PDA

Zobacz pełną wersję : jak zamocować parapety wewnętrzne?



pawelurb
03-04-2006, 12:51
tynkarze obrobili mi okna kątownikami aluminiowymi, zastanawiam się jak się montuje parapety wewnętrzne , czy parapet trzeba wkuć, wpuścić w ścianę ? bo jak tak, to będzie problem z tym kątownikiem...

zygmor
03-04-2006, 12:55
Są dwie metody, albo wkuć w ścianę, albo schować pod okno, jedną wybierz.

Pozdro

pawelurb
03-04-2006, 12:59
Są dwie metody, albo wkuć w ścianę, albo schować pod okno, jedną wybierz.

Pozdro

chodzi mi o to że zwykle parpaet jest szerszy od otworu okiennego , i chyba trzeba wtedy wkuwać w ścianę, co masz na myśli mówiąc "schować pod okno" ?

jareko
03-04-2006, 13:32
Są dwie metody, albo wkuć w ścianę, albo schować pod okno, jedną wybierz.
Hmmm....ciekawe ;)
parapet ZAWSZE musi podejsc pod okno w momencie gdy montowane jest ono po raz pierwszy gdyz parapet przy wspolczesnych technikach montazu stanowi punkt jego podparcia. Przy wymianie okien starych na nowe roznie z tym bywa.
Czy wkuwac czy nie - tez sa rozne szkoly, jedni lubia jak parapet jest szerokosci okna i wtedy glif zakrywa go raptem na 5-15mm inni jak "wyjezdza" na sciane pokoju
Tu juz pelna dowolnosc jak sadze :)

pawelurb
03-04-2006, 13:49
Są dwie metody, albo wkuć w ścianę, albo schować pod okno, jedną wybierz.
Hmmm....ciekawe ;)
parapet ZAWSZE musi podejsc pod okno w momencie gdy montowane jest ono po raz pierwszy gdyz parapet przy wspolczesnych technikach montazu stanowi punkt jego podparcia. Przy wymianie okien starych na nowe roznie z tym bywa.
Czy wkuwac czy nie - tez sa rozne szkoly, jedni lubia jak parapet jest szerokosci okna i wtedy glif zakrywa go raptem na 5-15mm inni jak "wyjezdza" na sciane pokoju
Tu juz pelna dowolnosc jak sadze :)

pod okno to już raczej nie podejdzie, okna mam wstawione juz od jakiegoś czasu , opiankowane , nie ma szans żeby go wsunąć pod okno , bo jest zrobione niemal na styk z otworem, chodzi mi właśnie o to wyjechanie na ściany , bo myślałem że wszystkie parapety takie są, ale skoro nie muszą "wyjezdzać" na ściane to ok, tylko jak je wtedy wykończyć, żeby ładnie wyglądały po bokach.

surfi
03-04-2006, 16:24
pod okno to już raczej nie podejdzie, okna mam wstawione juz od jakiegoś czasu , opiankowane , nie ma szans żeby go wsunąć pod okno , bo jest zrobione niemal na styk z otworem, chodzi mi właśnie o to wyjechanie na ściany , bo myślałem że wszystkie parapety takie są, ale skoro nie muszą "wyjezdzać" na ściane to ok, tylko jak je wtedy wykończyć, żeby ładnie wyglądały po bokach.
Troche za bardzo moim zdaniem kombinujesz :wink: Chyba jednak nieco musisz wpuścić, a więc podciąć te narożniki. Dziwne - zamontowano ci okienka bez zapasu na parapet ? Pamiętaj,że podkładasz parapet pod okno także po to, żeby go porządnie zaprzeć...

-COLOR-
03-04-2006, 18:03
podetnij narożnik delikatnie szlifirką kątową i wpuść parapet w mur ościeża