PDA

Zobacz pełną wersję : Piec EcoTec 196. Co jest grane?



Tomik_B
03-04-2006, 10:45
Witam

W moim kociołku, w czasie ładowanie zasobnika następuje "przebicie" wody zasilającej do układu CO.
Położenie zaworu trójdrogowego d.35=1 (ciepła woda), a mimo to w rurach CO temperatura dochodzi do 40 st. C. :o Nie dzieje się tak za każdym razem, gdy ładowany jest zasobnik, ale już kilka razy zaobserwowałem takie "przebicie".
Miał ktoś taki przypadek? :roll:

Liczę, że VPS tu zajrzy. :)

Grzegorz63
03-04-2006, 13:51
Uszkodzony zawór trojdrożny, ewentualnie sam siłownik przełączający. Ja w swoim Junkersie Cerapurze miałem podobnie- po podgrzaniu wody w zasobniku zawór nie wyłączał obiegu podgrzewania zasobnika całkowicie tylko trochę przepuszczał w efekcie czego przy użytkowaniu CO zasobnik wychładzał mi się w przeciągu kwadransa. Mam w całym domu podłogówkę, wobec czego temp. jaka idzie na CO jest o wiele niższa niż temp. wody w zasobniku. Gdybym miał grzejniki i zasilał je temp. ponad 45 stopni (taką mam temp.wody w zasobniku) pewnie bym wogóle nie zauważył tej dolegliwości mojego kotła. Po wymianie zaworu- wszystko OK!

VPS
03-04-2006, 17:13
Masz jeszcze kocioł na gwarancji. Umów się z serwisem aby sprawdzić zawór 3-drogowy przełaczający z C.O na ładowanie zasobnika.
Mogły jakieś drobne zanieczyszczenia podejśc pod kulę i nie domyka.
Miałeś instalację c.o. dobrze przepłukaną ?

Tomik_B
04-04-2006, 06:54
Kocioł na szczęście na gwarancji. :)
Czy instalacja była płukana? Nie wiem. :oops:
Na pewno, po próbie ciśnieniowej, była spuszczana woda przed zimą, a instalacja została przedmuchana sprężonym powietrzem.