PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka średnica rury do zsypu na bieliznę?



03-04-2006, 11:03
Poradźcie, jeśli macie coś takiego. Jaka średnica takiej rury i z czego macie ową rurę?

03-04-2006, 20:43
Nikt nie robi zsypu?

1950
03-04-2006, 21:37
conajmniej 300 mm

judyk99999
03-04-2006, 22:27
...a mój przyjaciel ma taki zsyp z góry do pralni na dole i tak się przyzwyczaił, że jak mieli remont i spali na dole to jak zdjął majtki to odruchowo poleciał na górę i tam wrzucił :lol: :D

Cpt_Q
03-04-2006, 23:32
...a mój przyjaciel ma taki zsyp z góry do pralni na dole i tak się przyzwyczaił, że jak mieli remont i spali na dole to jak zdjął majtki to odruchowo poleciał na górę i tam wrzucił :lol: :D

http://manu.dogomania.pl/emot/smiech.gif

04-04-2006, 12:03
Judyk, o mało się nie zaksztusiłam :lol: :lol: :lol: .
1950 dzięki. A z czego można kupić rury o takiej średnicy?

ged
04-04-2006, 12:28
Ja też planuję. Najtaniej to będzie chyba kupić kilka arkuszy blachy ocynkowanej, pokroić, pozwijać, zalutować. Ostatecznie zlecić blacharzowi na fuchę. Myślałem o jakiejś ceramice, ale ceny i ciężar przy średnicy 30- 40 cm są spore.

kolia
04-04-2006, 12:41
My mamy z rury kanalizacyjnej, pomarańczowej, cena na pewno zabójcza, ale jeszcze nie mam faktury więc nie wiem, a średnica 30 cm i jak tak na nią patrzę to wydaje mi się że 25 spokojnie by wystarczyło, no ale już wstawiona. Jak szukałam wcześniej na forum to niektórzy mieli nawet 20cm i mi się wydawało mało jak patrzyłam na 20 cm linijkę, nawet zastanawiałam się czy 30 wystarczy, a jak już wstawili to uważam że to bydle starszne i przesadziłam z tą 30-stką.


JNajtaniej to będzie chyba kupić kilka arkuszy blachy ocynkowanej, pokroić, pozwijać, zalutować.

Z blachy ocynkowanej to chyba się będzie brudzić, nie sądzisz?

1950
04-04-2006, 13:21
rury kanalizacji zewnętrznej fi 300, pomarańczowe o jak najmniejszej grubości scianki, chyba 3 mm,

04-04-2006, 14:06
Dzięki :D .

Nefer
04-04-2006, 14:28
Z blachy ocynkowanej to chyba się będzie brudzić, nie sądzisz?

Ale brudzić się będą brudne rzeczy więc nie ma sprawy :)

Heliodor
04-04-2006, 14:36
My mamy z blachy ocynkowanej.Ale to jest większe niż 30cm.Na upartego dwuletnie dziecko by i poleciało.Pomarańczowa rura kanalizacyjna była drożsa .Koszt wykonania takiej rury u œlusarza ok 300zł z piętra na parter ok 7m długoœci .Cena sprzed roku.Genialne rozwišzanie.

Roman1591
04-04-2006, 14:52
Widzę, że nie nadążam...... Proszę o wyjaśnienie z jakiego pomieszczenia i dokąd prowadzi się te zsypy. U mnie w domu brudne rzeczy przed praniem są sortowane. Poza tym jak jest nieco więcej łazienek to co? Poza tym często decyzja o zakwalifikowaniu do brudów zapada w sypialni..... Wiem że w blokach kiedyś były zsypy ale na śmieci. O zsypach na brudną bieliznę słyszę pierwszy raz. O tempora!!! o mores!!!

Nefer
04-04-2006, 15:10
Widzę, że nie nadążam...... Proszę o wyjaśnienie z jakiego pomieszczenia i dokąd prowadzi się te zsypy. U mnie w domu brudne rzeczy przed praniem są sortowane. Poza tym jak jest nieco więcej łazienek to co? Poza tym często decyzja o zakwalifikowaniu do brudów zapada w sypialni..... Wiem że w blokach kiedyś były zsypy ale na śmieci. O zsypach na brudną bieliznę słyszę pierwszy raz. O tempora!!! o mores!!!

