.Woda ,gaz , prąd , w drodze przed działką 2-3 m. Mam wstępną wycenę napiszcie co o tym myślicie:
materiał:
ławy fundamentowe,zbrojenie , ściany fundamentowe, podbeton 10 cm = 14.000 zł
ściany zew. , ściany wew. komin, wieniec obwodowy = 9.000 zł
więźba dachowa , strop, blachodachówka = 14,500 zł
ocieplenie zew. 7.200 (rodzaj tynku)
tynki wew. + gipsowanie (wapienno-cementowe) 2.000 zł.
razem 46.700 ??????
robocizna:
ława fundamentowa+ ściany fundamentowe = 7,500
ściany parteru+ wieniec obwodowy = 7,000
wykonanie dachu = 11,000
wykon ocieplenia zew. = 4,000
tynki wew. = 3,000
razem : 32,500
total: za taki stan bez okien i instalacji := 79,200 ?????????
Znajomy znajomego , ponoć dobry fachowiec + nadzur kierownika??
Piszcie co o tym myślicie.

wysłałam info na priva

szymonj
07-07-2006, 08:57
może ktoś napisze co myśli???
to nowy projekt i mało wiem i czekam na opinie bardziej doświadczonych forumowiczów

agnieszkakusi
14-07-2006, 07:14
Witam! Może znalazł się już ktoś kto buduje M14 dom dla ciebie z Muratora?

agnieszkakusi
17-08-2006, 07:00
Hmm...może w końcu ktoś się znajdzie kto buduje M14 Dom dla Ciebie z muratora?Niewiele można znaleźć osób, które są tym domem zainteresowane. A może jakieś opinie, sugestie? Podaję link: http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=361&IdKolekcji

leila2004
28-09-2006, 20:09
Bardzo podoba mi się ten projekt. Jedyna zasadnicza rzecz do zmiany to pokój zamiast garażu, bo drzwi w pokoju dziennym wsuwane w ścianę zamiast projektowanych - to drobiazg. Poza tym nic bym nie zmieniała. Na razie jestem na etapie szukania działki pod ten dom oczywiście (chociaż podobno najpierw działka potem projekt) :D

zielonooka
28-09-2006, 20:40
agnieszka ja kiedys robilam mala "przerobke" tego projektu tu na forum :)
chodzi o ustawienie garazu - moim zdaniem lepiej jest na odwyrtke - po drugiej stronie domu :)
poszukaj :)

leila2004
09-10-2006, 18:44
agnieszkakusi- mam pytanie odnośnie dachu i rynien, czy myślałaś o jakimś innym rozwiązaniu zamocowania rur spustowych. Ponieważ dach jest duży - okap jest ok 1,3 m za obrysem budynku- poziomy odcinek łączący rynnę z rurą spustową jest baaardzo długi i jakoś mi dziwnie wygląda. Ponieważ nie mam jeszcze projektu, na razie moje odczucia wynikają jedynie z prezentacji na stronie Muratora.

agnieszkakusi
10-10-2006, 11:56
jeńki, dostałam odpowiedzi na mój post odnośnie "mojego" domku. Leila, my poszerzyliśmy budynek z każdej strony o pół metra a dach zostawiliśmy bez zmian. Tym samym dach wystaje tylko 80 cm, a nie 1,3m (zbyt duże podcienie). Teraz wałkujemy temat dachówki, bo blachodachówka plannja na ten dach będzie kosztować prawie 12 tyś!!! Nie mogę jednak nikogo znaleźć kto ma dachówkę na takim dachu - chodzi o stopień nachylenia.
Leila gdzie będziesz budować?

agnieszkakusi
10-10-2006, 12:03
Zielonookoa, dlaczego lepiej odwrotnie?

