PDA

Zobacz pełną wersję : Cennik usług geodezyjnych



31-03-2006, 13:32
Poniżej przedstawiam opłaty jakie mój geodeta pobiera za swoje usługi.
Czy waszym zdaniem ceny te są standardem

- mapy do celów projektowych - 8 sztuk - 800 zł
- uzgodnienie ZUD - 350 zł jedno medium (za uzgodnienie wody i kanalizacji razem zapłaciłam 550 zł)
- inwentaryzacja powykonawcza - 450 zł za jedno medium
- inwentaryzacja całego budynku - ok 1000 zł

Co wy na to

areq
01-04-2006, 15:14
A my na to jak na lato...
Patrz na ceny ze swojego regionu tutej: :)
http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=56092

Ceny są bardzo zróżnicowane w zależności od miejsca zamieszkania....

emce
02-04-2006, 11:08
mapki 450zl
wytyczenie budynku 300zl
inwentaryzacja pogeodezyjna 300zl

razem geodeta kosztowal mnie 1050zl
Poznan

MimblaM
05-04-2006, 23:15
ja mam za sobą dopiero mapę do celów projektowych, a koszt 6 szt to 800 pln

bartosz01
09-04-2006, 12:42
witam,
mapki 400,-
wytyczenie 70,- za oś
inwentaryzacja 300,-
myślę, że to dobre ceny jak na Poznań,
pozdrawiam

lemon
10-04-2006, 17:21
-mapki 300 - 7 sztuk
- wytyczenie budynku (kształt prostokąta + przyklejony garaż) 300
- na razie tyle co dalej zobaczymy

AlaB
10-04-2006, 20:15
mapka do celów projektowych (z błedami, niestety) 900zł :evil:

Mario Poznan
08-05-2006, 21:24
Witam,

Ja Po znajomosci w Poznaniu zaplacilem za wytyczenie budynku + mapki 500 + 400 zl.

Pozdrawiam

Mario :wink:



Poniżej przedstawiam opłaty jakie mój geodeta pobiera za swoje usługi.
Czy waszym zdaniem ceny te są standardem

- mapy do celów projektowych - 8 sztuk - 800 zł
- uzgodnienie ZUD - 350 zł jedno medium (za uzgodnienie wody i kanalizacji razem zapłaciłam 550 zł)
- inwentaryzacja powykonawcza - 450 zł za jedno medium
- inwentaryzacja całego budynku - ok 1000 zł

Co wy na to

Veisman & Karla
09-05-2006, 20:48
Mapki 700zł
łódzkie :P

marcin_budowniczy
10-05-2006, 06:29
mapki - 350
wytyczenie - 250 (50 zl za punkt) + 30 zł za kołki i deski
Wlkp

areq
10-05-2006, 12:33
mapki - 350
wytyczenie - 250 (50 zl za punkt) + 30 zł za kołki i deski
Wlkp

Dumping :):):):):):)

slawwoj
12-05-2006, 13:34
Mapa do celów projektowych (ilość sztuk nie ma znaczenia ) -550
wytyczenie budynku- 300
inwentaryzacja powykomawcza obiektu- 450

DuleX
04-09-2007, 19:49
To ja Wam powiem jakie są minimalne ceny w Gdańsku.

-Mapa do celów projektowych 800 - 1000 zł (wymagana tylko jedna sztuka)

-Wytyczenia budynku 600 zł (oczywiście na ławach i z poziomem odniesienie, w żadnym wypadku nie same kołki w ziemi)

-Pomiar powykonawczy budynku 700 zł i każde przyłącze 150 zł, czyli jakieś 1000 - 1300 zł

Jak tak czytam te ceny w Wlkp. (mimo, że 2006 rok) to tylko pozazdrościć, bo ja bym za takie pieniądze na opłaty w urzędzie nie zarobił, a gdzie pracownik, paliwo, materiały, sprzęt.

Jak ktoś zna aktualne ceny w Poznaniu to poproszę o info, bo na pewno musiały pójść w górę.

areq
05-09-2007, 09:50
To ja Wam powiem jakie są minimalne ceny w Gdańsku.