Na przykład: dwie łazienki na górze ( wspólna ściana) i pomiędzy zsyp na bieliznę - wylot w pom. gospodarcze z pralnią ( wypada do kosza obok pralki) i tam sortujemy. Ja podejmuję decyzję o praniu ciuchów w łazience - jak zdejmuję ciuchy :) A łazienka jest oczywiście obok sypialni ... nie wiem czy to jasne :):):)

Heliodor
04-04-2006, 15:26
U nas jest w sypialni rodziców,żeby dzieci nie wrzucały tam tzw . wszystkiego.Jest tak : nasza sypialnia ,przechodzę do garderoby a z niej do łazienki.Zsyp z naszej łazienki kończy się w pralni w piwnicy.

ged
04-04-2006, 16:44
Widzę, że nie nadążam...... Proszę o wyjaśnienie z jakiego pomieszczenia i dokąd prowadzi się te zsypy. U mnie w domu brudne rzeczy przed praniem są sortowane. Poza tym jak jest nieco więcej łazienek to co? Poza tym często decyzja o zakwalifikowaniu do brudów zapada w sypialni..... Wiem że w blokach kiedyś były zsypy ale na śmieci. O zsypach na brudną bieliznę słyszę pierwszy raz. O tempora!!! o mores!!!

Na przykład: dwie łazienki na górze ( wspólna ściana) i pomiędzy zsyp na bieliznę - wylot w pom. gospodarcze z pralnią ( wypada do kosza obok pralki) i tam sortujemy. Ja podejmuję decyzję o praniu ciuchów w łazience - jak zdejmuję ciuchy :) A łazienka jest oczywiście obok sypialni ... nie wiem czy to jasne :):):)

U mnie tak samo tyle że ssyp przechodzi dodatkowo przez dolne WC Po co w WC ssyp? tego jeszcze nie wiem, ale tak wyszło. WIEM! na ręczniki :D

Blacha cynkowana nie brudzi, a rury pomarańczowe to nie 3 mm, ale 3 cm :(

adam_mk
04-04-2006, 18:15
Witam
Zobaczcie wentylacyjne rury spiro. Te twarde z ocynku. Koszt odcinka 6m w porównaniu do wspominanych niewielki.
Typowo 200, 250, 315, 400, 500 mm.
Pozdrawiam Adam M.

1950
04-04-2006, 18:32
Widzę, że nie nadążam...... Proszę o wyjaśnienie z jakiego pomieszczenia i dokąd prowadzi się te zsypy. U mnie w domu brudne rzeczy przed praniem są sortowane. Poza tym jak jest nieco więcej łazienek to co? Poza tym często decyzja o zakwalifikowaniu do brudów zapada w sypialni..... Wiem że w blokach kiedyś były zsypy ale na śmieci. O zsypach na brudną bieliznę słyszę pierwszy raz. O tempora!!! o mores!!!

Na przykład: dwie łazienki na górze ( wspólna ściana) i pomiędzy zsyp na bieliznę - wylot w pom. gospodarcze z pralnią ( wypada do kosza obok pralki) i tam sortujemy. Ja podejmuję decyzję o praniu ciuchów w łazience - jak zdejmuję ciuchy :) A łazienka jest oczywiście obok sypialni ... nie wiem czy to jasne :):):)

U mnie tak samo tyle że ssyp przechodzi dodatkowo przez dolne WC Po co w WC ssyp? tego jeszcze nie wiem, ale tak wyszło. WIEM! na ręczniki :D

Blacha cynkowana nie brudzi, a rury pomarańczowe to nie 3 mm, ale 3 cm :(
:o :o :o :o :o :o :o
dawno mnie nikt tak nie zaskoczył
gratuluję :lol:

dzióbek
04-04-2006, 20:32
...a mój przyjaciel ma taki zsyp z góry do pralni na dole i tak się przyzwyczaił, że jak mieli remont i spali na dole to jak zdjął majtki to odruchowo poleciał na górę i tam wrzucił :lol: :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: poprawiłeś mi humor

KozAnka
10-08-2006, 12:22
Ja również planuję zsyp.
Mam zostawioną dziurę w stropie (na razie jeszcze stoi tam zamurowane wiadro) o średnicy ponad 30 cm (chyba 34).
Gdybym kupiła taką rurę kanalizacyjną o średnicy właśnie 30 cm - to jak ją zamontować?

Macie może jakieś zdjęcia takich zsypów?

I gdzie robicie wlot - od góry czy z boku?
Chyba musi być jakaś klapka, żeby z dołu nie wiało?

kze
10-08-2006, 12:32
Też chce mieć zsyp i właśnie zastanawiam się jak ta rurę zatkać (od góry). Przeciez powietrze z pomieszczenia gospodarczego - pralni nie musi być odpowiedniej jakości jak powietrze w łazience na górze...

JackD
10-08-2006, 12:43
Witam
Zobaczcie wentylacyjne rury spiro. Te twarde z ocynku. Koszt odcinka 6m w porównaniu do wspominanych niewielki.
Typowo 200, 250, 315, 400, 500 mm.
Pozdrawiam Adam M.
Adam jesteś wielki....ale na chusteczkę mnie zsyp, jak mam dom parterowy??

