PDA

Zobacz pełną wersję : Jak odbierać cyfrę+ na trzech tunerach



K.Krzysztof
03-04-2006, 10:58
Jak odbierać cyfrę+ na trzech tunerach mając jeden abonament ?

Whisper
03-04-2006, 11:31
Kupić splitter. Bezprzewodowy to chyba rzędu 500 zł, przewodowe sa tańsze.
Jak zaguglasz: "splitter cyfra+" to sporo wyników otrzymasz. Na przykład taki: http://www.cardsplitter.pl/strona/index.php

tom&gabi
03-04-2006, 12:47
Na Allegro sporo tego sprzedają,

Whisper Twój link nie działa...

Pozdro

Whisper
03-04-2006, 12:53
Na Allegro sporo tego sprzedają,

Whisper Twój link nie działa...

Pozdro

Już działa. Znacznik się był dokleił...

Arkadly
03-04-2006, 13:34
A czy kazdy tuner ma swoja antenę, lub chociażby konwerter? Jeśli tak, to takie rozwiazanie funkcjonuje doskonale - też uzywam splittera.

Arecki

marcin_u
04-04-2006, 10:17
A czy istnieje urządzenie które można by podłączyć na kablu antenowym, pod jedna antenę, żeby wykorzystać już istniejącą w domu instalacje antenową ??
sa specjalne rozgalezniki i tunery (np. lemon) ktore moga kozystac z 1 konwertera i kabla przelotowego...ale niesty prawie wszystkie tunery potrzebuja wlasnego konwertera i kabla

rafałek
04-04-2006, 10:26
A czy nie lepiej od ręki położyć stosowną instalację antenową? Chyba wczoraj wpadł mi w oko wątek gdzie ktoś zastanawiał się nad rozprowadzaniem sygnału do wielu pomieszczeń, ale czemu nie? Koszt niewielki, a nigdy nie wiemy co nam przyjdzie do głowy za lat kilka. Ja sam wykonałem prostą instalację na switch'u i sobie chwalę. Co prawda jak na razie mamy jeden TV, (jako drugi robi komputer), ale poważnie rozważam odizolowanie się od dzieci i żony i samodzielne oglądanie wybranych przez siebie programów. A gdzie będzie sygnał - o tym już tylko JA decuduję :wink:

Rafal_G-ce
04-04-2006, 10:45
mam głupie pytanie:
Czy splitter działa też z Polsatem Cyfrowym?

rafałek
04-04-2006, 11:29
mam głupie pytanie:
Czy splitter działa też z Polsatem Cyfrowym?

Gdzieś czytałem za w przypadku Polsatu karta jest w jakiś sposób skorelowana z tunerem i to może się nie udać, ale czy to prawda ? Nie mam pojęcia.

Arkadly
04-04-2006, 11:58
Nie działa, ale polsat jest od miesiąca złamany.

Rafal_G-ce
04-04-2006, 12:05
Nie działa, ale polsat jest od miesiąca złamany.
eh....... ;)

rafałek
04-04-2006, 12:08
Nie działa, ale polsat jest od miesiąca złamany.
Chyba załamany :lol:

irtad
05-04-2006, 09:56
jest takie urządzenie jak DREAMBOX jedna karta w Dreamboxie a pozostałe ciągnął klucze po sieci. Nie jest to tanie rozwiązanie ale działa super.

tom&gabi
05-04-2006, 10:08
jest takie urządzenie jak DREAMBOX jedna karta w Dreamboxie a pozostałe ciągnął klucze po sieci. Nie jest to tanie rozwiązanie ale działa super.

więcej szczegółów pls...

irtad
05-04-2006, 10:13
Opiszę krótko. Reszta jest w necie. Stawiasz naprzykład 3 dreamboxy jest to tuner tv sat z zainstalowanym Linuxem. Konfigurujesz jednego jako serwer a te 2 pozostałe jako klientów. Oczywiście do każdego musi być pociągnięty kabel z sygnałem z anteny i musi być sieć między nimi aby mogły pobierać klucze z serwera. to tak w dużym skrócie.

