PDA

Zobacz pełną wersję : Ile za podłączenie i uruchomienie kondensata?



rafal9
30-03-2006, 16:18
Ile powinna wynosić rozsądna cena za podłączenie i uruchomienie kondensata przez dobrego fachowca?

Mam taką wycenę:
Podłączenie hydrauliczne pieca i zasobnika wraz z materiałami dodatkowymi (zapewne jakieś rury,kolana, bo pozostałe elementy są wyszczególnione oddzielnie) - 1200 zł.
Uruchomienie, analiza spalin, regulacja krzywej grzewczej, itp - 400 zł.

Czy to dużo za dużo?

I jeszcze takie pytanko: ile orientacyjnie może kosztować zestaw niezbędnych materiałów poza piecem i zasobnikiem, czyli: grupy bezp., pompki, zawory, naczynia wzbiorcze,regulator przepływu, przyłącze koncentryczne?

nom
30-03-2006, 17:24
Dla mnie duzo, ale wszytsko zalezy kto ile zarabia. :-)

U mnie ojciec za podlaczenie do instalacji c.o. kotla gazowego (zwykly) + zbiornik zaplacil 300zł a za uruchomienie serwisant wzial tylko za dojazd 70zł, chociaz podobno za dojazdy na pierwszym uruchomieniu tez im viessmann zwraca (przynajmniej tak jest w junkersie).

Grzesiek13
30-03-2006, 17:52
Uruchomienie viessmanna i analiza spalin jest bezpłatna dla klienta, pokrywa on tylko koszt dojazdu serwisanta.

Cypek
30-03-2006, 20:34
W Termecie to samo.
Uruchomienie, ustawienie, analiza spalin gratis.

VPS
30-03-2006, 20:42
W Vaillancie również za pierwsze uruchomienie, analiza spalin jest bezpłatna dla klienta, pokrywa on tylko koszt dojazdu serwisanta.

nom
31-03-2006, 23:21
pokrywa on tylko koszt dojazdu serwisanta.

Niektorzy serwisanci licza koszty dojazdu od siebie do klienta, a przeciez wiadomo, ze tak ustawia trasy, zeby w tym rejonie zaliczyc kilku klientow, wiec na samych dojazdach niezle zarobi. :-)

Junkers nie pobiera za dojazdy za pierwsze uruchomienie, w karcie gwarancyjnej viessmana tez nie moge sie doszukac takiej wzmianki, ze dojazd jest platny, a serwisant nie wystawil rachunku za dojazd, ale niech mu bedzie, klocil sie nie. :-)