-Mapa do celów projektowych 800 - 1000 zł (wymagana tylko jedna sztuka)

-Wytyczenia budynku 600 zł (oczywiście na ławach i z poziomem odniesienie, w żadnym wypadku nie same kołki w ziemi)

-Pomiar powykonawczy budynku 700 zł i każde przyłącze 150 zł, czyli jakieś 1000 - 1300 zł

Jak tak czytam te ceny w Wlkp. (mimo, że 2006 rok) to tylko pozazdrościć, bo ja bym za takie pieniądze na opłaty w urzędzie nie zarobił, a gdzie pracownik, paliwo, materiały, sprzęt.

Jak ktoś zna aktualne ceny w Poznaniu to poproszę o info, bo na pewno musiały pójść w górę.

Poszły nieznacznie do góry,ale naprawdę jest masę ludzi którzy zaniżają w sposób drastyczny ceny.
Mapka dla cp jedna działka poniżej 0,2ha aktualizacji 400-600 u nas nie ma limitu kopii,przeważnie robi się 12-15 egzemplarzy
Wytyczenie 400zł 4 narożniki z przeniesieniem na ławy ,każdy narożnik 50zł dodatkowo.Dla znajomych bonusy:):)
Inwentaryzacja powykonawcza minimum 550zł,bez znaczenia ile przyłączy /BTW przyłączy na działce nie są traktowane jak przyłącza do opłat w ośrodku/
BTW2 jak chcesz utrzymać firmę + pracownika "z mapek" to takie ceny faktycznie to minimum.U nas jest masę jednoosobowych firm lub pseudofirm...robią potem mapy za 300z.A najgorzej,że gro robót biora ludzie z ośrodka i nieraz bez wyjazdu w teren kasują delikwentów.
Problemem obecnie nie są ceny (u normalnych geodetów:):):) ) ale terminy przygotowywania materiałów w ośrodku i kontroli.Czeka się nieraz miesiąc-półtora na uszykowanie i sprawdzenie operatu.Rzygać się chce,tym bardziej ,że ja swoją pracę robie w 1-2 dni.

DuleX
05-09-2007, 13:47
wow to załamka, trzeba coś z tym zrobić. Takie ceny to śmiech na sali :-?

Co do urzędników to jest wina naszego prawa, bo gdyby mogli robić to legalnie i musieliby zapłacić podatki, opłaty w Ośrodku i przejść kontrolę oczywiście, a nie bez zmian wszystko puszczają, kupić sprzęt, zapłacić pracownikowi, to by ceny musieli podnieść.
Jak znajdzie się ktoś odważny i będzie chciał z tym walczyć, to na pewno raz dwa się to skończy, bo oprócz zwolnienia z pracy, są za to olbrzymie kary skarbowe. A przecież, bardzo łatwo jest udowodnić, że dana osoba zrobiła mapę.

Może u nas jest lepiej bo się dużo inwestuje, ale sądziłem, że w Wlkpolsce geodeci lepiej zarabiają.
Pewnie w obsługach siedzisz, bo domek ładny postawiłeś. Chyba że kredytów nabrałeś, to współczuję.
Wszyscy myślą, że geodezja to łatwy kawałek chleba, ale wolałbym czasem posiedzieć za biurkiem, szczególnie zimą ;)

Pozdrawiam i życzę polepszenia warunków finansowych w Wlkp. DuleX

areq
06-09-2007, 07:33
:Dulex Pracowałem w obsługach.Praktycznie tylko w obsługach.I to naprawdę specjalistycznych czasem- np.osiadania fundamentów i bloków turbin w elektrociepłowni
Pracuje obecnie w firmie projektowej,tak jak piszesz zimą za biurkiem:).
Widzisz,też mógłbym być mocno konkurencyjny dla innych bo nie muszę płacić ZUSu tylko "zdrowotne",ale nie pozwolę sobie na to by robić coś poniżej stawek minimalnych.Z szacunku dla innych.Generalnie ceny poszły do góry w innych branżach a u nas stoją czy nieznacznie się zwiększyły na przestrzeni 10lat.W 1997 roku jak zaczynałem pracę proste mapki też kosztowały 350-400zł.Wytyczenie 350 + narożniki.Kiedyś to była 1/3 pensji a teraz prawie 1/10
Kredycik wzięty,ale nie narzekam,współczuć można tym co pobrali bez zabezpieczeń /w stylu mieszkanie "po babci"/ po 400tys na 45lat.Zresztą nawet nie,w końcu wartość domów jeszcze wzrośnie więc budując coś za 400tys można śmiało żądać 600-700tys w razie czego.
Pozdrawiam

