PDA

Zobacz pełną wersję : I co teraz robić w ogodach?



moniga
31-03-2006, 16:50
Zupełnie nie wiem od czego zacząć. Na jesień posadziłam drzewka i krzewy, posialiśmy trawę a teraz to nie wiem za co się zabrać... mieć ogródek przydomowy to nie taka prosta sprawa :) Czy sezon wiosenny już rozpoczęty? Co robicie teraz?

NatkaB
31-03-2006, 18:08
Zupełnie nie wiem od czego zacząć. Na jesień posadziłam drzewka i krzewy, posialiśmy trawę a teraz to nie wiem za co się zabrać... mieć ogródek przydomowy to nie taka prosta sprawa :) Czy sezon wiosenny już rozpoczęty? Co robicie teraz?

ja jutro zabieram się za żywopłot - nawóz kupiony; moze zdobędę się na odwagę i przytnę go co nieco... Sadzę też jutro drzewko. Jeśli masz już suchy trawnik - możesz wygrabić go dokładnie i ewentualnie opryskać jesli pojawila sie plesn śniegowa. Ja niestety nie mogę, bo przez ostatnie parę dni solidnie u nas lało, więc muszę to odłożyć do przyszłego tygodnia. Jeśli masz w ogrodzie jakies starsze drzewa owocowe - pora też je przyciąć.
Acha, zamierzam też podsypać magnolię nawozem.
a to drzewko to wierzba pendula :


http://www.krzewy.pl/Salix_caprea/Salix_caprea_Kilmarnock_1.jpg

zygmor
02-04-2006, 08:15
moniga,
Podziwiam tych co mają ogródek i nie wiedzą co robić
Parafrazując "NIE MAM CIO NA SIE BIE WŁOŻYĆ"
Ja to raczej mam problem kiedy, a nie co, jestem ma etapie wygrabiania liści z trawnika ok.3000m2 i jestem na początku tej drogi, a tu jeszcze trzeba w weekend do pracy, wczoraj od 8-20 pracowałem, ale dziś też dużo ni zdziałam, bo rano umówiliśmy się z architektem, później trochę pograbimy i nieomieszkamy skorzystać z wcześniejszego zaproszenia na obiad do znajomych i tak dzień mimie, a robota w ogródku leży.

Pozdro

G.N.
02-04-2006, 09:53
Zygmor :lol: jakoś tak mam podobnie, że zawsze mam co robić i zwykle nie mam czasu na wszystko.
Chociaż jeśli czyjś trawnik wygjada tak
http://img447.imageshack.us/img447/3354/dscf00933sg.th.jpg (http://img447.imageshack.us/my.php?image=dscf00933sg.jpg)
a sporo ich teraz tak wygląda. To faktycznie za wiele się na nim nie podziała

goja
02-04-2006, 10:59
Zygmor :lol: jakoś tak mam podobnie, że zawsze mam co robić i zwykle nie mam czasu na wszystko.
Chociaż jeśli czyjś trawnik wygjada tak
http://img447.imageshack.us/img447/3354/dscf00933sg.th.jpg (http://img447.imageshack.us/my.php?image=dscf00933sg.jpg)
a sporo ich teraz tak wygląda. To faktycznie za wiele się na nim nie podziała

A w wątku o trawach pisałeś, że Twój trawnik (Trawy z Iławy) po zimie nieźle się trzyma. Mój wygląda tak samo - połowa wygnita ale dla mnie to klęska. Sasiedzi mają inne mieszanki i trawniki są też po zimie nieciekawe ale nie to co u mnie.
Będę musiała dosiewać a jak w przyszłym roku zastanę po zimie to samo, to wysieję wszędzie stokrotki i tyle :wink:

moniga
02-04-2006, 12:15
Ja na pewno też mam co robić tylko problem w tym, że nie wiem od czego zacząć. Dopiero raczkuję w tej dziedzinie, wszystko rozgrywa się na działce na któej cały czas trwa budowa a ja po kawałku próbuje zagospodarować teren, poszadziłam iglaczki, krzaczki, drzewka i inne kwiatki a teraz po prostu nie wiem kiedy co się przycina, bieli i jakie tam jeszcze inne prace należy wykonać. Dzięki wam w poniedziałek jadę po nawóz pod iglaczki, muszę też kupić korę żeby podsypać pod iglaki. no i kupię sobie grabie do zgrabienia starej trawy :) Rozpisujcie się jeszcze zapraszam :)
Zygmor, mam pytanie, widziałam na zdjęciach że "specjalizujesz" sie w uprawie różaneczników...czy miniaturową Azalie, którą kupiłam w doniczce w dziale z kwiatami domowymi można posadzić do gruntu? Mam też taki miniaturowy rododendron, który większosć zimy byłprzykryty gałązkami świerku przed mrozem teraz po odkryciu ma opuszczone zawijające się na końcach liście... czy z niego coś będzie? Możesz mi coś podpowiedzieć? :roll:

G.N.
02-04-2006, 17:04
A w wątku o trawach pisałeś, że Twój trawnik (Trawy z Iławy) po zimie nieźle się trzyma.
To łąka sąsiada (bardziej przypomina pole ryżowe niż łąke). U mnie nie jest tak płasko więc woda spływa i całość była by OK gdyby nornice połowy nie rozryły. Ale na to rodzaj trawy niestety nie wpływa :roll:

zygmor
05-04-2006, 22:30
G.N.
Dziękuję za duchowe wsparcie, moj trawnik (30 arów) ma na sobie mnóstwo liści, które nie dodają mu obecnie urody, a dodatkowo przyczyniają się do jego degradacji. Trzeba je szybko uprzątąć a tego jest ze 300-400 taczek jak co roku. Kompost jak autobus, wiosną na jakieś 3m, teraz zaledwie 1,5.
I tak corocznie.

Pozdro

Ew-ka
05-04-2006, 23:06
moj malutki ogródeczek juz uprzątnięty po zimie :D piękniście z trawy wyłaniaja sie krokusy ,których nasadziłam jesienia chyba ze 100 .....dzisiaj posadziłam kolorowe bratki i prymulki ...jest pięknie :D

zygmor
05-04-2006, 23:21
Ew-ka,
I niech tak będzie jak najdłużej...

Pozdro

Ew-ka
05-04-2006, 23:34
Ew-ka,
I niech tak będzie jak najdłużej...

Pozdro
mam nadzieję ,że będzie ......jeszcze piękniej .....przygotowuję się do zrobienia prawdziwego ogrodu ....na razie mam troszeczkę :D

Ew-ka
05-04-2006, 23:36
G.N.
Dziękuję za duchowe wsparcie, moj trawnik (30 arów) ma na sobie mnóstwo liści, które nie dodają mu obecnie urody, a dodatkowo przyczyniają się do jego degradacji. Trzeba je szybko uprzątąć a tego jest ze 300-400 taczek jak co roku. Kompost jak autobus, wiosną na jakieś 3m, teraz zaledwie 1,5.
I tak corocznie.

Pozdro

a u Ciebie pracy w ogrodzie "po pachy " i współczuję , i zazdroszczę 8)

G.N.
06-04-2006, 07:06
Kompost jak autobus, wiosną na jakieś 3m, teraz zaledwie 1,5.
I tak corocznie. Może byś tak paczkować i sprzedawać zaczął
:wink: