PDA

Zobacz pełną wersję : uniwersalny kociol na groszek weglowy lub pellet



luuzak
29-03-2006, 15:58
Witam,

Wlasnie planuje budowe kotlowni i szukam informacji n/t dobrego uniwersalnego pieca(chce palic groszkiem weglowym lub pelletami), czy ktos ma jakis piec, slyszalem o roznych np. ZEBIEC, VIADRUS, KOSTRZEWA, HEF, ale brak jakiejs szczerej informacji (sprzedawcy chwala to czym handluja). Chcialbym sprawdzona informacje, piec za rozsadna cene (24 KW do max 10 tys).
ps czy cena 3500 za wykonanie instalacji centralnego, wode i kanalizacje w domku 120m2 jest cena rozsadna (+600 za instalacje podposadzkowa)?

pozdrawiam,
Luuzak

piotrul
30-03-2006, 10:31
Co do pierwszego pytania to jestem na tym samym etapie co TY :D Ale ja jeszcze biorę pod uwagę spalanie owsa więc prawdopodobnie zdecyduje cię na linga (po tym jak Kostrzewa sie poddał)
Co do drugiego to zapłaciłem bardzo podobne pieniadze jak podałeś tyle, że mam większą chatę i 2 łazienki. Ale dopiero w trakcie zakapowałem, ze moze to byc jeszcze o jakieś 1000 zł taniej (po prostu pierwszy majster był drogi ale juz cwu była już położona, ale CO położył inny i to sporo tańszy)

luuzak
30-03-2006, 17:59
moja znajoma z pracy ma kociol HEF'a i sobie go chwali, o ZEBCU na razie slyszalem dwie negatywne wypowiedzi i jedna pozytywna, ale czlowiek nie byl obiektywny, bo handluje ZEBCEM, czy jest na necie jakas strona gdzie ktos obiektywny robil testy takich kotlow?