PDA

Zobacz pełną wersję : warunki energetyczne



28-06-2001, 11:38
Staram sie o pozwolenie na budowe zbieram dokumentacje i mam problem z zakladem energetycznym. Z przyczyn ekonomicznych odmowil wydania warunkow powolujac sie na prawo energetyczne oraz ze moja inwestycja nie zostala ujeta w planie rozwoju energetycznego gminy. Oswiadczyli iz dostane warunki na czas budowy , a warunki przylaczenia dopiero po uwzglednieniu przez gmine budynku w planie rozwoju (planuje siedlisko rolnicze 700m od stacji trafo). Koniec roku sie zbliza i niewiem czy z warunkami na czas budowy otrzymam pozwolenie na budowe. Jak uzyskac warunki wojt gminy obiecal ujac w planie rozwoju jednak nie mam nic na pismie

Agnicha1704
11-07-2001, 14:52
Zakład energetyczny miał prawo tak zrobić i z tego co Pan pisze chwilowo nie bardzo można nic zrobić. Jednakże powinien Pan bez problemów otrzymać pozwolenie na budowę na podstawie warunków przyłączenia na czas budowy - proszę jednak poprosić zakład energetyczny o zamieszczenie tam formuły, że warunki docelowe zostaną wydane po zamieszczeniu Pana inwestycji w planie rozwoju gminy. Co do wójta gminy, to nie mam pewności kiedy uda się Panu przepchnąć tę sprawę choćby z tego powodu, że sam wójt niewiele może w takim wypadku bez zgody zarządu a ustna informacja jest niewiele warta, a już na pewno nie można mieć żadnych roszczeń na jej podstawie (chyba że miał Pan śwoiadków rozmowy - tylko kto zadzierałby z wójtem?). Włączenie pana inwestycji do planu energetycznego gminy wymaga wykonania całej procedury administracyjnej, a to na pewno potrwa. Ja radzę Panu złożyć wniosek o pozwolenie na budowę z warunkami na czas budowy. Jako dodatkowy argument prosze potraktować fakt, że warunki są wymagane do wydania pozwolenia na budowę - nigdzie jednak (z tego co wiem) nie jest napisane, co ma być w tych warunkach - czy mają być docelowe, czy tylko na czas budowy, czy też świadczące o niemożności wykonania przyłącza.
Z poważaniem
Agnicha