mmmad
05-04-2006, 10:22
A w wiekszej rozciaglosci - jak pozwolisz sasiadom sie podpiac ich DREAMboxami do Twojego serwera, to stac Was na zrzute na pelny pakiet, albo oni Ci calkowicie sponsoruja abonament. (oczywiscie potrzebna jest do tego siec pomiedzy Wami, lub kazdy ma internet)

irtad
05-04-2006, 10:35
w rzeczy samej

Przepiura
05-04-2006, 11:23
Więc tak
Spliter jest tylko na platformę cyfry do polsatu nie pasuje .
Żeby oglšdac cyfrę na 3 telewizorach trzeba mieć trzy tunery (najlepiej Philipsy bo byłej Wizji bo sš najtansze) i jednego splitera .
Na dzien dzisiejszy można sobie przerobić te tunery tak żeby odbierały cały pakiet polsatu (bo jest zlamany i oczywiœcie to jest nielegalne)+ pakiet cyfry (swój opłacany ) lub kupić sobie zrobionš już kartę cyfry na cały pakiet (to tez jest nielegalne) i oglšdac na niej wszystkie polskie kanały nadawane z satelity.
Pozdrawiam
przepiura

eRaf
05-04-2006, 21:44
jest takie urządzenie jak DREAMBOX jedna karta w Dreamboxie a pozostałe ciągnął klucze po sieci. Nie jest to tanie rozwiązanie ale działa super.
Lub np. Ferguson :D
Pzdr

eMKey
06-04-2006, 08:22
jest takie urządzenie jak DREAMBOX jedna karta w Dreamboxie a pozostałe ciągnął klucze po sieci. Nie jest to tanie rozwiązanie ale działa super.
Lub np. Ferguson :D
Pzdr
Który jest zresztą dużo tańszy, a efekt ten sam. :wink:

rafałek
06-04-2006, 08:51
A o jaki model dokładnie chodzi?

Przepiura
06-04-2006, 09:56
Witam
@eRaf nie wiem czy wiesz co piszesz ,ale te tanie fergusony nie maja wejœcia na kartę więc jak chcesz włożyc do niego "kartę klienta" ?
A te co juz maja kieszenie to sa drogie.
Tak więc jak pisałem lepsze sš Philipsy i troche droższe Pionierki.
Pozdrawiam
Przepiura

eMKey
06-04-2006, 10:37
Witam
@eRaf nie wiem czy wiesz co piszesz ,ale te tanie fergusony nie maja wej�cia na kartę więc jak chcesz włożyc do niego "kartę klienta" ?
A te co juz maja kieszenie to sa drogie.
Tak więc jak pisałem lepsze sš Philipsy i troche droższe Pionierki.
Pozdrawiam
Przepiura
Ferguson AF7318UCI kosztuje ok. 360zł - nowy, z modułem dostępu, na gwarancji,
natomiast Philips 150-300zł i raczej trudno znaleźć nowy na gwarancji,
więc nie wiem w czym ten Philips lub Pionek jest lepszy? Sam mam Pionka, ale gdybym teraz kupował nowy odbiornik wybrałbym Fergusona nr jw.

Przepiura
06-04-2006, 11:12
Witam
Jak sam wspomniałeœ różnica mišdzy tunerami jest 200 zł .
Dla mnie to jest jakis pienišdz .
Chcšc teraz założyœ sobie siec na 3 telewizory to jest 600 zł .
A gwarancja -na co ?
Jeœli się samemu tunera nie uszkodzi to on na pewno się nie zepsuje.

eMKey
06-04-2006, 12:37
Witam
Jak sam wspomniałe� różnica mišdzy tunerami jest 200 zł .
Dla mnie to jest jakis pienišdz .
Chcšc teraz założy� sobie siec na 3 telewizory to jest 600 zł .
A gwarancja -na co ?
Je�li się samemu tunera nie uszkodzi to on na pewno się nie zepsuje.
Dla mnie 200zł to też różnica, ale po Philipsie za 150zł widać, że był mocno używany, a różnica 100zł już taka duża nie jest, poza tym Ferdek ma parę rzeczy których tunery cyfry nie mają,
natomiast co do gwarancji to na pewno jest "Lenin wiecznie żywy" :wink: .
PS. Swoją drogą to co "wyduszono" z Philipsów, Pionierów i Kenwoodów to mistrzostwo.
pzdr.