piotrulex
06-09-2007, 10:38
mapki do celow projektowych - nie wiem ile ale ilosc wystarczajaca - 250 zeta
wytyczenie calego budynku - 250 zeta
inwentaryzacja - nie zrobiona ale mowil ze 250 zeta

okolice torunia a geodeta z torunia

ceny bez faktury - ostatnio wytyczenie z konca marca 2007

MaWi
08-09-2007, 09:45
[quote="DuleX"]To ja Wam powiem jakie są minimalne ceny w Gdańsku.

-Mapa do celów projektowych 800 - 1000 zł

Wczoraj właśnie odebrałem taką mapę (5 szt.+CD ) i zapłaciłem 500 PLN.Czas oczekiwania 1 miesiąc.Inni geodeci z 3City i okolic śpiewali 600-1500 PLN , a czas wykonania to 6 do 10 tygodni.Wielu z nich robiło wielką łaskę ,że ewentualnie się tego podejmą ("...wie pan - mamy dużo pracy...").Co do pozostałych cen to jeszcze ich nie znam.

DuleX
08-09-2007, 19:48
MaWi pamiętaj, że mapa mapie nierówna. Jeśli Pan Szostak wziął 500 zł za mapę to albo zrobił ją po kosztach, po znajomości, albo druga opcja zedrze z Ciebie przy następnych robotach ;) bo jak klient zamawia mapkę to najczęściej trzyma się jednego geodety.

Czemu po kosztach? Ośrodek dokumentacji w Kartuzach jest lojalny dla miejscowych geodetów i nie wyda dokumentów (danych wyjściowych do zrobienie mapy) zanim nie zarejestruje zgłoszenia roboty. Więc geodeta musi pierwszy raz przyjechać i przywieść zgłoszenie. Następnego dnia jest zarejestrowane i może wybrać dane, tego samego dnia, wracając z urzędu robi pomiar uzupełniający w terenie. W domu robi obliczenia, rysuje mapę w komputerze, składa operat i zawozi go do urzędu. Sprawdzanie operatu trwa tydzień i potem, o ile nie ma poprawek, przyjeżdża, płaci rachunek i może Tobie sprzedać produkt.

Podsumowując:
- 4 wyjazdy do Kartuz ( x 80km )
- opłaty za Ośrodek 60-70 zł
- koszty pracownika, biura, ZUS

Jeszcze kilka opcji mi się urodziło:
Miesiąc czasu musiałeś czekać, więc może poczekał, aż mu się zbierze kilka mapek i zrobił kilka z takim samym nakładem czasu, jakby robił jedną. Ta jest dla mnie najbardziej prawdopodobna, bo uważam, że większość geodetów to porządni ludzie i nie posuwają się do opcji następnej.
Można jeszcze mając znajomego kierownika Ośrodka Dokumentacji, załatwić mapę jednym wyjazdem (flaszka lub "działka" dla kolegi). Ta opcja jest nielegalna, niekoleżeńska i psuje rynek, bo inni chcąc przeżyć też zaniżają ceny. Niby wolny rynek, ale czasem niska cena równa się z niską jakością pracy.

Do mnie najczęściej dzwonią klienci, którym się śpieszy i nie mają czasu czekać miesiąc na mapę. Jestem w stanie zrobić mapę w powiecie kartuskim w 2 tygodnie. Ale muszę skasować za to 800 zł, bo nie mam wtedy czasu na czekanie na kilka zleceń.
Też nie jestem zmanierowany i jak komuś obiecam mapę za 2 tygodnie to staję na głowie, żeby dotrzymać terminu. Spać nie mogę itd.

