PDA

Zobacz pełną wersję : Odbiór domu



pawpiwo
18-02-2003, 11:07
Czy ktoś z Was ma jakieś wiarygodne informacje dotyczące odbioru domu?

kgadzina
18-02-2003, 12:08
A o co Ci chodzi? Jak to zrobić czy kogo opić i gdzie?

maro
19-02-2003, 04:22
Ja wlasnie to przerabialem w grodniu i tak (moze nie koniecznie w kolejnosci):
-dziennik budowy podpisany przez kierownika budowy a w nim branze, albo osobno,
-branze: odbior instalacji gazowej, kominowej i wentylacyjnej, woda, prad - protokoly odbioru,
-wpis geodety w dzienniku + mapa z inwenteryzacja (tu przylacza, budynek, szambo etc),
-usmiech na twarzy i walisz jak w dym do starostwa,
-acha w starostwie jeszcze jakis taki kwit do wypelnienia przez kierowika budowy (to tak jak by to co w dzienniku budowy niewystarczylo),
-dwa tygodnie czekania aby sie odlezalo,
-potem do gminy i otrzymujesz upragniony numer domku czyli mozesz sie zameldowac i zaczac placic podatki.
Przepraszam za ten haos ale z tego szczescia ze juz w koncu mieszkam i mam swoj numer pamiec mi troche odebralo. Niemniej jednak w naszym starostwie jak i w gminie sa szalenie uprzejmi. Nadmienie ze na pozwolenie na budowe domu czekalem niecale 3 miesiace. Jak mi pani wytlumaczyla zalezy im (gminie) aby jak najwiecej ludzi sie budowalo bo w zasadzie gmina zyje z podatkow. Z tego co czasami formumowicze pisza co sie dzieje w innych gminach to strach sie bac, pozdrawiam i zycze powodzenia.
Maro

pawpiwo
19-02-2003, 09:50
Przepraszam za nie sprecyzowane pytanie. Chodzi mi o nowe zasady odbioru domu, które będą obowiązywać od czerwca 2003r.
Czy mając pozwolenie na budowę wydane na starych zasadach, łapię się przy odbiorze na nowe przepisy dotyczące odbioru domu(1000 zł)

hippo
20-02-2003, 08:19
Pawpiwo, skąd masz takie wiadomości tzn. chodzi mi o czerwiec. Ja słyszałem, że zmiany w Prawie budowlanym mają nastapić już w marcu? Czy Twoje informacje są z pewnego źródła. Jeżeli chodzi o te 1000 zł. to ma to być opłata za inspekcję na budowie przeprowadzona przez PINB, który sprawdzi Twój domek z projektem i jego posadowienie tzn. odległści. Ja słyszałem, że tego rodzaju odbiory - kontrole płatne mają obowiązywać od 2004 roku, tzn. dla tych co dostaną pozwolenie na budowę po nowelizacji Prawa budowlanego z wyraźnym (w pozwoleniu) zapisem o takowej opłacie i odbiorze przez PINB.
Pozdrawiam

marek200
20-02-2003, 21:15
Panowie!
Owo nowe prawo budowlane nie ma jeszcze ostatecznego kształtu. Więc nie panikujcie, po prawdopodobnie nie będzie tak ciężko.
Ustawa poszła 13.02.2003r. do senatu, później pójdzie do prezydenta. Myślę, że razem da to około grudnia.
Pozdrawiam.
Jak ktoś ma wykupiony abonament to http://www.infor.pl