leila2004
10-10-2006, 20:20
Jeszcze niestety nie budujemy, na razie szukamy odpowiedniej działki w okolicach Bydgoszczy ale projekt już na 90% wybrany- M14 oczywiście.
Myślę, że zielonooka wolałaby zrobić wejście do garażu z wiatrołapu ze względu na zapachy. :)

agnieszkakusi
11-10-2006, 06:57
Leila, my już kończymy fundamenty. Widziałaś gdzieś koło Was podobny dom? Chodzi mi o kąt nachylenia dachu? Chcielibyśmy zamiast blachodachówki (plannja wychodzi ponad 12 tyś) położyć dachówkę ceramiczna. Jednak wiele osób straszy nas, że to jest za niski kąt nachylenia...

agnieszkakusi
04-11-2006, 22:21
i tak szukam i szukam...jest już ktoś kto zaczął budowę M14 z Muratora?

to_marcin
12-11-2006, 13:03
Witam. Już jakiś czas szukamy domu na naszą działkę i bardzo spodobał się nam M14, prawdopodobnie w tym tygodniu kupimy ten projekt :). Więc będziemy mieli wspólne zainteresowania.
Pozdrawiam wielkich budowniczych domu M14.

agnieszkakusi
21-11-2006, 16:32
Mój mąż wpadł dziś na pomysł, żeby postawić obok domu garaż wolnostojący, a zamiast garażu w bryle domu wykorzystać powierzchnię na:większą łazienkę, pralnię z suszarnią i pom. gosp z wejściem z boku budynku do przechowywania np.kosiarki, łopat i innych narzędzi gospodarczych. Jednocześnie zwiększyłaby się nam sypialnia. A zamaist tej łazienki obok sypialni byłaby garderoba. Teraz zastanawiamy się czy dom nie straci uroku. Na elewacji zamiast bramy garażowej byłyby takie m,ałe dwa okienka jak po lewej stronie. Pomóżcie...

canna
21-11-2006, 16:52
Jeśli okienka będą po lewej i prawej stronie takie same, to dlaczego sądzisz, że dom straci urok? ja uważam, że zyska http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

Ale zastanówcie się dobrze, czy garaż wolnostojący, do którego trzeba dojść, przenieść zakupy itd., to jest to.
Ja akurat mam garaż przy budynku, ale bez bezpośredniego przejścia do domu, tak zdecydowaliśmy i uważamy, że przejście paru kroków nie stanowi problemu.

agnieszkakusi
21-11-2006, 17:04
Dla mnie nie ma problemu tym bardziej, że nie chciałam mieć połączenia między domem a garażem. Dom zyskałby powierzchnią na której jeszcze nam zależy... :roll:

agnieszkakusi
21-11-2006, 20:37
podbijam, bo zginie :roll:

agnieszkakusi
21-11-2006, 20:58
Nikt mi nie chce pomóc :cry: i na dodatek nie ma Eskimoska

ESKIMOS
21-11-2006, 22:43
Nikt mi nie chce pomóc :cry: i na dodatek nie ma Eskimoska
Jak nie ma....... jak jest. :D
agnieszkakusi - coś chcecie (raczej chce) przekombinować. :o
Nie do końca rozumiem koncepcję, ale cos mi to przypomina Wałesę (też miał koncepcje :lol: - ale mu nie wyszło).
Ustalmy fakty. 8)
Masz ładny funkcjonalny, choć niewiellki (za to tani) domek - skoro juz pokochałas parterówki.
Wybacz - ale z tym garażem wolnopstojacym - to jakaś wsteczność w (zresztą sensownych) trendach.
Pomijając juz ze wolnostojacy garaż jest beznadziejny w swej funkcjonalnosci (wiem - bo miałem taki i taki) to jeszcze płaci sie za niego wielokrotnie wyższy podatek! 8).
Masz pię3knie wkomponowany w domek garaż - i tak go zostaw!
Bedzie wygodny - zapewniam, ( o czym Twój przekona sie pierwszej zimy).
W takim garażu doskonale przechowuje się ( wisząc na ścianie) nie tylko kosiarka, ale też rowery czy inne akcesoria.
Wiem - nie ma garderoby. :( . Ale to nie rezydencja.
Szafy (suwane) w sypialniach małego domu też doskonale pełnią swoja rolę, a na odzież wierzchnią jest naprawde sporo miejsca w sporym przecież przedsionku. Też szafa suwana.
13 - metrowa sypialnia w domku to nie to samo co w bloku - tam sie tylko śpi (no, ew. można próbować jeszcze czegoś - ale to nie wymaga wiele miejsca :D ).

