PDA

Zobacz pełną wersję : [b]A co przed BUDOWĄ - jak się poruszać i na co zwrócić uwag



Arasz2000
01-04-2006, 08:14
Cześć Wszysktim :lol:

Rozpoczynam swoją działalność na tym portalu i choć jeszcze nie buduję staram się już teraz poszerzać wiedzę.

Zacznijmu od tego że mam nieruchomość gruntową. Składa się z kilku przyległych działek. Istotne jest to iż dzieli się na dwa rodzeje:
1/ grunty rolne R VI (klasa) z prawem zabudowy jednorodzinnej i
2/ las LsV - zakaz wprowadzania obiektów kubaturowych.

Proszę o kilka uwag na co mam zwrócić uwagę mśląc o budowie. Z wypisu z planu zagospodarowania można wyczytać
1/ co do działki na zabudowę
- budynki mieszkalne - do dwóch kondygnacji, w tym poddasz użytkowe
(a) Czy może być zatem piwnica?
- budynki gospodarcze - jedna kondygnacja
- nachylene połaci dachu maksimum 45 st. o równym kącie nachylenia
(b) Jak liczy się te stopnie od czego? Czy to oznaczaż że domy mają mieć badziej płaskie dach (klicki) niż bardziej strome (strzeliste wierzyczki) ?
- jednolita kolorystyka dachów dla poszczególnych jednostek planistycznych
(c) Co to jest jednostka planistyczna? Czy to moja działaka? Moja nieruchomość? Czy to oznacza że moje dach muzą być w jednakowym kolorze? Czy też mój dach musi mieć kolor Sąsiada??
- ogrodzenie frontowe, ażurowe, usytuowane w ustalonej linii rozgraniczającej drogi
(d) Jak ustalić front? To strona od drogi publicznej? Od wszystkich dróg publicznych czy może tylko od drogi dojazdowej do posesji, tej strony?
-powierzchnia biologicznie czynna 60%
(e) Jak to rozumieć? czy to jest część wolna od jakiejkolwiek zabudowy czy też ingerencji?

2/ Najciekawsze na koniec tj. LAS,
- zakaz wprowadzania obiektów kubaturowych na terenie lasów prywatnych!!!
- adaptacja istniejących duktów leśnych, z możliwością modernizacji na ciągi pieszo-rowerowe
(f) Co to są obiekty kubaturowe? Czy to oznacza, że nigdy nic tam nie wystawię? Altanki? garażu? W przyszłości myślę o sprzedaży jednej z działek leśnych ale przy takim przeznaczeniu nikt jej nie kupi? Czy tam można tylko sadzić grzyby i robić ścieżki? :o Ratunku pomocy! :wink: Musi być jakieś wyjście! Las jest świetny, tylko po co mi tyle lasu w którym nic nie mogę zrobić??

Pozdrawiam Serdecznie i mam nadzieję, iż jakoś mnie oświecicie.
8) [/b]

anpi
01-04-2006, 08:18
Co do lasu - możesz zwrócić się do odpowiedniego oddziału Lasów Państwowych z wnioskiem o wyłączenie części Twojego lasu z produkcji leśnej. Do 500 m kw. powinno się obejść bez opłat. Ale najpierw tam zadzwoń, bo do wniosku trzeba dołączyć mnóstwo dokumentów. Szansa jest - ja jestem najlepszym dowodem :lol: w moim prywatnym lesie buduję dom.

Arasz2000
01-04-2006, 08:58
O dzieki !
To już jakieś światełko w tunelu?
Oczywiście że to sprawdzę. Czy to należy zacząć od leśnika? Niedaleko mam nadleśnictwo?

Pozdr

anpi
01-04-2006, 09:10
O dzieki !
To już jakieś światełko w tunelu?
Oczywiście że to sprawdzę. Czy to należy zacząć od leśnika? Niedaleko mam nadleśnictwo?

Pozdr

Absolutnie nie! Ja też zacząłem od gminy, starostwa i leśniczego. Namieszali tylko i straciłem czas. Najlepiej od razu dzwoń do Lasów Państwowych. Ja dopiero jak do nich zadzowniłem, dowiedziałem się co i w jakiej kolejności mam robić. A procedura jest długotrwała.

Powodzenia! W razie czego - pytaj.