Piotrek1
10-08-2006, 12:59
zob album.
Ja mam w górnej łazience ( pomaranczowa) klape od góry w blacie, w dolnej (parter) z boku w sciance ( gk). ( drzwiczki rewizyjne i na nie płytka, przetrzeń między rura a obudową uszczelniłem na dole (+wata) i u góry pianką montażową bo okropnie ciągło w zimie jak były mrozy . Bo zsyp kończy sie w kotłowni a obok jest koniec "zetki" i zasysało powietrze z zewnatrz do góry.

Piotrek1
10-08-2006, 13:30
na zdj. nr 26 widac góre zsypu

kze
10-08-2006, 13:47
na zdj. nr 26 widac góre zsypu
Na tym zdjęciu widać, że rura od góry chyba nie jest niczym zatkana..

Nefer
10-08-2006, 13:55
Witam
Zobaczcie wentylacyjne rury spiro. Te twarde z ocynku. Koszt odcinka 6m w porównaniu do wspominanych niewielki.
Typowo 200, 250, 315, 400, 500 mm.
Pozdrawiam Adam M.
Adam jesteś wielki....ale na chusteczkę mnie zsyp, jak mam dom parterowy??

No dość trudno rozbierać się na dachu, coby sobie przez rurę do pralni zjechało.... ale to może być ciekawe zjawisko dla sąsiednich domów :):):)
Ja tam chciałabym mieć takiego sąsiada....... jak ładnie zbudowany to czemu nie ? ALe w zimie, w śniegu... hmmmm

JackD
10-08-2006, 14:05
Witam
Zobaczcie wentylacyjne rury spiro. Te twarde z ocynku. Koszt odcinka 6m w porównaniu do wspominanych niewielki.
Typowo 200, 250, 315, 400, 500 mm.
Pozdrawiam Adam M.
Adam jesteś wielki....ale na chusteczkę mnie zsyp, jak mam dom parterowy??

No dość trudno rozbierać się na dachu, coby sobie przez rurę do pralni zjechało.... ale to może być ciekawe zjawisko dla sąsiednich domów :):):)
Ja tam chciałabym mieć takiego sąsiada....... jak ładnie zbudowany to czemu nie ? ALe w zimie, w śniegu... hmmmm
Nefer, szkoda , że nie jestes moja sąsiadką, dla Ciebie zbuduje taki zsyp..
hehe... a Ty tez masz parterowy domek??. moze tandem dla całego osiedla??

Nefer
10-08-2006, 14:06
Witam
Zobaczcie wentylacyjne rury spiro. Te twarde z ocynku. Koszt odcinka 6m w porównaniu do wspominanych niewielki.
Typowo 200, 250, 315, 400, 500 mm.
Pozdrawiam Adam M.
Adam jesteś wielki....ale na chusteczkę mnie zsyp, jak mam dom parterowy??

No dość trudno rozbierać się na dachu, coby sobie przez rurę do pralni zjechało.... ale to może być ciekawe zjawisko dla sąsiednich domów :):):)
Ja tam chciałabym mieć takiego sąsiada....... jak ładnie zbudowany to czemu nie ? ALe w zimie, w śniegu... hmmmm
Nefer, szkoda , że nie jestes moja sąsiadką, dla Ciebie zbuduje taki zsyp..
hehe... a Ty tez masz parterowy domek??. moze tandem dla całego osiedla??
JackD - ja mam 38 lat, nie chciałbyś mnie widzieć nago, w zimie, balansującą na dachu :):)

JackD
10-08-2006, 14:11
Witam
Zobaczcie wentylacyjne rury spiro. Te twarde z ocynku. Koszt odcinka 6m w porównaniu do wspominanych niewielki.
Typowo 200, 250, 315, 400, 500 mm.
Pozdrawiam Adam M.
Adam jesteś wielki....ale na chusteczkę mnie zsyp, jak mam dom parterowy??

No dość trudno rozbierać się na dachu, coby sobie przez rurę do pralni zjechało.... ale to może być ciekawe zjawisko dla sąsiednich domów :):):)
Ja tam chciałabym mieć takiego sąsiada....... jak ładnie zbudowany to czemu nie ? ALe w zimie, w śniegu... hmmmm
Nefer, szkoda , że nie jestes moja sąsiadką, dla Ciebie zbuduje taki zsyp..
hehe... a Ty tez masz parterowy domek??. moze tandem dla całego osiedla??
JackD - ja mam 38 lat, nie chciałbyś mnie widzieć nago, w zimie, balansującą na dachu :):)

no chyba, zartujesz.... ja mam więcej i niczym mnie nie wystraszysz...
wiele w zyciu widziałem.. a tak nawiasem... wiek to pikus... ważne humor i pogoda ducha. pozdrawiam

JackD
10-08-2006, 14:14
a tak napradę Nefer rozmawiamy o srednicy rury a nie o tańcach nago na dachu i to w zimie... chyba za dużo jak na jeden raz /dach mam dwuspadowy z blachy trapez... linoskoczkiem już nie będę

kze
10-08-2006, 14:22
Witam
Zobaczcie wentylacyjne rury spiro. Te twarde z ocynku. Koszt odcinka 6m w porównaniu do wspominanych niewielki.
Typowo 200, 250, 315, 400, 500 mm.
Pozdrawiam Adam M.
Adam jesteś wielki....ale na chusteczkę mnie zsyp, jak mam dom parterowy??