nie chciałam mieć połączenia między domem a garażem.
Moze nigdy go nie miałas? :o, wiec skad masz wiedzieć jaka to wygoda.
Ja sobie nie wyobrażam domu bez tego. Pomieszkasz - zobaczysz. :roll:

Agnieszko - nie mam przeciez żadnego powodu aby Ci żle doradzać (a mam, aby dobrze - ale o tym potem).
Zdecydowałas sie na parterówkę.
Wybrałas jedną z najładniejszych i najbardziej funkcjonalnuch ( w swojej niedrogiej klasie ).
Nie zepsuj jej - ma prawie wszystko co powinna miec. :D

Pozdrawiam.

agnieszkakusi
22-11-2006, 06:27
Dzwoniłam do gminy. Podatek za garaż 125zł/rocznie. Nie jest to jakaś wielka kwota. A garaż z przejściem do domu mają moi rodzice i jakoś nie mam do tego przekonania. Dzięki przerobieniu garażu mielibyśmy większą sypialnię, zamiast teraźniejszej łazienki garderobę. Garaż podzielony na łazienkę, pralnię i pom. gosp....dużo byśmy zyskali... :roll: Co ja mam zrobić :(

canna
22-11-2006, 07:35
Tu akurat nie zgadzam się z ESKIMOSEM, On myśli tak... po męsku http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_smile.gif

Uważam, że dzięki temu pomysłowi więcej zyskacie niż stracicie, jeśli jesteście pewni, że osobny garaż to nie problem.
Wychowałam się w domku jednorodzinnym gdzie garaż był osobno, jedynym kłopotem było dodatkowe odśnieżanie podjazdu.

MaEmi
22-11-2006, 07:52
Ja się podpinam do "kobiecego" podejścia
A kto za ciebie będzie prał, suszył, prasował itp ?
Jeśli moż myśli o garażu wolnostojacym to on ma coś więcej na myśli ...
np w przyszłości 2 autko - i chwała mu za to
Kochana cały czas w myśli wychwalam twego męża - zgadza się na wszystkie twoje "zachcianki".
Zrób teraz coś dla niego - po jego myśli !!!!!
A domek na pewno nie straci na wyglądzie - wręcz przeciwnie :D
Powodzonka

agnieszkakusi
22-11-2006, 08:01
mój mąż wcale nie myśli o przejściu z domu do garażu, a garaż chce mieć osobny, bo w przyszłości chce zając się motorami (jak będzie na emeryturze :lol: to za jakies 8 lat, a lat ma 29 :lol: ). Dlatego chce mieć garaż tylko dla siebie, żeby nie było tam żadnego pomieszczenia na kosiarki itd. Mnnie tez ten pomysł coraz bardziej się podoba. Pralnia, garderoba....dziś pojedziemy obmierzyć działkę. Do 25 mkw nie trzeba mieć pozwolenia na budowę.

variuss
22-11-2006, 10:19
http://www.projekty.murator.pl/pliki/dom_361_3.jpg

Bardzo zmyslny projekt, nie podoba mi się wejscie do garażu przez strefę nocną, zlikwidowałabym te drzwi.
Zlikwidowalabym też korytarzyk, robiąc wejscie do sypialni z salonu, a wejscie do łazienki z sypialni.
wtedy lazienka mogłaby byc powiększona o ten zlikwidowany korytarzyk.
Wejscie boczne do grazu zrobiłabym z zewnątrz, pod tym daszkiem co wejście głowne do domu.

Wejście jest niewielkie, ale dalej w holu jest miejsce na duże szafy więc nie widze problemu z kurtkami i butami.
Nie ma sensu powiększać sypialni, trzeba ją tylko tak rozplanowac, zeby zmieścic dużą szafę.

Mozna jeszcze wysunąc do przodu, o 1m, scianę garażową oraz ścianę pomieszczenia gospodarczego, wetdy w garażu będzie wiecej miejsca na rowery i kosiarke, a w pomieszczeniu gospodarczym miejsce do suszenia prania.

Poza tym, jest dobrze, wiec nie kombinuj.

agnieszkakusi
22-11-2006, 10:24
wysunąć to się juz nic nie da...fundamenty juz stoją

ESKIMOS
22-11-2006, 11:39
Tu akurat nie zgadzam się z ESKIMOSEM, On myśli tak... po męsku http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_smile.gif

Raczej - po wygodnicku. :D
Co ja poradzę na to że urodziłem sie z wrodzonym lenistwem. :wink:
Więc zrobiłem sobie tak:
- w samochodzie, pod tablicą rozdzielczą ale w zasiegu ręki, niewidoczny z zewnatrz dwuprzyciskowy pilot bramy garazowej/wjazdowej. Mogą być też 2 piloty niezależne.
- w garażu, przy drzwiach do domu rzeczony przycisk podpięty do napedu który przy kolejnych wciśnieciach realizuje funkcje : otwórz - stop - zamknij.
Wyjeżdżam:
- wchodze do garażu, aktywuje alarm i naciskam przyciski : otwórz bramę garażu, otwórz bramę wjazdową.
- wsiadam do samochodu - wyjeżdząm
- na pilocie w samochodzie naciskam przycisk: zamknij bramę garazu i ew. bramę wjazdową.
- jesli nie zamknę bramy wjazdowej recznie - zamknie sie ona po półminucie samoczynnie.
- brama garażu zamykać sie też może samoczynnie po nastawionym czasie ale nie polecam, bo gdyby jakimś cudem akurat w tym momencie wyłączyli prąd - zostawisz dom otwarty, co jest znacznie groźniejsze od otwartej posesji.
Wracajac do domu postępuję odwrotnie.
Jeśli mam akurat zajete rece np. zakupami to garaż zamknę nawet łokciem.
No i odpada ciagłe wyciaganie albo i szukanie pilotów/a.

O wzgledach bezpieczeństwa - nie wspomnę.

Nie mylcie garażu z warsztacikiem. :roll:
Garaż to pomieszczenie jak kazde inne w domu i słuzy do prze-cho-wy-wa-nia samochodu, jak np. garderoba do przechowywania odzieży czy obuwia.
I powinien być w domu.
Warsztacik to pomieszczenie do majstrowania i ma prawo jam być czasem brudno i waniająco - więc powinien być poza domem.

Garaż to najlepszy wynalazek w moim domu i chyba wolałbym sypiac.......w salonie niz sie go pozbyć. :roll:

A tu jest głębsza dyskusja na ten temat:
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=80523&start=0

A co do Twoich dylematów Agnieszko, to zaczynam się skłaniać do wniosku, że jeszcze dom nie stanął, a juz ......zaczyna Ci brakować w nim miejsca. :o
Nie mniejszym problemem bywa też ......nadmiar tego miejsca.
Dlatego majac 270 m2 (w tym 36 garaż) - zamierzam pobudowac sobie jakieś 120. :roll:
Oczywiscie obowiazkowo z garażem w bryle i z przejsciem. :D

Pozdrawiam wszystkich.

agnieszkakusi
22-11-2006, 11:49
Eskimosku to nie to, że zaczyna mi brakować metrów. Moi rodzice mieszkaja na jakiś 140 m, pokoi tyle co u nas i mama mimo wszystko narzeka, że brakuje jej garderoby, pralnio-suszarni (co robić z praniem zimą, jak nie ma gdzie wywiesić??) NIe wiem co zrobimy. Jak narazie jedziemy dziś obmierzyć działkę i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie chcę potem robić przeróbek, bo one najwięcej kosztują. Jeśli więc podejmiemy decyzję o osobnym garażu to podejmiemy ją teraz, bo nie chcę przez 5 lat mieszkać na budowie. :lol:

