PDA

Zobacz pełną wersję : wymiana pieca dwufunkcyjnego na jednofunkcyjny z zasobnikiem



taje
03-04-2006, 11:15
Moi drodzy,

Potrzebuję waszej rady. Remontujemy niedawno kupiony dom, w domu znajduje się piec gazowy dwufunkcyjny Beretta 24i. W planach na przyszły rok mamy rozbudowę jednej części domu, dzięki której powstanie druga łazienka bardzo juz oddalona od kotłowni (dom jest parterowy i rozłożysty i już obecna łazienka znajduje się daleko od kotłowni). Obawiam się, że mogą być problemy z równoczesnym korzystaniem z ciepłej wody w obu łazienkach, ale ze względów finansowych nie możemy pieca wymienic na jednofunkcyjny już teraz i planujemy zrobić to w przyszłości. Czy wymiana pieca dwufunkcyjnego na jednofunkcyjny z zasobnikiem jest skomplikowana i będzie się wiązać z jakimiś problemami technicznymi/prawnymi; jak to w ogóle wygląda? Czy oprócz wymiany instalacji/pieca w kotłowni, bedzie trzeba wymieniać jakieś inne części istniejącej instalacji w pozostałych częściach domu? Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

piotrul
03-04-2006, 12:12
Zbadaj czy musisz wymieniać ten piec, może wystarczy zaślepić wyjście na CWU i założyć zawór trójdrożny i masz piec jednofunkcyjny. Ja tak mam co -prawda w Ulrichu - i działa.

milimetr198
03-04-2006, 19:59
Jeżeli robisz większy remont warto dołożyć cyrkulację (2 rurki do CWU i pompka). Przy znacznej odległości łazienki od kotłowni bardzo dobre rozwiązanie (ciepła woda dostępna od ręki - nie traci się litrów zimnej wody czekając na ciepłą)

VPS
03-04-2006, 21:37
Zobacz i przeczytaj o zasobniku warstwowym do kotłów dwufunkcyjnych (http://www.termica.pl/zw.php)

1950
03-04-2006, 21:38
ubiegłeś mnie :lol: :lol: :lol:

VPS
03-04-2006, 21:44
1950
Montowałeś już ten zasobnik?

1950
03-04-2006, 22:39
jeszcze nie, po prostu nie było takiej potrzeby,
ale bardzo mnie do niego kiedyś przekonywano,

taje
03-04-2006, 23:57
Wiedziałam, że mogę na was liczyć :) . Bardzo dziękuję - jutro zbadam sprawę z bliska i przedyskutuję z ekipą. Zasobnik wydaje się na pierwszy rzut oka najlepszą opcją - rozumiem, że oprócz "przemeblowania" w kotłowni, instalacja takiego zasobnika nie wpłynie znacząco na poziom dewastacji domu? Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś przemyślenia dotyczące wymiany/ulepszenia pieca dwufunkcyjnego, będę bardzo wdzięczna!