PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SALAMANKA LMB11 pracownia LIPIŃSCY



Olinka
10-04-2003, 11:57
Jesteśmy zdecydowani na dom parterowy.Wybraliśmy pasujący doskonale do naszej działki LMB11 pracowni Lipińskich.

http://www.lipinscy.pl/projekty/parterowe/LMB11/b11rzut.html

Czy Ktoś go buduje/zbudował?
Czy oprócz kominka czegoś mu brak?
Będę wdzięczna za opinie.
Pozdrawiam.

10-04-2003, 12:14
Jak dla mnie bardzo sensowny jest zamysł tego domu-oddzielenie części nocnej i dziennej.Miło,że dało się wygospodarować,aż tyle pokoi.
Część dzienna naprawdę przyzwoita.
Moje wątpliwości:
-ustawienie domu-zależy oczywiście jak masz usytuowaną działkę
np. u mnie taras wychodziłby by na wschód
chyba,że lustrzane odbicie wtedy na zachód
-pom.gosp.-też w nieforunnym miejscu (ale cały czas zakładam tradycyjną działkę)jeśli u Ciebie są inne warunki,to sama oceń czy to ok
-wc na wprost wejścia i jako wspólna ściana z salonem.mhm,jak dla mnie trochę krępujące

poza tym zapowiada sie wygodnie i przytulnie.
:smile:

Olinka
10-04-2003, 12:24
Wejście główne od południa (droga od południa) a od północy duża sypialnia, kuchnia i częściowo taras.
Myślę jeszcze o zlikwidowaniu ścianki między jadalnią a salonem (na rzecz takiej grubej belki pod sufitem)
Dzięki za odpowiedź.
A czy to drogi dom?

magmi
10-04-2003, 13:57
Olinka,
przykro mi krytykowac Twój wybór, ale przy wjeździe na działkę od południa to chyba nie jest optymalny projekt. Spróbuj sobie wyobrazić, jak w ciągu dnia przesuwa się słońce. Prawda jest taka, że w okolicach tarasu słoneczko będziesz miała tylko późnym popołudniem/wieczorem (lub, jesli wybierzesz lustrzane odbicie, tylko wczesnym rankiem). Według mnie powinnaś wybrać projekt z tarasem z przodu - są takie projekty, najczęściej ten taras jest w narożniku domu (i wtedy maksymalnie cofnąć dom w tył działki), albo ewentualnie z tarasem z boku, ale nie zasłoniętym przez ścianę od południowej strony.
Powodzenia!

Rafal_G-ce
31-03-2006, 15:36
Witam.
Mam zamiar postawić dom wg projektu http://www.lipinscy.pl/13171.xml?page=1
Mam zamiar zrobić w nim niewielkie zmiany np. połączyć pomieszczenia 7 i 8 w jedną sypialnię.
Prosze o opinie na temat projektu i ewentualny kontakt osób które go budowały / budują.

trobe
01-04-2006, 15:31
Nie do przyjęcia jest oddalenie kuchni od strefy wejściowej - żeby się do niej dostac musisz (np. z siatami) ganiac przez salon (i to według mnie dyskwalifikuje ten projekt ale to tylko moja subiektywna opinia).
Połączenie pokoi 7 i 8 - może byc ale zastanów się, czy z 7 (lub jego częsci) nie zrobic ogólnodostępnej garderoby, chyba że akceptujesz szafy w każdej sypialni.
Gdzie jest wejście na strych? Czy będą to składane schody? W jakiej części budynku?
Co z garażem? Czy będzie wolnostojący, czy też nie będzie w ogóle?
Gdzie będziesz trzymac wszystkie klamoty typu: rowery lub inny sprzęt sportowy, narzędzia ogrodnicze itp? Czy przewidujesz osobny budynek gospodarczy?

Rafal_G-ce
03-04-2006, 09:18
Dzięki za odpowiedź.
Kolejno:
- kuchnia. Chcieliśmy mieć z jadalni wyjście na taras, który chcieliśmy mieć od strony południowej. Więc jest to kompromis. Woleliśmy mieć dłuższe dojście do kuchni niż zacieniony taras.

- połączenie pokoi będzie oczywiście razem z garderobą

- wejście na strych będzie z przedpokoju składanymi schodami

- garaż razem z pomieszczeniem gospodarczym będzie budynkiem wolnostojacym.

trobe
03-04-2006, 11:32
No, to OK. Powodzenia.

Rafal_G-ce
03-04-2006, 11:48
Dzięki

Rafal_G-ce
04-04-2006, 13:33
Nikt wiecej sie nie wypowie?

Rafal_G-ce
05-04-2006, 14:34
..

justka9
29-05-2008, 00:26
Witam wszystkich budujących i planujących!
Jestem na etapie wybierania projeku...przejrzałam już chyba 1000 i w końcu trafiłam na LMB 11. Chodzi mi o domek parterowy, nie za duży, taki dla mnie i dla męża, a w przyszłości może dla 2 dzieciaczków. Chciałam mieć pralnie lub duże pomieszczenie gospodarcze, ponieważ wiem jak jest to ważne (teraz mieszkam z teściami i oni to mają i bardzo ułatwia życie). Jak na razie wydaje mi się idealny, może poza tym, że nie ma garażu, ale to nie taki wielki problem, bo mamy dużą działkę, więc i garaż gdzieś sie tam wstawi.
Czekam na Wasze opinie i sugestie dotyczące tego domku.

Z góry bardzo dziękuję
no i link do projektu
http://www.projekty-domow-parterowych.pl/projekt-domu-LMB%2011-2069-15.html

jea
29-05-2008, 01:07
a garaż :roll:

justka9
29-05-2008, 15:04
a garaż :roll:

Jak juz pisałam działka jest duża, więc i garaż sie gdzies z boku zmieści..
Proszę o więcej opini!! :D

Rafal_G-ce
01-06-2008, 21:21
Ja Go buduję, ael to juz wiesz ;), nie zamieniłbym Go na żaden inny.

Havena
01-06-2008, 21:34
Czekam na Wasze opinie i sugestie dotyczące tego domku.


Hej!
Wydaje mi sie, ze pokoj dzienny jest troche za maly...