fasola25
22-11-2006, 14:26
Eskimosku to nie to, że zaczyna mi brakować metrów. Moi rodzice mieszkaja na jakiś 140 m, pokoi tyle co u nas i mama mimo wszystko narzeka, że brakuje jej garderoby, pralnio-suszarni (co robić z praniem zimą, jak nie ma gdzie wywiesić??) NIe wiem co zrobimy. Jak narazie jedziemy dziś obmierzyć działkę i zobaczymy co z tego wyjdzie. Nie chcę potem robić przeróbek, bo one najwięcej kosztują. Jeśli więc podejmiemy decyzję o osobnym garażu to podejmiemy ją teraz, bo nie chcę przez 5 lat mieszkać na budowie. :lol:


generalnie faceci maja zupelnie inne podejscie do tzw "zaplecza gospodarczego" domu
dom jest przede wszystkim dla Was a nie dla samochodu
bardzo podoba mis sie pomysl odrebnego garazu w Waszym wypadku - przede wszystkim zyskacie cenna powierzchnie wlasnie na to zaplecze o ktorym pisalam
z obserwacji i rozmow z mieszkajacymi juz inwestorami wiekszosc narzeka na zbyt male (lub ich brak) garderoby, spizarnie, pralnie skladziki itp
poza tym wydaje mi sie ze Wasz domek bedzie duzo ladniej wygladal, jesli zamiast bramy garazowej dostanie okienka

ps - u nas bedzie garaz przyklejony do domu, ale bez przejcia - tez tego nie lubie - nie mam ochody wachac smrodkow z garazu, ktore nawet przez 2 drzwi zawsze sie do domu przedostana

wiem, wiem - mezczyzni tego smrodku nie czuja :D

ESKIMOS
22-11-2006, 14:55
dom jest przede wszystkim dla Was
Dokładnie.
Podobnie jak samochód. :)

agnieszkakusi
22-11-2006, 16:01
A mój mąż stwierdził (dziwny czy co :o :roll: :lol: ), że dla niego to samochód może nawet stać pod chmurką. Bardziej zależy mu na dobrze wykorzystanej powierzchni domu.I tak zostanie.... :lol:

ESKIMOS
22-11-2006, 19:30
ˇ Quae volumus, ea credimus libenter, at quae sentimus ipsi, reliquos sentire speramus - jak zwykł mawiać Juliusz Cezar. :D

To Wasz dom i oby Wam słuzył jak najlepiej (i najtaniej). :roll:

Pozdrawiam.

agnieszkakusi
22-11-2006, 20:06
Dzięki, Eskimosku :lol:

SobiesławB
22-11-2006, 20:52
zdecydowanie zrezygnowac z garazu w bryle budynku - po prostu szkoda powierzchni mieszkalnej. garaz zawsze mozna wybudowac wolnostojacy, a powierzchni w mieszkaniu zawsze brakuje

agnieszkakusi
22-11-2006, 20:57
Sobiesławie, niech Cię uściskam.... :lol: :lol: :lol:

canna
22-11-2006, 21:09
Quae volumus, ea credimus libenter, at quae sentimus ipsi, reliquos sentire speramus

Wierzymy chętnie w to, czego pragniemy i spodziewamy się, że nasze uczucia podzielają inni.


Quot homines, tot sententiae.

I należy się z tym pogodzić. http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

canna
22-11-2006, 21:12
Ja również uważam, że domek zyska ładne okna symetrycznie umieszczone, a Ty zyskasz powierzchnię.
Samochód niech się cieszy, że w ogóle dostanie garaż http://forum.muratordom.pl/images/smiles/icon_wink.gif

agnieszkakusi
23-11-2006, 07:29
problem w tym ,ze garaż wolnostojący nie zmieści się na działce i mój mąż stwierdził, że ...nie chce garażu w ogóle... :roll: że ważniejsze dla niego jest dobre wykorzystanie powierzchni mieszkalnej, żeby była pralnio-suszarnia, garderoba. Szok... :o

Aga - Żona Facia
23-11-2006, 08:08
agnieszkakusi a co w zamian pomieszczenia nr 3?