Widziałem już wcześniej stronę firmy GeoSoft i cenę, ale jest tam cena tylko za mapę i podejrzewam, że nieprzypadkowo tylko za nią. Porównaj ceny jakie będzie miał później dla Ciebie i jeśli będą z kosmosu to nie krępuj się i zmień geodetę.
Sam się za głowę złapałem jak zobaczyłem tą cenę na jego stronie. Najlepiej zamówić miejscowego geodetę, tylko różne opowieści od klientów słyszałem o geodetach z Żukowa i Katruz. Faktycznie fochy i zmanierowanie, jak się im uwagę zwraca lub upomina to są bardzo obrażeniu. Jeszcze trochę gorszych opinii znam ale musiałbym nazwiskami sypać, żeby nie odbiło się to na całej reszcie świetnych i profesjonalnie wykonujących swoją pracę geodetach.

Pozdrawiam serdecznie i życzę żeby budowa przebiegała bez komplikacji



EDIT:


...wie pan - mamy dużo pracy...

A to nawet wiem kto powiedział i cenę 1500 zł, to ta sama osoba i mój kumpel, poznaje to na pewno on ;)

RAIDER12
10-09-2007, 16:25
Właśnie godzine temu zakończyłem wytyczanie budynku przez geodetę i jakie było moje zdziwienie czytajac wcześniej w waszych postach ceny uslug geodezyjnych gdzie płacicie za wytyczenie od 250 do 500 zł bo ja zaplaciłem 850 i jeszcze sam ganiałem po działce z siekierą i kolkami które musialem wszystkie powbijać i poprzybijać do nich deski,wcześniej nie pytałem geodety ile bierze za wytyczenie widać że popelniłem błąd.

MaWi
10-09-2007, 16:26
Dziękuję za Twoje DuleX życzenia.Myślę ,że mi się bardzo przydadzą, bo jestem dopiero na samym początku dłuuuugiej drogi pod nazwą budowanie.W poszukiwaniach geodety nie trafiłem na takiego, który zrobiłby mapę w krócej niż 6 tygodni(a obdzwoniłem kilkunastu).Ten u którego zamówiłem to był jedyny co obiecał w miesiąc i dotrzymał tego.Jakie ceny będą na następne usługi to jeszcze nie wiem( jeżeli będą wysokie to oczywiście poszukam gdzie indziej).Nie twierdzę i nie twierdziłem ,że wszyscy geodeci są zmanierowani, tylko część z nich już przez telefon robiła łaskę(faktycznie generalnie Żukowo,Kartuzy i okolice).Co do ceny-miałem przedtem geodetę, który chociaż wyraźnie droższy, to nawet porządnie nie oznaczył(wznowił) granic ,a zapłatę oczywiście wziął.Miał to później dokończyć,ale się nie doczekałem"...bo ma dużo pracy..." Więc do mapki szukałem juz kogoś innego.

erni
22-09-2007, 09:24
Mam taki problem ,ponieważ był wczoraj u mnie geodeta ,który bedzie mi robi mapke wysokościową (koszt 750zł) ,polecił mi architekta który robi :
-mapki zagospodarowania działki (czy jakos tak to sie nazywa) za 1500zł
-mapke z przyłączem elektryki 500zł
-mapke z przyłączem gazu 500zł
-mapke z przyłączem wody 500zł
wszystko to jakieś 3000zł u tego architekta :( .
Czy może mi ktoś powiedziec ,czy ja naprawde tego tak potrzebuje ????
Czy może ma ktoś kontakt z jakimś tańszym biurem ???
Jestem z okolic Kocmyrzowa.(Kraków)

ANNNJA
23-09-2007, 21:59
POTRZEBUJESZ MAPEK!!!
ale...nie jestem pewna, nie wiem czy aby na pewno potrzebujesz zagospodarowania działki?? he????
ja chyba tego nie miałam...-albo miałam i nie wiedziałam że tak się zwie...ale jeśli to było potrzebne to robił mi to architekt odrazu przy projekcie domu jak wrysowywał chałupkę w "pole".... ;)
ale nie wiem czy nie mozna zrobic np. wody i kanalizy za jednam razem na 1mapce!!-niby tak wg. mnie
a ceny masz KOSZMARNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
szukaj dalej....-
ja z doświadczenia wiem że ci niby znajomi rożnych branżystów wcale nie są tańsi!! bo niby dlaczego?????