No dość trudno rozbierać się na dachu, coby sobie przez rurę do pralni zjechało.... ale to może być ciekawe zjawisko dla sąsiednich domów :):):)
Ja tam chciałabym mieć takiego sąsiada....... jak ładnie zbudowany to czemu nie ? ALe w zimie, w śniegu... hmmmm
Nefer, szkoda , że nie jestes moja sąsiadką, dla Ciebie zbuduje taki zsyp..
hehe... a Ty tez masz parterowy domek??. moze tandem dla całego osiedla??
JackD - ja mam 38 lat, nie chciałbyś mnie widzieć nago, w zimie, balansującą na dachu :):)
Kobieta ma tyle lat na ile wyglada, afacet na tyle na ile czuje się. :wink:

JackD
10-08-2006, 14:37
kze święte słowa

Jola_K
10-08-2006, 14:47
hmmmm....
kobieta tez ma tyle na ile sie czuje...
a wyglad? sa sposoby

Piotrek1
10-08-2006, 14:52
KZE!!!!

a 23 i 24 to juz po wykończeniu. Tak jak napisałem jest schowany w blacie łazienkowym :roll: :o :lol: :wink:

JackD
10-08-2006, 14:53
hmmmm....
kobieta tez ma tyle na ile sie czuje...
a wyglad? sa sposoby
wystarczy usmiech, i pogodne usposobienie...

Jola_K
10-08-2006, 14:58
no wlasnie......
bo jak jest promienna to i mlodziej wyglada i tak tez sie czuje...

JackD
10-08-2006, 15:00
no wlasnie......
bo jak jest promienna to i mlodziej wyglada i tak tez sie czuje...
osobiście nie lubię ponuraków, takich akuratnych odtąd - dotąd i niz poza tym

kze
10-08-2006, 15:02
KZE!!!!

a 23 i 24 to juz po wykończeniu. Tak jak napisałem jest schowany w blacie łazienkowym :roll: :o :lol: :wink:
A słusznie, słusznie.. :oops: Umkneło mi. W takim razie jest na prawde super.. 8)

kze
14-08-2006, 09:29
A jeszcze w temacie zakrycia. (Może coś źle dopatrzyłem sie.. :oops:). Czy ta rura jest zakryta jeszcze jakoś specjalnie (chodzi oto by powietrze z dołu nie szło do góry), czy ukrycie w tym blacie łazienkowym wystracza? A jakiej długosci jest ta rura? Ile wystaje poza poziom podłogi na pietrze?

annanatali
14-08-2006, 11:51
Korzystając z waszych rad, wygląda na to że opłaca się zrobić to z blachy ocynk o średnicy ok. 25 cm. U mnie wyjdzie z garderoby do dolnej łazienki z pralką.
Tylko zastanawiam się nad funkcjonalnością, bo wychodzi to pod ścianką kolankową wys.100 cm. Póki co nie sprawdze, czy nie będę waliła głowa w ścinę próbując coś tam wrzucić, bo jak cos musze już zostawiac dziurę w stropie.
Jak myślicie ma sens zostawianie takiej dziury w stropie?

KozAnka
14-08-2006, 13:33
Zastanawiam się teraz nad dołem tego zsypu.
Czy prowadzić tą rurę do samego pojemnika na pranie, czy wystarczy zostawić dziurę w suficie- przecież jeśli pojemnik będzie pod tym otworem, to i tak co ma wpaść to wpadnie, a będzie mniejszy problem z obudową.
Jak robicie?

annanatali
14-08-2006, 13:57
Jeśli masz tam pomieszczenie gospodarcze i postawisz jakiś stabliny pojemnik to pewnie nie ma potrzeby dawać długą rurę. Gdyby to była np. ogólnodostępna łazienka i przewód byłby niezakryty to by wyglądało źle.

oorbus
14-08-2006, 21:16
Hej,

Ja mam rure od wentylacji tzw"spiro" fi 200mm.
wystarczająco duza średnica. bez problemow przelatuja portki bojowki, czy bluza z polaru. na dole wychodzi okolo 200mm z sufitu i siup do kosza na bielizne , który jest na wysokości ramion, co by sie nie schylać :D

wszystko to świetnie funkcjonuje musze przyznac. polecam

pozdrawiam
oorbus