agnieszkakusi
23-11-2006, 08:31
Pomieszczenie gospodarcze od samego początku było przenzaczone do podziału. W połówce od wnętrza domu będzie spiżarka (zlikwidujemy ją w kuchni, bo chcemy mieć dużą kuchnię), a od zew. kotłownia

Aga - Żona Facia
23-11-2006, 08:41
Agnieszka projekt jest ładny, ale widzę, że czegoś jeszcze w nim szukacie.
Jeżeli faktycznie bez garażu w bryle to (to są tylko moje uwagi i proszę nie gniewaj się jak coś będzie nie po twojej myśli. A w ogóle jak stwierdzisz że się wtracam to mi napisz):
-likwidacja pomieszczenia nr 3
-pokój nr 4 przesuwa się do przodu i trochę trzeba by go zwiększyć (w miejsce tamtego pomieszczenia). Wejście do niego z holu nr 2.
-Łazienkę nr 6 przesunąć do przodu i trochę powiększyć.
-Pokój nr 7 – zaczynałby się tam gdzie są drzwi (teraz do łazienki nr 6) a ta ściana łącząca salon i hol nr 5 przesunąć jeszcze bardziej.
-Teraz napiszę coś o kuchni i salonie: kuchnię trochę bym skróciła i zrobiła inaczej spizarnie.
-Najgorsze że nie potrafię napisać jak to widzę.
-Powiększyłby się też salon.
-Pokój nr 10 powiększyć. Obok zrobić garderobę. Z holu malutkiego wejście do łazienki i w miejsce garażu pralnia, suszarnia, pom. gosp.

Widzisz wkleiłam sobie twój projekt do WORDa i rysowałam zmiany. A niestety nie umiem tego wkleić. Masz meila?

Aga - Żona Facia
23-11-2006, 08:42
Pomieszczenie gospodarcze od samego początku było przenzaczone do podziału. W połówce od wnętrza domu będzie spiżarka (zlikwidujemy ją w kuchni, bo chcemy mieć dużą kuchnię), a od zew. kotłownia
Czyli widzisz ja nie wiedziałam o tym i wyszło trochę inaczej. Chociaż wasz pomysł jest super.
Kotłownia? Czym będziecie ogrzewać dom?

Aga - Żona Facia
23-11-2006, 08:45
Nie ma cie już? Faktycznie kuchnia będzie wyglądała lepiej bez spiżarni? Bo teraz to tak dziwnie - taka wysepka.

Aga - Żona Facia
23-11-2006, 08:46
A nie leiej by było zrobić tę kotłownię i spiżarkę w tym ciągu po garażu? Przecież tam będzie sporo miejsca.

Aga - Żona Facia
23-11-2006, 08:47
Ale mieszam.

agnieszkakusi
23-11-2006, 09:02
Jestem...pokój ten nad garażem będzie powiększony o ten wypust z łazienki (prysznic), łazienka przerobiona na garderobę. A garaż podzielony na pół w poziomie. Wejście (tak jak jest teraz do garażu) do łazienki, a z łazienki przejście do pralnio-suszarni (ta druga część będzie podzielona pionowo czyli podział garażu w kształcie litery T), a z dworu wejście do pom. na narzędzia. Nie wiem czy w miarę jasno to określiłam. e-mail na priv

Aga - Żona Facia
23-11-2006, 09:16
jasne!

wp03
19-12-2006, 21:27
Dom absolutnie nic nie straci na wyglądzie zewnętrznym, wręcz uważam że zyska bardziej harmonijny, proporcjonalny kształt. A wnętrze jeżeli stanie się wygodniejsze i bardziej funkcjonalne to przecież o to chodzi. :lol:

prazynka
04-07-2007, 17:31
Witam, czy ktoś buduje dom wg projektu " Dom Dla Ciebie" ???
Chetnie uzyskam kilka informacji, gdyz interesuje mnie owy projekt.