Darex
24-09-2007, 21:33
Mam taki problem ,ponieważ był wczoraj u mnie geodeta ,który bedzie mi robi mapke wysokościową (koszt 750zł) ,polecił mi architekta który robi :
-mapki zagospodarowania działki (czy jakos tak to sie nazywa) za 1500zł
-mapke z przyłączem elektryki 500zł
-mapke z przyłączem gazu 500zł
-mapke z przyłączem wody 500zł
wszystko to jakieś 3000zł u tego architekta :( .
Czy może mi ktoś powiedziec ,czy ja naprawde tego tak potrzebuje ????
Czy może ma ktoś kontakt z jakimś tańszym biurem ???
Jestem z okolic Kocmyrzowa.(Kraków)
Kwitologia do odboru budynku - geodeta za każde przyłącze 300zł plus 400 zł za budynek. Razem 1600 zł plus VAT. :evil: Ceny jakieś kosmiczne. Dlaczego tak drogo? Czy geodeci mają jakieś cenniki (gdzieś prawnie uregulowane) czy też narzucają kwoty z sufitu? :evil:

Darex
28-09-2007, 14:23
Noatriuszom przycieli kase, no to może by tak geodetom??? :)

mypal
28-09-2007, 14:55
Kolego to jest wolny rynek. Tu nie ma stawek urzędowych. :P

DuleX
28-09-2007, 15:19
hehe niby jak?
Panie i Panowie, mamy wolny rynek i cena jest dyktowana konkurencją i jakością pracy.
Chcecie mniej płacić za usługi to liczcie się z tym, że tańszy będzie gorszej jakości.
Najlepiej popytać wśród znajomych, czy polecają kogoś.
A swoją drogą jaki to jest odsetek kosztów całej inwestycji?

A przede wszystkim nie robić niczego na ostatnią chwilę.
Bardzo często ostatnio mam takie telefony: "Panie ale ja chcę przed zimą fundamenty wylać". A sąsiad tylko czeka, żeby donos napisać do nadzoru, że za szybko budowa rozpoczęta :roll:

Wracając do tematu, geodeci mogą tylko podnieść ceny, bo mamy coraz większe opłaty w urzędach. Wchodzą mapy numeryczne, za udostępnianie których urząd bierze dużo pieniędzy.

Istnieje w Polsce coś takiego co nazywa się Państwowy Zasób Geodezyjny i Kartograficzny (http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwowy_Zas%C3%B3b_Geodezyjny_i_Kartografic zny), znajdują się w nim mapy (numeryczne i analogowe), osnowa geodezyjna i inne potrzebne dane do pomiarów. Geodeci korzystają z niego, uzupełniają go, ale mimo to musimy pokrywać koszty jego utrzymania. Nawet wtedy kiedy go uzupełniamy musimy za to płacić. Jeśli mapa jest bez zmian to jeszcze więcej. To nic, że nazywa się Państwowy.
Także z czego można tą cenę obniżać i do jakiej granicy?

Mogę zainteresowanym podać na PW najtańszych geodetów w mojej okolicy i od razu kontakt do "zadowolonych" klientów, którzy już więcej nie będą chcieli oszczędzać kilkuset złotych, bo na dłuższą metę nie warto.
Jeśli cena jest podejrzanie niska to coś musi być nie tak.

aswywiadu
20-03-2008, 16:40
To ja poproszę te namiary na godnych polecenia geodetów z okolicy Żukowa
Z góry dziękuje
Pozdr
P/S Dodam że mi się tak bardzo nie spieszy

abgeodeta
17-02-2009, 20:26
geodeta za każde przyłącze 300zł plus 400 zł za budynek. Razem 1600 zł plus VAT. Ceny jakieś kosmiczne. Dlaczego tak drogo? Czy geodeci mają jakieś cenniki (gdzieś prawnie uregulowane) czy też narzucają kwoty z sufitu?

uprzejmie potwierdzam, że geodeci narzucją kwoty z sufitu :-)

