PDA

Zobacz pełną wersję : wience przy stropie monolicie



m.dworek
03-04-2006, 12:52
czy przy monolicie wieniec robi sie nad wszystkimi scianami nosnymi, czy tez tylko nad zewnetrznymi?
rozumiem, podciagi, to co innego

Geno
03-04-2006, 13:06
:
PN-B-03002:1999
Tytuł:
Konstrukcje murowe niezbrojone - Projektowanie i
obliczanie

6.3.4 Wieńce żelbetowe
W budynkach ze ścianami murowymi o dwóch lub większej liczbie kondygnacji przewidzieć należy wieńce
żelbetowe, obiegające w poziomie stropu wszystkie ściany konstrukcyjne w budynku.

Więc jeśli już wieniec jest to właściwie powinien być na wszystkich ścianach.

m.dworek
03-04-2006, 13:09
:
PN-B-03002:1999
Tytuł:
Konstrukcje murowe niezbrojone - Projektowanie i
obliczanie

6.3.4 Wieńce żelbetowe
W budynkach ze ścianami murowymi o dwóch lub większej liczbie kondygnacji przewidzieć należy wieńce
żelbetowe, obiegające w poziomie stropu wszystkie ściany konstrukcyjne w budynku.

Więc jeśli już wieniec jest to właściwie powinien być na wszystkich ścianach.

no wlasnei tylko , ze ja sie zastanawiam, jak w takim razie wykonac te ciagi wentylacyjne otraz rury do kanalizacji, ktore wedlug projektu przebiegaja wewnatrz scian nosnych wewnetrznych

patrz rysunek...

Geno
03-04-2006, 13:10
Odgiąć pręty i przepuścić przez zwężony odcinek.

m.dworek
03-04-2006, 13:13
Odgiąć pręty i przepuścić przez zwężony odcinek.
ok przy rurze kan jest to realne (przerabialem, przy robieniu wienca fundamentu.. i chociaz traci tandeta, to jest wykonalne

ale co z kominkami wentylacyjnymi?

Geno
03-04-2006, 13:15
Odgiąć pręty i przepuścić przez zwężony odcinek.
ok przy rurze kan jest to realne (przerabialem, przy robieniu wienca fundamentu.. i chociaz traci tandeta, to jest wykonalne

ale co z kominkami wentylacyjnymi?
Przy wentylacyjnym pozostaje wykonanie wymianu żelbetowego

pawelurb
03-04-2006, 13:23
ja miałem też w ścianie kanał wentylacyjny z łazienki , a nad tą ścianą ( wewnętrzną ) też jest zbrojony wieniec , strop teriva , kanał wentylacyjny jest zrobiony z ceramicznych pustaków wentylacyjnych , pustaki te zostały wymurowane ponad poziom przyszłego stropu , zmieściły się akurat między zbrojenie, wszystko zostało zalane i jest ok.

budulec
03-04-2006, 22:28
Leon ja myślałem, że ty tak narzekasz na projektantów i kierowników dla zasady. Ale z Twojego projektu wynika, że Ty naprawdę masz szczęście do ignorantów.
pzdr

m.dworek
04-04-2006, 08:44
Leon ja myślałem, że ty tak narzekasz na projektantów i kierowników dla zasady. Ale z Twojego projektu wynika, że Ty naprawdę masz szczęście do ignorantów.
pzdr
dzieki za zrozumienie tematu ;)

kurcze wiecie ten projekt w sumie nie jest zly
ale po moim przejsciu na 3 warstwy to namnozylo sie tych problemow oj namnozylo... ;)

m.dworek
04-04-2006, 09:03
tak mam w orginale
i zastanawiam sie gdzie tu sa jakies wymiany?
czy to moze jest oznaczone litertka W?

a druga rzecz widze ze mam tam zaprojektowane kilka filarkow F2, F3 itd

czy jest jakas norme kiedy nalezy robic filarek (w zaleznosci od przekroju albo nie wiem...)
i czy i jak sie go zbroi

chodzi o to ze w projekcie nie mam szczegolow tego filarki i nie za bardzo nawet wiem o co z tym chodzi...

rafałek
04-04-2006, 09:12
Literka W będzie pewnie oznaczała wieniec. Gdzieś dalej w projekcie bedziesz miał dokładnie opisane te wszystkie W 1, W 2 itd.