Renata

25-12-2007, 09:26
poszukujemy kontaktu z kims kto juz taki domek wybudowal,przynajmniej w stanie surowym.nasz kontakt mailowy - [email protected]

joannaa
28-12-2007, 20:41
Witam
czy ktoś buduje dom wg projektu M14 Dom dla Ciebie? Będę wdzięczna za opinie na temat funkcjonalności i wszelkich trudności związanych z budową.
Pozdrawiam
Joannaa

alfa36
06-01-2008, 15:57
Czy ktos buduje bądź zbudował dom wg projektu M14 dom dla Ciebie?

09-01-2008, 05:26
jeszcze raz-kto buduje M14 ,,dom dla ciebie,, ? :roll:

11-01-2008, 13:52
no to jeszcze raz - czy buduje ktos ,,dom dla ciebie,, ?

jaromega
25-02-2008, 17:41
Zastanawiamy się ostro z żoną nad wyborem tego właśnie projektu; jest ok i spełnia wszystkie nasze zachcianki. Może ktoś już realizował taki projekt; wszelkie uwagi zarówno pozytywne jak i negatywne wskazane!!! Ciekawi mnie jak koszt wykonania podany w Muratorze (ok.230 tyś netto pod klucz) ma się do cen z wioski ok.80km od Lublina. Czekam na opinie. Pozdrawiam :o

rafal500
03-03-2008, 09:59
Witam, jak w temacie. Przymierzam sie do zakupu projektu i budowy tego domku. Proszę o opinię

Z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Rafał

4nia
22-06-2008, 21:03
witam!
na dzien dzisiejszy podoba nam sie ten domek, http://projekty.muratordom.pl/projekt?IdProjektu=361&IdKolekcji=&powierzchnia_od=&powierzchnia_do=&kondygnacja=&nazwa=dom+dla+ciebie&symbol=&x=46&y=8&nr=0
czy koszt budowy bedzie w okolicach tego co podają? 240 zł? a moze ktos ma zdjatka tego domku?
pozdrawiam gorąco!!!

anulkawj
11-02-2009, 08:50
Ja również poszukuję osób budujących M 14, pozdrawiam

Emi__
11-05-2009, 11:43
Witam,

Ja buduję M14a Dom dla Ciebie ... zaczęliśmy w sierpniu 2008. W tej chwili mamy tynki wewnętrzne ...

pozdrawiam

jaremy
12-05-2009, 11:23
Witam,

Ja buduję M14a Dom dla Ciebie ... zaczęliśmy w sierpniu 2008. W tej chwili mamy tynki wewnętrzne ...

pozdrawiam

a można dowiedzieć się ile mniej wiecej wyszedl cię stan surowy zamknięty i czy jestes zadowolona z projektu ewntualnie co byś zmienila. dzięki za info. przymierzam się do tego projektu

Emi__
12-05-2009, 13:30
długo szukałam projektu i jestem z niego bardzo zadowolona ...

jeśli chodzi o zmiany, to projektantka nam zasugerowała, aby podwyższyć górę i wybić okno na górze w przedpokoju ... tak też zrobiliśmy, polecam ...

to co jest dość nietypowe w tym projekcie, to kominek ... wąski pomiedzy dwoma oknami balkonowymi ... poza tym kuchnia niby nie mała, ale szafki raczej trzeba dać tylko na jednej ścianie ... na początku miały "zakręcać" pod oknem, ale to też nie byłoby dobrze ...

jeśli chodzi o kasę, to nie chcę byś sugerował się naszymi wydatkami ... my mamy jednego wykonawcę - firmę, która ma 14 ekip do różnych prac, wiec to wychodzi inaczej niż metodą gospodarczą ... jak większość buduje ... za to o nic się nie martwimy .. nie szukamy hudraulików, elektryków, nie kupujemy żadnych materiałów itd.

pozdrawiam,
Emi__

Emi__
12-05-2009, 14:06
Witam, czy ktoś buduje dom wg projektu " Dom Dla Ciebie" ???
Chetnie uzyskam kilka informacji, gdyz interesuje mnie owy projekt.