DuleX
18-02-2009, 06:59
cennik SGP_Gdansk 04.2008.jpg (http://www.sendspace.pl/file/uqq30ZhR/)

cennik_sgp_krakowski.pdf (http://www.sendspace.pl/file/JKdmJUVc/)

cennik_sgp_kielecki.doc (http://www.sendspace.pl/file/X0Fd8kGa/)

aguuu
16-11-2010, 10:41
witam, chciałabym się zapytać. Mam sprawę w sądzie o zniesienie współwłasności, i mój brat miał teoretycznie wziąźć 1/8 działki i 1/8 domu, wziął dużo więcej(a my się wtedy nie odwołaliśmy) tylko już tak zostało, bo brat. Ale skoro chce teraz znieść współwłasność, to my chcemy żeby na współwłasność wziął tylko tą 1/8 co mu się należy, resztę nam zwrócił. Ale na tej części co wziął otworzył działalność gospodarczą sklep, przez co wzbogacił naszą działkę, przebudował pokój (który był na naszej części) na sklep, teraz chcemy żeby nam to zwrócił i ma do nas przyjść biegły sądowy geodeta, i teraz moje pytanie. Czy biegli geodeci sądowi mają jakieś swoje cenniki? Na jakiej podstawie jest wyliczana wartość danego "kawałka" części domu/działki/sklepu? Czy będzie wyceniany cały sklep jako całość, i przykładowo, część którą chcemy żeby nam zwrócił będzie 1/10 tej ceny(całości)? Czy będzie to wyliczane w inny sposób? Z racji tego, że jedna połowa(którą chcemy żeby nam zwrócił przerobił na sklep, a przed tem był tam pokój) a drugą połowę (co sobie dobudowywał) budował od początku. W związku z tym cena części którą chcemy żeby nam zwrócił będzie dużo mniejsza, niż cena pozostałości, którą budował od początku? Czy geodeci mają z góry jakieś cenniki narzucane?? Jak to się w praktyce odbywa?? BARDZO PROSZĘ O POMOC, każda wskazówka będzie bardzo cenna, bo nie znam się na tym.

aguuu
16-11-2010, 10:48
a i chodzi mi mówiąc o cenniku, to czy mają jakiś cennik typu "takie panele na ścianie na takim obszarze kosztują tyle" "taka podłoga kosztuje tyle" itp. Chodzi mi o cennik ile to jest warte, a nie o cennik samego przyjścia geodety , bo ile to będzie kosztować to wiem, ale nie wiem jak część moja będzie wyceniana? I czy geodeci sądowi to patrzą przykładowo, ile takie panele na ścianie są warte teraz? Czy ile były warte w roku w którym były zakładane? Z góry dziękuje za odpowiedz

koniczynka97
08-12-2010, 12:24
Witam
A jak się kształtują ceny geodety za inwentaryzację powykonawczą? Interesuje mnie okolica Warszawy.

Amelia 2
31-01-2011, 12:22
Mój geodeta bierze 600zł za budynek i po 150 za każde przyłącze / Mińsk Maz./

Gosiek33
31-01-2011, 12:35
Pod Piasecznem 900 PLN

dakos
01-02-2011, 06:11
Wołomin mapa powykonawcza 700zł.http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon6.png

zbyszko88
30-04-2012, 17:42
Mosina - wielkopolskie

mapki 1:500 do celów projektowych - 400zł
wytyczenie osi budynku - 450zł + dechy = 550zł (12 osi)

bartosh007
25-05-2012, 23:24
Koszalin
Mapka 1000 PLN w zeszłym roku w sierpniu duży zakres bo prawie 1ha, tu też różnica jest
Teraz było wytyczenie 150 PLN za oś (10 osi w sumie ) i 50 PLN za przyłącze,
Odbiór mamy dogadany na 700 PLN za budynek i 100 za przyłącze, mamy wodę -studnia, prąd, kanalizę- oczyszczalnia i gaz, czyli jakieś 1200 PLn.
Ceny netto do dogadania się.
W sumie dużo... ale budujemy się tylko raz, a reguła jet taka... cena= rzetelność. Nie mogę narzekać szybko było i bez poprawek, jak czytam u co niektórych.

pruska
28-05-2015, 13:44
witam a jak nazywal sie geodeta ktorego mieli panstwo? czy wszystkie papiery sami zalatwialuscie czy zleciliscie komus?