PDA

Zobacz pełną wersję : Kabel sterujący DGP i rekuperatorem



wbrat
03-04-2006, 07:54
Mam pytanie. Elektryk jest w trakcie prac u mnie na budowie i chce wiedziec jakie kable są potrzebne do sterowania rekuperatorem i wentylatorem DGP. Ile mają miec żył, jakiego typu, itp.
Będę wdzięczny za szybką pomoc :).

pozdrawiam.

Jerzysio
03-04-2006, 08:14
Wentylator - to zwykłe zasilanie i ewentualnie włącznik z np. płynnym sterowniem. Reku - jeżeli masz wybrany model to zadzwoń i zapytaj jakie mają wymagania, ale normalnie to sterownik jest podłączony w 'komplecie". Do przedłużenia, bo zakładam, że ciągniesz do innego pomieszczenia trzeba by dać profilaktycznie z 16 kabelków ( ja mam 11 ).
Pozdro
J

DGP normalny przekrój, reku podobnie, albo i mniejsze.

damiang
03-04-2006, 09:22
Do przedłużenia, bo zakładam, że ciągniesz do innego pomieszczenia trzeba by dać profilaktycznie z 16 kabelków ( ja mam 11 ).
Ile :o U mnie między reku a przełącznikem obrotowym 0-1-2-3 jest bodajże 4x0,75.
Ale najlepiej spytać się producenta, bo np. do sterownika elektronicznego będą pewnie inne kabelki.
A może najlepiej dać peszel?

wbrat
03-04-2006, 10:40
Peszel ze strychu na parter? Nie wyobrazam sobie tego za bardzo. Jesli chodzi o DGP to bedzie pewnie jakiś dospel, gorzej z rekuperatorem - nie planuje go kupowac w tym roku, ale chcialem zaoszczedzic sobie kucia scian w przyslosci. Zasilanie oczywiscie pociągnąłem do obu, problem właśnie ze sterowaniem...

wbrat
03-04-2006, 15:45
Nikt więcej nie pomoże? :-?

Jerzysio
03-04-2006, 16:49
Damiang

...a bo ja mam programowalne ustrojstwo, a nie zwykłe raz - dwa - trzy ... :roll: :wink:
J