Renata


Cześć,

zdecydowałaś się na ten projekt ? ... ja buduję Dom Dla Ciebie M14a ...
pozdrawiam,
Emi__

Emi__
13-05-2009, 14:04
Hej,

znalazłam forum nt. M14a, któe działa od 2006 roku ... jest co czytać ...


http://forum.muratordom.pl/post3345824.htm#3345824

pozdrawiam,
Emi__

prazynka
14-05-2009, 10:44
Niestety nie zdecydowałam. Pozdrawiam :)

Bad
01-01-2010, 20:36
Mamy zamiar budować na podstawie tego projektu. Zależy nam na zwartej bryle, łatwości budowy i braku schodów ;). Może bardziej doświadczeni forumowicze wyrażą swoją opinię?

Bad
03-01-2010, 11:13
Wygląda na to, że nikt nie buduje parterowych domów?

Elfir
03-01-2010, 16:55
A jaką konkretnie opinię potrzebujesz?

Bad
06-01-2010, 20:41
Czy dom jest "łatwy" w budowie, czy ktoś ma z nim doświadczenia, na co najbardziej zwrócić uwagę przy budowie. Na początek tyle ;)

oresund
06-01-2010, 21:32
Czy dom jest "łatwy" w budowie, czy ktoś ma z nim doświadczenia, na co najbardziej zwrócić uwagę przy budowie. Na początek tyle ;)

nie zdzw sie: powierzchnia dachu dosc duza,
dach moze wyjsc bardzo drogo

Bad
08-01-2010, 17:32
To biorę pod uwagę ale mam dosyć widoku "stodoły". Uznaliśmy oboje z żoną, że warto zainwestować w dach czterospadowy. Poza tym zrezygnowaliśmy z wszelkich dodatków na dachu typu: lukarny, okna dachowe itp. Mam nadzieję, że to nieco wyrówna koszty.

Bad
18-01-2010, 21:16
Chyba wszyscy budują inne domy... Nikt nie ma nic do powiedzenia...

bagusia
18-01-2010, 22:45
Jestem na etapie poszukiwań domu parterowego, mam już swoje typy ale ten mi nie przypadł do gustu. Argumentem jest to, że aby dostać się do jakiegokolwiek pokoju zawsze trzeba przejść przez salon. Robi się on wtedy pokojem przejściowym. Pomyśl sobie, że leżycie sobie z żoną na kanapie masz dzieci w wieku dorastającym a do nich przychodzą ciągle znajomi- koleżanki i koledzy. Wychodząc z domu muszą przejść przez Wasz salon- czyli nie ma tak zwanej prywatności- każdy musi widzieć jak leżycie z przysłowiowymi "nogami do góry". Ja osobiście lubię oddzieloną część nocną od dzielnej, ale jak mówię, to jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgodzić!

Bad
19-01-2010, 19:48
Mnie akurat to nie przeszkadza, ale fajnie że podzieliłaś się swoimi spostrzeżeniami. Zawsze patrząc z boku można więcej zauważyć :) My też jesteśmy zdecydowani na dom parterowy (schody wywołują u mnie odruch wymiotny).

bagusia
19-01-2010, 20:02
..... ale fajnie że podzieliłaś się swoimi spostrzeżeniami. Zawsze patrząc z boku można więcej zauważyć :)

Dlatego też odpisałam:) Sama założyłam swój własny temat i czekam na opinie innych użytkowników odnośnie mojego problemu :wink:
pozdrawiam

MonikaaaKamil
08-06-2010, 19:33
Witam,

Mieszkam w Sochaczewie i ruszam z budową m 14:) Jeśli jest ktoś kto buduje właśnie taki domek i mogłabym go zobaczyć w realu poproszę o kontakt:) Najlepiej zobaczyć coś na żywo nim naniesie się zmiany:)

bukalka
08-06-2010, 20:32
Witam
Zapraszamy do wątku m14 http://forum.muratordom.pl/showthread.php?72471-poszukuje-real-foto-M14a jak również zapraszamy do siebie żeby zobaczyć dom w realu, tylko my mamy M14a . Już kilku forumowiczów Nas odwiedziło i było im to bardzo pomocne w podjęciu decyzji o ewentualnych zmianach.