PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie zapotrzebowanie domu na prąd? Jak liczyć?



slawkin
03-04-2006, 17:30
Jak sobie policzyć ile prądu będę potrzbował?

Właśnie chciałem wypisać sobie wniosek na przyłącze elektryczne, ale nie wiem jakie będę miał zapotrzebowanie? Jak to liczyć? Proszę o wskazówki :)

W "prądowni" nie wiele mi pomogli - bo mają interes w tym żebym miał jak najwieksze zapotrzebowanie - bo to od jego wielkości zależeć będzie moja opłata przyłączeniowa...

HELP!

slawciol
03-04-2006, 19:39
Jak sobie policzyć ile prądu będę potrzbował?

Właśnie chciałem wypisać sobie wniosek na przyłącze elektryczne, ale nie wiem jakie będę miał zapotrzebowanie? Jak to liczyć? Proszę o wskazówki :)

W "prądowni" nie wiele mi pomogli - bo mają interes w tym żebym miał jak najwieksze zapotrzebowanie - bo to od jego wielkości zależeć będzie moja opłata przyłączeniowa...

HELP!
to zalezy co chcesz miec,podstawa
-kuchnia elektryczna?
ogrzewanie?
napisz co planujesz,wiecej danych
pozatym juz byl watek na ten temat
jak masz podstawowe sprzety,tzn. pralka,zmywarka,mikrowela,kuchnie gaz-elektr to zamow 8kW,dostaniesz zabezpieczenie przedlicznikowe 20A i wtedy jak juz przyjada zakladac licznik daj swoje bezpieczniki,Bi 20A ale tzw.zwloczne(slimaki) o symbolu gg/gl mozesz takie kupic za male pieniadze a wytrzymalosc na przeciazenia maja wieksze niz zwykle
pozdrawiam
pytaj dalej jak nie wiesz :wink:

slawkin
04-04-2006, 09:41
Normalnie...
Kuchenka z płytą, piekarnik, mikrofala, czajnik, wyciąg, odkurzacz, pralka, zmywarka;

z cięższych rzeczy: klimatyzator, ogrzewacz pojemnościowy,

no i inne sprzęty które zwykle znajdują się w domach: ze 2 komputery, telewizor, audio, i takie tam mniejsze...

Krzysiek_3miasto
04-04-2006, 11:22
w blokach dawali na mieszkania 7kW...w domku zamontowalbym co najmniej naście kW.... a to na czas kiedy wszystkie krazki na plycie kuchenki sie grzeja i piekarnik z turbogrillem na 250 st ustawiony....a to juz niedlugo bo swieta...no i odkurzacz centralny (do 2 kW ) bo porzadki...co prawda to rzadko sie zdarza ale sie zdarza